Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

    АБе, Фър, от къде ги изкопа тия снимки ?!

    Колеги, вече достатъчно ясно обясних, че нямаше време за никаква реакция, защото проблемът с разединението в местния клуб възникна непосредствено преди мотокроса в Хисаря, а тогава вече бяхме направили трасетата и чужденците бяха дали своите заявки ! Всички сте били свидетели, че предишни години е нямало проблем с организацията там, освен по време на наводнението, но това няма връзка с гореспоменатия факт.
    Относно охраната на закрития парк, вечерта при всеки сигнал от вас се обаждах на организатора да провери как стоят нещата там и той всеки път ме уверяваше, че охраната си е на мястото. Поръчах и да се забрани достъпа на състезатели в парка след падане на мрака, но колко е това е свършено ... не мога да гарантирам.
    Относно кръговете от шампионата.
    КЕ прие тази година почти всички заявки за домакинства, за да имаме достатъчно организатори зад гърба си, за да не изпуснем такъв чудесен за ендуро район, както Хисаря и за да могат състезателите ни да напредват и да се шлайфат, защото все още сме назад дори на Балканите, както сами се убедихте на този кръг.
    Спорт не се развива чрез икономии на състезания и в този кръг най-вече експертите ни, вярвам научиха доста от гостите !

    А сега ще пусна още малко снимки от втория ден.






    Дребничката румънката Сорина Санду. Това момиче е напреднало невероятно за една година, но не се пазари нито за препятствия, нито за екстреми. Много от вас я видяха как преминава през сложният ендуро тест Когато човек желае нещо истински, той го постига ! Няма повече да коментирам.


    Ади прескачаше трапеца без проблеми !


    Марти на същото място.



    Малко снимки от неделя:



    Направо ме е срам да гледам Дончо с тая осакатена каска ! Я да вземе Ива да му купи една свястна, че се излага така в гората !











    АТВ











    Съжалявам, че нямам кадри с Миро Дочков. Отдавна искам да похваля това момче, защото Миро е един чудесен рали райдър, но е избрал ендурото, защото явно там чувства повече тръпка ! Браво !

    Жени и Junior ATV:

    Чочо ги изработи тоя път всички и то с голяма преднина !



    Най-малките.
    Този път те явно си направиха кефа, защото караха два манша по 5 обиколки на трасето.









    Победителят !


    Кога ли и на мен ще дадат такава ?

    Награждаването:

    Е1 - ИЕЕШ. Добре караха Мишо и Пламен в Е1, но гъркът беше по-добър. За съжаление само 4-ма наши състезатели отговаряха на правилника на UEM и само те получиха право на класиране за източно-европейското.


    Е2 - ИЕЕШ. Митко Митков остана втори. Победител е пак гръцки състезател.


    Е3 - ИЕЕШ. Тук румънците бяха безпощадни !


    За съжаление, нямаше кой да се състезава с румънката Санду за женската титла ...


    Ненко успя да победи само единия грък при ветераните.


    РШЕ, клас Е2. Сиренцето скромничи на първото място на стълбичката. Браво ! Това е единственото ни първо място в това състезание.


    В Е3 дори и с по-къс грайфер гуми, румънците не допуснаха друг на стълбичката !


    РШЕ Overall.

    ATV:

    Ендуро - Вилхелм е първи.


    Капитанов в 4Х4.


    Митака в ралито. Ей тия Crazy job !


    Данчо при мотори хобиТИ.


    Ади и Марти се справиха блестящо с трасето на експертите, като си размениха по една победа през различните дни, но Ади заслужено стана първи след грешка на старозагореца на крос теста !


    На Стоянчо вече му е скучни на първото място при АТВ Хоби и е време някой да го поразмърда от там, та да живне малко !


    Не, победителят при АТВ Junior Иван Генчев не е такова дете ! Той просто не може да си държи ръката на друго място, защото е много ударена.


    Българските дами също изкараха едно трудно трасе, в което най-бърза бе Зорница. Вторият ден Биляна победи, но тази победа при три участнички има само морална стойност.


    Деца мотоциклети, Синът на Жоро от Бухово беше доста по-добър от останалите, но адаша каза, че живеят непосредствено до гората и малкият всеки ден я обикаля на кръст.


