Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и коментари.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпроси и коментари.

    Странна работа , то за всичко ли трябва да се пита във този кръг. Принципно за всички такива въпроси се даваше предварителна информация а след това само дооточняване. Нещо ми е трудно да схвана всичко , това за щастие е само докато застанем на старта , после не му мислим много-много .
    Предстартов списък има ли ? Кой е подал заявки до момента ?
    Мерси предварително.
    ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси и коментари.

      От както има официален сайт на шампионата всичко нужно се публикува там.
      Там е всичко за което питате.
      Списъка със заявките ще публикува Вальо Пантев.
      Ей сега ще пусна всичката информация от enduro.bg, която съм пропуснал да сложа и тук (в другата тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=103375 )
      К. Кулев

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси и коментари.

        Току що ми звъннаха по телефона и ми предадоха въпрос на Краси Колев за класирането при жените и искане/желание нещата да са по-открити.
        Няма нищо скрито- покрито!!!
        Мислех, че страните в "спора" са осведомени и се забавих с публикуването на официалните документи, тъй като отсъствах.

        Ситуацията е следната:
        В събота 23-ти октомври при обраборване на данните от часовите контроли и след установяване на закъснение от 123 минути на Денка на ЧК1, тя автоматично беше декласирана. На следващия ден, след неин протест и обяснение, че закъснението е вследствие това, че е била подведена от съдия, който я е "вкарал" в Ендуро теста (който жените не карат) и след дълго заседание на Журито, беше взето решение наказанията на ЧК1 на всички жени да бъдат премахнати (тъй като и трите са влезли там). Според това решение и това класиране, Денка Йорданова получава 22 т. от класирането си в първи състезателен ден на 6-ти кръг от РШЕ.
        След състезанието беше получен официален протест от "Крейзи джоб" срещу решението на Журито и отмяната на наказанията от ЧК1. Резултатите и решението на Журито бяха преразгледани, а становището следното:
        Денка по своя собствена вина е допуснала грешка и е влязла там където не трябва (както са направили и сестрите Мартинови), а премахването на наказанията от ЧК1 е неправилно и не съответства с правилника. Основанията за декласирането на Денка в събота са 2:
        1. Закъснение над 60 минути на ЧК
        2. Каране в посока обратна на движението по трасето на състезанието
        Което означава, че за първи състезателен ден тя получава 0 т.

        Официалните документи и коректното класиране ще публикувам надявам се още утре в темата за информация на Шуменското състезание и в сайта.
        Извинявам се за закъснението, имах доста други ангажименти, а ако не успея утре ще е защото компютъра ми се счупи (в момента пиша от друг), а всичко е на него.

        Мисля, че на повечето участници в РШЕ вече е ясно, че няма никакви задкулисни игри и стъкмявания на класирания, решения и т.н. Всяко едно състезание се ръководи от Жури в тричленен състав. Освен моята 100% безпристрастност и желание за 100% обективност, Журито е гаранция, че всичко ще се разглежда и решава коректно. Всеки казус се разглежда и обмисля внимателно и решенията се вземат отговорно.
        Отворен съм за всякакви въпроси. Най-добре да се отправят директно към мен, КЕ и Журито на всяко едно състезание, а не да се прехвърлят от уста на уста!
        К. Кулев

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси и коментари.

          Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
          На следващия ден, след неин протест и обяснение, че закъснението е вследствие това, че е била подведена от съдия, който я е "вкарал" в Ендуро теста (който жените не карат) и след дълго заседание на Журито, беше взето решение наказанията на ЧК1 на всички жени да бъдат премахнати (тъй като и трите са влезли там).
          -----------------------------------------
          След състезанието беше получен официален протест от "Крейзи джоб" срещу решението на Журито и отмяната на наказанията от ЧК1. Резултатите и решението на Журито бяха преразгледани, а становището следното:
          Денка по своя собствена вина е допуснала грешка....
          На мен лично ми звучи много несериозно горенаписаното...и странно
          Как се вземат две коренно различни решения по един и същи казус
          Същите хора в Журито ли взеха тия решения ?!?
          Познавам Вера от 8 години, а от 4 години заедно организираме състезания и не е в нейн стил да си променя решенията и да ближе седалища...
          За другия член на Журито Иво Цветанов не мисля, че ще си плюе на сурата, без да го познавам толкова добре...
          За да се промени в обратна посока значи са се появили нови обстоятелства около случая...например Екстрийм теста да се е обозначил и Денка да е видяла табелата и въпреки всичко да е влязла...или Съдията да е бил инструктиран и да не е пускал жените да влизат
          Или е натежало, че "Крейзи Джоб" са подали протест след състезанието и трябва да се направи евала на някой или някоя
          Цялата история звучи супер несериозно и съшита с бели конци....

