Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

    Към Кольо- искам да ви кажа че учасниците в едно автомобилно състезание Сядат зад волана защото искат, харесва им, и за тях карането и високите скорости или препятствията които преодоляват, ги карат да се чувстват щастливи, за тях е важен старта, трасето, и финала, защото им трепери сърцето когато го правят, а не защото някой ги наблюдава. Това го казвам от личен опит. Като малка крадях москвича на родителите си и обикалях нощем града, после станах навигатор на маика ми в осмомартенсике ралита, и правех вместо нея майсторските, Надпреварвах се бременна и с двете си деца облечена с дрехите и якетата на мъжът си, и едва на награждаването някой възкликваше - бе тази кога наду корема сутринта нищо и нямаше.
    Та мисълта ми е че всеки участва заради себе си, заради автомобила си, заради тръпката ,адреналина, и любовта към това което прави, и най накрая заради публиката.
    Последно редактирано от Доби; 04-05-10, 10:32.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

    Коментар


    • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

      Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
      Повярвай никак не е безплатно особенно ако спонсорираш някой отбор! Но за коментар като горния .....!! Няма публика, няма медии, няма спонсори има 30 секунди по БТВ и 15 души да ти пляскат че си минал със 100 и от прахоляка не са ти видяли номера.

      Гледах малко т.е. малко тъпо ми се видя да обикалям и гоня михаля на Приселци гледах повечко само защото имам къща там и после си направих едно барбекю че да се успокоя.
      Информация имаше, интервюта да, супер беше..... формата беше грешен за мен.
      ...
      Без публика спорт НЯМА.
      Ха сега де! Хюстън, имаме проблем!
      Форматът на състезанието беше рали. А на рали се кара бързо, в т.ч. и с доста над 100, ако човек има подходящо подготвена кола и съответните умения.

      Естествено е състезания от този тип да не се харесват на всички. Въпрос на вкус.
      По някаква причина обаче, най-популярните и големи международни непистови автомобилни състезания са именно такива с бързо каране, при които състезателите профучават покрай публиката с повече от 100, действието се развива на трасета с дължина от десетки или стотици километри, а някаква що-годе по-цялостна картина за състезанието може да се получи единствено по телевизията, ако и доколкото има по-подробни репортажи ...

      И, както се вижда нееднократно от телевизионните репортажи, хиляди хора висят по цял ден покрай трасетата и в пек, и в дъжд, само и само за да видят как покрай тях с бясно темпо за секунди прелитат както звезди като Льоб, Сайнц и т.н., така и никому неизвестни "частници".
      Защо е така, аз не мога да обясня, но фактът е факт. Най-популярните международни автомобилни състезания са във формат, който според Вас бил грешен ...

      Ами, за такива като Вас, организаторите се напънаха и направиха трасе за трофи - по-бавно, и по-гърчаво. Вие отидохте ли да погледате или трасето беше твърде далеч от вилата и барбекюто Ви?

      Освен офроуд ралитата, в България се организират и траялни състезания, на които публиката може дълго и напоително да наблюдава какво се случва. Вие спонсорирахте ли някой от многобройните варненски офроудъри за да може да подготви траялна машина и да се представи сериозно? А някой от организаторите?

      Може и да сте прав, че без публика няма спорт. А без състезатели?
      Колко от всички състезатели се записаха да карат на рали, и колко бяха желаещите за трофи?

      Пак между другото, споменатите от Вас наши колеги и приятели Кольо и Йоско също обичат да раздават яко газ. Т.е. и те не се вписват в предпочитанията Ви ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

        Тъй като Евроспорт нещо се изложиха и не пуснаха репортаж от варненското офроуд рали (нещо форматът не им бил допаднал ), ето един видеоепизод от 3-я ден, заснет от нашата бордова камера.

        За съжаление, звукът не е качествен, тъй като камерата GoPro е така добре изолирана, че записът е много тих, та се наложи яко усилване, че иначе нямото кино нещо не ме кефи.

        Също така за съжаление, 2 GB SD карта не стигнаха за да имам и по-интересни ситуации, като например едно колективно търсене на гъби с доста видни участници или какво се случва, когато 2.5 тона желязо срещнат камък с 40-50 км/ч...

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

          Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
          Повярвай никак не е безплатно особенно ако спонсорираш някой отбор! Но за коментар като горния .....!! Няма публика, няма медии, няма спонсори има 30 секунди по БТВ и 15 души да ти пляскат че си минал със 100 и от прахоляка не са ти видяли номера.

          Гледах малко т.е. малко тъпо ми се видя да обикалям и гоня михаля на Приселци гледах повечко само защото имам къща там и после си направих едно барбекю че да се успокоя.
          Информация имаше, интервюта да, супер беше.....формата беше грешен за мен.

