Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО















    Eвгени Филчев
    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

    Коментар


    • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

      Малко снимки!























      Много интересно кормило


















      Имаше и кой да забавлява публиката








































      Малко почивка, че ми се схвана ръката!
      Eвгени Филчев
      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

      Коментар


      • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

        Чак сега ми остана малко време да понапиша впечатления от "ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО".

        Пристигнахме в петък вечер. Разтоварихме машините и в 19.45ч. ни натириха на брифинг в р-т Лазур. Имах да посвърша някои дреболии на машината на сина ми, нооо брифинга е най-важен. Естествено в 20.00 ч. се бяхме настанили в ресторанта и вече пийвахме бирички. Да ама г'син Коча го нЕмаше и затова втвърдих на ичкия. И не къде 22.30 като се почно един брифинг за АТВ-та, че научихме цялото трасе завой по завой... И така няколко обиколки в зависимост от класа.

        Събота навигация: На сутринта времето беше с нас и стартирахме успешно за опознавателна обиколка. На 7 км. след първа контрола на изкачването срещнахме 1 момче с YFZ 450 замотало верига около зъбчатката ва двигателя. Не можахме да му помогнем и сина ми продължи, а аз го издърпах обратно до контролата. Настъпах здраво, че трябваше да догоня сина ми. Трасето много ми хареса, но спускането по камъните изобщо не беше щадящо за машините. Улия беше много тесен и имаше такива големи камъни, че и с ренегада като възседнах 1 и за да продължа трябваше да включвам 4х4. При 1 спускане видях 2-ма Хоби да се мъчат да излязнат от 1 дере. Още 20-тина минути заминаха там. Сина ми отдавна беше свършил опознавателната. Пих 1 бира и стартирахме вече състезателните 2 обиколки. Сина ми се движеше доста бързо и логично изостанах. Като минах каменния улей и спусках надолу срещу мен изскочи моторист без каска и за да не го размажа завих в дясно, минах през скали и ударих бара на машината в тънки дървета. Заедно с този урод движещ по трасето се срещу движението имаше и друг, който без да ме погледне как съм е обърнал и е тръгнал надолу. Вярно е, че имаше много хора помагащи на най-трудните места, но такова нещо не ми се беше случвало до сега. Това означава, че даже и на състезание не можеш да бъдеш сигурен, че няма никой срещу теб и да караш спокойно. В края на 3-тата обиколка на 30-50 метра мястото където "експерт" и "юноши" правят обратен завой Чочо беше слезнал 10-тина метра надолу в храсталака. Беше само леко одраскан и много уплашен. С придружителя му Митьо доста трудно извадихме КТМ-а, че беше доста стръмно, но в крайна сметка успяхме. И живи и здрави продължихме към финала.
        В заключение за навигацията: Трасето много ми хареса, но не е за състезание, а за спокойно каране. Много е красиво стига да имаш време да се насладиш на красотите на Стара планина. Цялата планинска част е много тясна, няма възможност за изпреварване, има рискови места, където някой може да се хвърли и да не го открият дори, а каменния улей е*ава м*м*та на машините.

        Продължавам за затвореното трасе втория ден: Още от снимките публикувани преди състезанието ясно се виждаше, че кипи здрава работа, но чак като дойдохме в петък добихме представа за размаха. Наистина много здраво подготвено трасе! Препятствията изглеждаха доста страшно особено за АТВ-истите. Стартирах и аз да се повозя малко и забелязах, че МарТина макар и с "тракторчето" много е дръпнала напред. Поддържаше такова темпо, че се чудек как все още се задържа върху АТВ-то. Събра ми очите в точка. Също ще напиша добри думи и за Зори и то напълно заслужено. До сега сина ми Иван и Зори имаха долу-горе равни умения, но този път макар, че Иван минаваше добре препятствията нещо се моткаше по останалото трасе и изобщо не можа да се опре на Зори. Естествено че и другите джуниъри го минаха и той заслужено остана последен. От експертите, които ми направиха впечатление: Цанко Лудия-е тоя човек нямаше спирка. От навигацията момчетата които помагаха на каменния улей разправяха, че докато другите спускаха леко на спирачка, Цанко раздавал газ и надолу. А на затвореното трасе Краси Колев поведе с много високо темпо, но не му достигнаха силите и Цанко го "грабна" с финес. Трайков също много здраво караше и много зрелищно минаваше препятствията, но също не му достигнаха силите и изостана. Радо направи много добро и балансирано каране и се качи на варела. Стоянчо Козаров-приятелче ми е, ама трябва да си го кажа: нещо този сезон е "изгубил козите" Неубедително се представи и на Х-кроса и сега на първия кръг на ендурото не показа на какво е способен.

