Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

    Идва ред и на състезанието в Добринище,за сега всичко върви по план,дано да остане така до края.Подробна информация и програма на състезанието ще качим по късно.Трасето е много хубаво,кара се изцяло високо в планината по голямата част са пътеки.

  • #2
    От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

    ЕНДУРО ДОБРИНИЩЕ 2011 – II-ри кръг от Българския Ендуро Шампионат

    ДОПЪЛНИТЕЛЕН РЕГЛАМЕНТ


    СЪОБЩЕНИЕ:

    Комисия Ендуро към БФМ и Клуб Моторел – Добринище организират II-ри кръг от Националния Ендуро Шампионат 2011, отворено индивидуално и отборно състезание по Ендуро от името на Българската Федерация по Мотоциклетизъм, заедно с АТВ Купа България, отворено индивидуално и отборно състезание за четириколки (навигация по GPS). Състезанието ще бъде проведено в съответствие със спортиня код на UEM, заедно със съответните допълнения, този допълнителен правилник и всички финални инструкции удобрени от Журито.
    Състезанието ще се проведе на 06 / 07 Август в Добринище (Банско) и ще започне в 09:00 ч. 1-вия ден и в 10:00 ч 2-рия ден.

    ДОСТЪП
    Най-близко летище - София
    Международен път E79, изход в Симитли (Симитли)
    Път: 19
    Най-близък град: Добринище на 1 kм.

    ОРГАНИЗАТОР:
    Комисия Ендуро към БФМ и Клуб Моторел – Добринище

    BMF Address: Sofia 1000, str. Positano 22
    Tel. no.: +359 2 981 89 89
    Fax no.: +359 2 980 59 34

    1. ЗАЯВКИ ЗА УЧАСТИЕ
    Заявките трябва да бъдат изпращани във БФМ не по късно от 4ти Август 2010. Няма лимит на броя на участниците.
    Таксата за участие е 25 Eвро – плащане на мястото за административен и технически контрол при в Петък или Събота сутрин.

    2. АДМИНИСТРАТИВЕН И ТЕХНИЧЕСКИ КОНТРОЛ
    Административния и техническия контрол ще се проведе в Хотел Орбел – гр. Добринище
    Състезателите трябва да представят своите мотоциклети от 14:00 до 22:00 ч в Петък (05 Август 2011) и между 07:30 и 08:30 ч в Събота (06 Август 2011).
    Не е необходимо машините да бъдат регистрирани за движение по републиканската пътна мрежа. Възможно е участието с кросов мотоциклет.
    На административния контрол състезателитя трябва да носят техния FIM, UEM или национален състезателен лиценз

    3. КЛАСОВЕ
    1. Eксперт
    2. Хoби
    3. Юноши – между 14 и 18 годишна възраст.
    4. Жени
    5. ATВ Експерт
    6. АТВ Хоби

    4. ТРАСЕ
    ПЪРВИ ДЕН – Клаcическо Ендуро състезание по правилника на UEM.
    3 обиколки по 55 kм. Трасе включващо две часови контроли за обиколка. Два специално оградени теста с времеизмерване.
    Мястото, дължината и карта на всеки тест ще бъде обявено в уеб сайтовете и в секретариата на състезанието в Четвъртък вечер (04 Август 2011).

    ВТОРИ ДЕН – Ендурокрос
    1800 м. Мотокрос и X track със специални построени препятствия.
    10 обиколки за Експерт
    7 обиколки за Хоби

    6. ЩАБ НА СЪСТЕЗАНИЕТО И СЪВЕЩАНИЯ НА ЖУРИТО
    Щаба на състезанието ще бъде Хотел Орбел (Добринище).
    Заседанията а Журито ще бъдат в Jury room в Hotel Orbel (Dobrinishte).
    Първо заседание на Журито ще се проведе на 05 Август от 22:00 ч.
    Следващите заседания на Журито ще бъдат насрочени от Президента на Журито и ще бъдат изписан ина вратата на Jury room.

    7. ПРЕДВАРИТЕЛНА ПРОГРАМА

    Петък, 05 Август 2011г.
    14:00 – 22:00 Административен и технически контрол
    21:30 Първо заседание на журито
    22:00 Брифинг със състезателите (техническа конференция)

    Събота, 06 Август 2011г.
    07:30 – 08:30 Административен и технически контрол
    09:30 Официално откриване
    10:00 Старт на първия състезател
    17:00 Край на първи ден

    Неделя, 07 Август 2011г.
    10:00 Свободна тренировка Ендуро
    11:30 Свободна тренировка ATV
    11:00 Старт Ендуро Експерт (10 обиколки)
    11:45 Старт Ендуро Хоби (7 обиколки)
    12:15 Старт ATV Eксперт (10 обиколки)
    13:00 Старт ATV Хоби (7 обиколки)
    14:30 Официално награждаване


