Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и коментари.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпроси и коментари.

    Първоначално публикуван от TROMBA Преглед на мнение
    Направо щеше да е чудо ако шампионат ЕНДУРО 2010 бе преминал без скандали!!!
    ...................................................................................................................................................... .........................................
    Някой беше казал:"Ендурото и секса не са шега работа"
    Тромба, я по-спокойно. Май заприлича на Николенчо. Карай където си искаш и по въпроса за секса не се изказвай.

    Коментар


    • #32
      От: Въпроси и коментари.

      На въпросното събрание, всички знаем, че ми предложиха да си сформирам комисията сам - да си посоча хората с които да работя и аз си посочих само Вера, защото към съответната дата единствено тя нещо реално вършеше за Ендуро състезанията (като изключим старата КЕ и хората, които се отказаха от задълженията си). В последствие съм поканил хора на които може да се разчита (в което организаторите на състезания от 2010 вече се убедиха) но не ги споменавам официално, защото смятам, че трябва те да бъдат избрани и одобрени на събрание, а не аз да ги назначавам.
      Та, Комисия Ендуро е в състав аз и Вера, а тя
      1. в качеството си на председател на Габровския клуб е страна по случая - не може да взима отношение
      2. при гласуване и равенство се взима под внимание мнението на председателя

      Еднолично, петлично или каквото и да е, решението на КЕ е ясно обосновано. На няколко от пишещите по-горе очевидно то е неизгодно, но фактите са ясни и добре описани.

      Вече има протест, по който по-горната инстанция БФМ трябва да се произнесе.
      Ако нейното становище пак е неизгодно за когото и да било, да се обърне към международния спортен трибунал или директно към Европейския съд в Брюксел.
      Простотиите ви граници нямат ли? И на всяка ли трябва да отговарям?

      35. Протести.
      .......
      - Един час след получаване на писмен отговор от журито в отговор на искане за обяснение подадено съгласно чл. 37, протести срещу решението на журито не могат да бъдат подавани.
      1. Става въпрос за искане на обяснение (т. 34)
      2. Протести срещу решението на журито не са подавани
      Журито ръководи съответното състезание. КЕ целия шампионат. БФМ всички мотоциклетни състезания в БГ.

      ПП. Христов, върви да говориш за с...не някъде другаде, иф ю плийз!
      К. Кулев

      Коментар


      • #33
        От: Въпроси и коментари.

        Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
        ......
        Простотиите ви граници нямат ли? И на всяка ли трябва да отговарям?

        ПП. Христов, върви да говориш за с...не някъде другаде, иф ю плийз!
        Кулев, няма да бъда първичен, щото явно съм по-възпитан от теб !!! Достатъчно стана за смях сам ти с писанията си...

        Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение

        Та, Комисия Ендуро е в състав аз и Вера, а тя
        1. в качеството си на председател на Габровския клуб е страна по случая - не може да взима отношение
        2. при гласуване и равенство се взима под внимание мнението на председателя

        Еднолично, петлично или каквото и да е, решението на КЕ е ясно обосновано
        Ей тука мноооооооооооооого се смях...сигурно не само аз Натиснете снимката за да я уголемите

Име:smiles%20(7).gif
Прегледи:1
Размер:9.2 КБ
ID:5226059 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:smiles%20(7).gif
Прегледи:1
Размер:9.2 КБ
ID:5226059
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 09-11-10, 18:08.

        Коментар


        • #34
          От: Въпроси и коментари.

          Първоначално публикуван от VE LA Преглед на мнение
          Тромба, я по-спокойно. Май заприлича на Николенчо. Карай където си искаш и по въпроса за секса не се изказвай.
          Първо няма как да заприличам на никой защото съм Тромбата,второ имам мнение и го изразявам,трето цитирам- пък за секса сигурно ме обърка с Малката Тромба -той все още не се изказва по темата!
          Не приемай нещата лично ,теб винаги съм те уважавал и съм приемал съдийските решения каквито и да са били !

          Коментар


          • #35
            От: Въпроси и коментари.

            Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
            На въпросното събрание, всички знаем, че ми предложиха да си сформирам комисията сам - да си посоча хората с които да работя и аз си посочих само Вера, защото към съответната дата единствено тя нещо реално вършеше за Ендуро състезанията (като изключим старата КЕ и хората, които се отказаха от задълженията си). В последствие съм поканил хора на които може да се разчита (в което организаторите на състезания от 2010 вече се убедиха) но не ги споменавам официално, защото смятам, че трябва те да бъдат избрани и одобрени на събрание, а не аз да ги назначавам.
            Та, Комисия Ендуро е в състав аз и Вера, а тя
            1. в качеството си на председател на Габровския клуб е страна по случая - не може да взима отношение
            2. при гласуване и равенство се взима под внимание мнението на председателя

            Еднолично, петлично или каквото и да е, решението на КЕ е ясно обосновано. На няколко от пишещите по-горе очевидно то е неизгодно, но фактите са ясни и добре описани.

