Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

    Първоначално публикуван от Даниела Борисова Преглед на мнение

    Борко го описа цветно - ако ми е трудно препятствието, преценявам, че по-бързо (за 2 мин. наказание) ще ме извади трактора и нищо чудно да съм първи, пред този, дето си е минал препятствието сам, ама за 4 минути.
    Ъхъ, това вече сме го играли...

    Ама както виждам-юнгата е твърдоглав, и ще направи каквото си е решил, вместо да послуша какво му се казва от опитни в офроуда хора.

    Ще видим какво ще измислят де, ако ми хареса-ще ида да карам, макар да знам, че ще завърша сред последните, но да подкрепим новото състезание.
    Обаче, ако видя, че става като на Глоджево, и други подобни места-състезание тип "селска кушия"-ще си почивам, че на работата ме скапват...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #92
      От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

      Няма как да решавам,понеже не съм толкова на ти с подобно състезание,затова питам и си гледам да извлека максимално средно положение(да са доволни всички)за съжаление не всеки има лебедка,а и няма какво да тарикатее,кара се по трасе ,няма харесва ми минавам,не ми харесва не минавам.Закъсването може да стане в калта,която ще е дълга да кажем 6 метра,можеш да го минеш за 10 секунди ,ако някои реши да заобиколи просто ще бъде десквивалициран,правилата са много елементарни,караш по трасе с ленти,навремето такива приказки тип селски кошии бях чул от федерацията по драг,само дето направихме драг състезание на летище Острово със повече коли и зрители от техните супер Градски състезания
      Подобни състезания били то градски или селски само дърпат спорта напред,не ме винете ,че се скапвам от работа и съм хукнал да организирам подобно мероприятие,състезанието няма да е правилата на траяла,колчета ленти и шахти за диаманти,кръстихме го Битката на Титаните,ще се искат качества-опит,яка машина,издържливост,стратегия,няма тинтири минтири, 10 човека да гледат как някой стои в една дупка и си чупи брони,карета и др.
      Трябва да е интересно,екстремно и интензивно!!!! Състезанието е за състезатели Войни калени в битки,стандарта е Войни с по малко опит,елементарни правила,прозрачно съдийство!!! И това 15 мин е смешно,в Разград видях,чакане на дърпачка 7 мин,АЙДЕ СТИГА С ТИЯ ДОМАКИНСКИ И ПРИЯТЕЛСКИ ПРАВЕНЕ НА ШАНПИОНИ

      Коментар


      • #93
        От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

        Ами тогава карайте си по полянките, щом така виждате офроуда.

        Съжалявам, ама ако това е виждането ти за състезанието-ще си стане точно селска кушия. Аз съм карал 8-10 пъти на такива. Амииии, не ме кефи.
        Зрителите искат много газ, рев на двигатели, ако може някой да се омята, че да стане шоу, пък като се обърне и половината публика тръгне да изправя джипа...

        Пожелавам ви да направите добро трасе, с много състезатели, и да се хареса на всички.
        Моето виждане за състезание по офроуд е съвсем различно...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #94
          От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

          Да така е всеки да прави това което го кефи,пребързваш да слагаш етикети кой какъв е и какво ще направи,аз нямам подобни ясновидски дарби.явно съм и глупав и твърдоглав,но карай да е весело,времето ще покаже кой е крив и кой прав

