Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуро Шумен 2009 снимки и коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

    Всеки, който иска може да се пусне без GPS. Избора си е лично негов. Просто не участва в разпределението на точките за шампионата.
    К. Кулев

    Коментар


    • #32
      До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

      А въпроса с лиценза как стой?Щом не карам за шампионата без лиценз може ли, че не разбрах точно?
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #33
        До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

        Утре ще проверя, но на практика лиценза не регистрира състезателя само за дадения шампионат, а изобщо го узаконява като такъв. Само по себе си издаването на еднократен лиценз предполага незаинтересованост на състезателя към класиране в шампионат и печелене на точки, но е нужно за да е легитимно участието му...
        С други думи, защо изобщо някой ще си вади еднократен лиценз, ако можеше и без такъв. Очевидно никой не го прави за да спечели точки в едно единствено състезание.
        К. Кулев

        Коментар


        • #34
          До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

          Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
          Благодаря!
          При така създалата се ситуация по всяка вероятност Шумен 2009 ще го пропуснем. Излиза, че класирането до момента няма да се промени.

          ...

          Немога да ненапиша че избощо не си прав! Калин винаги е правил едно от най-добрите състезания в РШЕ и много си заслужава да се кара на това състезание! Моето виждане, има хил климбинг, добра навигация като терен, много добре маркирано трасе, добър ендуро тест, много награди и куп др. Това за мен е емблематично състезание като пример за добър кръг за последните две години! Щом и аз ще ходя да карам и то с мотор, представяш ли си!? Hard Riders ще бъдат в пълен състав там!
          Успех Кулев!

          Коментар


          • #35
            До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

            Относно лиценза:
            Здължителен е!
            Всеки участник в кръг от РШ трябва да бъде лицензиран. За да избегнем големите такси и т.н. сме въвели еднократния лиценз. Той е нужен, за да е всичко законно. В противен случай рискуваме да си навлечем проблеми. Без значение дали участника отговаря на изискванията за КЛАСИРАНЕ в шампионата (има или няма GPS, печели точки или не) то той трябва да бъде регистриран като състезател за да учатва! А такъв е всеки, на когото е издаден лиценз.
            К. Кулев

            Коментар


            • #36
              До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

              Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
              Всеки, който иска може да се пусне без GPS. Избора си е лично негов. Просто не участва в разпределението на точките за шампионата.
              Не ви ли се струва опасно, незаинтересовани от класиране хора, без GPS-и, да се мотаят по трасетата, че и е напълно вероятно в един момент, да вземат да дават газ в обратна посока
              Последно редактирано от Калин Кулев; 27-10-09, 22:18.
              Eвгени Филчев
              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

              Коментар


              • #37
                До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

                Добре за лиценза няма проблем.На място със следните документи (прилагам част от текст от тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=51382 )

                "Изисквания за лицензиране на пълнолетен състезател
                1. Снимки 3 бр. (лиценз,картотека,пропуск)
                2. Договор с клуба от който се лицензира състезателя
                3. Кръвна група (талон който се представя при лицензирането)
                4. Годишен медицински преглед
                5. Копие от застрахователна полица (застраховка живот и всички рискове за спортисти мин.сума 15 000лв)"

                Може ли малко разяснение по точка 2?За такъв https://htftp.offroad-bulgaria.com/J...systezatel.doc договор ли става въпрос?

                Към kocha : Desislav е казал от части каква е причината да имам желание да участвам и аз в това състезание.Бях там като зрител и 2007, бях там и 2008ма.А и какво да ме интересува класирането ми в шампионат в който нямам нито едно участие.Повече ме вълнува класирането ми в самото състезание, а нека точките за шампионата да ги вземе някой на който те могат да му донесът я купа, я медал.
                Не приемаи отговора ми като заяждане, разбирам загриженоста ти за безопасноста, но все пак организатора решава.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #38
                  До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

                  Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                  Не ви ли се струва опастно, незаинтересовани от класиране хора, без GPS-и, да се мотаят по трасетата, че и е напълно вероятно в един момент, да вземат да дават газ в обратна посока
                  Не ми се струва опасно! В никакъв случай не и повече от нормалната опасност.
                  Хората които карат без GPS нямат абсолютно никаква причина да се интересуват по-малко от класирането в състезанието или пък да се мотаят. МНОГО по-вероятно е да тръгне срещу движението участник който се ориентира по GPS (дори се е случвало). Този който кара по маркировката няма как да сбърка посоката. Няма да вижда ни точките, ни стрелките...
                  Не разбирам какво те тревожи?!
                  Последно редактирано от Калин Кулев; 27-10-09, 22:18.
                  К. Кулев

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

                    За еднократен лиценз задължително ли е да имам сключен договор с клуб ?
                    Диян Димитров

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

                      Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                      Не ми се струва опасно! В никакъв случай не и повече от нормалната опасност.
                      Хората които карат без GPS нямат абсолютно никаква причина да се интересуват по-малко от класирането в състезанието или пък да се мотаят. МНОГО по-вероятно е да тръгне срещу движението участник който се ориентира по GPS (дори се е случвало). ..............................
                      Тази година ми писна от такива камикадзета, дори с GPS, камо ли без

                      Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                      ........................Този който кара по маркировката няма как да сбърка посоката. Няма да вижда ни точките, ни стрелките...
                      Не разбирам какво те тревожи?!
                      А ленти, няма ли да има
                      Последно редактирано от Калин Кулев; 27-10-09, 22:19.
                      Eвгени Филчев
                      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

                        Ще има, Филчев. Какво предлагаш?
                        Без камикадзета какво ендуро бе братче?!
                        К. Кулев

                        Коментар


                        • #42
                          До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

                          Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                          Не ви ли се струва опасно, незаинтересовани от класиране хора, без GPS-и, да се мотаят по трасетата, че и е напълно вероятно в един момент, да вземат да дават газ в обратна посока
                          Мисля, че даже от догодина ГПС-а ще бъде забранен за употреба ако съм правилно разбрал

                          Коментар


                          • #43
                            До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

                            Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                            Ще има, Филчев. Какво предлагаш?
                            Без камикадзета какво ендуро бе братче?!
                            Ами добре, ще се облечем дебело
                            Eвгени Филчев
                            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

                              Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                              Добре за лиценза няма проблем.На място със следните документи (прилагам част от текст от тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=51382 )



                              "Изисквания за лицензиране на пълнолетен състезател
                              1. Снимки 3 бр. (лиценз,картотека,пропуск)
                              2. Договор с клуба от който се лицензира състезателя
                              3. Кръвна група (талон който се представя при лицензирането)
                              4. Годишен медицински преглед
                              5. Копие от застрахователна полица (застраховка живот и всички рискове за спортисти мин.сума 15 000лв)"
                              За еднократен лиценз ти трябват документи по точки 3,4 и 5

                              Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                              За еднократен лиценз задължително ли е да имам сключен договор с клуб ?
                              НЕ
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • #45
                                До: Въпроси за Ендуро Шумен 2009

                                В момента трасето обозначено ли е и дали ще може да се пробва тези дни или следващата седмица?
                                Диян Димитров

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X