Обява

Свий
Няма добавени обяви.

V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

    Искам да благодаря на всички състезатели, които дойдоха въпреки че първоначално обявеното състезание бе променено на няколко пъти. Всички които ни познават знаят че ние или правим нещо както трябва или въобще не го правим. За съжеление пролога пред Кубан отпадна в последния момент заради смяна на управата в Сл. бряг АД. В последствие отпадна и затвореното трасе около сл. бряг поради сходни причини. Всички тези промени в последния момент независещи от нас бяха достатъчно за да откажем или отложим кръга от РШЕ. След преговори с Калин и Мариян решихме че отпадането на един кръг ще навреди повече на шампионата. Решението да включим трасето в Порой бе взето с цел популяризирането на ендурото в нашия район, тъй като първоначалния старт край каменна река нямаше да привлече никаква публика. Удължаването на прехода с 15 км м/у Порой и Гюловца ни принуди на изключим част от каменна река и други по-трудни места от трасето, тъй като общата дестанция надхвърли 200км. Също така спецификата на нашия район както видяхте е предимно камениста и трвърда почва а малкото гористи планини са горски стопанства с частна охрана. Това допълнително затрудни избора ми на трасе и свързването му със старт/финала, както и вземането на нужните разрешителни.
    Причината да сложим малко ендуро препятствия бе да не натоварваме допълнително състезателите след достатъчно трудното и дълго крос трасе съчетано с естествени елементи.
    Поканата на мотокрос състезатели не бе с цел противопоставянето им с ендуро състезателите или да се види кой е по-голям мъж, а напротив - да предизвика интерес както за публиката, така и за двата вида състезатели.
    Коментарите за липсата на паркинг перд хотел Мена палас смятам за несериозни тъй като бе осигурен голям паркинг на 200 м от хотела за когото се даваше информация при запитване на рецепция, а за моторите на пистата в Порой бе осигурен СОТ за петък и събота вечер. Всеки то вас знае че да намери паркомясто в Сл. бряг е все едно да намериш такова в центъра на София.
    В крайна сметка моето лично мнение като организатор на по-голямата част от състезанието е, че се справихме добре, имайки предвид всички наложени промени в последния момент. Справихме се добре и за клуб, който няма традиция в ендурото и краткия срок в който се заехме да организираме всичко, както и липсата на подробен организационен план за такъв тип състезания.
    Милен Манолов
    СНЦ"НЕСЕБЪРМОТО"
    Beta 525RR 2009

    Коментар


    • #62
      От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
      И с неудоволствие щеше да разбереш на старта че си само ти, сина ти и още 2-3ма, ако си беше обичайното. Нормално е да се търси неква алтернатива за да може да се привличат повече участници защото нещо напоследък май май класовете и съзтезателите станаха по равно. Иначе браво на организаторите че са хвърлили бая сили за да възстанояват пистата.

      п.п. Генчев иначе се радвам че ти е харесало, аре па догодина двамката с тебе на дебют в МХ-а. Че и тама търсили ора които споделят олимпийският принцип, че им намалела бройката.
      След този кръг вече ендуристи съвсем няма да има. Събота беше рали между нивите, а неделя-МХ.

      Споделям напълно мнението ти за пистата, че е много яка и много пари и труд са положени, за да се възстанови. В началото на лятото се опитвах да карам по нея и си беше истинско ендуро. Имаше канали от дъждове в които цяло АТВ полягаше и се скриваше напълно. Пък и така беше обрасла, че и за навигация си ставаше.

      Питах за Севлиево, но не пускат сина ми да кара, че бил малък, а и нещо не ме кефи 20 мин. само да се въртя из пистата, като маймуна в клетка и после 4 часа да слънчасвам и пия бири.

      Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
      И аз бих желал да споделя мнение, но май по-добре ще е да продължа със снимките

      ...
      Филчев, моля споделете, Вашето мнение е ценно за всички любители на ендуро спорта.
      Винаги са ми харесвали трасетата, които правиш.

      Първоначално публикуван от Николен ATV Преглед на мнение
      Състезанието беше много добре организирано,като се има в предвид,че беше ендуро,а не крос.
      Пистата беше уникална,благодаря на Мариян Терзийски и Калин Кулев,че бяха се постарали толкова много.
      Ники, какво имаш предвид като пишеш "ендуро", кое му беше ендурото?

      Наистина останах много доволен и изморен от неделния ден, не разбирам от крос, но трасето в с. Порой ми хареса.

      Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
      Сега и аз да кажа накратко.
      Идеята на този кръг беше срещата на двете дисциплини.
      За съжаление участниците бяха крайно малко, но все пак шампиона по мотокрос в МХ2 за 2008 (ако не греша годината) Ганчо Георгиев кара в събота, Йовчев и Гочев в неделя... т.е. показахме ендурото на кросистите (или поне на някой и друг кросист). В същото време показахме и кроса на ендуристите, защото 70% от неделното трасе си беше чист мотокрос.
      Да, трасето в събота стана много равно, заради 15те км. удължение през нивите. Но 32-та първоначално замислени километра си бяха съвсем прилично ендуро, тестовете също. Дори крос теста не беше изцяло крос, а имаше допълнителен километър със СТРАХОТНИ естествени елементи и х-трак, който трябва да бъде преминаван също от хоби и кросисти
      Спорта Ендуро е 100% това което се случва през 2010. Хард ендурото и частните родео състезания са страхотни, но само за хард ендуристи с много опит и възможности. Те не привличат състезатели, на тях няма как да уастват деца, жени, клас Хоби. Ако някой мисли, че трасетата през 2010та гонят състезатели, убеден съм че греши.
      Ние се стараем да направим състезанията добри в много аспекти. Със сигурност няма как да са еднакво добри и със сигурност навсякъде имаме някакви пропуски. Най-положителното за мен е, че се опитваме (и аз вярвам че успяваме) да се учим от грешките си, да се развиваме.
      Отворен съм за всякакви добре обосновaни критики!
      За неделния ден за АТВ си беше 100% крос, или АТВ-тата никой не ги слага в сметката, така ли?

      Оценявам твоя, на Мариян и на КЕ труд, и желание за добри състезания, но дано така се получи да се привлекат кросисти в ендурото, поне при мотоциклетите. При АТВ всички МХ състезатели са тръгнали от ендурото и не вярвам да се върнат.

      И да помоля някой да качи тук резултати от съботния и неделния ден, че информационното затъмнение за АТВ е пълно.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #63
        От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

        Аз искам да коментирам нещо относно времената за придвижванев клас "Експерт".Мисля че е нормално карач на средно ниво да му се падат по 5-6 мин почивка преди специален тест.В този кръг само първите 3 -ма в оверала успяваха да влезнат навреме в ЧК-тата, при това с усилие.Какъв е смисъла да се кара на тестове при условие че цялото трасе в крайна сметка се кара на "газ".В момента разликата от предишните години е единствено в това, че евентуално полягване в тест те праща най-накрая,тъй като не може да се компенсира по-никакъв начин.При това дистанцията е близо 200 км.За сведение: на световното в Серес което посетихме същата дистанция се караше за 8, а не за 4 часа.Преди всеки тест имаш достатъчно време да свалиш каската,чантата с инструменти,да отпуснеш ръцете и т.н.В крайна сметка обаче, каквото и е за един,това е за всички и условията са равни.Просто споделям моето лично мнение, което обаче съвпада с това на Ники Мартинов,Данчо Йорданов,Митко Митков и редица други участници.За клас "Хоби" ми казаха че е било супер изчислено.
        Последно редактирано от Гълъбин Колев; 29-09-10, 11:20.
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • #64
          От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

          Клип от състезанието на АТВтата:

          http://www.youtube.com/watch?v=NZr9MOL9xJc

          Коментар


          • #65
            От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

            И да помоля някой да качи тук резултати от съботния и неделния ден, че информационното затъмнение за АТВ е пълно.

            http://www.enduro.bg/rezultati/nesebar

            Коментар


            • #66
              От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

              Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
              Аз искам да коментирам нещо относно времената за придвижванев клас "Експерт".Мисля че е нормално карач на средно ниво да му се падат по 5-6 мин почивка преди специален тест.В този кръг само първите 3 -ма в оверала успяваха да влезнат навреме в ЧК-тата, при това с усилие.Какъв е смисъла да се кара на тестове при условие че цялото трасе в крайна сметка се кара на "газ".В момента разликата от предишните години е единствено в това, че евентуално полягване в тест те праща най-накрая,тъй като не може да се компенсира по-никакъв начин.При това дистанцията е близо 200 км.За сведение: на световното в Серес което посетихме същата дистанция се караше за 8, а не за 4 часа.Преди всеки тест имаш достатъчно време да свалиш каската,чантата с инструменти,да отпуснеш ръцете и т.н.В крайна сметка обаче, каквото и е за един,това е за всички и условията са равни.Просто споделям моето лично мнение, което обаче съвпада с това на Ники Мартинов,Данчо Йорданов,Митко Митков и редица други участници.За клас "Хоби" ми казаха че е било супер изчислено.
              В отговор имам няколко неща.
              1. Много от състезателите не се кефят на тоя формат, в Казанлък недоволстваха от паузите по 5-6 минути, които се получаваха на ЧК (изстивали докато чакат). С "изцедени" времена м/у ЧК състезанято е максимално близко до миналогодишния правилник- кара се цялата дистанция в състезателно темпо.
              2. Състезател от WEC в Несебър щеше да има над 10 мин. време за почивка

