Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕНДУРО ШАМПИОНАТ 2005 (1 кръг Стара Загора)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Жоро .. дай GPS координати за нас зяпачите с "жипки" ... например къде е езерцето, къде да застанат по яките ... за да бутат, точката с най-добра видимост ...

    Успех на всички участници .... и по-малко ядове за организаторите !!!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      Виж това е чудесна идея! За съжаление на най-интересното място (римският път) няма да може да се отиде дори с джип, но ще пусна координатите на 3-4 точки, които ще са интересни като се прибера довечера, че GPS-a ми е в къщи.
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #18
        Състезанието беше перфектно организирано, имаше много публика и радостни лица. Поздравявам организаторите за желанието и старанието, с което са подходили и им пожелавам да не загубят ентусиазма си и занапред.

        Използвахме случая да се запознаем с много известния в портала “mitkov” и да го наградим с компютърна видеокамера за заслугите му в популяризиране на Ендурото и като най-активен участник във форума за Ендуро:

        Ето го с наградата:





        И още снимки от деня:



































        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          И филмче-82МВ
          http://htftp.offroad-bulgaria.com/Pl...04.05_0001.wmv

          Коментар


          • #20
            Още малко филм:

            много компресиран 5.9 Мб: http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...0-%20small.wmv

            пълен размер 66 Мб: http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...%20-%20big.wmv
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              краси



              Регистриран на: 15 Мар 2005
              Мнения: 5
              Местожителство: Sevlievo

              МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 11:32 am Заглавие: Снимки от 1-вия Ендуро кръг Ст. Загора



              Здравейте колеги, понеже интернет е най-лесния начин да си обменим снимки предлагам да ги публикуваме тук. моите не са много, основно от старта на 1-вия ден. дано всеки намери по нещо интересно за себе си









              АДМИНИСТРАЦИЯ

              Коментар


              • #22
                мерси за хубавите снимки
                аз съм тоя с номер 10 от на краси снимките ,краси браво бе изпълни си обещанието хипер бързо

                Коментар


                • #23
                  ами да

                  оказа се че понеделник сутрин нямам много работа. а и нещо не ми се работи, защо ли
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #24
                    Имам много снимки, но най-екшънските още няма да ви ги показвам, за да има изненада и в списанието
                    http://htftp.offroad-bulgaria.com/OFF-road-BG/9-10-04/
                    [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

                    Коментар


                    • #25
                      Моля, ако някой е снимал с цифров апарат на сала, да ми изпрати 1-2 снимки, защото нямах възможност да стигна до там, а искам да публикувам тази атракция. Благодаря предварително!
                      [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

                      Коментар


                      • #26
                        yotsi

                        Регистриран на: 27 Яну 2005
                        Мнения: 5


                        Мнение Пуснато на: Пон Апр 11, 2005 5:11 pm Заглавие: 1-ви кръ
                        г



                        Няма ли някой да разкаже надълго и широко как мина?
                        АДМИНИСТРАЦИЯ

                        Коментар


                        • #27
                          Ами то трудно може да се преразкаже но общо взето ако всеки напише по нещо може и да се получи

                          Местността където бяха настанени повечето участници беше перфектно избрана Много уютен хотел с вежлив и приветлив персонал
                          Имаше голяма тераса на ресторанта от която се откриваше чудна гледка към язовир и планина Обслужването като цяло беше на ниво
                          От Софииската група бяхме по малоброини от друг път но да се надяваме че в другите състезания това няма да е така Имаше хора от цялата страна и трима Австрийци Машините бяха от раздрънкана ЯВА до последни модели на Японски и Австрииски производители Случайни мотористи нямаше всички караха добре включително и една дама която завърши успешно

                          Трасето от първия ден включваше от всичко по което може да се кара и пада с мотоциклет
                          Стръмни качвания горски пътеки екстремно катерене по кънари и сипеи се редуваха със скоростни отсечки по плата макадам и къси връзки асфалт Каране по устие на канал и буквално провиране между гъсти шубраци и тунели от храсти Не липсваха и спускания Като цяло беше топло и прашно Имаше и приятни изненади преминаване на дървени трупи още на старта зарадваха публиката и позасрамиха някой от състезателите Там се получиха и добре познатите на всеки ендурист номера като заставане на кантар или кълбо напред имаше и изпълнения в стил железни топки и кон с гривни А форсирането на барата със сал беше черешката на тортата с две думи целият ден беше тотално запълнен от СУПЕР-ЕНДЮРАНС

                          Още в първите няколко километра си пролича че маршрутът е правен от човек които е запален ендурист Това трасе нямаше нищо общо със състезания за 4Х4 автомобили и мотоциклети ясно защо При АТВ машините също са доволни от отделните връзки за тях

