Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

    Да, факт е че темата беше "въпроси за ендуро правилник", а не "откъси от сложната личност на Иван Минков"

    Заемам се
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #47
      До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010



      Готово
      Продължавайте с безсмислените спорове, бутони имам в изобилие. Простете за намесата. Не ми обръщайте внимание.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #48
        До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

        Абе май имаме някакъв нов вид "Diffеrent soul", темата няма оправяне.


        Първоначално публикуван от Ivan Minkov
        А защо ми ги приказваш на мен тия работи не мога да разбера! Отговарям на всеки пост свързан с мен и моите възгледи!
        Това прозвуча като: Абе не ми обръщайте внимние, не мога да се сдържам.

        Първо казах, че възгледите ти са погрешни.
        После казах, че оспами темата.

        Първоначално публикуван от Ivan Minkov
        Държавата! Организатора! Спонсорите! - в тая посока ми тече мисълта
        Никак не ти разбирам мисълта?!

        Първоначално публикуван от Ivan Minkov
        Едно поне стана ясно! Дали ще има състезатели няма значение, важното е да има КЕ и състезания
        Ако мислиш, че остроумията ти в ТАЯ ТЕМА са полезни, пак не си разбрал.

        Ако няма състезания, няма да има и състезатели, нали? Правим всичко възможно да организираме хубави състезания, да се развият състезателите и спорта. Организатор който се справи с бюджета и няма нужда от таксата на състезателите винаги може да я откаже, както ако не греша са правили Буховци! Но за да има състезания, сме решили да помогнем на организаторите. Така с общите усилия на всички състезатели, да се покрият част от разходите. И Всеки дава своя принос за провеждането на съответното състезание, като си плаща СУПЕР СИМВОЛИЧНО участието.
        Разбирам напълно чувствата ти и на мен не ми звучи добре - плаща си за да кара, но гледай на нещата по начина който ти обясних.
        Ако не можеш да си позволиш таксата съжалявам, но как изобщо смяташ, че е възможно да се състезаваш? Трябва да си купиш и бензин, гуми и т.н. За мотора и екипировката да не споменаваме... От твоите твърдения излиза, че упадъка на мотоциклетните спортове идва от гадните капиталисти, които искат пари за всичките тези неща!
        К. Кулев

        Коментар


        • #49
          До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

          Жестоката истина ,че без пари и то много не става!!!
          Не съм върл противник на таксите, а изразих мнение, че една такава промяна в посока увеличение би разколебала потенциални състезатели! Ако организаторите намерят спонсори за да си покрият разходите и да облекчат състезателите ще е една крачка напред!
          А лиценза го споменавам защото не съм съгласен БФМ да смуче пари и нищо да не дава в замяна!
          Последно редактирано от Ivan Minkov; 03-02-10, 03:14.
          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

          Коментар


          • #50
            До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

            Истината въобще не е жестока. Няма нищо жестоко в това даден спорт да е скъп. Хайде да не почваме тук дискусията от другия форум. Което включва и безкрайните вопли срещу БФМ.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #51
              До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Истината въобще не е жестока. Няма нищо жестоко в това даден спорт да е скъп. Хайде да не почваме тук дискусията от другия форум. Което включва и безкрайните вопли срещу БФМ.
              Що бре, като му чета на Ванката писанията колко трудно се скалъпват 250 кинта такса за 5 състезания,се сещам колко трябва да е щастлив че не кара ски! Освен това предложението от нашия клуб си важи и за клас хоби.Влиза в тройката накрая на годината и аз лично му броя 330 лв (5х50 такса и 80 лиценз)

              Ванка, никоя федерация по света не спонсорира директно състезатели.Тоя филм го забрави.Ако федерацията е достатъчно силна финансово може да субсидира клубове и организатори, които от своя страна предлагат по добри условия за състезателите.Основната работа на федерацията е да направи спорта популярен така че фирмите да имат интерес да спонсорират.Както знаете обаче, в България единствените които могат да разчитат на сериозни пари са ония палячовци, които 90 мин. се клатят по поляната имитирайки движения от една известна игра, не виждайки колко далеч са от истината.Това е действителността за съжаление.

              Goblin, вземи да прместиш последните мнения в отделна тема.Примерно: Проблеми за състезатели и организатори през сезон 2010.Нека тук да останат едиствено коментарите по правилника
              Последно редактирано от Гълъбин Колев; 03-02-10, 06:56.
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • #52
                До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                Добре де, хайде да направим една примерна графа- разходи на организатора, че дано помогне разни мрънкалници, по-лесно да разберат, как се организира състезание и сами се сетят, ако някои пера се съкратят, как биха се отразили евентуално на състезателите!!!

                1: Горското- 30-40лв. на състезател!

                2:Бърза помощ-300-400лв.

                3: Пожарна-300-400лв.

                4: Водещ+ озвучение-от 500 нагоре!

                5: Подготовка на трасета (най-вече затвореното, ако трябва да е свястно) от 1000лв. нагоре!

                6: Купи и медали-средно 20лв. за приз, не по-малко от 600лв.!

                7: Съдии и времеизмерване- около 1500лв.

                8: Плакати- над 500лв.

                Има и едни почерпки на контроли и други...

                Има и едни други разходи които се поемат от част от таксите за лиценз.

                Някои от тези разходи, могат да понамалеят по връзкарска линия, но само някои!!!

                Както някои ще забележат, такса участие отива към 60-70лв, за да е сигурен горе-доло организатора, че ще успее да възстанови взетите в заем пари за организирането на състезанието!