              Какво означава да има 5-6 минути време за почивка?? Пламен, Сиренцето, Марти, Ади, Мартинов, Мишо нямаха проблеми с ЧК. Идваха си с една-две минути по-рано, заредиха си бензин.... Само мишо се оплаква, че нямал време да пуши
              Мисля, че трябва да имате по-сериозно отношение не само към ендурото, ами и към постовете във форума!
              Това е идеята на Ендурто. Трябва да си много стабилен между ЧК и максимално бърз на местата подотвени за това. Защото тестовете могат да бъдат почистени и по-обезопасени, охранявани и т.н. Не на последно място те са мястото където публиката да "хване нещо".
              Колкото и дълги да са времената м/у ЧК на някой пак може да не му стигат, а и един и същ пилот може да се движи така, че да му остават 5 или да дойде точно навреме. Мисля, че напоследък успявам да изчисля много добре времената! На Несебър си беше перфектно. Отворен съм за дискусия за това какви трябва да са тези времена, но моля в друга тема.
              К. Кулев

              Коментар


              • #67
                От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                В отговор имам няколко неща.
                1. Много от състезателите не се кефят на тоя формат, в Казанлък недоволстваха от паузите по 5-6 минути, които се получаваха на ЧК (изстивали докато чакат). С "изцедени" времена м/у ЧК състезанято е максимално близко до миналогодишния правилник- кара се цялата дистанция в състезателно темпо.
                2. Състезател от WEC в Несебър щеше да има над 10 мин. време за почивка

                Какво означава да има 5-6 минути време за почивка?? Пламен, Сиренцето, Марти, Ади, Мартинов, Мишо нямаха проблеми с ЧК. Идваха си с една-две минути по-рано, заредиха си бензин.... Само мишо се оплаква, че нямал време да пуши
                Мисля, че трябва да имате по-сериозно отношение не само към ендурото, ами и към постовете във форума!
                Това е идеята на Ендурто. Трябва да си много стабилен между ЧК и максимално бърз на местата подотвени за това. Защото тестовете могат да бъдат почистени и по-обезопасени, охранявани и т.н. Не на последно място те са мястото където публиката да "хване нещо".
                Колкото и дълги да са времената м/у ЧК на някой пак може да не му стигат, а и един и същ пилот може да се движи така, че да му остават 5 или да дойде точно навреме. Мисля, че напоследък успявам да изчисля много добре времената! На Несебър си беше перфектно. Отворен съм за дискусия за това какви трябва да са тези времена, но моля в друга тема.
                Бъркаш, Калине! Нормално е на мен да ми остава по 1-2 минути, а на изброените от теб-по 7-8. Освен това като гледам само Пламен и Мишо са без наказание за закъснения.За справка: в Серес Митко засича почивката на Салминен-7 мин. и на Найт-10 мин. преди единия от тестовете.Не забравяй че от всички нас само ти си се занимавал професионално с мотоциклетен спорт, останалите сме аматьори и това ни е хоби.Направете в такъв случай промени в правилника за да може да си караме в клас "ХОБИ" и да не повдигаме излишни въпроси.

                С "изцедени" времена м/у ЧК състезанято е максимално близко до миналогодишния правилник- кара се цялата дистанция в състезателно темпо.
                Напротив, в случая е по зле, тъй като няма начина да наваксаш при евентуална грешка в теста до края на цялото състезание.
                Последно редактирано от Гълъбин Колев; 02-10-10, 13:11.
                offroad фен
                1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                Коментар


                • #68
                  От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                  Интересното във WEC, е че първите в класирането и тези от средата на таблицата имат приблизително еднакви почивки като времетраене.

                  Коментар


                  • #69
                    От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                    в несебър..накрая като цяло си стана хубаво състезание..но нека не си кривим душата..събота си бе жив рали рейд..
                    за да се влезе във времената по правите трябваше да се кара с не по малко от 130 и не само тези 7 километра но и останалата част си клонеше към рали формат ..на няколко души включително ади, гумите им изскочиха от джантите и мусовете им се скапаха..снимал съм и моя мус след състезанието ще ви пусна снимка да видите за какво става въпрос..като заигра и го усетих че ще изскача върнах газта инак и аз щях да съм сред незавършелите.. ..принципно това са неща с които се сблъскват състезатели на състезания от типа на париж дакар друг е въпроса че специално моя мотоциклет и чисто технологично не може да взигне и поддържа такива скорости..