          Коментар


          • #95
            От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

            Първоначално публикуван от iunga Преглед на мнение
            Няма как да решавам,понеже не съм толкова на ти с подобно състезание,затова питам и си гледам да извлека максимално средно положение(да са доволни всички)за съжаление не всеки има лебедка,а и няма какво да тарикатее,кара се по трасе ,няма харесва ми минавам,не ми харесва не минавам.Закъсването може да стане в калта,която ще е дълга да кажем 6 метра,можеш да го минеш за 10 секунди ,ако някои реши да заобиколи просто ще бъде десквивалициран,правилата са много елементарни,караш по трасе с ленти,навремето такива приказки тип селски кошии бях чул от федерацията по драг,само дето направихме драг състезание на летище Острово със повече коли и зрители от техните супер Градски състезания
            Подобни състезания били то градски или селски само дърпат спорта напред,не ме винете ,че се скапвам от работа и съм хукнал да организирам подобно мероприятие,състезанието няма да е правилата на траяла,колчета ленти и шахти за диаманти,кръстихме го Битката на Титаните,ще се искат качества-опит,яка машина,издържливост,стратегия,няма тинтири минтири, 10 човека да гледат как някой стои в една дупка и си чупи брони,карета и др.
            Трябва да е интересно,екстремно и интензивно!!!! Състезанието е за състезатели Войни калени в битки,стандарта е Войни с по малко опит,елементарни правила,прозрачно съдийство!!! И това 15 мин е смешно,в Разград видях,чакане на дърпачка 7 мин,АЙДЕ СТИГА С ТИЯ ДОМАКИНСКИ И ПРИЯТЕЛСКИ ПРАВЕНЕ НА ШАНПИОНИ
            При положение, че екипажите ти ще карат за пръв път за какъв опит и яки машини говорим?
            Като няма да има наказание за колчета и ленти какви ще са правилата? Казваш елементарни - какво по-елементарно от наказание за колче и лента? Наказание за теглене с трактора. Наказание за непреминаване през препятствие.Време е да напишеш адекватен ПРАВИЛНИК.
            За тарикатеенето ти го обяснихме вчера с това спиране на времето, явно не го разбираш. Време се спира на трофи.
            И сам каза вчера, че онова баирче било много страшно и никой няма да иска да кара. Сега казваш - няма харесва ми - карам, не ми харесва - не карам. Т.е - страх ме е да се пусна по баирчето и ще бъда дисквалифициран, а не наказан, така ли? И за какво съм бил път да дойда на твоето състезание?
            Какво е за теб траяла - каране скоростно по ленти ли?
            Не слушаш Кольо, ама той е в траяла от 10 години, нали искаш компетентно мнение.
            Какво в 15-те минути те притеснява? И какво значи каране за време - кой колкото иска да стои в трасето ли, като няма ограничение за време?

            Давам още един прост пример. 30 октомври може би ще е мокро, може и да е валяло цяла седмица. 6 м. кал, закъсвам. Алтернатива нямам - да заобиколя и да бъда наказан например. Какво ми предлагаш? Спираш ми времето и ме изтегля трактора. Т.е., аз като зрител ще гледам цял ден как един трактор вади джип след джип? Много интересно.... Или другия вариант - решавам че не искам да се калям, щот няма смисъл и ти ме дисквалифицираш. Така решават да кажем 70 % от екипажите. Какво гледам аз като зрител? Как едни джипове стигат до една кал и състезанието приключва. Защо тогава да се прави трасе след калта?

            В крайна сметка състезанието е твое, но не го наричай траялно, защото така както го мислиш ще объркаш представите на бъдещите състезатели за оффроуд състезание.
            По този начин състезанията се правеха много отдавна и останаха в историята.
            В Разград чакането на дърпачка не коства време на екипажа - там, по правилника на шампионата щом е стигнал до трактора - зоната за него е приключила.

            Имаш голямо желание да направиш състезание, може би трябваше да посетиш поне 5-6 от този тип, да прочетеш някой друг правилник, да извлечеш полезното за себе си. Топлата вода отдавна са я открили.


            Напълно добронамерена съм, уважавам желанието ти да направиш нещо в региона, не искам по никакъв начин да те обиждам.
            Тези, които бяха вчера при теб са помогнали на много други за провеждане на първото им състезание. Довери се на опита и няма да сбъркаш.
            Последно редактирано от Даниела Борисова; 10-10-16, 10:59.

            Коментар


            • #96
              От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

              Наказание за колчета и ленти ще има,нали говорихме 10 секунди на колче,състезанието няма да има бясна скорост ,защото ще има много елементи,баира по които ме смъкна Борко ще е и за стандарт и за модифициран,примерно трасето им е широко 4 метра ,отгоре се взема 3 метра от върха на баира,но не се пуска да се прави насип долу,наказанието за закъсал е примерно 2 минути,но ще гледаме да го направим така че от 10 джипа 1-2 да закъсат,ако се разкаля много,затова си има багер,маха излишната кал,ще направя 4 изкачвания и спускания и Борко ще прецени кое за кои клас е,според времето
              Състезанието не е мое ,а на община Исперих,аз просто искам да стане,бягам тичам,моля се ,търпя,за да го има,днеска си отделих ден ,понеже фирмата с тракотра каза ГАРАНЦИЯ ФРАНЦИЯ,но има едно НО,сега се извиниха и казаха четвъртък ,този път казаха ЖИВ УМРЯЛ ТАМ ЩЕ Е,преглътнах пак и хукнах да си оправя графика,понеже работя по 10 часа на ден,довечера ще напиша точно и ясно регламента,НЕЩО НОВО Е,някои няма да го харесат,ще ми пожелаят лицемерно успех,но съм сигурен че на един нехаресал на трима ще им хареса,абе карайте да е весело ,важното е да има повече такива мероприятия

