Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трофи "Албена-2011"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трофи "Албена-2011"

    Страхотно трасе, благодарности и от аксаковци.

    Коментар


    • От: Трофи "Албена-2011"

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Искам лека машина, но с голям мотор, да върви много, да гори малко, да върти 33-ки и да не се чупи... Не искам много...
      Лесно е.... Един орязан Патрол с един хамерикански мотор и с едни австралийски екстри........
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • От: Трофи "Албена-2011"

        Най-накрая и ние у дома.Всичко ми е още като на кино лента.Като начало бяхме много приятно изненадани от условията в хотела.
        Ден Първи:
        Организацията по старта беше перфектна-точно до секундата.Трасето в началото беше лесно за навигация и за каране.Колкото повече напредвахме,толкова по-трудно ставаше и с ориентирането и с навигацията.Имаше от всикчо -реки,кал,камъни,храсти,сечища,оврази,дерета и всичко,което може да се сети човек.На места(от където се случваше да минаваме първи) въобще не можехме да предположим,че може да се мине от там от където показваше пътната книга-стени от храсти,дървета,камънаци-така че думата трасе за такива места беше малко силна.Навигатора трябваше да слиза и да тича напред за да намери възможност за преминаване.До средата на дистанцията навигатора водеше перфектно и всичко се развиваше нормално.Тогава дойде и първата ми грешка-удар в дърво при изкачване на стръмен хлъзгав(покрит с листа) наклон.



        Това наложи да опънем лебедка за да изкачим наклона.Втората ми грешка дойде на според мен най трудната точка за навигация-влизането в стена от храсти и следващия стъмен наклон с големи и остри камъни.Преди да открием тази точка,както си караме по една равна полянка и си блеем и хоп на врати в един трап.Преди това и Таргата беше кльопнал в подобен трап,но успяхме да се изтеглим един друг.След още няколко километра-следващата ми издънка-удар на джанта в камък-резултата изкривена джанта и изпуснала гума.Колегата Станислав със синия Рейндж Ровър ни даде подложен чук,та успяхме да я оправим-долу-горе за половин час.Вижте как навигатора не смее да си смъкне каската,дори,когато е извън джипа





        След още няколко километра забелязах,че не ми работят уредите на таблото-нито ниво на гориво,нито температура на двигателя-все важни неща.Отваряй отново инструментите и мерене по инсталацията,за да се убедим,че няма нещо сериозно.Решихме да продължим.След поредното преминаване на реката установихме,че друга гума е изпуснала-този път някъде от вентила(дълъг-т.е. неправилен).Последва пълнене със спрей,помпане,въртене,проверка и газ.



        Със всичките тези проблеми загубихме около 2 часа,а още бяхме около средата на трасето.Когато стигнахме първия екстрем решихме да не влизаме,за да имаме шанс да финишираме в контролното време.И без това повредите ни дойдоха в повечко.На около 5-6 километра от финала ни настигна Черокито на Networks-на равен кален път между нивите.Караше ни до резервната гума и се получи страхотна гонка.За тези последни километри се препотих поне 10 пъти,защото едвам държах машината в пътя.Стана страхотна гонка и се надявам Захари да пусне клипа от бордовата камера.Като цяло трасето беше много интересно и разнообразно и трудно за нас.При технично и внимателно каране всичките гореописани проблеми можеха да се избегнат-т.е. бяха чисто пилотски грешки,за което се извинявам на навигатора си,който ме води перфектно по цялото трасе,а аз му провалих състезанието J Когато имахме проблем,винаги имаше кой да спре и да попита дали имаме нужда от помощ,което ми направи изключително добро впечатление-такава трябва да е атмосферата в едно трофи,въпреки че има състезателен характер.След финала навигатора ми каза,че на полянката,където всички се изгубихме и се лутахме,някой ни дал знак да го издърпаме,но аз въобще не съм разбрал-за което моля за извинение!


        Ден втори:
        Съдията още на старта ни каза,че днешното трасе ще е по-технично и още в началото се убедихме в това-на второто преминаване на реката ни се наложи да използваме лебедка.До първата контрола нямахме сериозни проблеми и именно там,при преминаване на нищо и никаква рекичка-отново пилотска грешка-влизане в рекичката с включен заден блокаж и много газ-резултата счупена полуоска.





        Бяхме решени да продължим.извадихме полуоската затворихме моста и газ,но.....бяхме до там.Не можехме да продължим без 4Х4 задвижването.
        Надявам се от този пост недоволните зрители поне малко да разберат каква е атмосферата и защо не се знае кой от къде и кога ще мине.Ние въобще забравихме къде са ни телефоните и нямахме абсолютно никаква връзка с организаторите и те нямаше как да знаят къде сме и кога и дали въобще ще стигнем до следващата точка.

        Като цяло за нас беше изключително приключение и опит на това страхотно трасе!Благодарим на организаторите и до година сме в екстремите
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • От: Трофи "Албена-2011"

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Лесно е.... Един орязан Патрол с един хамерикански мотор и с едни австралийски екстри........
          Всичко е пари...

          Ти я разкажи за акта за неуважение към "органите"...

