Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
    Марто, състезанието в Шумен е на 14 години. Тазгодишното с нищо не се отличава от предходните. Трасетата винаги са били интересни, а румънците, турците и гърците винаги са присъствали там. С техните прототипи сме карали още преди три години, даже им се разхвърчаха койловърите по трасето. Не знам защо чак сега ги забелязахте. Само че на това състезание, последните години малцина българи се осмеляваха да карат, щото било много тежко. Хем искаме тежко трофи, хем не ходим да караме на него. А който не е карал на Шумен, все едно не е карал трофи в България. Същите тези румънци и гърци ги поканихме тази година на русенското състезание. Впечатленията им за трасетата след състезанието бяха- цитирам: "в Шумен тежко, ама при вас още повече". Значи сме се понаучили да правим трофи, ама няма кой да кара.
    И в траяла ситуацията е същата. Последните две години трасетата се развиха толкова много, веригата проработи, и какво от това, машини няма. Има три, които са на един и същ човек, ама понеже няма как да ги кара и трите, добре че продаде едната, та да има малко конкуренция.
    Така, че не очаквай кой знае какво през следващата година, явно толкова си можем.
    Всичко това е точно така.В траялните състезания проблема е че не са достатъчно развити в съседните държави колкото трофито.Там също има пет до десет добри машини.Но нямат такава организация.А и лично според мен не се положиха нужните усилия да дойдат чуждестранни участници. Няма как в такава зла криза да се напълни с прототипи.Това обаче не означава че трябва да се спира с организирането на такива прояви.

    А хората които са положили нужните усилия да си направят или купят добри машини трябва да се уважават а не мразят.Най малкото защото никои няма да се навие да направи скъп прототип и след това да бъде плют от шепа мързеливи завистливци.Трябва да се знае и помни че парите нервите и отделеното време при никого не идват даром.А най лесното за мъжете с възможности е да си сменят рязко хобито.

    Коментар


    • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

      Искам да помоля, да не се "джафкате"... Всеки има право на гледна точка... Всеки е прав до доказване на обратното ...

      И като организатор ето и информацията за трасетата, които тази година се караше ...
      Поради започналата "офанзива" относно лимитиране на възможностите за каране в горите ( да, вече е реалност ), трасетата трябваше да бъдат ограничени в дадена територия и съответно се използва всичко на максимум, дори по 2 пъти.

      Етап 1 - 50 км , 10 екстрема, 7 с реални контроли, 3 с виртуални. Екстремите основно бяха, пясъчни изкачвания ( 5 метра дължина ), Вертикални изкачвания ( 4 метра височина ), Каране по речни корита с паднали дървета ( 500 метра с глинеста почва и наноси ), "Гребени" ( 7 броя с "лягане на корем" ). Поради усложнената метео-обстановка екстремите бяха така маркирани, че да бъдат "една идея по-леки" и въпреки това, само един екипаж успя да премине цялото трасе с всички екстреми първият ден. Между самите екстреми се караше основно по горски пътища с дълбоки коловози, няколко открити била и няколко каменисти спускания.
      Етап 2 - 20 км нощен етап - предварително бяхме премахнали най-трудните и опасни елементи с цел безопасност. Трасето се състоеше основно в каране по средно трудни горски пътища.
      Етап 3 - 30 км, 9 екстрема - 7 с реални контроли и 2 с виртуални. Един "воден екстрем", който бе само с цел "сплашване" и снимки. един очастък с "гребени", един winch wall - 4 метра, блато 20 метра, глинесто корито на река - 40 метра и няколко странични наклона. Отново се използваха пътища с дълбоки коловози и не малко интересни азимути...
      Етап 4 - обиколка 800 метра...

      Реално, трасетата бяха повече от към навигаторски умения от колкото до "перфектната машина". Излизането от екстремите основно беше на лебедки ( максимум до 2 на екстрем ).

      Като състезател и организатор, знам че направеното трасе е абсолютно адекватно за машините, които има и участват в България !