            Вече има протест, по който по-горната инстанция БФМ трябва да се произнесе.
            Ако нейното становище пак е неизгодно за когото и да било, да се обърне към международния спортен трибунал или директно към Европейския съд в Брюксел.
            Простотиите ви граници нямат ли? И на всяка ли трябва да отговарям?



            1. Става въпрос за искане на обяснение (т. 34)
            2. Протести срещу решението на журито не са подавани
            Журито ръководи съответното състезание. КЕ целия шампионат. БФМ всички мотоциклетни състезания в БГ.

            ПП. Христов, върви да говориш за с...не някъде другаде, иф ю плийз!
            Е НЯМА ТАКЪВ ФИЛМ ИЛИ ИМА "МИСИЯ КУЛЕВ"

            Коментар


            • #36
              От: Въпроси и коментари.

              Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
              ....
              2. Протести срещу решението на журито не са подавани
              Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
              След състезанието беше получен официален протест от "Крейзи джоб" срещу решението на Журито и отмяната на наказанията от ЧК1. !
              Кое от двете е вярно г-н Еднолична Комисия Ендуро ?!?

              Коментар


              • #37
                От: Въпроси и коментари.

                Е ебати проблема,за някакви жени!

                Коментар


                • #38
                  От: Въпроси и коментари.

                  Много тъпа работа......Обае ако жените наистина са вкарани от съдия в ендуро теста, има логика да се отменят наказанията за ЧК1.Заставам зад Вера.
                  offroad фен
                  1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                  TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпроси и коментари.

                    Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                    Много тъпа работа......Обае ако жените наистина са вкарани от съдия в ендуро теста, има логика да се отменят наказанията за ЧК1.Заставам зад Вера.
                    В състезанието се ползват маркери и ленти, а не съдии за ориентация!!!! Аз като участник на самото събитие твърдя, че мястото бе много добре обозначено и ясно се разбираше, че е старт/финал на Ендуро тест!!!
                    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпроси и коментари.

                      ...Както, на партийно заседание ! Всички джумолят, никой не предлага решение!!!

                      ...комисии, от по двама!!!

                      ...нови правилници(стара чанта с нови дръжки)!!!

                      ...някой май се надява, че старите непукисти, плюс новите ентусиасти, ще сътворят, един истински добър годишен кръг, от РШЕ

                      ...при все това, че и 'стария' и 'новия' правилник, са пълни с вратички, смятам, за съвсем целесъобразно, да се създаде нов!

                      ...новият, да е съвсем елементарен, на една страница, не европейски!

                      ...до тогава, нека създадем малко поне СЪСТЕЗАТЕЛИ !!!

                      ... и резултатите, да излизат веднага ! Питайте Тодор Христов, за това !

                      ...когато станем европейци тогава,ще мислим за европейски работи!!!
                      Последно редактирано от kocha; 09-11-10, 22:42.
                      Eвгени Филчев
                      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпроси и коментари.

                        Моето предложение е състезателите да мислят повечко като състезатели, по малко да умуват и повече да тренират! Останалите ще гледат или гледаме според възможностите!
                        Последно редактирано от Ivan Minkov; 09-11-10, 22:56.
                        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпроси и коментари.

                          Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                          Много тъпа работа......Обае ако жените наистина са вкарани от съдия в ендуро теста, има логика да се отменят наказанията за ЧК1.Заставам зад Вера.

                          А за каране в обратна посока, след като виждаш маркерите в гръб ? Би трябвало вместо да се връща ,след излизане някак си от теста,да продължи като другите. И те също са били в теста. А сега се опитвате да прехвърляте вина за неудачните решения на правилника и на ланския сняг. Хем и карането ви е толкоз ,хем и притенции на шампиони. И Дени Ми е близка и симпатична отдавна, но престанете да се храчите , мястото за решението на този спор не е тук. Има ред , БФМ ще се произнесе и готово, тогава плюйте по Богдан, както знаем и той решава многолично.
                          Последно редактирано от terziev; 09-11-10, 23:27.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпроси и коментари.

                            Просто коментирам, не искам да вземам страна в спора,въпреки че позицията на Вера ми се струва най реална.Най-големия кеф тази година беше че просто карах, а не се занимавах с простотии, както досега.Така че, има жури, КЕ, Богдан, които да взимат "колективните" решения.Спирам да пиша по-въпроса.
                            Последно редактирано от Гълъбин Колев; 10-11-10, 08:33.
                            offroad фен
                            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпроси и коментари.