          @banjo-може ли да сложиш по-подробна информация за реалното време, наказанията за пропуснати контроли и неминаване през трасето, и бонусите получени за минаване през екстремите? Искам да си направя саравнение с другите които са карали само в трасето без да са карали в траялите.
          Последно редактирано от Кольо; 08-05-11, 18:48.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Трофи "Албена-2011"

            Какво да расказвам..... Едни горски са извикали едни полицаи, дето се опитаха да ме привикат като тяхно куче...... После малко приказки, малко викане, замалко да стигнеме до бой, малко изясняване на процедурни тънкости и юридически термини и тяхно приложение в реалния живот и накрая един доста неграмотно написан акт и всички по-живо по-здраво..... Та това е...... Ако съм на кеф, някой ден ще го сканирам и ще го покажа на всичките......
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • От: Трофи "Албена-2011"

              Чакаме да ти дойде кефа...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Трофи "Албена-2011"

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00040.JPG
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:5275438Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00039.JPG
Прегледи:1
Размер:164.7 КБ
ID:5275437Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00038.JPG
Прегледи:1
Размер:164.5 КБ
ID:5275436Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00037.JPG
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5275435Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00036.JPG
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5275434Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00035.JPG
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5275433Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00034.JPG
Прегледи:1
Размер:163.4 КБ
ID:5275432Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00033.JPG
Прегледи:1
Размер:163.9 КБ
ID:5275431След края изтезанието. И ние с Петьо се нервирахме, че се бавим по трасето, но повярвайте ми-имаше си причини. Нека всеки си направи изводите. Последната снимка е от първия ден. Намерете разликите.
                Прикачени файлове
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Трофи "Албена-2011"

                  това да не е от огледа на застрахователя,ще се иска обещетение ли.честита победа майсторе.няма нещо което да не може да се оправи,но по лесно ще бъде една външна клетка.

                  Коментар


                  • От: Трофи "Албена-2011"

                    Мисли се по въпроса.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Трофи "Албена-2011"

                      Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                      Дооообре,съгласих се с вас,убедихте ме.Радвам се,че всичко е минало нормално,без големи неприятности и поразии.Ама няма да е лошо другия път на местата за публиката да има един човек с радиостанция,джиесем,мобифон или нещо такова и да знае накъде вървят нещата,а не стотици хора да са в калта и то в пълно невидение.Ще минат ли състезателите,няма ли да минат......и така.Публиката е част от състезанието,нали така????А не както казва г-н Тенев ,че никой небил длъжен да ни организира безплатен сеир.Това аз го приемам като неуважение към стотици хора,да бяха казали и билети щяхме да си купим.Както и да е,всичко е минало.Просто трябва да се учим от грешките си.
                      Е-е най-сетне:.
                      Публиката винаги е била част от състезанието. Заради проблемите, които сме имали предишни години сме с някаква "особенна" настройка към зрителите. Никога не съм обмислял дори идеята за платени зрителски места. Разберете и ти, всички недоволни от нерегламентираното чакане, че непредвидените обстоятелства надвишават понякога ресурса с който разполагат организаторите.
                      Остротата на изказа ми бе продиктувана от факта, че никой не желае да се постави на мястото на накой от тези хора, които се хвърлиха два дена в гората и направиха възможно провеждането на едни истински трофи-дни.
                      Никога публиката не ни е помагала, напротив имало е дори случаи на умишлени саботажи. И пак имаше инфорамция за зрителите, къде може да се наблюдава нещо. Мен лично всяка година се намира някой да пита:-Къде е интересното, някъде ще закъсват ли, ще има ли да се обръщат?
                      Колкото до Осеново, забравете там някога да се случва нещо с публика след 2008-а, когато нивата над дигите се превърна в паркинг за над 300 зрителски коли. Полицията и арендаторите щяха да ме разкъсат. Когато публиката е некоректна, недисциплинирана, мрънкаща, плюеща и т.н, това пък е неуважение към тези които са по трасето. Състезателите са гладиаторите, а публиката е тълпата която иска кръв и зрелища, отрязани глави, премазани крайници, счупени коли.
                      Наистина съм потресен, как може да сме допуснали да накараме някой да ни чака. Не ни е срам.За напред ще се поооправим. Дано само да не се наложи публиката да става все по-малка част от състезанието.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: Трофи "Албена-2011"

                        Няколко допълнителни снимчици от 2ри екстрем ( 2ри ден)
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image1678.jpg
Прегледи:1
Размер:281.4 КБ
ID:5275444
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image1679.jpg
Прегледи:1
Размер:265.5 КБ
ID:5275445
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image1680.jpg
Прегледи:1
Размер:289.1 КБ
ID:5275446
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAGE_302.jpg
Прегледи:1
Размер:309.4 КБ
ID:5275447
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAGE_303.jpg
Прегледи:1
Размер:345.3 КБ
ID:5275448
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAGE_304.jpg
Прегледи:1
Размер:341.7 КБ
ID:5275449

                        Коментар


                        • От: Трофи "Албена-2011"

                          зрелища за публика може да има на затворен траял,така, че може да се помисли за третия ден,който е останал здрав да може да се поотъркаля.

                          Коментар


                          • От: Трофи "Албена-2011"

                            За да има останали здрави машини за трети ден трябва трасето за първите два да е доста по-леко. На мен май по-ми допада тазгодишният вариант-средно по трудност трасе, съчетаващо каране по обикновени горски и полски пътища редуващи се с по-сериозни местенца.
                            Също ми хареса идеята за минитраялчета по трасето-там си имаше публика, значи който иска е намерил начин да намери пътя до там.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Трофи "Албена-2011"

                              Прекрасно трасе и чудесно състезание. Адмирации за организаторите.

                              Коментар


                              • От: Трофи "Албена-2011"

                                Първоначално публикуван от MGEORGIEV Преглед на мнение
                                това да не е от огледа на застрахователя,ще се иска обещетение ли.честита победа майсторе.няма нещо което да не може да се оправи,но по лесно ще бъде една външна клетка.
                                А по въпроса за маисторлъка. И на друг съм бил навигатор. Нищо особенно като класиране. Пилота ми беше ходил на едно състезание преди 2 години в Румъния. В България това му е второ състезание и втора победа. Какво да коментирам повече, не се сещам.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X