Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

    Малко клипове, да позяпате!











    Eвгени Филчев
    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

    Коментар


    • #47
      До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

      Първа състезателна обиколка за Tpunep ! На опознавателната, сцепи предна гума и сега е с две различни!



      Набутал, колкото фитила намерил, нооо,,,,,,,,,,,,,,







      А, какъв прахуляк беше.....









      Следват няколко клипа и преминаваме към втори ден!!!
      Eвгени Филчев
      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

      Коментар


      • #48
        До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

        Билян!



        Миро!



        Вилхем!

        Eвгени Филчев
        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

        Коментар


        • #49
          До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

          браво на филчев за трасето,много ми харесаи един съвет към всички ХОБИТИ -зарязваите това хоби елате при ЕКСПЕРТИТЕ тика е купона,ако не ви е срам да карате по трасето за деца в краина сметка всичко свършва вечерта на масата

          Коментар


          • #50
            До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

            Първоначално публикуван от ДАНКО Преглед на мнение
            Незнам защо ми се стува че пак ще споменаваме Хисаря с лошо
            миналата година плуваха а тази не ясен- регламент,програма ,трасета,точкуване и прочие
            надявам се да не съм прав,моля се да не съм прав,а бе кво ми разбира главата на мене тъп хобит
            Казах ли ви азоще миналия понеделник ама на то кой ли ми те слуша

            Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
            Ае пълен ташак беше тоя кръг....никва организация.Г-н Хаджиев гледаше да си оправи моторите и тва е....Щом ние сами си правихме "х-трака" Кво да говора...Евала на kocha за яките тракове през събота Чакам го да пусне някоя интересна снимка
            Е стига бе Емо
            тук е мястото за едно ГОЛЯМО БРАВО за Филчев този пич се раздаде от всякаде и спретна едно много весело състезание за 'фермерите' в шампионата
            момчета и момичета трябва да го позлатите този човек, ако и вас ви бяха оставили в рацете на Жорката направо не ви мислим

            Първоначално публикуван от Мартин Иванов Преглед на мнение
            А , вие изобщо някога доволни ли сте ?
            Марти браво с всяко изминало състезание се забелязва напредъка ти само така и повечко тренировки но моляте недй и ти

            Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
            Точно така! Мисля, че домакините от Хисар май не си бяха свършили работата докрай!
            Абе хора вие нормални ли сте каде видяхте домакинине разбрахте ли че такова жУвотно в Хисаря нЕмаше

            ЗА ЦЯЛАТА ПОМИЯ (без извинение) е виновен само един човек ха да ви видя дали ще се сетите кой е ТОЙ

            Длъжен съм да отбележа,че на въпросния човек помогнаха само Филчев и Гъби а така не става затова оплеска всичко
            Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 28-09-09, 10:05.
            В ГОРАТА Е ИГРАТА

            Коментар


            • #51
              До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

              Рядко пиша мнения за състезанията,но за това немога да се здъжа.Моето мнение,е че не е нужно да има толкова много кръгове в шампионата и някой от тях да са такива като в Хисаря.Незнам кой е виновен и неискам да знам,но аз повече на Хисаря няма да карам-организация=0
              YAMAHA YZ426F

              Коментар


              • #52
                До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                Въобще не сте прави относно коментарите по адрес на Жоро.Няма да ви изнасям подробности от "кухнята", но ако не беше той състезание дефакто нямаше да има,като имахме едва 2 дни за реакция(даже румънците вече бяха пристигнали) за да спасим положението.В случая дори и аз се включих чак в събота поради други ангажименти.Така че Жоро си го отнесе това състезание абсолютно сам включително с маркирането и опъването на ленти което въобще не е негова работа.
                Нормално е когато вместо да казваш какво трябва да се направи и просто да контролираш нещата,ходиш да маркираш като гламав (защото ГПС за експертите беше дори забранен), да направиш някои пропуски.
                ПП: И Жоро НЕ Е организатор.
                offroad фен
                1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                Коментар


                • #53
                  До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                  Аз понеже не участвам няма да коментирам - само ще хвърля няколко снимки...
                  ето по-читавите от скапаната ми техника

                  Симеон


                  Ади


                  Марти


                  ...
                  гледам аз - абе тоя мотор ми е познат ...


