Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

    Искам да отворя тази тема, естествено с позволението и благословията на модераторите, с единствената цел да се реши според мненията на състезатели и организатори дали да има траялни състезания в България, какви да са правилата - могат ли да бъдат уеднаквени за всички състезания и евентуално да се събират някакви точки според коефициента на трудност и да се излъчва класиране за годината.
    След като видяхме какво се получи на Приморско днес искам също тук да имат възможност всички да изкажат мнението си . Толкова грозно отношение на организатор към състезатели не бях виждал никога !
    Така , че нека всеки да каже каквото си мисли.
    Надявам се, че догодина всичко ще бъде урегулирано и няма да има никакви недоразумения. Ако ще има траял в България въобще . . .
    Samurai Gemax

  • #2
    От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

    Мисля,че имаше и други подобни теми преди време но общо взето нищо на никъде.Мисля ,че не е кой знае каква философия да има някакъв регламент и да се прави годишно класиране.Например Ендуро състезанията в момента са само частни но си има такова класиране и награждаване на края на годината и с това се занимават основно 1-2 души.

    Коментар


    • #3
      От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

      Аз предлагам колегите които обичат този формат да се съберем заедно със организаторите на добрите траялни състезания и обсъдим създаването на национален шампионат по траял.Надявам се да има желаещи и това да стане факт.

      Коментар


      • #4
        От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

        Затова е тази тема , като поизбистрим нещата а се съберем и да вземем решение как да се продължава занапред.
        А на Приморско , това , което се случи е немислимо направо. Организатора обяви точно преди старта , че всеки състезател трябва да заплати 50 лв стартова такса. И се запъна като магаре на мост , че ако някой не му плати 500 лв, няма да има състезание. Както и стана. Всички останаха безкрайно разочаровани. Състезатели, дошли от далече биха напразно километри със състезателните си машини. Изобщо - нямам думи.
        Samurai Gemax

        Коментар


        • #5
          От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Преди седмица обърках цифричка не една оферта. И понеже "... Мъж на думата си дръж!" отидох, закарах лодката и платих от джоба си удоволствието да работя. Собственика остана доволен...

          Не знам подробностти, но за пари е трябвало да стане на въпрос доста преди началото на събора/състезанието. Поне по логика е така.
          "Чисти сметки, добри приятели".. Ако искаш всичко да върви, по мед и масло, си коректен на максимум..
          Първоначално публикуван от Русанов Преглед на мнение
          Единствено съм доволен че се запознах със много хора..
          А това е, може би, едно от най-важните и най-хубави неща..
          Тук виждам колчета, ленти,напрежение: http://www.offroad-bulgaria.com/show...17#post1938217

          Коментар


          • #6
            От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

            Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
            Искам да отворя тази тема, естествено с позволението и благословията на модераторите, с единствената цел да се реши според мненията на състезатели и организатори дали да има траялни състезания в България, какви да са правилата - могат ли да бъдат уеднаквени за всички състезания и евентуално да се събират някакви точки според коефициента на трудност и да се излъчва класиране за годината.
            След като видяхме какво се получи на Приморско днес искам също тук да имат възможност всички да изкажат мнението си . Толкова грозно отношение на организатор към състезатели не бях виждал никога !
            Така , че нека всеки да каже каквото си мисли.
            Надявам се, че догодина всичко ще бъде урегулирано и няма да има никакви недоразумения. Ако ще има траял в България въобще . . .

            Както каза Светльо много пъти е говорено по тази тема.Още преди много от състезанията да станат във формат "Трофи" се говореше за един и същ правилник.Даже имаше мероприятия на който правилника си беше найстина един и същ само с разбъркани редове.Еднакви наказания и прочие.Но един ден някой решиха че няма да има траял при тях два дни а трофи+траял за оцелелите.
            Тогава се объркаха нещата според мен.Миналата година от мероприятията на който съм участвал като траялни и по-интересни за участници и публика бяха Лазарово и Самоков.За трофита Влади се беше постарал да направи хубаво трофи.
            Та номера според мен е организаторите първо да се разберат кой какво състезание прави и чак след това да помислят за единен правилник в даден формат.
            Но според мен нетрябва да се организира като шампионат.Ще се започне пак аз имам еди колкоси точки от това трасе което е по-трудно защо не съм 3-ти примерно.И така ще си бъдат само спорове и обиди от всякаде
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #7
              От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

              Нали щеше да има събиране на състезатели и организатори?Предложете дата и място/нека и Жоро Василев се включи/ и нека всеки да си каже вижданията!
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • #8
                От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

                Оставете го това Приморско 4х4 2012, пълен провал. Нали темата е друга , по мое виждане има няколко човека които живо се интересуват и милеят за ТРАЯЛА в България. Жоро прави Лазарово 4х4, Антон прави Сливен 4х4, Гошо направи Беловец 4х4, сигурно има и други които са правили състезания или поне са искали да направят. Ако седнем на една маса и се разберем какво искаме и какво може да се направи си мисля , че ще се получи един добър шампионат. Аз лично се ангажирам да направим едно състезание (само траял) двудневно в Стара Загора. При нас и трасето го имаме и помощ от общината , спонсори не липсват и желаещи да помагат. Ако се напънем малко ще се заформят поне десет състезания и готов е шампионата. По мое виждане Траялните състезания изискват по малко средства и време за организиране , така , че ако ние не си го направим няма кой да помогне. Предлагам да са по едно всеки месец, за да може всеки който се е строшил да има време да отстрани повредите и да е готов за следващото, също така и да събере малко парички за транспорт и такси. Като говорим за такси нека на всички състезания таксата да бъде една и съща, така ще отпадне една полемика по въпроса. Поздрави
                ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                тел. 0889 017703
                0897 516030

