Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

    Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
    В крайна сметка както искате така решете нещата за АТВ.Просто трябва атв-сти да ги решават и мисля че всичко ще е наред.

    +1
    0887 246718

    Коментар


    • #77
      До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

      Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
      В крайна сметка както искате така решете нещата за АТВ.Просто трябва атв-сти да ги решават и мисля че всичко ще е наред.
      oooo, преди доста време взех решение!

      За да се получат нещата трябват опитни организатори и наблюдатели. Този шампионат си остава с повече внимание към моторите и според мен не трябва да има АТВ-та там! Формата не го позволява !

      Коментар


      • #78
        До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

        Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
        oooo, преди доста време взех решение!

        За да се получат нещата трябват опитни организатори и наблюдатели. Този шампионат си остава с повече внимание към моторите и според мен не трябва да има АТВ-та там! Формата не го позволява !
        +1
        0887 246718

        Коментар


        • #79
          До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

          Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
          Плащаш само лиценз за РШЕ- 80 лв.
          АТВ са в 2 общи класа- Експерт и Хоби.Няма подкласове разделени по кубатури, задвижване и т.н.
          Днес бях във БФМ специално да получа разяснения за ситуацията с АТВ, различните шампионати и лицензиране
          Въпреки желанието ни се оказа невъзможен варианта за еднократните лицензи
          Чисто технологично по изискванията на застархователите, застраховката само за състезанието трябва да се сключи в четвъртък, т.е. 24 часа след плащането се активира
          За тази година в Ендуро Шампионата АТВ-та нямат да си вадят лиценз "Ендуро", няма да имат годишно класиране и ще бъдат демонстрационен клас, т.е. няма да има Републикански Шампионат за АТВ
          От следващата година състезанията ще бъдат разделени, т.е. АТВ в състезания само за АТВ и мотоциклети само в състезания за мотоциклети

          Коментар


          • #80
            До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            Днес бях във БФМ специално да получа разяснения за ситуацията с АТВ, различните шампионати и лицензиране
            Въпреки желанието ни се оказа невъзможен варианта за еднократните лицензи
            Чисто технологично по изискванията на застархователите, застраховката само за състезанието трябва да се сключи в четвъртък, т.е. 24 часа след плащането се активира
            За тази година в Ендуро Шампионата АТВ-та нямат да си вадят лиценз "Ендуро", няма да имат годишно класиране и ще бъдат демонстрационен клас, т.е. няма да има Републикански Шампионат за АТВ
            От следващата година състезанията ще бъдат разделени, т.е. АТВ в състезания само за АТВ и мотоциклети само в състезания за мотоциклети
            Тази вечер се събираме за да решим, дали да правим кръг от РШЕ в Казанлък! Бях на косъм да се навия, но при така стеклите се обстоятелства се сещам какво ще е решението!


            Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
            ....................................

            За да се получат нещата трябват опитни организатори и наблюдатели. Този шампионат си остава с повече внимание към моторите и според мен не трябва да има АТВ-та там! Формата не го позволява !
            Според мен проблема е в организатора, а не толкова във формата!!!


            Първоначално публикуван от BEAST1 Преглед на мнение
            С това въобще не ме убеждаваш, че така е редно.... (завися от машината която карам, а не от възможностите си....). А по твойта логика (виж дебело почервененото), защо и при мАторите не направихте по-весело! (всички на супа и готово)
            ..............................................................................
            По новия правилник не оставаше вариант на организатора за разнообразни трасета на АТВ-тата!!!


            Първоначално публикуван от BEAST1 Преглед на мнение
            .......................................................
            Защо не сметнахте, че трасетата са много леки и затова няма интерес - и не решихте да ги направите трудно проходими (кал, вода, блата, стръмни склонове, улеи, странични наклони и т.н.), а ги оставихте проходими при всички атм. условия за ВСИЧКИ.... ?????????? (Дакар да не се преминава от всички.... и със сигурност не е разходкаджийско.....)

            Първо аз не съм от тези които решават!

            Повечето клубове неискат да чуят за АТВ-та в РШЕ, оттам и скучните трасета, с изключение на тези правени от АТВ-ист!!!
            Последно редактирано от kocha; 04-02-10, 17:07.
            Eвгени Филчев
            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

            Коментар


            • #81
              До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

              Временни лицензи ще има и за АТВ и за мотори . Вярна информация ще ви даде само Калин. Диларите на ОЗК ще сключват застраховки на място и при плащане в брой няма проблем ,разговарял съм с такъв.Класиране на лицензирани състезатели без значение дали карат и тротинетки ще има.За това са лицензите.

              Коментар


              • #82
                До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                Първоначално публикуван от terziev Преглед на мнение
                Временни лицензи ще има и за АТВ и за мотори . Вярна информация ще ви даде само Калин. Диларите на ОЗК ще сключват застраховки на място и при плащане в брой няма проблем ,разговарял съм с такъв.Класиране на лицензирани състезатели без значение дали карат и тротинетки ще има.За това са лицензите.
                И аз това исках, нас също ни устройва да бъде така, но лично Богдан днес ми разсея надеждите...и аз говорих с дилър за състезанията за Троян и на мен ми каза, че няма проблем, но в централата са казали друго на Богдан...

                Коментар


                • #83
                  До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                  Следя форумчето отстрани и кво да ви кажа,нещата ми изглеждат все по зле и по зле.
                  В неделя се събирахте мислихте и накрая кво сметката е без КРЪЧМАРЯ.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                    Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                    Правилника от 2009 е съвкупност от правилници и добавки, неясен, че и противоречив, трябваше първо той да се почисти, и чак след това да се добавят, новите UEM правила!!
                    Много точно казано!
                    И правилник 2010 е точно това. Почистен 2009 + FIM за мотоциклети!
                    Анализирай го подробно и ще се убедиш.

