Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

    Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
    ... участвахме в несериозния за Варненската организация клас трофи ...
    Че той изобщо сериозен ли е?!? Когато чете човек по форумите толкова много приказки как ралито не било офроуд, как истинският офроуд бил в трофито, нормално е да очаква по-сериозна бройка мераклии да покажат що е то офроуд. Вместо това, само броени дни преди състезанието четем какво пишат организаторите:


    Ще има ли минимум 10 участника в Трофи класа, за да знаем да продължим ли с лебедките или напразно хабим средства, сили и ресурс от хора
    ... имайте превид, че за да отделим специален екип с времеизмерване е необходимо участието на мин. 10 екипажа. ...
    ... Ще има ли желаещи за трофи?
    И в крайна сметка - реално са се явили само 4 (четири) екипажа. Т.е. на организаторите със сигурност не са им излезли никакви сметки и по принцип би трябвало да анулират трофито поради липса на достатъчен брой участници. Въпреки това са го пуснали, вероятно за да не са прецакани тези, които са се престрашили ...

    Първоначално публикуван от kolio33
    Хюстън проблеми няма...можеше в Неделя да има затворен кръг за публиката кал, лебедки, препядствия а през другите дни да има каквото ще Ви напълни душите.
    Хюстън, определено има проблем, че някои хора не могат или не желаят да разберат, че рали и "кал, лебедки, препядствия" са две коренно различни състезания, които изискват и различно подготвени машини. Ако си подготвил нещо такова е много малко вероятно да си готов да го вкараш в някоя кална яма за да правиш сеир на зяпачите.

    Освен това, колкото и да е трудно на някои хора да го приемат, за състезание освен публика трябват и състезатели.
    Е, сред участниците във Варна явно нямаше особено много мераклии да лазят из калта, докато публиката им плюе люспи от семки по главите ...

    Но Вие не се притеснявайте. Има и състезания, чийто формат със сигурност повече отговаря на предпочитанията Ви и ще имате възможност да се проявите като спонсор било на организаторите, било на някой мераклия да кара на трасе от такъв тип. Ето например най-актуалното за момента е Лазарово 2010. Хората са сериозни и правят сериозно състезание, така че Вие сте на ход ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

      Първоначално публикуван от kolio33
      Сега сигурно ще ме изтрие ама .... Аз съм от Варна и искам да помогна на Варненски клуб, отбор, организатор. Но в момента съм малко разколебан.
      Ако вземе пък да не го изтрие ще е голяма неприятност, а!

      Варна е град с много и сериозни офроудъри. Така че, ако анонсирате желание да спонсорирате състезател/отбор за участие в, например, Лазарово 2010, все си мисля, че може и да се намерят желаещи ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

        Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
        Изкам да благодаря на Руси Русев за помоща която ни оказа за да идем на това състезание, дано не сме го разочаровали с това че участвахме в несериозния за Варненската организация клас трофи.

        Клас трофи там кашата беше голяма:
        1-Бехме само 4 джипа.( Другия път и толкова няма да има)
        2-Не яснота кога каде и в колко
        3-Роуд бука за втория ден го разпечатаха в последния момент и представете си имше липси и грешки който на новобранци като нас ни костват по 2-часа.
        4-Номерата на организаторите залепени на таблото са излишни, като си се счупил в трасето се молиш да не си последен за да ти помогне някой от състезателите или да предаде че напускаш трасето ако видиш на финала организаторите , но и на финала няма организатори защото завършваш един час след определеното време за финал и никой не го интересува че има три джипа още в трасето.

        И все пак благодаря че ни го направихте така трудно за да можем да оценим добрите състезания а и това което не ни убива ни прави по силни.
        Калашев, гордея се с вас!
        Сега само чакаме варненските трофисти да ни се паднат пак в класа, и да ги видим как ще се състезават с вас на равни начала!!!!
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Хайде още малко видео от агрономското каране ....
          Хехехехе , страшни са тези клипчета от бордовата камера ! Благодаря , че ги споделяш . Иска ми се и Руси да пусне такива ,със 176км/ч по кърЯ .
          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
          WJ 4.7

          Коментар


          • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

            Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
            Изкам да благодаря на Руси Русев за помоща която ни оказа за да идем на това състезание, дано не сме го разочаровали с това че участвахме в несериозния за Варненската организация клас трофи.