                    предполагам и че има и някаква макс средна скорост по правилник за състезанията..при мотокроса например бе 55км в час сега май даже я свалиха на 50..

                    за състезания по ендуро някой каза че била 30..не съм проверявал но на несебър времената бяха така изчислени че средната скорост трябваше да е много много висока ..това съчетано с камъните прахоляка умората от 200 те километра и пресичането на асвалт на няколко места направо си бе опасно

                    калин до някъде е прав дотолкова че в началото на първите състезания като оставяше повече времена някои хора взеха да мърморят..но според мен не биваше да им се вързва на приказките ...и да минава в другата крайност

                    ..инак първия тест на несебър бе много добре замислен както що годе и третия..виж каменната река..според мен не бе удачно решение по няколко причини ..които няма да се спирам но бе и много лошо маркирана с много пресичания и минавания прекалено близо едно до друго ,на трасетата на отиване и връщане което при тази маркировка не изглеждаше никак добре

                    що се отнася до времената на световното..наистина са си точно каквото е името -ПРИДВИЖВАНЕ ..и всички и слаби и силни участници почиват..освен ако не срещтнат някаква сериозна повреда..това с изпилването на времената го правят във понякога във френския /и то отделни състезания/ и чат пат гръцкия шампионат но като цяло много рядко в някои по специфични случаи иначе замисъла на световното а и на този формат като цяло е точно състезателя да е поотпочинал за да може за бъде атрактивен на тестовете..където е и публиката а и за да може да върти повече километри където да си проличи и здравината на техниката с която кара което е другата голяма причина да възникнат и се провеждат тези състезания..така замислено състезанието да се реши от хилядните разлика на тестовете../тоест състезателите наистина да се изкъртят от газ и направят и кефа на публиката./ а не да се реши от минутите наказания при придвижването,за това и мотокрос състезателите толкова успешно се представят на световното/мео ,аубер,сервантес, салминен и т,н,/ ..а рейдаджиите въобще и не участват принципно този формат е много по близо до мотокроса отколкото до ралито ..докато..при сегашния наш вариант честно казано лично аз си почивам и не рискувам на тестовете ..а натискам на придвижванията за да нямам наказания или да са по малки..защото теста в момента при това положение и малко по бързо и малко по бавно няма толкова разлика както ако бъдеш наказан..

                    ..както и да е не е добре да му се качваме на калин на главата с мърморене но и все пак когато има конструктивни неща не е лошо да се изслушваме..защото като гледам позиционирането на мненията и изострянето на тона ..никак не ми харесва и накрая ако така продължаваме май пак ще се изпокараме и развалим хубавата работа ..което не е желателно..за това и си позволих да напиша и аз мнение
                    Последно редактирано от mitkov; 04-10-10, 15:21.

                    Коментар


                    • #70
                      От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                      Митак, ти пък къде видя изостряне на тона ? Да, на Габрово за 2-ро ЧК наистина бе доста разтеглено времето, дори аз чаках 17 мин.Обаче не ми се струва правилно от едната да се минава в другата крайност. Но както и да е - има си КЕ , която да решава тези неща, аз просто изказвам МНЕНИЕ без да ангажирам никого с него.Иначе като цяло съм много доволен от състезанието, въпреки тъпата грешка която направих на ендурокроса (моя си е все пак)

                      ПП:Спамим темата за състезанието с принципни спорове,ако някой мод иска да изтрие тези постове.
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • #71
                        От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                        колкото са принципни толкова са и конкретни за самото състезание за това по добре да си стоят а и широката публика вече от давна не следи чак толкова тази тема тъй че не мисля че е толкова проблем
                        Последно редактирано от mitkov; 04-10-10, 15:15.