          Що се отнася до читателите на форума и писателите в него имай предвид че, почитателите и хората които се разхождат около Варна и не участват в този форум са много, самия факт че, Кольо и Йоско които са най-изявените състезатели за мен имат по 200 поста тук максимум. Има и хора като: модератор, супер модератор, администратор +ПЛ+незнам какво си са писали, писали, трили, трили а са допринесли за този спорт 300 пъти по-малко от горните двама.

          Без публика спорт НЯМА.

          Поздрави
          Ти колега не си разбрал същноста на ралито.Събирате се с приятели заставате на някой завой,вземате материал и барбекю и чакате на теферич.
          Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
          АСК Ален Мак

          Коментар


          • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

            Ще си позволя да Ви репликирам, без да имам каквато и да е идея да се заяждам или нещо такова ... изказвам само лично мнение към организаторите.

            1- Ясно е , че трасето за трофи трябваше да остане неизвестно за състезателите и затова не можеше да бъде обявено предварително, но можеше поне да бъдат обявени часовете и местата на старт и финал (лично аз в нета не открих подобна информация и затова пребродих в петък по обед с леката си кола лозята и черните пътища до точките без никакъв резултат, докато не видях хора от участниците, които да ми кажат, че всичко за деня е свършило ...
            2- Ясно е, че трофи класа е интересен за голяма част от публиката, можеше състезанието да се организира само през почивните дни.
            3- Кому е нужно в ралито да има само един етап на ден с дължина от 300 и повече километра, с обявено начало и никому неизвестен край ? - Не е ли по-удачно за всички (организатори, състезатели и публика) да има по няколко скоростни етапа, с точно обявени трасета, часове и места на старта и финала - по примера на всички ралита по света ?
            Така няма да се налага да се чака с часове на някоя точка, докато минат състезателите, още по-малко да се обикаля от точка на точка докато се разбере къде са минали и къде има още шанс да се видят.
            Времевия интервал между състезателните отсечки ще позволи да се "оберат" загубите на време за сервиз и др. непредвидени обстоятелста и ще позволи цялото рали да протече по някакъв времеви график.
            Ще има възможност да се обявят максимално точно трасетата, така, че всеки желаещ ще може да си прецени и избере място за гледане - било до вилата му или навътре в гората .
            Наясно съм, че за това се искат повече хора от страна на организаторите, но работата на съдиите не е нещо толкова сложна. Предполагам че ще се намерят достатъчно хора, които на добра воля и безвъзмездно ще пожелаят да помогнат.


            Още веднъж: Поздравления за организаторите ! Respect! - работата, която сте свършили хич не е малка, но e прав и колегата който беше писал, че без публика нещата не са съвсем както трябва. А на публиката и трябва информация .


            Успехи
            Д.Стоев.

            Коментар


            • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

              Първоначално публикуван от Diters Преглед на мнение
              ... с точно обявени трасета, часове и места на старта и финала - по примера на всички ралита по света ? ...
              Май изпускате от внимание момента, че при т.нар. крос кънтри ралита навигацията (разбирана като намиране на верния път по непознат маршрут) е един много съществен елемент от самото състезание, който би бил ликвидиран при предварително обявяване на точното трасе ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                Следя темата от самото начало.И за пореден път се убедих в следното
                Кое е произлязло първо- кокошката или яйцето
                Кой е по ценен/важен/ състезателят или публиката.
                Първите сами си намират средства и спонсори и си подготвят машините с кеф.И се събират на такива мероприятия за да покарат и да се повеселят но не и да напрявет кефа на някави зяпачи които чоплят семки.Според мен спорт без публика не е спорт както каза kolıo 33.Ако не беше така нямаше да го има колизеума и гладиаторите щяха да се избиват за собствено удоволствие.
                Това за което пиша го виждам в повечето коментари за проведени състезания .
                Основният проблем според мен тук е липсата на икономически интереси и печалба които да движат нещата напред в този любим за мен спорт.
                Повече публика-повече нови фенове които да инвестират в свои машини и да правят обототи на фирми доставчици на обурудване.на автосервизи.Това би довело до подобряване на икономическото състояние на основните фирми за офроуд екипировка които вероятно биха реинвестирали в този спорт
                Е стига толкова че много взех да мисля а работа ме чака
                0885022939 Недрет