        За кетъринга: Още петък вечер паркирах джипа до огромната шатра и се изкефих максимално. Скарата беше на дървени въглища и ароматизираше околността. 2-та апарата за наливна бира не спираха. Цял ред хладилни витрини бяха заредени "до дупка". Изобщо имаше всякакви условия за един истински народен празник. Също имаше и традиционните за панаирите сергии с кинкалерия, сладоледи, захарни памуци, семки, балони, магазини за мото части и екипировка, В неделя опашките пред бирарията не секнаха, масите бяха пълни истинска радост и всенародно веселие цареше навсякъде.

        В заключение: Много добре организиран кръг от РШЕ, организаторите наистина са хвърлили много труд и средства и техните усилия се увенчаха с голям успех. Събитието беше посетено от много хора и със сигурност ще се популяризира ендуро спорта в региона.
        Последно редактирано от s_s1; 04-05-10, 15:29. Причина: дописване
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

          ТУК съм качил всички снимки (в пълен размер) и клипове (в директория clips), които снимах в неделя. Клипчетата са именувани, и горе-долу става ясно какво съдържат

          Довечера ако ми остане време може да постна тук в темата някои по-интересни снимки с малко конкренти коментари
          Иван Минков (и не само той) например също заслужава похвала, представи се много добре, браво
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

            Здравейте,ето малко снимки от вчерашният ден на ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 с. Шейново,Благодарим на всички организатори,участници и им пожелаваме и занапред успехи в предстоящите кръгове











































            Коментар


            • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

              Взе да ми писва от тоя хилклайминг така, че последна доза клипове и продължавам нататък!
























              Останаха още двадесетина от клайминга, които ще пусна накрая, че има и интересни!
              Eвгени Филчев
              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

              Коментар


              • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО











                Коментар


                • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

                  Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                  А тази е следващата....
                  "-Ела моторче, къде отиваш!?"


                  Мдаааа опитах се да си хвана моторчето ама ми избяга,атрактовно падане стана жалко че си сгънах генерацията вече за нищо не става.
                  Снимкте иначе наистина са уникални особено първата точно преди да пусна мотора.

                  Коментар


                  • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

                    Ето някои по-интересни снимки и от мене

                    Още почти в началото като отидох на стадиона, едни добри хора до мене си говореха, защо били тея трупи, гуми и т.н. - понеже състезателите карали мотокрос, та се слагали препятствията за да убият скоростта им
                    Както и да е.

                    Митков с новия КТМ
                    С лекота преминаваше той препятствията.










                    Ванката дали знае, че ще завърши пръв?
                    Много добре кара и заслужено победи.


                    Кокера не го тревожат такива неща сигурно
                    Тук на опознавателната.


                    Иван Минков - няма как да не отделя внимание на този състезател
                    И той също кара много добре, дори в последната обиколка в последните метри преди финала от трети стана втори
                    Честно казано, мислех, че повече "лае" във форума, но се оказа, че и хапе , т.е. кара много добре. Браво








                    Тъкмо го похвалих, и ...




                    Ники Мартинов - е тука отдясно минавам, леко прелитам дървото и издухвам Кокера


                    Първите 2-3 обиколки тактиката му работеше ...
                    А и откъде го изкара това 2Т Сузуки?


                    но после нещо се скофти работата




                    Ники първите няколко обиколки пристигаше пръв на стадиона, явно на крос частта е бил по-бърз, обаче препятствията нещо му даваха зор и там Кокера вземаше преднина.

                    А и що така все надясно към скарите го влечеше ...




                    На почивката - всички юруш на маслините ..., тва ... на кебапите




                    А през това време в създалата се суматоха четирима се опитаха да откраднат и продадат тези дръвчета :


                    От Стоянчо Козаров пък най-малко съм го очаквал

                    АТВ-истите, оглеждат и кроят стратегии - кой, откъде, как и по колко


                    Всички май знаеха, че тези трепи ще дадат най-голям зор на АТВ-тата, затова се наложи малко чип тунинг
                    Много "мениджъри", само "бай Иван" маа с големия чук


                    Имаше и много малки фенове, които през цялото време викаха яко - основно "падни ве, аре падни!" на тоя и оня


                    Краси Колев водеше убедително в първите няколко обиколки




                    Цанко "Нормалния", т.е. летящия, обаче полека лека го настигаше.
                    Цанко нямаше абсолютно никакви проблеми с препятствията, по-скоро препятствията имаха проблем с него
                    Евала, много кара тоя човек, и как само скача гумите Не видях никой друг да кара като него
                    И на една гума може даже
