            Клас трофи там кашата беше голяма:
            1-Бехме само 4 джипа.( Другия път и толкова няма да има)
            2-Не яснота кога каде и в колко
            3-Роуд бука за втория ден го разпечатаха в последния момент и представете си имше липси и грешки който на новобранци като нас ни костват по 2-часа.
            4-Номерата на организаторите залепени на таблото са излишни, като си се счупил в трасето се молиш да не си последен за да ти помогне някой от състезателите или да предаде че напускаш трасето ако видиш на финала организаторите , но и на финала няма организатори защото завършваш един час след определеното време за финал и никой не го интересува че има три джипа още в трасето.

            И все пак благодаря че ни го направихте така трудно за да можем да оценим добрите състезания а и това което не ни убива ни прави по силни.
            Опитвам се да отговоря:
            1.Заявките бяха за повече от 13-14 джипа и първоначалната позия беше ,ако са по-малко от 10 ,да не се проведе старт. Вие казахте -дошли сме ще караме! Уважихме желанието ви !
            2. Не е ясно кое ,,кога каде и в колко''.Не разбрахте кога е старта? Не разбрахте ,кога се затваря деня? При условие ,че ви беше отделено персонално внимание и всичко ви беше обяснено.За втория ден ,какво не разбрахте? Старта се определи съобразно вашето желание(и на останалите екипажи).
            3.Роудбука му лепнеше мастилото ли?След като ви бяха раздадени пътните книги се проведе брифинг с 4 човека по-дълъг от брифинга на рали класа.Относно символите- път с пунктирана линия означава ,,слабо видим път'' ,а не ,,затревен'' .Да ги правим цветни ,като комикси ли?Не грешки в пътната книга са причината за тези 2 часа ,а липсата ви на финал!!!в т. 4 сам си противоречиш!
            4.Относно номерата на организаторите- тук ако имаш способността да се изчервяваш ,просто го направи! Колко тел.разговора проведохме с русенския екипаж и как ,разбрахме ,че Пл.Тойота се е счупила и ,как им обясних къде да отиде асистенцията да ги прибере от Приселци?
            ,,...но и на финала няма организатори защото завършваш един час след определеното време за финал ...'' попитай каква е процедурата във всички състезания ,след изтичане на котролното време!При обявен в регламента час за приключване 14 часа ,ние го изместихме в 15 ч.
            Съжалявам от сърце ,че сте останали разочаровани .Нашето желание беше да ви доставим радост и удовлетворение.Направихме всичко за това.
            Ако вие сте екипажа с Рейнджа - първия ден се справихте чудесно! Защо втория ден карахте в пакет с авариралата Тойота?Все още в нито едно състезание не е оставен екипаж на ,,вълците''. На шуменско състезание сме вадили от гората екипажи до 12 часа през ноща!
            Пламен Русев ви намери в сервизната зона ,а никой от вас не се беше обадил.
            Съжалявам момчета ,но не за всичко са виновни организаторите( а може би така е по-удобно).Огледайте се -това ще ви помогне занапред.
            Старахме се много ,но недоволни винаги ще има!
            Последно редактирано от churov; 05-05-10, 11:26.
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ....И в крайна сметка - реално са се явили само 4 (четири) екипажа. Т.е. на организаторите със сигурност не са им излезли никакви сметки и по принцип би трябвало да анулират трофито поради липса на достатъчен брой участници. Въпреки това са го пуснали, вероятно за да не са прецакани тези, които са се престрашили ......
              Чава, тя сметката.... Не го правим за това.нали се сещате ,че за да се направи трасе от 70-80 км ,както това от по 300+км. всяка отсечка е карана поне по 4 - 5 пъти! Старта в Трофи класа се осъществи единствено по молба на екипажите от Пловдив и авторитета ,който има пред нас Руси .
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                Янко прав си за това което казваш за четиримата участници....
                И аз се расърдих в първия момент. но после си дадох сметка, че и това което сте направили е твърде много за ЧЕТИРИМА участници!!!
                И тук може би е мястото да се каже, че това разделяне на класове не е удачно!
                Експерт, адвенчър , хоби....
                В крайна сметка който иска да се състезава да се СЪСТЕЗАВА!Цонко плаче като вдовица, че бай Петър го е бил, а какво търси Цонко в адвенчър класа?Колата ли му е слаба?Или няма 500лв за пожарна система?
                Аз когато започвах някога да ходя на състезания исках да се състезавам с най-бързите.И да се уча от тях за да мога да ги победя все някога...
                В адвенчъра кво ще се научи-само на тънки сметки кой може или не може да вземе купите.
                Вижте кой кара за оверала от адвенчърите-това са хората които искат да карат а не да си носят само купи в къщи.Браво на момчето с дифендъра-отлично класиране в оверала!

