Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комисия БФАС 2018 и предложения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Комисия БФАС 2018 и предложения

    Здравейте, за да няма скрито покрито, запознайте се с предложенията ни от проведената среща:

    До Управителен съвет на БФАС

    Предложения за промяна

    На 20.01.2019г в гр. Трявна се проведе среща на действащи състезатели, представители на състезателни клубове и организатори на състезания в дисциплина Крос Кънтри Рали. Бяха обсъдени проблеми и предложени промени, с цел предотвратяване на наблюдаващата се тенденция на намаляване броя на състезанията и участниците в тях. Взеха се следните решения, които предлагаме за разглеждане от УС на БФАС:
    1. Промяна състава на комисия Крос Кънтри Рали към БФАС.

    Желаем да бъде сменен състава на комисия Крос Кънтри Рали към БФАС. Предлагаме следния вариант:
    Председател – Пламен Николов
    Членове – Атанас Арабаджиев и Петко Петков
    2. Промяна във формата на състезанията Крос кънти рали от три на два състезателни дни – това ще доведе до значително по-малки административни и финансови разходи за организаторите и спестява време и финанси на състезателите.
    3. Промяна в изискването за общата минимална дължина на състезателните дистанции – с оглед на различните дадености на регионите в които се провеждат състезания, минималната състезателна дистанция в километри да бъде намален на 300 (триста).
    4. Намаляване стойността на визата за състезание – с цел отлива на организатори поради високите разходи по организиране на състезания и намаляващия брой състезатели, предлагаме визата за състезание да бъде намалена с минимум 50%, а за настояща 2019г дори да бъде символична, с цел да върнем традициите в дисциплината и повишим популярността и.
    Тъй като към настоящия момент имаме само две 100% - во декларирани за шампионат състезания, молим да ни бъде даден срок до 20.02.2019г, като се ангажираме да проведем разговори и помогнем в организацията на други потенциални организатори, за да достигнем минимално изискуемия по правилник за валиден шампионат от три броя състезания и да оповестимкрайния календар за 2019г.

    Присъствали клубове:
    АСК Стари столици
    Нетуоркс Рейсинг
    4х4 Хот Екстрийм
    АСК Търново Мотор спорт
    АМСК 4х4 София
    Оф Роуд клуб Варна
    Оф Роуд Мания Тетевен

    Гр. Трявна С уважение: Пламен Русев
    20.01.2019г
    Последно редактирано от plrussev; 22-01-19, 08:27.
    "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
    „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

  • #2
    От: Комисия БФАС 2018 и предложения

    Добре звучи,дано се приеме.
    Но някъде бях чел на скоро,че на БФАС им отнели лиценза....дали е вярно?!
    "АСК ЗАГОРА 4х4"
    0897937797....по всяко време!

    Коментар


    • #3
      От: Комисия БФАС 2018 и предложения

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190118---SBA-Lizens_2bc084b80e5795d8a308ae03766c1a18.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5806966

      Коментар


      • #4
        От: Комисия БФАС 2018 и предложения

        Решението за отнемането даденото от СБА право е на Управителния съвет на СБА (притежателят на лиценза от ФИА, българският ANS), с което управата на автомобилния съюз си прибира делегираните в продължение на повече от 50 години на автомобилната федерация права, да е управляваща автомобилния спорт у нас.

        „Решението логично и беше взето единодушно от съвета [управителния] на Съюза – каза късно тази вечер за сайта с новините в българския автомобилен спорт Председателят на СБА инж. Емил Панчев. – По време на Сесията на ФИА в Санкт Петербург в началото на декември, имах лична среща с президента г-н Жан Тот, когото информирах за ситуацията в БФАС, за несигурността и двувластието, както и, че ако не се стигне до обединение - може да се стигне до евентуалното решение за отнемането на лиценза, което и беше гласувано от УС миналата сряда. Имаме нелегитимен управителен съвет, който обаче „работи и управлява“ спорта. За всичко това има вече изпратени до ФИА две писма.“

        Източник:
        https://goo.gl/pGESL5

        Коментар


        • #5
          От: Комисия БФАС 2018 и предложения

          Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
          Здравейте, за да няма скрито покрито, запознайте се с предложенията ни от проведената среща:...
          Много е хубаво, че няма скрито-покрито, само дето останалите клубове със състезатели и организатори не знаят за тази среща и не са канени

          Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение


          До Управителен съвет на БФАС

          Предложения за промяна
          ...................