    8. ОФИЦИАЛНО НАГРАЖДАВАНЕ
    Официалното награждване ще се проведе в Алфа Спа Комплекс - Добринище приблизително в 14:30 ч

    9. ОФИЦИАЛН ИЛИЦА
    President of the Jury: Kalin Kulev FIM/UEM Licence No
    FMNR Jury Member: Ivan Tonin
    Clerk of the Course: Vera Lagadova FIM/UEM Licence No
    Chief Timekeeper: Valentin Pantev
    Secretary of the meeting: Vera Lagadova
    PR: Yasen Geshev


    Информация и заявки в официалния сайт на КЕ: www.enduro.bg
    К. Кулев

    Коментар


    • #3
      От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

      Знае ли някой колко състезатели има записани до момента за състезанието в Добринище и дали е възможно да се публикува списъка с желаещи.

      Коментар


      • #4
        От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

        След двете непроведени състезания,се надявам,че Добринище ще компенсира изоставането на емоции и адреналин,красива и спортсменска борба.Дано се запази миналогодишната традиция и да стане поне толкова добро шоу.Имаше и доста добри момчета от Гърция,имат ли намерение пак да присъстват?Сигурен съм,че домакините ще се постараят много,въпроса е дали ще дойдат всички отбори,знае ли се вече?

        Коментар


        • #5
          От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

          Броя на състезателите е приблизително колкото в Казанлък. Днес записахме четирима от Гърция, очакваме да дойдат и двамата Австралийци от сикс дейса. Янис (миналогодишния побадител) го няма, тъй че на Кокера и Марти ще им е по-лесно, след като и Ади го няма...
          К. Кулев

          Коментар


          • #6
            От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

            Лидерът в ендуро шампионата пропуска остатъка от сезона заради контузия

            Коментар


            • #7
              От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

              Ехее..Ама като Кокера биеше!!! Ади го нямаше..леко ..!!!Калине ..!!!

              Коментар


              • #8
                От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

                И винаги от Стара Загора е имало и винаги ще има много качествени ,състезатели в автомобилните и мотоциклетните спортове.

                Коментар


                • #9
                  От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

                  Резултатите от вчера... Малко на линк, ама като не знам как се прикачват файлове тук (

                  Резултати - Добринище - I ден - overall

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

                    Къде можем да видим фото и видео материала на екипа по "увековечаването". Давай ги бързо, Калинка, че може да не доживея. Разбит съм като немски танк на курската дъга. Няма мускул, който да не ме боли, включително дъвкателните (странно - след състезанието и до сега все още не съм ял)Ако за следващото състезание не направиш нещо по-изпълнимо за "Хобитата" може да ме отстреляте още на старта. Извинявай, че вчера си тръгнах без да се обадя, но прецених, че с всичко, което ти е на главата, нямаш нужда и от мен... да ти губя времето. Някой ми открадна черното колче дето подпирах моторетката. И дето ти казах, че ми е приготвено в случай, че се предам преди да звърша първата обиколка. Това тук долу на снимката:


                    Мойте хора казаха, че сигурно не съм завършил първата обиколка и за това съм го "изгубил" нарочно. Искат доказателства, в противен случай щели да направят едно по-дебело, по-дълго и... по-черно. Съгласи се, че на моята преклонна възраст едно такова по-черно би могло да се окаже фатално.
                    О.К. стига съм мрънкал. Ако доживея, че се видим у петък на Долна. Благодаря ти за изключителната манифестация, която ни организира. Независимо от факта, че съм пребит като куче, класифицирам вчерашния ден като един от десетте най-щастливи дни в дългия (ха-ха-ха)ми живот
                    Последно редактирано от 121; 08-08-11, 02:23.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

                      Колчето е намерено и е в Кулев който ще ти го даде,надявам се да нямаш проблеми с твоите приятели освен ако не си ги създаваш "нарочно".Радвам се че сме направили един човек толкова щастлив което компенсира всичкия труд и нерви които сме хвърлили по организацията и подготовката на състезанието,жалко че тази година нямаше повечко състезатели,миналата година бяха доста повече което много ми помогна в намирането на пари за провеждането на тазгодишното състезание ,надявам се за в бъдеще това да се промени и учаснтиците да се увеличават а не да намаляват,не знам кави са причините за това но се надявам те да се решат по скоро.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

                        Причината е една едничка - безпаричието. А в същност може би и ваканционния период. Много е трудно да завлечеш гаджето (съпругата) на баира, когато тя те дърпа към морето...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ендуро Добринище-06 и 07 август 2011

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X