                          КАРАНЕ ПО МАРКЕРИ
                          Карането по маркери е доста по скоростно от ориентирането с роуд бук няма чести спирания и търсене на верният път по рядко се налага и връщане в обратна на движението посока което е рисково и изнервящо за водача по трудно може да се загуби някой Но какво се получи на състезанието Ето и малко критики за организаторите
                          Маркерите които означаваха посоката бяха с жълта боя в същият тон с която от горското маркират дърветата за изсичане Друг проблем които се оказа е маркирането на посока от главен път такива маркери трябва да се слагат по рано защото при движение с висока скорост се пропуска пряката за завиване и се създават гадни ситуащии в които водача на двоиката спира рязко или и двамата се връщат в насрещното движение и то там където се кара с убииствени цифри на спидометара На места имаше маркери върху камени плочи които незнаина сила беше преместила в грешни посоки Имаше и избледнели маркери които бяха трудно видими в прахоляка Знаем че са необходими огромни усилия и луд труд да тичаш с канче боя и четка 70 километра но можеше да бъде и по добре Като за първи път няма да се сърдим Тези проблеми са отстраними но трябва да се знаят и от други организатори на други такива прояви

                          Втория ден се караше на затворено трасе и горски масиви качване и спускане имаше и права на която се даваше цялата газ Беше точно като микс от крос и ендуро Решаващи се оказаха бързите взимания на остри завои по трасето и кои колко смелост има при спускането по стръмен сипеи с камъни някои от които с големината на костенурки :x Точно на този сипеи ръцете изпускаха кормилото от умора за която се бяха погрижили два три скока преди това като цяло екстремно и натоварващо Правеха се три обиколки с дължина три и половина километра Състезателите стартираха в две групи определени чрез жребии през 30 секунди един мотор Казват че Бочака карал много атрактивно и публиката се изкефила максимално
                          За съжаление това не можах да го наблюдавам защото бяхме в една група и през това време съм пръхтял някъде по трасето Трасето беше добре направено с изключение на един не обезопасен скален къс Скрит в тревата и не видян от организаторите той буквално катапултира един от участниците които иначе се движише добре нарочно не споменавам имена За щастие всичко се размина добре а гадният камък беше обезопасен веднага

                          Състезанието беше много добре направено и организирано и като за начало на сезона вдига много летвата за качественото реализиране на другите кръгове от шампионата

                          БЛАГОДАРЯ НА ЖОРО ХАДЖИЕВ И КОМПАНИЯ ЧЕ МИ ПРЕДЛОЖИХА ТЕЗИ УНИКАЛНИ МИГОВЕ И УСЕЩАНИЯ

                          Някои карачи казаха че Старозагорци се ориентират много добре като при офф-роуда но аз изскренно вярвам да не е така защото други хобита нямам

                          Коментар


                          • #28
                            много добро описание мога само да добавя относно маркировката че маи наистина жълтия цвят хич не е подходящ за тая работа на едно място с моя партнор попаднахме на НЯКАКВА ДРУГА ЖЪЛТА МАРКИРОВКА тръгнахме по нея мислеики че е правилната изминахме няколко КИЛОМЕТРА по един черен път докато накрая стигнах до един много голям гьол през които видях че никои досега не е минавал веднага се усетих и се върнахме до последното място където видях маркировка там тъпяхме още няколко минути и обикалях като луд наоколо да търся някакъв друг знак накрая се усетихме и полека лека се върнахме до последния контролен пост там разбрахме истината бяхме попаднали на съвсем друга маркировка тая цялата работа ни отне поне 13-15 минути и заблудихме се и на други места но не чак толкова покраи тая цялата работа вече въобще не бях сигурен къде отиваме а и се отчаяахме че много сме изостанали накрая все пак се поокопитихме но вече бяхме загубили ценно време лощото е че аз водех като стана грещката и няма на кого да се сърдя все пак успяхме да хванем 7-мото място което не е никак зле според мен

                            Коментар


                            • #29
                              според мен трябва да се подбере някакъв друг цвят например розов или нещо такова освен това всички се оплакаха от прекалено нарядко поставената маркировка имаше пътища по които се връщахме въпреки че са били правилни понеже дълго време нямаше маркировка
                              почваш да мислиш че си в грешка а не си . От същото се оплакаха и почти всички други участници мисля че е добре за следващите състезания да се приеме някакво минимално разстояние са белезите което да не е прекалено голямо
                              иначе беше супер и мисля че всички се накефиха но нещата трябва да вървят към по добро все пак

                              Коментар


                              • #30
                                ...има нещо което и аз искам да допълня. занапред мисля че трябва да се помисли за достъпни и атрактивни за публиката места по трасетата от първия ден. все пак всеки спорта е нищо без публика. някой може би ще каже "но нали втория ден на затвореното трасе имаше публика" да така е, но там където беше публиката на старт-финала трасето изобщо не е трасе за ендуро. може би место като "римския път" би било адски атрактивно за гледане, макар че в последствие разбрах че там било трудно да се стигне дори и с джип. принципно идеята ми беше за следващите кръгове да се изберат поне 1-2 места където може да се наблюдават участниците.

                                като изключим това и леките проблеми с маркировката от които май всички се опарихме с изключение на местните , всичко беше много добре организирано. може да се каже че организаторите бяха помислили за всичко и като за 1-во състезание беше много много добре организирано. БРАВО !!!
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X