                    Това май е Трите пера


                    Тук са малчуганите на опознавателна обиколка преди мотокроса.
                    Данчо Йорданов им е туристически гид


                    Една от младите енински надежди, при това момиче


                    Знаете я от репортажите на Енинци, забравих й името , ама помня, че ги черпи шоколад, задето й оправили моторетката
                    Много е запалена по моторите, значи ще стане Човек от нея

                    Теодор Кабакчиев - татко му да му купува по-голям мотор май май
                    Много добре кара, и от миналата година имам такива спомени


                    Мотокрос МХ2 - № 44, без коментар Благодаря за шоуто


                    Мотокрос МХ1 - №199, и тук няма какво да кажа, много е добър пича


                    МХ1 - №89 (Исмет Бекиров май беше), и той е много добър, голямо шоу ни спретнаха с 199-ката


                    Разкрачен финал


                    Още веднъж благодарности към организаторите, задето организираха това чудесно състезание. Имаше и страшно много публика, въобще всичко беше много добре.
                    Мале, само като си помисля, че се двоумях дали да ходя ..., къв съм бил бунак Който не дойде, много изпусна

                    Пак да напомня, че ТУК са всички снимки в пълен размер, и доста клипове

                    Живи и здрави, от мене толкова
                    Hristo Draganov
                    http://htftp.domainbg.com/HD/

                    И аз искам България чиста ! ! !

                    Коментар


                    • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

                      Продължавам с АТВ-тата!
                      Събота.

                      От тук минаваха Хоби, Жени и Юноши! Опознавателна!



                      Някои имаха желание, да ми теглят една майна, за това място, но на втора обиколка взело да им харесва!!!



                      От тук всички!









                      Пацо, след като му запуших едната дупка на предната гума, го приканих да пробва една алтернатива, на която до момента никой не беше обърнал внимание



                      СЛЕДВА!!!
                      Последно редактирано от kocha; 05-05-10, 10:47.
                      Eвгени Филчев
                      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                      Коментар


                      • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

                        Искам да благодаря от името на Авто-Мото Клуб Ботевград на организатори, състезатели и всички, които допринесоха да се получи едно добро състезание. Успех на всички в останалите кръгове от шампионата
                        [SIZE=5][I][FONT=Palatino Linotype][B]Botevgrad Racing Team-[SIZE=1]some call it a hobby... we call it a way of life....[/SIZE][/B][/FONT][/I][/SIZE]

                        Коментар


                        • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

                          Страхотно састезание! Поздравления на Филчев и целия организационен екип
                          Филчев нищо лично аз така си мрънкам понякога наистина ми хареса !
                          Благодаря на всички които ни помагаха по време на състезанието!

                          Коментар


                          • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

                            И аз искам да изкажа задоволството си от състезанието !
                            Зрелищен и хубав кръг стана, за което благодарим на колегите от Казанлъшкия клуб !
                            Знаем, че първи кръг по принцип винаги е труден за организатори и КЕ, нещата улягат и затова ще се въздържа от някои критики с разбиране.

                            Много съм доволен от състезателите на Crazy job, които отново показаха, че са най-добрия ендуро клуб в страната и незвисимо от формата на състезанието спечелиха 5 от 8 титли !
                            Благодаря още веднъж на всички !
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

                              Eдно интересно място за "хоби"!



                              Стоянчо, нищо, че е от Експерт реши и той да дойде до тук да го пробва





                              Зора, видя зор





                              Продължавам по трасето!





                              Тук вече са всички класове заедно, "Пътеката на здравето" дето им взе здравето
                              Обърнете внимание нормалните хора как спускат на това място














                              Цанко'лудия', сякаш не видя камъни



                              Като го знам как ги заобикаля в гората, се чудех и опознавателната обиколка как, ще направи, а тази му е трета

                              СЛЕДВА неделята !!!
                              Последно редактирано от kocha; 06-05-10, 10:07.
                              Eвгени Филчев
                              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                              Коментар


                              • До: ЕНДУРО СЕВТОПОЛИС 2010 1-2 МАЙ С.ШЕЙНОВО

                                Да наваксам с някоя снимка до момента!















                                Реших да преместя единия помагач, на по-интересно място по пътя на 'хобито'...



                                ...но се оказа зор с мотор

                                Тук имаше изпълнение, на перфектно задно салто, но ме свари неподготвен













                                Сената, цялото състезание си го изкара с две задни скъсани гуми!!!



                                Краси, имаше желание да слезе от АТВ-то, да се разправя с мен, нооо нямаше възможност



                                СЛЕДВА!!!
                                Eвгени Филчев
                                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X