          Коментар


          • #20
            От: Въпроси и коментари.

            Току що ми звъннаха по телефона и ми предадоха че на г-чо Кулев му се ще да съм задал въпрос ПРЕЗ НЯКОГО. Да ама не на мене всичко ми е ясно г-чо. Ако имам въпрос към някого го задавам лично. Не ги глася като тебе. И моля ако обичаш не ми използвай името изобщо.Защото така публикувано ми прилича на ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА. А като ти чета поста забелязвам че почти на всеки ред има ЛЪЖА. Не се чуди със какво да обърнат внимание на темата ендуро Шумен.
            Нали ти е "Чиста" съвеста спи спокоино какъв ти е проблема?

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси и коментари.

              Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
              Мисля, че на повечето участници в РШЕ вече е ясно, че няма никакви задкулисни игри и стъкмявания на класирания, решения и т.н. Всяко едно състезание се ръководи от Жури в тричленен състав. Освен моята 100% безпристрастност и желание за 100% обективност, Журито е гаранция, че всичко ще се разглежда и решава коректно. Всеки казус се разглежда и обмисля внимателно и решенията се вземат отговорно.
              ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА РЕПУБЛИКАНСКИЯ ШАМПИОНАТ ПО ЕНДУРО (РШЕ) за 2010 г.

              ....................

              35. Протести.

              Протести могат да бъдат подавани в писмен вид, придружени от такса в размер на 150 лв, които ще бъдат върнати при уважаване на протеста.
              Протеста може да бъде подаван не по-късно от:
              - 30 мин. след финиширането на последния състезател, ако протеста е срещу състезател или машина;
              - Всички протести във възка с първи или втори състезателен ден трябва да бъдат подадени в рамките на 30 мин. след представяне на резултатите;
              - Един час след получаване на писмен отговор от журито в отговор на искане за обяснение подадено съгласно чл. 37,
              протести срещу решението на журито не могат да бъдат подавани.-

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси и коментари.

                Първоначално публикуван от KOLEV Преглед на мнение
                Току що ми звъннаха по телефона и ми предадоха че на г-чо Кулев му се ще да съм задал въпрос ПРЕЗ НЯКОГО.
                Всъщност аз звъннах на Калин и го питах защо е променено класирането, както и казах, че ще направя.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпроси и коментари.

                  Няма гузни, няма седалища, никой не е плюл, евала не правим никому!
                  Ситуацията е неприятна (дори само за това, че Христов намери поле за изява) защото два пъти имаше промяна на класиране.
                  Първия път беше променено след като грешно (и без да е подавана, по надлежния и посочен от Христов начин, контестация) беше опитано да се вземе адекватно решение по проблема на Денка. Журито гласува и реши - наказанията се махнаха. Ощетени от оказалото се грешно решение, Мартинова и Крейзи джоб съответно потърсиха правата си.
                  Класирането пак се промени (придоби първоначалния си вид за да бъдем точни), след като случая беше внимателно обсъден, обмислен и огелдан съгласно правилника.

                  Да, аз съм с чиста съвест и личните ви чувства не ме вълнуват.

                  Карта на трасето, специалните тестове и тяхното местонахождение се публикува винаги ден преди състезанието.
                  На брифинга вечерта преди състезанието се обяснява кой, какво и къде кара.
                  Съдия на посоченото място, който да знае или да е оторизиран да дава наставления няма (и табели няма).
                  Времеизмервача и флаг маршала - стартьор си вършат работата за която са сложени там и изобщо не знаят кой тест какъв е и къде е и кой трябва да кара по тях.
                  Всяко едно класиране може да бъде оспорвано и обжалвано до последната възможна инстанция. (тука не ви давам идеи!!!)

                  Цялата ситуация звучи тъпо и общо взето е грозна и неприятна, но важното е края да е правилен и коректен.

                  Кое е лъжа и кое нагласено? (риторичен въпрос)
                  К. Кулев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси и коментари.

                    Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                    Няма гузни, няма седалища, никой не е плюл, евала не правим никому!
                    Ситуацията е неприятна (дори само за това, че Христов намери поле за изява) защото два пъти имаше промяна на класиране.
                    ......
                    Журито гласува и реши - наказанията се махнаха. Ощетени от оказалото се грешно решение, Мартинова и Крейзи джоб съответно потърсиха правата си.
                    ....
                    Класирането пак се промени (придоби първоначалния си вид за да бъдем точни), след като случая беше внимателно обсъден, обмислен и огелдан съгласно правилника. Кое е лъжа и кое нагласено? (риторичен въпрос)
                    Кулев, места за изява си имам достатъчно и слава богу се справям добре до момента
                    Проблема ми е , че не ми се четат глупости от човек, който трябва да е сериозен и пример за другите....
                    Но, както и да е..
                    Пак остава отворен въпроса, КОЙ ПАК ПРОМЕНИ КЛАСИРАНЕТО "след като случая беше внимателно обсъден, обмислен и огледан съгласно правилника" ?!?
                    И въпроса ти не е риторичен, щото няма дуализъм ( горе-долу като рекламата за салама и свободата е твоята работа)
                    Ситуацията и е лъжа и е нагласена (поне по думите ти до момента) !