                  а - ето го собственика му Митков ... разпуска


                  ето и линк към всички снимки:
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/tatkobarba/090927/
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • #54
                    До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                    Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                    Въобще не сте прави относно коментарите по адрес на Жоро.Няма да ви изнасям подробности от "кухнята", но ако не беше той състезание дефакто нямаше да има,като имахме едва 2 дни за реакция(даже румънците вече бяха пристигнали) за да спасим положението.В случая дори и аз се включих чак в събота поради други ангажименти.Така че Жоро си го отнесе това състезание абсолютно сам включително с маркирането и опъването на ленти което въобще не е негова работа.

                    Имено това казах и аз , че организаторите се изложиха а в крайна сметка Жоро отнесе сърбежа а съдиите изядоха камъните и прахоляка на Златозар. Тук трябваше да си го отнесе изцяло организатора който не се видя никъде по време на цялото състезание.

                    Коментар


                    • #55
                      До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                      Ето и от мен като част от публиката малко снимки. И като част от публиката на мен също не ми хареса много, но пък ако наистина 2-3-ма са свършили цялата работа по организацията евала. Най - много ме подразни следното
                      -Публиката приемаше опънатите ленти само като една декоративна украса на трасето. На много места хората си стояха в самото трасе и едвали е било много приятно за състезателите
                      Като пример ето как Марти се изкачва, минавайки през разстояние, което публиката му е определила.


                      За това нито съдии, нито който и да било може да помогне. Ние като сме си мърлячи, такива си оставаме.

                      Ето и всички снимки
                      http://www.album.bg/boiko73/images/17978830/106641/

                      Коментар


                      • #56
                        До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                        Господин Филчев получава едно агънце благодарност от търновската група, само трябва да каже кога и къде да го доставим Трасето беше най-хубавото от всички, които съм карала до сега
                        Зорница Тодорова

                        Коментар


                        • #57
                          До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                          Първоначално публикуван от zlosi Преглед на мнение
                          Господин Филчев получава едно агънце благодарност от търновската група, само трябва да каже кога и къде да го доставим Трасето беше най-хубавото от всички, които съм карала до сега
                          Е аз от кога разправям че трасе за АТВ трябва не трябва да се прави от мотористи, ама като няма кой
                          offroad фен
                          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                          Коментар


                          • #58
                            До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                            Когато правех трасето в Хисаря, всеки път от една от къщите излизаше едно куче, лаеше яростно и се опитваше да ме ухапе за крака. Единият път ми писна, но не го ритнах, а спрях, угасих мотора и го попитах какво иска. То спря да лае, погледна ме умно, накланяйки глава то надясно, ту наляво, явно ме разбра, обърна се и си влезе в колибката, където му бе мястото.