                И последно за мойте момчета от Пловдив-сега вече разбраха къде е карането.Другия път ще се състезават при най-бързите!!!
                А трофистите и траялистите да се сетят какво ще стане ако "ралиджиите" идем в в техните класове да покараме!Справка-Приморско....
                Последно редактирано от rusev; 05-05-10, 11:51.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                  Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                  Чава, тя сметката.... Не го правим за това ...
                  Сметката е добре да е поне 0:0. Че в тия интересни времена организаторите станаха много дефицитни и само на единия гол ентусиазъм ...

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  ... В крайна сметка който иска да се състезава да се СЪСТЕЗАВА!
                  ...
                  Аз когато започвах някога да ходя на състезания исках да се състезавам с най-бързите.И да се уча от тях за да мога да ги победя все някога ...
                  Това е! Ако ще е гарга, да е рошава!
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Янко прав си за това което казваш за четиримата участници....
                    И аз се расърдих в първия момент. но после си дадох сметка, че и това което сте направили е твърде много за ЧЕТИРИМА участници!!!
                    И тук може би е мястото да се каже, че това разделяне на класове не е удачно!
                    Експерт, адвенчър , хоби....
                    В крайна сметка който иска да се състезава да се СЪСТЕЗАВА!Цонко плаче като вдовица, че бай Петър го е бил, а какво търси Цонко в адвенчър класа?Колата ли му е слаба?Или няма 500лв за пожарна система?
                    Аз когато започвах някога да ходя на състезания исках да се състезавам с най-бързите.И да се уча от тях за да мога да ги победя все някога...
                    В адвенчъра кво ще се научи-само на тънки сметки кой може или не може да вземе купите.
                    Вижте кой кара за оверала от адвенчърите-това са хората които искат да карат а не да си носят само купи в къщи.Браво на момчето с дифендъра-отлично класиране в оверала!

                    И последно за мойте момчета от Пловдив-сега вече разбраха къде е карането.Другия път ще се състезават при най-бързите!!!
                    А трофистите и траялистите да се сетят какво ще стане ако "ралиджиите" идем в в техните класове да покараме!Справка-Приморско....
                    Руси,не съм се и съмнявал ,че ще ни разбереш. Никой замесен в организацията на това състезание не е имал намерението да ,,минава'' или да облагодетелства някого.Вложихме много сили ,труд и средства в това.Единствената грешка ,може би е желанието да се угоди на всички. едни искахте рали ,други ( в интерес на истината повечето ) искаха трофи.Видяхме кои ,колко са сериозни.Естествения подбор си каза думата.И в живота е така - даваш повече избор- резултата е объркване. МОжехме да кажем : ,,няма 10 екипажа- няма старт'' .Нямаше ли пак да са недоволни?Ако ги бяхме пуснали в ралито ,щяха да кажат ,,ама ние дойдохме за трофи''.Момчетата казаха: ,, дошли сме и искаме да караме''.Съобразихме се с тях.
                    До колкото твоите момчета-бориха се мъжки ,караха и навигираха чудесно.Не грешки в пътната книга,а грешната тактика им попречи.Помагайки на другия екипаж да изкарат цялото трасе ,не съобразиха ,че няма да се вместят в контролното време! Да помогнеш на колега,приятел да се измъкне от тежка ситуация - това ,да , но да караш солидарно цялото трасе с другия екипаж е криворазбрано приятелство.Това е състезание! И никой няма да ги изостави в гората ! Момчетата имат много да учат още ,но имат много от ,,МАЯТА''! Имат и добри учители! Нека на състезанида оставят емоцията на страна и да дерзаят! Желая им успех!
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                      Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                      По относно мнението на Цонко,аз го подкрепям.Не защото ми е приятел,а защото има някой виновен който не си е свършил работата на техническия преглед.Вземам страна по въпроса понеже съм израснал в спортно семейство и съм на ясно кой го отнася.За мене лично имат вина хората извършели тех.преглед и самите състезатели.Едните не са гледали както трябва,а другите не са чели изискванията.
                      Не ми е ясно какво значи, че не съм гледал както трябва? Може би е трябвало да не видя, че нямат ПП-инсталация! Работата съм си я свършил, както трябва, за това има официални протоколи и не приемам такива едностранни мнения без никакво основание за тях!