              Коментар


              • #97
                От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                РЕГЛАМЕНТ НА СК(АДРЕНАЛИН В КРЪВТА)ЗА ОФРОУД СЪСТЕЗАНИЕ ИСПЕРИХ(БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ) 30.10 2016 г 10.00ч

                8.30 инспекция на колите
                9.00 брифинг
                10.00 старт клас АТВ
                11.00 старт клас ДЖИП СТАНДАРТ
                13.00 старт клас ДЖИП МОДИФИЦИРАН

                ДЖИП СТАНДАРТ-джипове със серийна ходова част и двигател,с гуми до 90 см(стоков джип)
                ДЖИП МОДИФИЦИРАН-джипове със променена ходова част или двигател,олекотен,гуми над 90 см

                КВАЛИФИКАЦИЯ-кара се за време на затворен маршрут,2-3 обиколки според броя на участниците
                наказания -съборено колче 10 секунди
                излизане от трасето несъзнателно 10 секунди (объркване,ошашкване)влиза в трасето откъдето е излязъл
                излизане от трасето (заобикаляне на елемент или скъсяване на трасето) дисквалификация
                невъзможност за преминаване на препятствие и ползване на трактор наказание 2 мин,излизане със лебедка 1.30 мин
                Изполване на трактор поради други причини или помощ от публиката ,поради други причини ,наказание 2 мин

                спирането на времето става с високо вдигната ръка на навигатора

                Максималното време на спиране и ползване на помощ е 5 мин,ако не се справи с препятствието за това време ,състезателят отпада от състезанието
                След квалифиякациите,идва ред на самото състезание,тип италиянско преследване,тука не се гони време а кои ще пресече пръв старта от където е тръгнал 2-3 обиколки според броя на участниците
                стартовата решетка се прави според участниците в класа ,ако са от 4 до 7 ,четиримата с най добро време започват борбата с елиминации,ако участниците са над 8 ,стартовата решетка е 8 състезателя,без жребий взема се първо и последно време ,така се дава шанс и на човека с по слабо време примерно 4-1 3-2
                Ако някои закъса и бъде настигнат,навигатора на настигнатата кола вдига ръка и се изчаква да бъде изтеглен ,задната кола изчаква преди препятсвието и тръгват едновременно,ако е застиганат отново ,губи битката
                Джип които доближава предният с видима дължина 2 метра,без предният да е закъсал,автоматично печели битката и продължава напред

                Трасето ще е дълго и интересно,няма да има прави за бърза скорост,ще трябва стратегия,някои ще заложат на сигурното и безгрешно шофиране ,други може да карат по агресивно,ще трябва и радиостанция за да имате напъствия и от външен човек,добре ли се движиш или изоставаш,тогава или ще добавиш скорост или мозъкът ти ще пресметне веднага къде колко губиш,ще има изкачвания,спускания,странични наклони,кални препятствия,водни препятствие,но всичко ще е преодолимо
                Някои може да има по мощен джип и да се движи с една идея по-бързо,но конкурента му може да заложи на сигурното и да даде по добро време или да го елиминира!!!!
                Ако направиш грешки в квалификациите,може и да влееш в стартовата решетка и там да покажеш уменията си,трябват железни нерви,издържливост ,подготвена машина и най-вече ОПИТ


                НАГРАДИ КЛАС АТВ 1-150
                2-100
                3-50
                КЛАС ДЖИП СТАНДАРТ-1-150
                2-100
                3-50
                КЛАС ДЖИП МОДОФИЦИРАН-1-300
                2-200
                3-100
                КРАСИВИ КУПИ И МЕДАЛИ ЗА КЛАСИРАЛИТЕ СЕ
                ТАКСА УЧАСТИЕ -символичните 10 лв

                краен срок на записване 29.10.2016г до 17.00
                вечерта преди състезанието ще сме на трасето,има места и за каравани,клубът ще почерпи гостите(веселата част)
                тел за връзка 0888554629
                Последно редактирано от iunga; 10-10-16, 15:07. Причина: грешка

                Коментар


                • #98
                  От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                  НАГРАДИ КЛАС АТВ 1-150
                  2-100
                  3-50
                  КЛАС ДЖИП СТАНДАРТ-1-150
                  2-100
                  3-50
                  Братле следя темата с интерес шапка ти свалям за това което правиш ама....като как за АТВ което гори 5 на 100 и джип дето гори 15 на 100 наградите са еднакви?!
                  Опел Фронтера Б КБ