                        Коментар


                        • #72
                          От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                          С много добри впечатления останах от състезанието.
                          Пристигнах сутринта за да съм зрител с мотор в трасето. За мое изумление само няколко минути преди старта вече трябваше да се приготвя за старт по трасето.
                          Оказа се, че съм антуража на Янчо Терзиев, така да се каже, подопечния.
                          Яко!
                          Старт...и баси екстремите.
                          Защо тоя човек (Терзиев) ме прекара през трасето на клас експерт не знам, но препятствията ме озориха доста. Особенно онова със захлюпването ми в един овраг (благодаря на двете чички дето ми помогнаха).
                          Самата обиколка ме довърши окончателно и на финала И се напих от една топла бира.
                          Минавах едни бетонни улеи, една безкрайна каменна река, едно стръмно спускане по едни едри и натрошени камъни, и към 40- 50км общо.
                          Това се случи за два пъти по-голямо време от предвиденото за обиколка, та и само една обиколка карах.
                          Явно е че съм доста голям новак в този спорт.
                          Но видях едно начало за себе си, дори и да си ми остане само хоби.
                          Може би екстремните родеота биха ме отказали тотално от мисълта за моторетка.
                          Прибрах се доволен, разглобен, на следващия ден нямах мускулна треска само на ушите, но това си е мой проблем.
                          Важното е, че ендуро намери в мен един твърд и заклет фен.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #73
                            От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                            СРЕДНАТА, а не максималната скорост в трасетата и по ендуро и по мотокрос не трябва да надвишава 50км/ч. На Несебър не ги надвишаваше!!! Не съм идиот да не зная или да не спазвам елементарни правила! Повече от 100 км/ч докато засичах трсетата никъде не съм вдигал, да не говорим глупости. Казах ви да пренесем дебата за правилника и принципа на ендуро спорта в различните му формати и в различните държави в друга тема.
                            Да, Несебър беше едно по-равно и скоростно трасе. Няма лошо да има и едно такова състезание. Такъв е терена там, такова трасе ни подготвиха домакините.

                            ПП. Ако тона ми изглежда изострен е само защото бързам, че денонощно съм претрупан от всякакви ангажименти преди Ендуро Шумен!
                            К. Кулев

                            Коментар


                            • #74
                              От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                              разбира се че не си идиот никой не твърди такова нещо

                              ..но.все пак за да сме точни...не става въпрос нито за средна нито за максимална..а за максимално допустима средна скорост

                              ..ето какво открих точно за 5 минути няма и толкова в регламента на фим по въпроса ..мисля ще ви е интересно
                              The maximum average speed to be maintained between one time check and the
                              next must be 50 km/h. If the Clerk of the Course and/or the International Jury
                              considers that the allotted time between two time checks cannot be carried out in
                              sufficient safety conditions or does not allow the road code to be respected, they
                              can extend the allotted time or cancel the time penalties, if the majority of the
                              riders have been penalised.

                              World Championship
                              ..т. е на нашенски
                              максималната средна скорост на придвижванията не тр да надхвърля 50 км в час от единия чек до другия..това със сигурност не бе спазено за участъка между последният тест и старта..на гълабин гпс а показва 147 км в час макс скорост .а дори не е влязъл във времето..можем да изчислим и средната скорост в този участък..става много лесно..елементарна математика..но ще е доста над тези 50 км час със сигурност ..съвайвъра също сподели че в този участък е карал със скорости около и над 150

                              по нататък в цитирания цитат от правилника общо взето обясняват че придвижването тр да става по възможно безопасен начин и че журито може да отмени наказанията ако повечето от състезателите са натрупали закъснения..
                              на несебър..от всички участници закъснения няма единствено само-мишо..пламен също има а ади и марти врътнаха само по една обиколка тъй че не се броят

                              с казаното по горе не се заяждам нито имам някаква друга цел освен да се изведат съответните изводи за да може за в бъдеще да се радваме на наистина качествен и добър шампионат и състезания а и да ви напомня че..топлата вода отдавна е измислена

                              Коментар


                              • #75
                                От: V кръг РШЕ - Несебърмото Гранд При

                                ето и още нещо интересно точно по темата на което попаднах малко по надолу в същият този фим правилник по ..който се ръководят всички федерации вкл и ние
                                If the organiser decides to put in place a “tight” allotted time schedule on a time
                                check, while respecting the average of 50 km/h, he must ensure that the route
                                goes off-road, that it does not cross inhabited areas, that there are no road
                                intersections, that the course is used by all the riders and that the course signs
                                are precise and reinforced in order to avoid any error. This time check shall be of
                                a relatively short distance and shall not contain any tests.
                                ..т.е ако организатора реши да ипили времената на придвижването..тр -
                                1 во да спазва регламента за 50км макс средна скорост
                                2 ро да е сигурно че участъка е само офф роуд и не се пресичат пътища
                                3 то да е сигурен че е маркиран съвсем прецизно участъка и не е възможно допускането на каквито и да е грешки
                                4 то..то участъка да е относително къс и да не включва никакви тестове в себе си

                                ..тези и 4 те повечето пъти когато изпилвате времената включително и на несебър също не бяха спазени

                                ..изненадан съм и аз колко добре е измислено..топлата вода както говорихме ..явно наистина отдавна е открита

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X