                              Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                              Моето мнение е че не може да се отменя решение на жури. Да се сещаш за променен резултат от мач,ама съдията свирил фалшива дузпа и на записа се вижда че е 100% фалшива.Не се сещам за спорт, в който да се допуска в последствие отмяна на съдийско решение и класиране, освен при заловените с допинг.В тази тема спора е за съдийството а не за карането на Денка .И ако има грешка, наказват съдията я не състезателя.
                              Гълъбине, идеята е да не обръщаме нашия спорт в мач, обаче половината пишещи в темата на там ги дърпа.
                              Грешките трябва да могат да се поправят!

                              Съдията, който е всъщност времеизмервач и няма идея кой тест къде е, кой трябва да го кара и кой не, беше "разпитан" и накаран да подпише декларация дали е "вкарвал" някого в теста или не. Той декларира, че е казал "Не знам", но дори и да е казал на Денка да влиза в теста, вината пак си е нейна, защото няма регулировчици по трасето, всичко е много ясно и точно обяснено и тя трябва да знае къде трябва да кара и къде не. На всяко състезание в четвъртък вечер в сайта публикувам карти с местонахожденията на тестовете (белким се сети някой да ходи да ги гледа, ама т'ва е друга тема).
                              Това, че всички жени са влезли (румънката всяка обиколка си кара там), а само Денка е закъсняла повече от възможното, също не взимаме под внимание.

                              Вера е председател на Риск клуб Габрово - позицията и е ясна.
                              Краси Денкин и той.
                              Христов - на всяка манджа мерудия, дай му интриги.
                              Аз, според вас, защо съм застанал на тая позиция и търпя умозаключенията на всички форумни герои? Какъв ми е мотива?

                              Фактите са следните:
                              Денка първо кара в насрещното (не с/у АТВтата, а по трасето за мотоциклети, което беше маркирано и в двете посоки заради петъчното ИЕШ състезание), което хвърли в смут съдии на старта, които ми "докладваха" още тогава (ужасени от това, че може всеки момент да се хакне челно с някого). След това закъснява с 2 часа и 3 минути на ЧК1, което установявам вечерта при обработване на карнети и протоколи от ЧК. Декласирам я без да се интересувам от повече подробности покрай нея, но на другия ден (неделя) Вера казва за нейните обяснения, че е била вкарана в теста от съдия. Събираме се и след наистина дълго обсъждане на ситуацията в което аз съм доста притеснен да променяме класиране по съмнителни доводи и обяснения, все пак решаваме да махнем наказанията и на жените от ЧК1 (Габриела също е влязла в Ендуро теста и също има закъснение ЧК1 , но от 25 минути), защото съдия ги е подвел.
                              В понеделник след състезанието обаче, Мартинови и Крейзи джоб казват - защо се правят компромиси с правилника и защо се взимат тенденциозни решения? Подават протеста в който пише, че съдиите и охраната нямат задължение да знаят кой клас къде и по кой маршрут да се движи и че решението да се отменят наказанията на ЧК1 е субективно и в разрез с правилника. Разследваме случая, разпитваме съдиите и официалните лица, оглеждаме ситуацията от всички страни и разбираме, че претенциите на Старозагорския клуб са основателни, а махането на наказанията на ЧК1 е дълбок реверанс към едната страна и обявявам решението на КЕ, което поправя грешката!
                              Това е.

                              Харесва ли ви или не, изгодно ви е или не, това са фактите.
                              Всички които си търсят интрига, искат да си чешат пръстите или използват момента да плюят по мен или по организацията която се опитваме да създадем, могат да продължават неуспешно да се опитват да се правят на софисти.
                              Като не ви харесвам аз, изберете си друг, който да ви търпи селските изпълнения, но докато аз отговарям за този шампионат ще има ред, разглеждането на всяка ситуация ще е обективно, решенията ясно обосновани, а състезателите ще са равнопоставени без "наши" и "ваши"!

                              По-горната инстанция ще се произнесе и шампионката ще се гордее с титлата си, а ние ще я аплодираме за страхотното постижение.
                              К. Кулев

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпроси и коментари.

                                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                                Мнение на Калин Кулев
                                ....
                                2. Протести срещу решението на журито не са подавани

                                Мнение на Калин Кулев
                                След състезанието беше получен официален протест от "Крейзи джоб" срещу решението на Журито и отмяната на наказанията от ЧК1. !

                                Кое от двете е вярно г-н Еднолична Комисия Ендуро ?!?
                                1:0 за Христов
                                Протеста е срещу решението на Журито и срещу класирането следствие на това решение.

                                Но текста, който цитираш е следния:
                                Чл.35
                                - Един час след получаване на писмен отговор от журито в отговор на искане за обяснение подадено съгласно чл. 34, протести срещу решението на журито не могат да бъдат подавани.

                                И тука става въпрос само за искане на обяснение и даване на такова в писмен вид, а не, че никой никога не може да оспорва решение на Журито, което на теб сигурно би ти харесало повече (ама ако си Журито).
                                Последно редактирано от Калин Кулев; 15-11-10, 21:15.
                                К. Кулев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X