          2. Промяна във формата на състезанията Крос кънти рали от три на два състезателни дни – това ще доведе до значително по-малки административни и финансови разходи за организаторите и спестява време и финанси на състезателите.
          3. Промяна в изискването за общата минимална дължина на състезателните дистанции – с оглед на различните дадености на регионите в които се провеждат състезания, минималната състезателна дистанция в километри да бъде намален на 300 (триста).
          4. Намаляване стойността на визата за състезание – с цел отлива на организатори поради високите разходи по организиране на състезания и намаляващия брой състезатели, предлагаме визата за състезание да бъде намалена с минимум 50%, а за настояща 2019г дори да бъде символична, с цел да върнем традициите в дисциплината и повишим популярността и.
          Тъй като към настоящия момент имаме само две 100% - во декларирани за шампионат състезания, молим да ни бъде даден срок до 20.02.2019г, като се ангажираме да проведем разговори и помогнем в организацията на други потенциални организатори, за да достигнем минимално изискуемия по правилник за валиден шампионат от три броя състезания и да оповестимкрайния календар за 2019г.
          Това писмо би трябвало да се адресира до Kомисията Крос Кънтри, от нея зависи специалния Правилник Крос Кънтри и конкретно т.2 и 3 !
          По точка 4 пак Комисията пише до УС на БФАС и се взема решение...

          Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение

          До Управителен съвет на БФАС

          Предложения за промяна

          1. Промяна състава на комисия Крос Кънтри Рали към БФАС.

          Желаем да бъде сменен състава на комисия Крос Кънтри Рали към БФАС. Предлагаме следния вариант:
          Председател – Пламен Николов
          Членове – Атанас Арабаджиев и Петко Петков
          Това е супер странно и без всякаква логика, но явно не ми стига акъла да схвана смисъла на упражнението...Далеч съм от мисълта, че Русев има нещо против Градев и не го харесва, ама се чудя какъв е замисъла...
          Въшката и в настоящия състав има възможност за изява и да развива спорта, има трибуна за изява и с председателското място не мисля, че ще стане още по-активен и инициативен...
          Петко е добро момче, но не се състезава от 2015-а година и от тогава не организира състезания и не знам до колко е в час със случващото се, так, че ще интересно да чуем мотива на Пламен Русев (щото другите присъстващи не са подкрепяли такова предложение)

          Коментар


          • #6
            От: Комисия БФАС 2018 и предложения

            Бате Тошко /аз така му казвам/ срещата на която и аз присъствах беше приятелска и откровена.Обсъдихме добрите времена на офроуда ,а също и падението.Основно наблегнахме за бъдещето развитие и привличането на нови състезатели.Бате Петьо като наи мъдар ,предложи във връзка със финансовата стегнация двудневни състезания и по леки за запазване целоста на автомобилите.Екипа който бяхме вече пораснали но с опит простичко казано-- предлагаме.С никого не се заяждаме и не ни интерисува кой ща властва ,с всеки ще се договорим защото офроуда е на дъното и трябва да почнем отначало.За Венко мога да кажа и хубави и други неща но не сега.Аз лично предложих към ралито да направим трофи-навигация с леки и средни екстрими с класове Т1 Т2 Т3 с минимални изисквания ,а също и местните офроудари да карат по области където е състезанието ,за да могат всички усетят удоволствието от Навигация.А с лебедка всеки може да изпревари дугия само да му е маркова и качествена лебедката.Да и в Европа вече има качество.Лично В.Илиев ми показа правила за 50лв лиценз за трофи и минимална клубна такса а състезанието е с ралито.Неможе да има клуб без състезатели ама поне да се състезават 2-3 години .Публиката да не я броим за състезатели..И така дадохме старт за размисъл ,който искат да се състезават -добре дошли.Преди 14 год като започнах карахме 8 джипа в експерта и 9 в хобито и после и още и още.То в момента сме като Брекзид с или без споразумение.Мога и до Брюксел да се командировам имам заслуги.И който и да е на власт в Автомобилизма ще иска да я има дисциплината ОФРОУД защото е красива Поздрави Веско Делфина

            Коментар


            • #7
              От: Комисия БФАС 2018 и предложения

              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
              Това е супер странно и без всякаква логика, но явно не ми стига акъла да схвана смисъла на упражнението...Далеч съм от мисълта, че Русев има нещо против Градев и не го харесва, ама се чудя какъв е замисъла...
              Въшката и в настоящия състав има възможност за изява и да развива спорта, има трибуна за изява и с председателското място не мисля, че ще стане още по-активен и инициативен...
              Петко е добро момче, но не се състезава от 2015-а година и от тогава не организира състезания и не знам до колко е в час със случващото се, так, че ще интересно да чуем мотива на Пламен Русев (щото другите присъстващи не са подкрепяли такова предложение)
              Както и очаквах няма да има смислен отговор.... Както каза един от участниците в тая среща, "Аз отидох за обединяване, а то пак разделение..."
              И задачата явно е изпълнена...вкарана е интрига в БФАС за председателското място в Комисията Хайде успешна състезателна година...пак в Румъния или Гърция