                П.П. Спонсорите остават за наградите!!!
                Eвгени Филчев
                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                Коментар


                • #53
                  До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                  Да, истината е жестока защото много ни се иска да се състезаваме, обаче ако не сме богати наследници съдбата ни е предрешена.
                  Аз най-добре знам това! За да съм професионален състезател трябва да имам сериозен финансов гръб. Не мога да изкарвам пари (които бих ако се бях посветил на грубо казано някакъв бизнес) и в същото време да се подготвям добре, защото да си спортист иска много време. Избираш на какво да се отдадеш и ако това е спорта и нямаш кой да те покрие финансово си загазил. Защото бъдещето ти не зависи напълно от твоите усилия.
                  За това много прспктивни момчета, потенциални световни шампиони не стигат до никъде, а други които не стават, но имат фнансова възможност карат със условия за междугалактически шампиони, но не правят нищо...
                  Много се надявам, че нашата организация ще набере скорост след време и ще може да намира и помага на такива таланти и ще закара най-добрия/те от тях където му е мястото- сред най-добрите в света, но...

                  ... за сега реалността е такава и прз 2010 такса участие е 50лв. за всеки кръг.

                  "Ценоразписа" на kocha е на суми в абсолютния минимум.
                  Верно е, че някои от тях биха могли да бъдат спестени (пожарна и линейка може някъде да не струват пари), но за да стане кадърно състезание, за подготовка на трасето тия ще стигнат само за лента и колчета, а хубав Екстрийм тест с много препядствия иска материали, машини и работна ръка!
                  Времеизмерването + GPS контрола и те са доста по-скъпи. Надявам се, че ще намерим средства да ги осигурим от КЕ...
                  После, 60 - 70 лв такса участие, ще покрие само таксата на горското май. Там за 40 лв/ден.
                  Не е лесно!!!
                  Организатора го прави от любов към спорта. Често плаща от джоба си за да се състои състезанието. Ние се опитваме да му помогнем, като за това целогодишно работим на ангария и така цялата работа да се получи и да има състезания, където да карат състезателите. И за какво е всичко това??
                  За да каже накрая някой като Минков- вие само пари искате, гадове такива!
                  К. Кулев

                  Коментар


                  • #54
                    До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                    Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                    Да, истината е жестока
                    Организатора го прави от любов към спорта. Често плаща от джоба си за да се състои състезанието. Ние се опитваме да му помогнем, като за това целогодишно работим на ангария и така цялата работа да се получи и да има състезания, където да карат състезателите. И за какво е всичко това??
                    За да каже накрая някой като Минков- вие само пари искате, гадове такива!

                    Калине,това залепна като лъжица в масло...6+!!!!!
                    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                      Eй хора,кризата е гадно нещо и натиска всички.Всеки който е ощипан финансово по един или друг начин му се вижда че такси,лицензи застраховки и кви ли не разходи са големи.Аз лично ми се кара по състезания и ако имам възможност не бих пропуснал нито едно,но за съжаление тази година както гледам нещата ще пропусна всичките.
                      Да не мислите че не ми е кеф да съм с хората и да се кефя по хотелчета и ресторанти.Това е положението,моторните спортове не са преоритет за финансово слаби.За сега ще си натискам задника у дома и ще карам събота и неделя по балкана и толкова.
                      Иначе за помощ от моя страна няма проблем,Жоро знае че съм помагал и пак ще го сторя с удоволствие.Нямам какво да пиша и немога да давам акъли,но пожелавам успех на Кулев и всички нагърбили се с тежката задача.Ама без пари не става!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                        Така е!


                        Айде да продължаваме с въпроси и отговори по правилника.

                        А аз ще направя отделна, заключена тема в която ще слагам полезните въпроси и техните отговори, за да може човек да почерпи информация от нея, без да трябва да изчете всички страници на всички теми.
                        К. Кулев

                        Коментар


                        • #57
                          До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                          Ето един бърз от мен:
                          Състезателите от миналия сезон от клас Хоби, които за завършили на първите места, минават ли в Експерт?
                          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                          Коментар


                          • #58
                            До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                            Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                            Ето един бърз от мен:
                            Състезателите от миналия сезон от клас Хоби, които за завършили на първите места, минават ли в Експерт?
                            По правилник само първият в Хоби,минава Задължително в клас експерт
                            MG RACING

                            Коментар


                            • #59
                              До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                              Няма такъв луд който ще тръгне да спонсорира за щяло и нещяло или щото му е много мило за ендурото. Всеки вече си цени паричките до лев и няма да тръгне да ги раздава на някоя си федерация, щото видиш ли имало много желаещи за каране, а пък те нямали финансова възможност.
                              Много по утвърдени спортове в БГ с призната световна класа се задъхват финансово и спонсорите за тях са мираж, какво остава за нас.
                              Мотокроса в Белгия примерно е като национален спорт и там се наливат много пари, има и доста спонсори, но те не са за развиващи се състезатели както нас, а за вече доказали се такива, и то на много високо ниво.
                              Практиката навсякъде по света е еднаква и никой няма да ти даде лев докато не се докажеш, че си някой, а дотогава сам се финансираш и сам си търсиш спонсори.
                              Така че тази такса е смешна и не покрива почти нищо от разходите по едно състезание, за разправиите и нервите на организаторите да не говорим, щото и времето което дават безвъзмездно струва доста пари.
                              Както казват някой, кеф цена няма. За да станеш някой, първо трябва да налееш малко парички в себе си, и ако наистина си добър ще береш плодовете на труда си след време. Дай боже всеки му !!!
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #60
                                До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                                Всичко се свежда до медийно време и до публика. Ако се осигури отразяването по водещите телевизии и репортажи и има поне 4-5 хиляди души публика, мисля че спокойно могат да се привлекат спонсори. Ако има международно участие още по-добре.

                                Това не може да стане от веднъж, но според мен се върви във вярна насока до момента!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X