    Победителят при АТВ Деца. Малкият като подкара трасето, че не искаше да спира ! Добре, че "китайчето" му по едно време каталяса и се наложи да влезе в бокса да му поизстине двигателя !


    Снимка с тимовете на Румъния и Гърция.


    Елада - яката работа !


    ... и целият отбор на Гърция.
    Искам да поздравя гостите ни от Румъния и Гърция, които се държаха много коректно, приятелски и с разбиране ! Нямаше недоволни и ощетени с изключение на една ситуация, когато двама състезатели бяха с равен брой точки, а обявихме неправилно победителя, но в бързината такива неща се прощават. Разделихме се с усмивки, обещания за нови срещи и тук-там с целувки.
    Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 29-09-09, 02:26.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #77
      До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

      Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
      Амежду другото до като умните се наумуват-лудите ...знаете к'воАми кво??Усилено се водят преговори за ендуро шампионат в Судан...дааа в Судан там поне няма да има проблем със съдиите на всеки клон съдия уууухаааа:Няма маитап:
      Фъра с цялото ми уважение, ма вие там където сте тръгнали, ние от там се връщаме...
      Още миналата година нашия клуб MG Racing закупи състезател от африканския континет.
      Ето ни с шефа ММ и с новият състезател... сега вие му мислете кой ще вкарате във фурните на Филчев да почернее...

      Коментар


      • #78
        До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

        Много мислих за това дали е правилно да пиша изобщо по темата, а и в крайна сметка какво точно да напиша от всичко, което си мисля.

        Ще се въздържа от онези думички по адрес на хисарския клуб, но не от гледна точка на цензурата, а защото не можах да видя към кого да ги насоча, много търсих поне някой представител на клуба организатор.. да им .... и цялата им клубна организация.

        Категорично за този случай заставам зад Жоро Хаджиев и Евгени Филчев, т.к. те наистина са поставени пред свършен факт и не са имали необходимото време за реакция.

        Но да започна разказа си хронологично.

        В петък ми беше кошмарен ден, такъв карък ме гонеше, че жена ми се молеше този ден да свърши по-бързо/няма да влизам в подробностти, че трябва да напиша няколко страници/.
        Пристигнахме в 19.45 ч. в хотела, и още на брифинга се сблъскахме с лошото отношение на персонала към нас. Имало в хотела гръцка група и музиката беше на макс, те гърците си били плащали и затова било такава врява, а ние като сме искали да си правим събрания, да си наемем отделна зала. В интерес на истината клиентите на хотела бяха трета възраст "+" и на тях също не им понасяше врявата.
        След брифинга отидохме да си оставим машините в парка. В един паркиран бус кротко си хъркаше един пенсионер, който събудихме и го наплаших, че се краде и ако изчезне мотор той ще го плаща. Да ама това явно го е държало буден в следващите 15 мин. За следващия ден по идея на Миро Дочков оставихме машините в двора на хотелчето, където се бяха настанили, за което имам да го черпя.
        А в неделята едно мургаво момченце от близкото село ме попита защо нямам клапанче /отдушник/ на капачката и за какво служи това патронче. Та затова си мисля, че причинителите на дребните липси по машините са от близките села. Но е факт, че охраната не си вършеше работата.

        Събота-навигацията: Имам поглед само за АТВ. Трасето много, много ми хареса. Типично ендуро, такова за каквото винаги си мечтая. Имаше в началото много интересно изкачване по скали, имаше пътища с коловози и процепени канали в песъчливата почва от дъждовете, имаше изкачване в гора, камъни и дръве в изобилие. Коча с направата на трасетата се е справил блестящо! А за това,че не беше добре маркирано нямаме право да му се сърдим, т.к. сам е правил трасетата без помощници.

        Времеизмервателния екип и основните съдии бяха много натоварени заради ИЕШ и въпреки това се справиха добре със задачите. Стартовете вървяха по график без разтакаване. Лошото е, че нямаше контроли и представители на организатора в трасето, за оказване на евентуална помощ на състезатели. Добре че в гората всичко мина гладко и без произшествия. Сина ми през втората обиколка го пресрещнал камион с дърва и шофьора му се скарал защо кара по пътя, но малкия бързо го обиколил и продължил. Аз не бях с него т.к. не можех да поддържам това темпо и с бащата на Теодор изостанахме здраво.