                  Коментар


                  • #99
                    От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                    По-принцип реално погледнато е така и не е така,при атв-то риска от обръщане е по голям,а и навярно ще е студеничко и състезателят си е навън навярно и мокър
                    ,а още по реално погледнато тези награди са смешни,просто целият ни спорт,наградите са пародия и мисля че състезателят едва ли го греят тия 100 лв но все пак си е нещо
                    Всеки организатор би искал да даде най-големите награди,да направи най-хубавото състезание,но реалноста ни тука е малко тъжна и плачевна ,всеки прави това което е по силите му,тъжно но факт
                    Да поясня за по горе писаното от мен ИЗПОЛЗВАНЕ НА ТРАКТОР ПОРАДИ ДРУГИ ПРИЧИНИ,във Разград едни момчета захлюпиха Самурая ,окривиха го като се мъчат да го вдигнат,направиха невъзможното и времето им свърши,затова ако има нещо такова(съмнявам се да има,но все пак..) по микрофона помолвам хора от публиката да върнат джипа на 4 гуми или трактора набързо,пуска се времето ,накрая изкарваш 2 мин,а 2 мин са си доста време,но пак финишираш и имаш шанс,или поне няма да намачкаш машината толкова,еее на елиминациите ако го направиш ,просто си отпадаш,не си закъсал докато превземал някое препятсвие а си направил груба грешка
                    Или пукаш гума на квалификациите ,или говориш по радиостанцията да ти изкарат гума на тресето или спираш близо до бокса без да излизаш от трасето,навигатора вдига ръка,спира се времето и имаш 5 мин.след това се пуска и накрая минус 2 мин

                    Коментар


                    • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                      Първоначално публикуван от iunga Преглед на мнение

                      излизане от трасето несъзнателно 10 секунди (объркване,ошашкване)влиза в трасето откъдето е излязъл
                      излизане от трасето (заобикаляне на елемент или скъсяване на трасето) дисквалификация
                      Как ще прецениш, че се е объркал, а не го е направил нарочно?

                      Коментар


                      • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                        Първоначално публикуван от iunga Преглед на мнение
                        невъзможност за преминаване на препятствие и ползване на трактор наказание 2 мин,излизане със лебедка 1.30 мин
                        При тази малка разлика никой няма да се хване да разпъва лебедка.


                        Не давай примери от Разград, там се работи по Правилника на шампионата, който е изчистван с години и работи перфектно.
                        Оффроуда не е да те измъкне възможно най-бързо трактора, а екипажа със собствени сили, стратегия и помощни средства да се справи.

                        Коментар


                        • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                          Първоначално публикуван от Даниела Борисова Преглед на мнение
                          Как ще прецениш, че се е объркал, а не го е направил нарочно?
                          Той автоматично се самонаказава като е длъжен да влезе в трасето от където е излязъл.Нещо много сложен тоя правелник но организаторите са винаги прави .
                          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                          Коментар


                          • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                            Първоначално публикуван от Даниела Борисова Преглед на мнение
                            При тази малка разлика никой няма да се хване да разпъва лебедка.


                            Не давай примери от Разград, там се работи по Правилника на шампионата, който е изчистван с години и работи перфектно.
                            Оффроуда не е да те измъкне възможно най-бързо трактора, а екипажа със собствени сили, стратегия и помощни средства да се справи.
                            Еаз няма да опъвам лебедка ....ако моя пилот кара...
                            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                            Коментар


                            • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                              Абе ЮНГА не те познавам ама ти СЕРИОЗНО ли ще правиш състезание с тези правила .За ДИСКВАЛИФИКАЦИЯ НА СЪСТЕЗАТЕЛ СЕ ИСКА ДОСТА СЕРИОЗНО НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛНИКА ,а ти си ги наказваш че не искат да се обърнат през таван ,че не са подготвени за това препятствие ,че нямат машина и умения да минат от там ,ДОШЛИ СА ПРАВИЛНИТЕ ХОРА ДА ПОМОГНАТ ДОВЕРИ ИМ СЕ И СЪСТЕЗАНИЕТО ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ .Успех от мен и наи важното НЕ ДОПУСКАИТЕ ИНЦИДЕНТИ.

                              Коментар


                              • От: ОФРОУД гр.ИСПЕРИХ 29-30 ОКТОМВРИ (БИТКАТА НА ТИТАНИТЕ)

                                Валери .....Просто Юнга е още новобранец в тоя формат ...Но както е решил така ще проведе състезанието.
                                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X