      Няма нищо по-хубаво от това да има голяма конкуренция, условията ги има, организацията е на високо ниво ( благодарение на вас - съдиите и приятелите ), картите бяха на масата, всеки се състезава и показа в дадените условия какво може и да не забравяме - всеки с късмета си...

      Благодарим ви.
      siko

      Коментар


      • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

        Първоначално публикуван от siko Преглед на мнение
        Искам да помоля, да не се "джафкате"... Всеки има право на гледна точка... Всеки е прав до доказване на обратното ...

        И като организатор ето и информацията за трасетата, които тази година се караше ...
        Поради започналата "офанзива" относно лимитиране на възможностите за каране в горите ( да, вече е реалност ), трасетата трябваше да бъдат ограничени в дадена територия и съответно се използва всичко на максимум, дори по 2 пъти.

        Етап 1 - 50 км , 10 екстрема, 7 с реални контроли, 3 с виртуални. Екстремите основно бяха, пясъчни изкачвания ( 5 метра дължина ), Вертикални изкачвания ( 4 метра височина ), Каране по речни корита с паднали дървета ( 500 метра с глинеста почва и наноси ), "Гребени" ( 7 броя с "лягане на корем" ). Поради усложнената метео-обстановка екстремите бяха така маркирани, че да бъдат "една идея по-леки" и въпреки това, само един екипаж успя да премине цялото трасе с всички екстреми първият ден. Между самите екстреми се караше основно по горски пътища с дълбоки коловози, няколко открити била и няколко каменисти спускания.
        Етап 2 - 20 км нощен етап - предварително бяхме премахнали най-трудните и опасни елементи с цел безопасност. Трасето се състоеше основно в каране по средно трудни горски пътища.
        Етап 3 - 30 км, 9 екстрема - 7 с реални контроли и 2 с виртуални. Един "воден екстрем", който бе само с цел "сплашване" и снимки. един очастък с "гребени", един winch wall - 4 метра, блато 20 метра, глинесто корито на река - 40 метра и няколко странични наклона. Отново се използваха пътища с дълбоки коловози и не малко интересни азимути...
        Етап 4 - обиколка 800 метра...

        Реално, трасетата бяха повече от към навигаторски умения от колкото до "перфектната машина". Излизането от екстремите основно беше на лебедки ( максимум до 2 на екстрем ).

        Като състезател и организатор, знам че направеното трасе е абсолютно адекватно за машините, които има и участват в България !

        Няма нищо по-хубаво от това да има голяма конкуренция, условията ги има, организацията е на високо ниво ( благодарение на вас - съдиите и приятелите ), картите бяха на масата, всеки се състезава и показа в дадените условия какво може и да не забравяме - всеки с късмета си...

        Благодарим ви.
        Първо изкам да изкажа моите благодарности от нашия екипаж с номер 207 към организаторите на това мероприятие, накефихме се максимално. Искам да подчертая че това ми е първото участия на Шумен 4х4 и само малшанса ни извади от 3-ката, относно трасетата баха наистина много трудно но не и непроходими, по-скоро както описа колега по-горе навигаторски и технични, ние успяхме да оцелеем и 3-те дни с бих казал най-неподготвения джип. Така че не всичко е пари!!! Догодина живот и здраве пак сме там, и надявам се малко по-подготвени.
        SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Пожелавам на всички още по-як сезон (а той се очертава такъв - вече имаме повече офроуд състезания, от колкото са мачовете в БФС...) с много положителни емоции и адреналин, и да няма тежки инциденти и пострадали - колкото и да са корави джиповете БДЖ са с предимство...
          "АСК ЗАГОРА 4х4"
          0897937797....по всяко време!

          Коментар


          • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

            Близнак престани да стресиращ Банджо, че пак ще си нареже ръцете. Тъкмо му позарастнаха.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
              А хората които са положили нужните усилия да си направят или купят добри машини трябва да се уважават а не мразят.
              С две ръце подкрепям това!
              Макар да ми е малко криво когато ме бият с пари, а не с каране(с мнооого добра машина се минават много по-лесно препятствията, и който има такава машина е с голямо предимство)-никога не съм роптал против това, че някой е купил или направил такъв джип. Ако го няма това-ще тъпчем на едно място.