                Коментар


                • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                  Колега, DIters, на косъм се разминаха няколко инцидента ( не само в това състезание) с подивели местни дървосекачи , а какво би станало ,ако публика тръгне да си търси интересните места? Скоростта беше изключително висока - рекорд на Руси и Руслан 176 км/ч. !!!!
                  Относно формата - състезанието беше оформено така ,след сондиране на мнения на състезатели , а не на зрители. Желаещите да се състезават в Рали рейд ( Крос кънтри) бяха повече. За трофито имаше повече заявки ,но накрая пристигнаха само 4 екипажа.Това ощети публиката.
                  А за ,,kolio33'' - лесное да се плюе на готово. Ела и опитай.Имаш ли идея колко километра се навъртяха докато се подготви това трасе? Имаш ли идея колко физически и психически тормоз костваше на организаторите ,,този цирк''.Дали ти идва наум ,че нашите коли са по-,,разковани'' от тези на повечето състезатели? И ако ,Пламен ме повика и догодина да помагам ,ще отида и то точно ,заради такива ,,недоволстващи''.Всички замесени в организацията сме спонсори на това състезание и сме го направили от все сърце и душа.В оффроуда има нещо поизчезнало -ПРИЯТЕЛСТВО!
                  Цонко,моите уважения ,към ентусиазма ти ,но каква е разликата ,ако Петър Минчев беше стартирал в клас Адвенчър? Повярвай ,занего е по-голямо наказание ,решението на комисарите,но не каза и дума.Може би щеше да го ,,надбягаш''? Честито ти второ място - наистина си го заслужи.Не ,,подскачай'' ,а почерпи.....
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                    Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
                    ....Ако не беше така нямаше да го има колизеума и гладиаторите щяха да се избиват за собствено удоволствие.
                    ...
                    Нали се сещаш ,че хобито на гладиаторите не е било доброволно
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                      Първоначално публикуван от boevski Преглед на мнение
                      ....За първи и можеби последен път се качвам на джип.Лично аз неуспях да се "зарибя" ...
                      Ами ,Колега , значи това не е твоят спорт. Опитай с КТМ-а ,вероятно там ти е силата.Както се казва ,,за всеки влак си има пътници''.Аз например не се ,,зарибих'' от футбола - е да ,ама футбол си има ,въпреки мен
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                        Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
                        Кой е по ценен/важен/ състезателят или публиката.
                        Въпреки, че отговорът на въпроса е кристално ясен, ще ти отговоря.
                        Състезанието се прави за състезателите, а публиката са тяхната морална подкрепа.Но със или без публика, състезанието пак щеше да се проведе.Присъствието обаче само на зрители по едно състезателно трасе, не означава, че се провежда състезание, а си е просто една сбирка на хора, пикник или както искаш го наречи.
                        "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                        „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                        Коментар


                        • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                          Колега, DIters, на косъм се разминаха няколко инцидента ( не само в това състезание) с подивели местни дървосекачи , а какво би станало ,ако публика тръгне да си търси интересните места? Скоростта беше изключително висока - рекорд на Руси и Руслан 176 км/ч. !!!!
                          Колега Churov, мисля си, че болшинството от хората, които ходим да гледаме състезания по автомобилизъм сме повече от наясно с рисковете, които поемат състезатели и публика при едно такова мероприятие. Всеки от нас, знаейки от къде минаева трасето на състезателите би следвало да направи така, че той и хората около него да са в безопасност. Има и идиоти, разбира се, които нямат и грам мозък, но те няма как да бъдат спрени, дори и с полиция - повярвай ми - виждал съм го със собствените си очи преди години по едни други ралита.
                          Това , че по пътищата между нивите са се появили хора неподозиращи каквото и да било за състезанието и излагащи на опсност себе си и състезателите, още веднъж говори за липсата на информация в селата, през чиито землища минава трасето.
                          Наясно съм, че няма как да се огради трасе с дължина 300+км. но поне може да мине пилотна кола на организатора (примерно 20-30 мин. преди първия състезателен автомобил), която да не кара със 150км/ч. и да огледа за трактори, каруци дървосекачи и всякакви други хора и опасности и да ги предупреди който трябва - така и публиката разбира , че "кервана" приближава и има шанс хора, които не са чули, за състезаниято и нямат идея за него да не се окажат на пътя на колите. От друга страна - публиката около трасето ще предотврати появата на "подивели местни дървосекачи".
                          Не е сериозно, според мен, дори съдийските екипи да не знаят къде са колите и от къде минава трасето.

                          Пиша всичко това единствено с цел да помогна на организаторите.
                          Късмет.