                            Ще дам оценка на състезанието, така както аз видях нещата, като се опитам да бъда максимално коректен спрямо всички.
                            За съжаление се разбра, че няма да имаме необходимата подкрепа от организаторите точно на традиционното мотокрос състезание в Хисаря, когато с Гълъбин и Филчев правихме трасетата. Местният клуб се беше разпаднал и на пректика организаторът оставаше сам. Имаше предложение да се отмени кръгът, но нямаше как, тъй като вече бяха предупредени останалите балкански страни, че състезанието е кръг и от източно европейското за ендуро. Задачата ставаше още по-сложна, поради това, че трябваше да се проведат три състезания в едно, т.е. мотори и АТВ да нямат никакви допирни точки, а от друга страна експерт и хоби се състезаваха по коренно различни системи като правилник и времеизмерване. Необходимо беше да се опънат над 10000м ленти, за да се ограничат входните, изходните коридори, ендуро теста и местата в гората, където беше задължително за преминаване. Трасето за мотоциклетите трябваше да се маркира много подробно, поради причината, че клас експерт карат само по маркери.
                            Видяхте, че това всичко беше направено и то само от от 5 човека. Аз, един помагач от с.Кърнаре маркирахме трасето за мотоциклети и в "свободното си време" разпъвахме ленти на старт/финала, а Филчев с още един помагач маркираше трасето за АТВ. Въпросните критици навярно не си дават равносметка всичко това колко ни е струвало, като физически сили и като психическо натоварване, още повече и Гълъбин беше зает накрая, поради независещи от него причини и не можа да ни помогне !
                            За самото състезание.
                            Не виждам тук причини за вайкане и негативни настроения, щом трасетата са ви харесали и нямате забележки към времеизмерването. Отдавам написаното по-горе повече на вече създаден навик за критики, отколкото на реална оценка на ситуацията. Говорих с нашите АТВ състезатели, които казаха, че трасето за АТВ е било невероятно атрактивно, а всички чужденци от източно-европейското накрая бяха единодушни, че толкова разнообразно и меко трасе не са карали никога в ИЕЕШ до сега, а това са хора, които са наистина състезатели и тренират по цяла година активно. Дори румънският представител, който се слави с пословична педантичност и заядловост ни поздрави накрая за доброто състезание ни благодари от името на целият техен отбор, макар не всичко и в международната част да вървеше също по мед и масло.
                            Стартовете бяха навреме и без закъснения.
                            Вярно е, че имаше катаклизми по организацията, но нямаше начин с толкова малко хора да се свърши толкова много работа, още повече много ресурс погълна международната част от кръга, но нямаше как, ходили сме на международни състезания, където има стотици помагачи и нямахме право да се изложим тук.
                            Не искам да хвърлям вина върху организатора на събитието, защото той също се чудеше по едно време какво по-напред да прави, оставайки на практика сам. Генератори не тръгваха, уредбата не идваше навреме, контролите закъсняваха и какво ли не още ...
                            Крайно време е да се разбере, когато се критикува, че КЕ е само координатор на едно състезание ! Това е орган, който идва, ако се наложи прави някакваи корекции на вече свършената работа и провежда състезанието. Не е работа на никой от КЕ да опъва ленти, да маркира трасета, да бъде съдия или контрола, но всичко това го правим, за да карате вие и за да не се провали някой кръг от РШЕ, което за мен е още по-срамно, още повече, когато е обявен за международен и има неустойки, ако не бъде проведен
                            Сега се надявам разбирате, защо мотокрос трасето не беше опасано в ленти, просто нямаше такава физическа възможност !
                            Относно случаят с липсващата част на трака за мотори хоби по мотокрос трасето, вече казах няколко пъти, че на брифинга изрично подчертах: "Мотори хоби карат същото трасе, както мотори експерт и разлика има само в екстрема в гората". Излиза, че половината са чули, другата половина - не ! Ако знаехме, че така ще стане, щяхме да начертаем и крос трасето, но и друг път сме включвали трака от там, където трасето спира да води състезателите.
                            Изводите за мен относно "Хисаря 2009" са много, но подчертавам още един път, че нямаше никаква алтернатива или начин да се отложи този кръг !
                            Друг важен извод за мен е, че системата с GPS, колкото и да се оплюва е най-подходящата за България ! Срам ме беше, когато наши състезатели правиха шорткъти на трасето съвесем умишлено, а чужденците и останалите българи си караха като балъци точно по маркерите. Премине ли се изцяло на маркери, гарантирам, че скандалите в ендурото ще избухнат с още по-страшна сила, защото няма как да се наблюдава дори едно 30 км трасе изцяло. За българската изобретателност ще трябват около 300 съдии за целта !
                            Не искам да прехвърлям вина на никой, тъй като не е коректно в създалата се сложната ситуация и се опитвам да разбера всички. Накрая искам да благодаря лично на Филчев, който вложи много старание, за да подготви един хубав трак за АТВ, на моя предан "колега" Пачерозов от с.Кърнаре, с който маркирахме трасетата за моторите, на Гено от Сопот, който помогна много в зоната около старта, на пичовете от Пловдив и оклолните села, които се отзоваха на помощ, за да бъдат отцепки и контроли, на съдийския и времеизмерваческия екип на Вальо Пантев, който изненадващо добре се справи с много сложното времеизмерване и на всички спонтанни помагачи, които виждайки, че изнемогваме се включиха да помагат !
                            Радостното бе, че отново имаше доста публика. Благодаря на всички зрители от Хисаря и околните села, за които кръгът беше само едно интересно състение, дойдоха да го гледат и да се позабавляват !
                            Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 28-09-09, 12:49.
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #59
                              До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                              ОЩЕ ВЕДНЪЖ БРАВО НА ЕВГЕНИ ФИЛЧЕВ ЗА ТРАСЕТО,

                              Коментар


                              • #60
                                До: "ХИСАРЯ 2009" - ИЕЕШ и РШ Ендуро, 26 и 27 септември 2009 г.

                                Аз пък благодаря на Жоро, Гълабин и на всички други които са им помагали за да се сбравят с трудната ситуация! Трасето ми хареса много! Беше разнообразно и с не голяма трудност, забавно..... На опознавателната се накефих много, но не така стоеше след това
                                Бих искал да видя класирането за да си донаправя равносметката!
                                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X