              Та дай Боже да има повече машини направени с пари, покрай тях и ние ще намажем нещичко, най-малкото ще видим накъде върви светът.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Близнак престани да стресиращ Банджо, че пак ще си нареже ръцете. Тъкмо му позарастнаха.
                Много вярно!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  С две ръце подкрепям това!
                  Макар да ми е малко криво когато ме бият с пари, а не с каране(с мнооого добра машина се минават много по-лесно препятствията, и който има такава машина е с голямо предимство)-никога не съм роптал против това, че някой е купил или направил такъв джип. Ако го няма това-ще тъпчем на едно място.

                  Та дай Боже да има повече машини направени с пари, покрай тях и ние ще намажем нещичко, най-малкото ще видим накъде върви светът.
                  Кой каквото и да ти говори знай че става въпрос за пари.
                  Напълно заставам зад думите на Колйо.Нищо качествено не става без пари.Без пари става нещо което не знаеш къде и как ще се строши....Поне при мен е така.
                  ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                  Коментар


                  • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                    Аз мога да спомена Коко от Нови Пазар който с почти стокова Витара засенчваше доста направени коли но с добър навигатор/знаете кой/Или примерно Геро от Варна /той не веднъж се е доказал/който ако участваше щеше да е много пред чуждите екипажи!И неговата кола не е чак толкова скъпо направена но и на него му липсва Добър навигатор! Всичко е техника на умно каране и добра навигация!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                      Меха то с пари всеки може,но ако си направиш машинката с намален бюджет,то тогава идва признанието,че си добър.Дерзай можеш още подобрения да вкараш.

                      Коментар


                      • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                        Да кажем ,че ми се дават едни пари да си ,,направя'' джипа.Споделете моля ,какви подобрения са му нужни и колко ще ми костват според вас ???
                        Дискавъри 1 3,9 V8 ...
                        rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                        0898 51 31 46

                        Коментар


                        • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                          Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                          Да кажем ,че ми се дават едни пари да си ,,направя'' джипа.Споделете моля ,какви подобрения са му нужни и колко ще ми костват според вас ???
                          Дискавъри 1 3,9 V8 ...
                          Този въпрос не е за тази тема. Задай го в правилния раздел, кажи в какъв формат искаш да се състезаваш и ще получих отговори.

                          Коментар


                          • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                            Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                            Да кажем ,че ми се дават едни пари да си ,,направя'' джипа.Споделете моля ,какви подобрения са му нужни и колко ще ми костват според вас ???
                            Дискавъри 1 3,9 V8 ...
                            А бе ти във всяка тема ли ще питаш как да си направиш джипа. Аааааааааа....... Това е тема за 4х4 Шумен.
                            Пусни си тема и ще видиш колко акъл ще ти дадем. Ама по добре ходи постоянно на състезания, ще чупиш, ще се усилваш и подобряваш, ще бъркаш и накрая ще стане.
                            Баси, двама сме писали едновременно.

                            Коментар


                            • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                              Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                              Този въпрос не е за тази тема. Задай го в правилния раздел, кажи в какъв формат искаш да се състезаваш и ще получих отговори.
                              Защо да не е ???? от три страници насам се говори само за ,,направени джипове'' ама никой не казва какво им е направеното .... та реших аз да попитам
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар


                              • От: 4x4 Шумен 2014 - 5-7 Декември 2014

                                Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                                Да кажем ,че ми се дават едни пари да си ,,направя'' джипа.Споделете моля ,какви подобрения са му нужни и колко ще ми костват според вас ???
                                Дискавъри 1 3,9 V8 ...
                                Майтап си правиш нали ... гуми , мостове , окачване , раздатка , подходящи лебедки , друго оборудване ... накрая трябва да се научиш да го караш , за парите сам си го сметни
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X