                      Коментар


                      • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                        Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                        Имам богат спортен опит (не автомобилен)...подкрепата на публиката винаги е огромен фактор.Ако ще карате без публика или тя е нежелана е по скоро хоби а не спорт! А семейната Ви история наистина е впечатляваща надявам се да имате успехи и на международно ниво
                        Не съм имала в предвид че публиката е нежелана, или не трябва да я има, просто казах че когато обичаш един спорт и го практикуваш ти го правиш от любов и за свое собственно удоволствие, публиката може да те зареди допълнително със своята подкрепа, тук съм съгласна. Ходила съм и на международни състезания, но вече не го правя лелките трудно се вписват в съвременния стайлинг на авторалитата, веднъж годишно участвам в едно рали за хора с увреждания но не търся награди и показност правя го защото имам причини, и защото понякога ми липсва обратното отброяване на секундите до старта, липсват ми майсторските, и затворените кръгове за време. Май спамя темата,съжалявам?
                        аз също обичам да карам джипки и го правя за удоволствие и заради работата си, но за състезание нямам подходящт такъв, или по скоро немога да си позволя старата баба Нива да я спретна защото тя е по скоро работна кола а колко дерета и уврази е прегазила и от къде ли не е минавала горката тя си знае. Затова моля ви не се хващайте за проблеми които немогат да разрешат нито учасниците нито организаторите, всеки трябва да си върши работата и да благодари на организаторите а на учасниците да се порадва и да ги приветства дори само заради това че са готови да си чупят главите и колите за собственна сметка.
                        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                        Коментар


                        • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Сметката е добре да е поне 0:0. Че в тия интересни времена организаторите станаха много дефицитни и само на единия гол ентусиазъм ...
                          Повярвай ,сметаката е на много (-) .Влагаме много лични сили,време и средства за да има състезания.Ако добавим ,че колата ми е минала и рали трасетата и трофи трасетата по няколко пъти...сещаш се в какво състояние е!Въпреки труда и въпреки оплювките , винаги съм готов да помогна на всеки,който иска да прави състезания.
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                            Първоначално публикуван от suzuki team
                            кой от разходката на Алекс беше дошъл на Кировото да гледа?
                            Абе много бяха защото имаше какво да гледат
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                              До колкото твоите момчета-бориха се мъжки ,караха и навигираха чудесно.Не грешки в пътната книга,а грешната тактика им попречи.Помагайки на другия екипаж да изкарат цялото трасе ,не съобразиха ,че няма да се вместят в контролното време! Да помогнеш на колега,приятел да се измъкне от тежка ситуация - това ,да , но да караш солидарно цялото трасе с другия екипаж е криворазбрано приятелство.Това е състезание! И никой няма да ги изостави в гората ! Момчетата имат много да учат още ,но имат много от ,,МАЯТА''! Имат и добри учители! Нека на състезанида оставят емоцията на страна и да дерзаят! Желая им успех!
                              Само да вметна,двете коли не се движеха заедно втория ден защото моята е развалена.Просто от перфектната пътна книга,на три четири пъти се събирахме на едно място.Тойотата си вървеше перфектно втория ден до 5км преди финала.
                              878940653

                              Коментар


                              • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                                Първоначално публикуван от suzuki team
                                За да сме точни,май тогава бяха повече,а и нещо ми се върти из главата ама не мога да се сетя,кой от разходката на Алекс беше дошъл на Кировото да гледа?
                                Аз с няколко приятели ходихме да гледаме финала на траяла след разходката.Хванахме гръцкия Самурай как се окопаваше.
                                А какво общо има това с тази тема ?
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X