                    Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                    Пък и каква е тази дискриминация м/ду мотори и АТВ-та, едните ще си карат, а другите ще продължават да се кьорят в GPS-ите! Това ще отнеме не повече от 2 часа отгоре на организатора!

                    Като цяло искам да помогна, а не само да лопам!
                    Значи имаме префектно решение! Ще маркираш трасетата за АТВ. ОК?
                    Всъщност много разчитахме на теб като ATV трасе координатор или направо трасе мейкър на някои кръгове.

                    Първоначално публикуван от kocha
                    Пък и по новия правилник едно читаво трасе за АТВ-тата да се намери, ще е зор камо ли няколко!
                    Защо??? Какво пречи новия правилник на ATV трасетата?
                    Пълна свобода имат?!


                    Ами вижте сега, всичко което е универсално и се опитва да комбинира добри страни от различни неща е компромис.
                    Аз съм на мнение, че трябва мотори и ATV да се разделят за да стават добри състезания, но щом вече се взе решение, публикува правилник и т.н. остава ми/ни само да бачкаме яко и да направим всичко колкото се може по-добре.
                    Организатора прави състезанието, ние- организацията на организаторите правим правилника. Всичко е на база опит- наш и световно известен описан в книги и правилници.
                    Потребителите трябва да се научат да споделят опита си и да дават смислени и обосновани, цивилизовани предложения и тогава задължително ще бъдат чути.
                    От много недоволстване не само губим диалога, а и ни писва да се занимаваме и всичко се проваля!
                    К. Кулев

                    Коментар


                    • #85
                      До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                      Първоначално публикуван от BEAST1 Преглед на мнение
                      завися от машината която карам, а не от възможностите си....
                      Дакар да не се преминава от всички.... и със сигурност не е разходкаджийско....
                      Няколко неща ще кажа...
                      Нали се сещащ колко типа мотори има? Защо тия с Доминаторите и ХТ660 не се оплакват от ендуро шампионата или тия с Хорнетите от пистовия?
                      Обикновено шампионата е такъв какъвто е и ако искаш да учатваш подготвяш машина. А ако имаш някаква и ти се кара някъде, избираш си това което най ти харесва (или ти е най-лесно) и се пробваш. Даваш със Дакар сравнения, аз да сравня с Moto GP. Там трябва да искат 3 различни писти за 125, 250 и "кралския" клас по твоето виждане.

                      А като сравняваш нашите състезания и Дакар, коментара може да е само един. Бъркаш Паисий с Менделеев нещо.

                      Нали долавяш шеговито-приятелския тон? Вече винаги питам, че много ми се обидиха...
                      К. Кулев

                      Коментар


                      • #86
                        До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                        Калине още малко напъни и ще тренираш форума с тънката си ирония която понякога ни е убягвала

                        А щом правилника е по FIM ще я има ли пакр ферме зоната, регламентираното обслужване и профилактиране на мотора, смяна на гуми и т.н. както е по FIM ?
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #87
                          До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                          Краси, я обясни точно какво имаш предвид с първото изречение?

                          + UEM по-скоро, грешката е моя.
                          Не няма да я има! Ти държиш ли на нея?
                          Твоите напъни сега в каква посока са, че не мога да се ориентирам?

                          Формата на съботното състезание е този от UEM състезанията по Ендуро. Естествено побългарен вариант що се отнася до подробности, които усложняват живота на състезателя. Всички изисквания, които могат да се заобиколят, като стриктно регламентираното техническо обслужване (зареждане с гориво само върху специално килимче, и т.н. и т.н.), участие само на регистрирани мотоциклети и само с FIM ЛИЦЕНЗИРАНИ ГУМИ, са заобиколени за да е възможно по-малък товара на състезателите!
                          Формата на неделното състезание пък е замислен да е този от ендуро крос състезанията и би могъл да е почти същия, ако имаше само мотоциклети, но пак е побългарен заради, хоби, ATV и тъй нататък.

                          За последен път ще помоля хората с тънка и дебела ирония да се опитат да зачитат това, че тук форума не е оня в който всички просто си лаят, без никакви угризения и съображения...
                          Очевидно няма да мога да изтърпя всички настроения и няма да мога да отговоря подробно на всички амбиции.
                          От тук нататък ще отговарям само на конкретни въпроси зададени по тактичен начин.
                          Последно редактирано от VE LA; 05-02-10, 16:32.
                          К. Кулев

                          Коментар


                          • #88
                            До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                            Калин е абсолютно прав
                            Разберете ,че не може като с магическа пръчка да се премине към всички критерии, които са по UEM
                            Шампионат 2010 са първите крачки ,които се предприемат в тази насока
                            "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
                            MG Racing Team

                            Коментар


                            • #89
                              До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                              Първото изречение беше в шегаджийски тон, нищо конкретно към теб.

                              По отношение на въпроса ми, беше породен от чист интерес към правилата и ни най-малко съм желал тези усложняващи и натоварващи за състезателите правила да влизат в сила.

                              Макар че донякъде е добре да има истинска предстартова зона в която мотоциклетите да стоят и непосредствено преди старта състезателя да има достъп до него, защото в много от състезанията в миналата и предни години се наблюдаваше сводобно движение, юркане, "майсторлъци" , показване на мъжественост и т.н. от състезателите в парка.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #90
                                До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                                Има такива зони. Прочетете правилника!
                                К. Кулев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X