                          Коментар


                          • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                            Първоначално публикуван от Diters Преглед на мнение
                            Колега Churov, мисля си, че болшинството от хората, които ходим да гледаме състезания по автомобилизъм сме повече от наясно с рисковете, които поемат състезатели и публика при едно такова мероприятие. Всеки от нас, знаейки от къде минаева трасето на състезателите би следвало да направи така, че той и хората около него да са в безопасност. Има и идиоти, разбира се, които нямат и грам мозък, но те няма как да бъдат спрени, дори и с полиция - повярвай ми - виждал съм го със собствените си очи преди години по едни други ралита.
                            Това , че по пътищата между нивите са се появили хора неподозиращи каквото и да било за състезанието и излагащи на опсност себе си и състезателите, още веднъж говори за липсата на информация в селата, през чиито землища минава трасето.
                            Наясно съм, че няма как да се огради трасе с дължина 300+км. но поне може да мине пилотна кола на организатора (примерно 20-30 мин. преди първия състезателен автомобил), която да не кара със 150км/ч. и да огледа за трактори, каруци дървосекачи и всякакви други хора и опасности и да ги предупреди който трябва - така и публиката разбира , че "кервана" приближава и има шанс хора, които не са чули, за състезаниято и нямат идея за него да не се окажат на пътя на колите. От друга страна - публиката около трасето ще предотврати появата на "подивели местни дървосекачи".
                            Не е сериозно, според мен, дори съдийските екипи да не знаят къде са колите и от къде минава трасето.

                            Пиша всичко това единствено с цел да помогна на организаторите.
                            Късмет.
                            Съдийските екипии винаги имаха информация за идващите състезатели.И да мине пилотска кола не може да провери какво има в гората(150км/ч).
                            Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                            АСК Ален Мак

                            Коментар


                            • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                              Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
                              ... Според мен спорт без публика не е спорт както каза kolıo 33.Ако не беше така нямаше да го има колизеума и гладиаторите щяха да се избиват за собствено удоволствие. ...
                              Смяташ за по-редно "гладиаторите" да се избиваме за да доставяме безплатно удоволствие на зяпачите ли? Нещо друго да искаш?!?


                              Първоначално публикуван от Diters Преглед на мнение
                              ... Не е сериозно, според мен, дори съдийските екипи да не знаят къде са колите и от къде минава трасето.

                              Пиша всичко това единствено с цел да помогна на организаторите.
                              Късмет.
                              Според мен пък не е сериозно да се дават съвети без да се отчита спецификата и механично да се пренасят неща, видени на "едни други ралита".

                              SS-ите на едните други ралита са по 30-на километра отцепени и маркирани участъци от пътищата, по които "керванът" се изнизва за сравнително кратко време. Не може и да става сравнение със 100-200-300 км извън републиканската пътна мрежа, понякога и по трудно достъпни (или направо недостъпни за обикновени автомобили) черни пътища, които по никакъв начин не могат да бъдат отцепени и маркирани.

                              И да успее да мине пилотна кола преди първата състезателна машина какво от това?!? В зависимост от обстоятелствата разликата във времето между първите и последните може да се измерва с часове, през които в трасето може да навлезе който, където и както си поиска ...

                              А това, че съдиите по контролите не знаят откъде минава трасето е повече от нормално и е една гаранция, че няма да има облагодетелствани екипажи.

                              Иначе, за едните други ралита има и едни други работи, като например

                              БИЛЕТИТЕ ЗА РАЛИ „БЪЛГАРИЯ” ЩЕ СА ОТ 10 ДО 200 ЛВ
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • До: ВАРНА ОФРОУД 2010 (двайсет-десет)

                                Първоначално публикуван от Diters Преглед на мнение
                                Това , че по пътищата между нивите са се появили хора неподозиращи каквото и да било за състезанието и излагащи на опсност себе си и състезателите, още веднъж говори за липсата на информация в селата, през чиито землища минава трасето.
                                Пиша всичко това единствено с цел да помогна на организаторите.
                                Късмет.
                                Колеги, кметовете на всички населени места през и покрай които минаваше трасето, бяха информирани за мероприятието и характера му.Бяха разлепени афиши по селските магазини, но на "Чичо Петко" му е през "оная работа" за това. За него са по-важни нивите му и ние нямаме право да му се сърдим за това.
                                А най-отговорно мога да заявя, че всяка помощ е добре дошла за евентуални подоби прояви.Diters, простата сметка показва следното:
                                1. Форлойфер по трасе дълго 800+ км х 25л/км = 200л х 2.20лв = 440лв.
                                2. Екип от двама човека на които да се поемат тридневните разходи.
                                3. Състезателен автомобил, защото тези на организаторите са почти разсъндъчени след направата на трака и неминуемите разходи по ремонта му след споменатите 800+ км.
                                Както и да погледнем, това са си мин. едни + 1500лв.
                                Очакваме вашата и на други желаещи и даващи съвети помощ, за да сме перфектни следващия път( ако има такъв).
                                "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                                „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X