Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно 1-ви кръг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно 1-ви кръг

    Еи хора несъм участвал в състезанието но като чета коментарите и това кадето дискутирате маи само се оплаквате и жалвате за тва или онова (на кои му слаб мотора на кои му малко екстрема или пък много правите ). Абе я се съвземете състезанието е такова квото го е направил организатора и вие отивате да премерите сили всеки срещу всеки. Едно състезание неможе да е по вкуса на всеки

  • #2
    Дааа.Май наистина малко взехте да се гевезите :x Трасето си беше перфектно!
    К. Кулев

    Коментар


    • #3
      колеги извинявам се ако така ви е прозвучало щото маи и мене визирате вярно е състезанието беше супер на мен лично отдавна ми беше мерак да участвам на ендуро състезание и много се искефих от цялата работа евала на жоро и другите организатори свършили са много работа искам да им благодаря още веднъж за приятните мигове които ни осигуриха

      Коментар


      • #4
        Състезанието наистина беше супер Организацията беше на много високо ниво. Като се има предвид , че се прави за първи път, мога да кажа, че беше перфектна. Времеизмервателите се справиха чудесно със задачата си. Жоро Хаджиев се беше постарал да има за всички по нещо - и за състезателите и за публиката. Евала бате

        Малките забележки за трасето мисля, че на никой няма да навредят. Надявам се, че и никой няма да се сърди заради това.
        Ако някой каже, че му е било много трудно - да кажем, че се гевези, но мненията които са публикувани са точно обратни - трасето беше прекалено лесно. Ако на някой му е било трудно да го каже - нали затова е този форум.
        Щом на мена трасето ми се видя лесно, какъвто съм начинаещ аматьор, значи представете си какво би казал Бучаков.
        Аз се надявам тези мнения да се четат и от хората които ще организират следващите кръгове. Дискусията по темата само ще им бъде от полза.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #5
          Състезанието е еднакво за всички, независимо дали е лесно или трудно, най добре представилият се ще победи (с малко късмет де)

          Коментар


          • #6
            Така е но като се каже ендуро аз разбирам че става въпрос за офф-роуд не за драг рейсинг

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от mitkov
              Така е но като се каже ендуро аз разбирам че става въпрос за офф-роуд не за драг рейсинг
              Не съм участвал и не мога да кажа, но имай предвид че не е лесно да съобразиш нещата с терена!

              Коментар


              • #8
                И друго митак не си много прав че състезанието е било лесно
                напротив с Бочака като говорихме и той каза че тия прави отсечки са го затруднили да караш на максимална скорост по тия прави черни пътища хич не е толкова лесно да не кажа че е и супер опасно вижте например на париж дакар как от година на година гледат да ограничат скоростта с цел безопасност щото тва да умре някой или се пребие хич не е добра реклама /особенно за прохождащт шампионат/вижте че от догодина май на париж дакар ще допускат само мотори до 450 пак с цел да ограничат скоростта а в селата още тази година скороста беше ограничена и се налагаха жестоки наказания за неспазване. на мотокросовете отдавна средната скорост е ограничена също и ако се установи че е по висока се "спъва"трасето
                .Даже и втория ден на затвореното трасе не друг ами точно Бочака отиде при Жоро и му каза че правите трябва да се "спънат" малко щото са опасни питайте гълабин ако не вярвате и той беше там

                Коментар


                • #9
                  То за това се казва ендуро имаше всички елементи

                  Ако искаш траял има други състезания но не и в БЪЛГАРИЯ
                  Лошото е че с такъв мотор пак не става
                  Ако някога сте организирали такава проява щяхте да знаете че винаги трябва да имате едно наум Ако завали яко тогава и най елементарното трасе става друго Лично мен правите бързи участъци ме изкефиха пак има адреналин

                  Коментар


                  • #10
                    А ако се направи карането по поляни до черните пътища ще има такива които ще карат по пътищата и пак няма да е честно. Правилото при правене на трасе е: Ако не може да принудиш всички да карат по трудното/заобиколното прекарай всички по лесното/краткият_път. Нали се сещаш че ако направиш зигзаг по полето и ще го спазва само първия, а всички като го видят на хоризонта и ще дават газ право към него!

                    Коментар


                    • #11
                      Съгласен съм както го организират организаторите така ще е
                      просто исках да си кажа мнението но явно не се изразявам ясно и ме разбират погрешно,ще гледам повече нищо да не казвам така май е най -добре .мълчанието е злато бива да понатрупам малко

                      Коментар


                      • #12
                        според мен трябва занапред да дефинираме по точно какво значи еднуро и по специално на какви условия трябва да отговаря трасето. така или иначе винаги ще има недоволни защото трасето за едни ще е добро за други лошо от гледна точка на моторите им. трябва да се вземе решение какви участъци да има, дали да се преминава по асфалтови пътища дали да има дълги скоростни прави при които риска от евентуално падане е голям. на мен също адски ми хареса състезанието, но мога да кажа че определено беше по скоро скоростно отколкото технично и трудно с малки изключения. поне моята представа за ендуро е за трудно и технично а не скоростно трасе. не искам да ме разбирате погрешно, трасето да е толкова трудно че да не можеш да се добереш до финала както е на европейските и световните шампионати, но трябва да преобладават техничните и трудните участъци а не скоростните. всеки може да дава газ, но техниката е друга работа.
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          ... винаги съм мразил бързите трасета, защото са много опасни но понякога/често са единственият път в гората, от точка А до точка Б

                          Коментар


                          • #14
                            повечето пъти има начин и между дърветата да се мине все пак сме с мотоциклети гледал съм на световното пускат трасето покрай черния път хем камерите ги движат по него и снимат в движение карача
                            даже на едно в хърватска един го хванаха как минава отстрани обикновенно слагат накой да гледа и да записва номерата на тия дето минават отстрани да скъсяват ама при нас сигурно ще се намери някой дето и с този да се "разбере" айде да млъквам че отиде ми златцето пак

                            Коментар


                            • #15
                              Мисля че състезанието трябва да е такова квото го вижда организатора. Правилата та са еднакви за ВСИЧКИ (да не се принизим с организацията на състезанията 4x4, а там видяхме кво става уговорки и т.н. през всичките няколко години ! а и малко натъртени носове ”ШУМЕН 2004”)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X