        Неделя-Х-трак: Като се появихме на старт финала вече пристигаха мотоциклетите след първата си обиколка. Ние нетърпеливо очаквахме да свършат и да продължи състезанието с другите класове. За следващи състезания, ако има такива комбинирани кръгове имам предложение да текат и едновременни на децата, които да засичаме с хронометрите на ГСМ, за да се спести поне малко време. А най-добре е да са на различни дати, т.к. се губи част от удоволствието за публиката. Нямаше никакъв ред, всеки си минаваше пеш или с машини през трасетата, анархията беше взела връх. Нямаше организатори, нямаше полиция и публиката си люпеше семки и разхождаше в трасетата. Отново късмета на всички проработи и не се стигна до инциденти.

        Времето също беше много хубаво топло за сезона, само липсата на дъжд направи трасетата така прашни, че нищо не се виждаше.

        При липсата на цялата тази организация много приятно бях очуден от добрия кетъринг. И скарата беше вкусна и бирата-студена. Като се прибрах от Хисаря, и домашния кантар проскърца от допълнително прибавените ми килограми.

        В заключение: Трасе координаторите в лицето на Галъбин, Жоро и Коча и съдийския екип нямат никаква вина за случилото се, напротив на тях дължим това, че все пак кръгът се състоя някак си. Тяхната задача е да минат по маркираните вече трасета и да проверят маркировка и трак дали съвпадат, да преценят трасето от гледна точка на нивото на участниците и безопасността. Не е тяхна работа да правят и маркират трасета.

        Трябва серозно да се помисли за бъдещите кръгове, за да не се повтори ситуацията.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #79
          До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

          Трябва серозно да се помисли за бъдещите кръгове, за да не се повтори ситуацията.
          E и каво,какъв е извода.Виновен е организатора.Организатора трябва да осигури всичко,да плати на съдииския апарат,да плати на времеизмерването,да подсигури трасета,полиция,медицински екипи и да осигури трасетата.За всички тези свършени работи ще получи сумата събрана от такса участие.
          Приблизително 50 частника по 30 лева 1500лева.
          Несериозно е,и няма как да стане.
          Обичам го този спорт,но не да забивам колчета или да чистя боклуците на хората след състезанието.
          Съжалявам че се обаждам но според мен нещата около ендурото отиват на фалит.Гълъбин и Жоро като се откажат и всичко свършва.

          Коментар


          • #80
            До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            E и каво,какъв е извода.Виновен е организатора.Организатора трябва да осигури всичко,да плати на съдииския апарат,да плати на времеизмерването,да подсигури трасета,полиция,медицински екипи и да осигури трасетата.За всички тези свършени работи ще получи сумата събрана от такса участие.
            Приблизително 50 частника по 30 лева 1500лева.
            Несериозно е,и няма как да стане.
            Обичам го този спорт,но не да забивам колчета или да чистя боклуците на хората след състезанието.
            Съжалявам че се обаждам но според мен нещата около ендурото отиват на фалит.Гълъбин и Жоро като се откажат и всичко свършва.
            +1;
            И моето притеснение е същото.
            При всичките им кусури ( Наздраве, Гъби!), надали ще се намерят други такива, които да си зарязват бизнеса за по 1 седмица на всеки кръг, да се набутват с по някой лев повече от другите, че накрая и да отнесат по някоя "планина" негативизъм от част от участниците.
            Поне го правят с кеф...
            Дано се намерят и други такива "будали" за догодина, че иначе ще "консервираме" РЕШ-а...
            Или трябва да се търси друг формат на организация и финансиране на кръговете. Но това е вече за друга тема.
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар


            • #81
              До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
              +1;
              И моето притеснение е същото.
              При всичките им кусури ( Наздраве, Гъби!), надали ще се намерят други такива, които да си зарязват бизнеса за по 1 седмица на всеки кръг, да се набутват с по някой лев повече от другите, че накрая и да отнесат по някоя "планина" негативизъм от част от участниците.
              Поне го правят с кеф...
              Дано се намерят и други такива "будали" за догодина, че иначе ще "консервираме" РЕШ-а...
              Или трябва да се търси друг формат на организация и финансиране на кръговете. Но това е вече за друга тема.
              Вярно е в случая точно така се получава, защото от този хисарския клуб никой не се появи даже да каже "добре дошли". И затова написах, че тези, които изнесоха на свой гръб и са "виновни" за факта, че този кръг от РШЕ все пак се състоя, да не ги оплюваме, а да им благодарим.
              Нямам представа каква се получава сметката от едно такова състезание, но си мисля, че ако има добра реклама и привлече добри спонсори, т.к. спорта е много атрактивен за публика би се получил някакъв положителен резултат, пак да подчертая, че нямам претенции да разбирам от тези неща, но все пак остава любовта към спорта и удоволствието от добре свършената работа.
              А сега се сетих, че има тема за правилник 09, да мислим вече и за 2010 г. дали ще има РШЕ.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E8%EB%ED%E8%EA


              Нова тема и анкета?!?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #82
                До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                Ето и моите снимки от награждаването!



















































                Е, това беше от мен!
                Eвгени Филчев
                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                Коментар


                • #83
                  До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                  Нека се отсрамя и аз с няколко снимки!










                  Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                  Коментар


                  • #84
                    До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                    Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                    Нека се отсрамя и аз с няколко снимки!
                    ......................................
                    Иване, толкова снимки направихте с той голям апарат, че имаш бая до, отсрамване
                    Eвгени Филчев
                    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                    Коментар


                    • #85
                      До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                      Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                      Иване, толкова снимки направихте с той голям апарат, че имаш бая до, отсрамване
                      Добре ще се постарая да кача още! Просто нямам много време, а трябва и Photoshop ! Нали искам да се меря и с фотографите.
                      Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                      Коментар


                      • #86
                        До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                        Всички класирания от ЕНДУРО Хисаря 2009 с известно закъснение за което се извинявам:
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #87
                          До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                          ето статията в гръцката преса от състезанието..преведена ..макар и не много добре но се разбира ..има и критика но и положителни отзиви

                          30/09/2009 - ENDURO НС ΕΥΡΩΠΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ЕВРОПА ПЪРВЕНСТВО [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/MM/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/MM/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.gif[/IMG]
                          [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/MM/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image003.gif[/IMG]

                          . В съседна България се проведе последният кръг от шампионата по ендуро на Източна Европа.
                          В липсата на координация на организаторите се почувства от първата минута, тъй като нямаше форма за регистрация и информация на английски, така че споразумението и правилата да се спазят . Липсата на технически контрол и на спазването на минимални европейски стандарти ни изненада неприятно! Надяваме се за в бъдеще да бъде възстановена Boulgariki федерация и да не се виждат в "странни" резултати и статистики и часовници със стрелки при времеизмерването!
                          Трасето включваше специален етап ендуро, и екстрем заедно които включваха удивително екстремни участъци със скали, гуми, дървета и мотокрос трасе с приятен дизайн и скокове, но и с много дупки..също не беше омокрено и нямаше лента за ясна идентификация на точното преминаване .
                          [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/MM/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image005.jpg[/IMG]
                          Гръцкият отбор за спечелване на трофея в България
                          . Маршрутът включва път с гъста растителност и ротация на терена, без прекалено много проблеми, освен от 2-3 точки, и ни зарадва с красотата си , може би с изключение на лоша маркировка.
                          [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/MM/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image006.jpg[/IMG]
                          Μάκης Γκαιδατζής Макис Gkaidatzis

                          Коментар


                          • #88
                            До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                            Ето малко снимки и от мен.
                            Започвам с първия ден:

                            Цецо



                            Веднага след него и Ангел



                            Сиренето



                            Ади






                            Аз



                            Цецката



                            Junior





                            и победителя ...



                            Втория ден-->

                            Христо Лачев







                            И хобито







                            Това е от мен..!

                            Коментар


                            • #89
                              До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                              Малко със закъснение няколко клипа:


                              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                              Коментар


                              • #90
                                До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                                Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                                Малко със закъснение няколко клипа:..................................................................

                                Честно да ти кажа, само един е
                                Eвгени Филчев
                                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X