                Коментар


                • #9
                  От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

                  Тряла за разлика от трофито трябва задължително да е на класове. Иначе за едни трасето ще е тъпа скоростна разходка и кошмар за други. Какви ще са класовете е големия въпрос и няма вариант всички да са доволни. В което е основния проблем напоследък.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Тряла за разлика от трофито трябва задължително да е на класове. Иначе за едни трасето ще е тъпа скоростна разходка и кошмар за други. Какви ще са класовете е големия въпрос и няма вариант всички да са доволни. В което е основния проблем напоследък.

                    Прав си Тарга, То за това на Лазарово имаше два класа. Дори може и три да са за по голяма масовост. 1. Експерт 2. Хоби 3. Аматьор.
                    ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                    тел. 0889 017703
                    0897 516030

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

                      Искам да пусна една идейка, пък Вие ще прецените дали има стойност.
                      Може ли класовете да са според размера на колеленцата?
                      1. Без ограничения
                      2. До 32''
                      3. До 29''
                      Не се гледат надписите по гумите, а се мерят с голям шублер.
                      Шублера не е проблем.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

                        Както Антон ги мери на Сливен,важно е да се създадат едни правила и те да важат за всеки организатор обявил състезание ТРАЯЛ.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

                          Както се даде идея преди време-нека да се съберем в Русе при Свилен(за тамошното състезание, и да се бистри наживо. Тук може да даваме идеи и предложения които да се обсъдят на сбирката за учредяване на траял шампионата.

                          Явно е, че ентусиазъм не липсва, ще се стараем да постигнем съгласие, но нека по-напред да обсъдим най-общите неща. Макар и през клавиатура-все ще се роди основа за обсъждане.

                          -Предлагам траялните състезания да не са за време, а както на Лазарово-за точки. Време се мери при скоростните надпревари, а ние не мерим скорост, мерим проходимост.

                          -Да се приеме унифициран правилник за всеки траял който иска да е част от шампионата. Примерно навсякъде за лента да се отнемат по 5 точки, за колче по 10 и т.н. Другите подробности могат да се обсъдят на място, а може и тук.

                          -Понеже различните състезания са с различна трудност-за класиране в шампионата да се вкара коефициент. Например ако за победа се дават по 100 точки-победа на Лазарово няма да е с еднаква тежест с победа в Горно уйно. Та точките от Лазрово да се умножат по коефициент примерно 2 или 3, а от селския траял-с коефициент 0,5. Просто пример, коефициентите са измислени.

                          -Труден момент е как ще се определят самите коефициенти. Вариант е самите участници след състезанието да определят колко трудно е било то, и да кажат с какъв коефициент да бъде в общата тежест за класиране в шампионата.

                          -Да не се слагат ограничения за броя на състезанията. Всеки който иска и може да направи състезание според неговото виждане за трудност и дата, пък който е мерак за шампион-да кара на всички възможни и да събира точки за шампионата. Така всеки ще има максимално голям избор къде да кара и къде не. Според степента на подготвеност на машината може да кара само на тежките състезания, или само на леките, съобразявайки се с коефициента за трудност на състезанието.

                          Мисля, че тази основа е добра като за начало на дискусията, нека да я развием, и в крайна сметка догодина да имаме траялен шампионат в България.
                          Отворени сме за всякакви идеи.
                          -
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

                            Аз съм против нещо наречено ''Траялен шампионат''
                            Не е лошо правилата да са еднакви или поне близки, но да влиза всичко под една шапка ще стане чудо. Ще се появят едни господа от една федерация и ще се почне:
                            -лиценз- многостотин лева...
                            -клетка- хомологирана...
                            -каски, колани, седалки,екипи...- хомологирани...
                            -съдии от въпросната федерация- едиколко си лева...
                            -такса участие, която се отчита на федерацията...
                            Е, питам аз- колко от нас могат да си го позволят? Аз- НЕ!
                            Затова съм против членуването във всякакви федерации. Във БФАС има десетки знайни и незнайни ''Деятели на автомобилния спорт'' които реално не могат да различат гума от джанта и ги болят дъртите чурки за автомобилния спорт у нас, но си живеят китно за сметка на състезатели и клубове.
                            Поздрави.
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #15
                              От: ТРАЯЛ - има ли почва в БЪлгария

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                              -Предлагам траялните състезания да не са за време, а както на Лазарово-за точки. Време се мери при скоростните надпревари, а ние не мерим скорост, мерим проходимост.
                              -
                              И как без да се засича време? Ще дойда с един Самурай от моргата с яка лебедка и 4 акумулатора в багажни. Сещай се нататък.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X