                    P.S.

                    Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                    Да, аз съм с чиста съвест и личните ви чувства не ме вълнуват.
                    .........
                    Цялата ситуация звучи тъпо и общо взето е грозна и неприятна, но важното е края да е правилен и коректен.
                    Тук не става дума за чиста съвест, иде реч за справедливо решение и в случая ти си пример за спазване на правилника (който ти си правил) като Председател на Комисия Едндуро и член на Управителния съвет на БФМ !
                    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 09-11-10, 07:36.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпроси и коментари.

                      Цитат: след като случая беше внимателно обсъден, обмислен и огелдан съгласно правилника.

                      Цитат: Да, аз съм с чиста съвест и личните ви чувства не ме вълнуват

                      Ти явно кото говориш сам със себеси визираш комисия ендуро
                      Мене също не ме вълнуват личните ти чувства.Но в случаят променят класирането.Така че намери друг начин да изразяваш симпатийте си с едноличните си решения г-н Комисия Ендуро
                      Последно редактирано от KOLEV; 09-11-10, 09:29. Причина: прегедност

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпроси и коментари.

                        В такъв случай, Христов, поздрави за изявите ти, но търси лъжа и нагласени класирания само там.

                        Не се разбира точно какво искаш да кажеш тук:

                        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                        Ситуацията и е лъжа и е нагласена (поне по думите ти до момента) !
                        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                        иде реч за справедливо решение и в случая ти си пример за спазване на правилника
                        Сякаш си противоречиш...???
                        Но при второто си прав - решението е справедливо и съгласно правилника.
                        Журито допусна грешка и махна наказанията на ЧК1.
                        По-висшия орган Комисия Ендуро разгледа, разследва и обмисли казуса и взе правилно решение.
                        Разбира се, че то няма как да хареса и на двете страни. Ако някой има обосновани доводи, може да обжалва решението.

                        ПП. Явно е кой има лично отношение и кой (и как) си позовлява да го показва. Изобщо не обръщам внимание на подмятания на такова ниво, още повече че за едни и същи, те са целогодишна (или доживотна) практика.
                        Има ред по който всеки, който се смята за ощетен и има реални доводи може да си потърси правата.
                        К. Кулев

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпроси и коментари.

                          Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                          Журито допусна грешка и махна наказанията на ЧК1.
                          По-висшия орган Комисия Ендуро разгледа, разследва и обмисли казуса и взе правилно решение.
                          Точно това исках да разбера, кой е по-висшия орган дето е отменил решението на Журито, въпреки, че правилника гласи друго:

                          ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА РЕПУБЛИКАНСКИЯ ШАМПИОНАТ ПО ЕНДУРО (РШЕ) за 2010 г.

                          ....................

                          35. Протести.

                          .............

                          протести срещу решението на журито не могат да бъдат подавани.

                          Вярно е, че съм пристрастен спрямо Денка, но в случая тя е ощетена, а аз бях в Шумен през първия ден и съм в течение на нещата
                          Това, което се опитвам да ти кажа е, че не може еднолично да си вземаш решения, защото всички знаем, че ти не искаше да има Комисия (на срещата в Търново каза, че сам ще се оправяш) и реално Вера и ти сте хората, които движите Ендурото през тази година !
                          С това си еднолично решение ти се подиграваш с решението на Журито и един вид им се из...раш на труда !!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпроси и коментари.


                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от VE LA; 09-11-10, 12:29.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпроси и коментари.

                              Дали този път ще разбере за какво точно става въпрос?
                              Или пак ще продължи да отговаря с някви глупости като политик.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпроси и коментари.

                                Направо щеше да е чудо ако шампионат ЕНДУРО 2010 бе преминал без скандали!!!
                                Миналата година/2009/ се нагледахме и на скандали ,и на придружители и на какво ли още не и се радвам ,че взехме правилното решение -да не участваме тази година!Ако продължавате така със сигурност догодина може да карат само отявлените протежета.
                                Защо не раздавате класирането в началото на шампионата за да им е по лесно на учасниците да знят кой къде е ида не си трошат средствата и нервите .
                                Някой беше казал:"Ендурото и секса не са шега работа"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X