              Коментар


              • #8
                От: Комисия БФАС 2018 и предложения

                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                Както и очаквах няма да има смислен отговор.... Както каза един от участниците в тая среща, "Аз отидох за обединяване, а то пак разделение..."
                И задачата явно е изпълнена...вкарана е интрига в БФАС за председателското място в Комисията Хайде успешна състезателна година...пак в Румъния или Гърция
                Бате Тошко в Трявна бяха хора с много опит и всичко се въртеше от къде да раздвижим суматохата в офроуда.Ти също си от хората дали много ,и изхарчили много кинти/твй лаф/за организиране на състезания и участие като състезател.Не се интересуваме кой ще командва федерация или СБА те сами ще ни потърсят,дори мислихе да се обединим в сдружение или един клуб с право да направим три състезания ,чисти и красиви като вдобрите времена -30 стартират в два класа 27 -финишират.Аз съм член на БФАС от 1974 год.Бате Жоро/ЗМС Г,Янакиев-мотокрос и писта от Варна племеник на Г.Янакиев БФАС ме тренираше на Балканче и после на ЧЗ 125 а 1975 г Г.Янакиев БФАС докара първия КТМ250 и затова винаги ще уважавам федерацията независимо кой я управлява.А за Венко Градев аз го вкарах в офроуда но му мина отдавна желанието а допусна и грешка.Тоше винаги може да излезеш с предложение важното е да е наша полза -офроуд Състезатели/Пилоти-Навигатори/
                ДА се научим да си ПРОЩАВАМЕ и всичко ще тръгне напред ...

                Коментар


                • #9
                  От: Комисия БФАС 2018 и предложения

                  Въпроса с лицензите е решен, състезатели да има

                  http://www.uab.org/на-вниманието-на-...е-състе/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Комисия БФАС 2018 и предложения

                    Нашите състезатели няма лесно да се разделят с 350лв.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #11
                      От: Комисия БФАС 2018 и предложения

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Нашите състезатели няма лесно да се разделят с 350лв.
                      Е, по-евтино е от БФАС Там беше 450

                      Коментар


                      • #12
                        От: Комисия БФАС 2018 и предложения

                        Чудя се, какъв Гьон Сурат трябва да си, за да продължаваш да лъжеш и мажеш, че и да вкарваш хора дето идея си нямат за простотиите ти...ама явно е модерно...
                        Добрата новина е, че разбрах, че Градев е виновен за всичко...а си траеше досега и не се е похвалил
                        И си трае, че не е в организацията на "Варна Офроуд" има няма десетина години, в организацията на "Нетуоркс Офроуд " в Русе, в организацията на Кърджали (когато беше кръг от шампионата Крос Кънтри) и т.н. Даже е скрил, че е бил спортен комисар на всички тези състезания, щото си няма идея от "организирането на състезателни мероприятия от дисциплината Крос Кънтри"
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 12-03-19, 12:33.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Комисия БФАС 2018 и предложения

                          0885560244 - Ако ми нямаш телефона, това е. Ако имаш въпроси, ползвай го.
                          "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                          „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                          Коментар


                          • #14
                            От: Комисия БФАС 2018 и предложения

                            6. Промени в Специалния правилник на дисциплината Крос кънтри рали за2019 г. и допълване на Годишния спортен календар със състезанията по Крос кънтри рали
                            - УС приема предложенията за промяна в Специалния правилник на дисциплината Крос кънтри рали в чл.3 и утвърждава промененото съдържаниена чл. 3 от същия Специален правилник както следва:
                            „3. ТИП НА СЪСТЕЗАНИЕТО И ТРАСЕ.
                            3.1 Състезанията по крос кънтри рали са във формат крос-кънтри и могат да бъдат4 типа:
                            - Крос кънтри рали – с продължителност от 2 до 3 дни и обща дължина на специалните етапи от 250 до 800 км. и с един сервизен парк (бивак).
                            - Рали тип „Баха” – с продължителност от 2 дни и обща дължина на специалните етапи 250-600 км и с един сервизен парк (бивак)
                            - Маратонско рали с продължителност не по-малко от 5 дни и обща дължина на специалните етапи от 800 до 1500 км.
                            - Други – състезания, които се провеждат на същия тип трасе, но са в различенформат.“
                            - УС утвърждава календар от 4 състезания за Национален шампионат по Кроскънтри рали на датите:
                            13-14.04. 2019 г. – Откриване на сезона Трявна 2019
                            10-12.08. 2019 г. – Крос кънтри Търново
                            15-16.09. 2019 г. – Балкан Офроуд Рали
                            08-11.11. 2019 г. – Нетуоркс Русе
                            Решенията са взети с 7 гласа „ЗА”, 0 против и 0 въздържал се.
                            "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                            „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                            Коментар


                            • #15
                              От: Комисия БФАС 2018 и предложения

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-4d0fecd7571837a2604db66efd14c136-V.jpg
Прегледи:1
Размер:206.3 КБ
ID:5812941

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190420_132127.jpg
Прегледи:1
Размер:668.9 КБ
ID:5812942
                              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 20-04-19, 12:28.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X