Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

    Браво на всички участници и най-вече на организаторите

    Коментар


    • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

      Нашите поздравления за колегите от челната тройка. Специални поздрави за колегите-новобранци Виктор и Асен за чудесното представяне!

      Благодаря на Т.Христов и всички от екипа за добрата организация и интересното трасе.

      Въпреки понесените щети (някои му казват процес на естествен тунинг ) и споходилият ни на 2 пъти технически проблем, заради който днес не успяхме да завършим, нашият екипаж се забавлява чудесно през тези 3 дни, което в същност беше и "целта на занятието".

      Днес здравият разум нашепваше, че просто трябва да караме леко и спокойно за да си запазим 4-тото място, но нямаше кой да слуша умни съвети. Поради което карахме, както ни беше кеф и не съжаляваме за което. Ние си доставихме удоволствие, а се надяваме и на публиката, сред която имаше колеги, дошли от далеч, да е било интересно.

      Първоначално публикуван от argo Преглед на мнение
      За съжаление няколко обиколки преди финала,камиончето на Чавдар се предаде
      Моля, моля, да си имаме уважението! Камиончето изобщо не се предаде, а на 2 пъти (и през 2-я и в последния ден) беше предадено от скапани гайки и джанти.
      През втория ден, за наш късмет, на една от контролите колегата reichfurrer обърна внимание, че предно дясно колело се клати зверски. При огледа установихме разхлабени гайки и липса на такива. Тогава основен заподозрян беше фланецът, поради което всички фланци бяха свалени, а гайките затегнати яко и проверени поне по 2 пъти.

      На затворения етап обаче, малко преди да завърша третата обиколка, бях изпреварен от задно ляво колело, което и направи невъзможно финиширането. Огледът установи като най-вероятна причина за откъсване на колелото саморазхлабване на гайки от сътресенията, последвано от скъсване на всички шпилки. Преглед на другите 3 колела показа наличие на доста хлабави гайки.
      Изглежда, че и гайките, и тайванските джанти HRS, с които те бяха доставени, са некачествени и не издържат на натоварванията при състезателно каране. Колегата Мирослав Ненковски, който кара в "Адвенчър" със същата комбинация от гайки и джанти също е установил липси ...

      Тук му е мястото да изкажа нашите най-искрени благодарности на колегата the_trident, който много ни помогна за да можем да върнем джипа у дома на собствен ход. Благодарим ти, Павка!
      Дължим благодарности и на Боби и Калин - асистенцията на Виктор, които също оказаха ценна помощ, както и на Геле ( gele_75 ), Иван Конов , Т.Т. и Т.Т. Младши, които проявиха загриженост и желание да помогнат, с каквото могат.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

        Хмм...тези момчета(Виктор и Асен) са свършили добра работа-браво на тях
        Емил-00356 99872043-Малта
        Defender-90

        Коментар


        • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

          Поздравления и от мен
          за дебютантите Виктор и Асен.
          Даже рима се получи,
          но кефиме това което им се случи.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

            Специален поздрав за всички навигатори от организаторите и Митко Дилков-дългогодишен фен и състезател, фоторепортер на " Frans Press" Явно "операторите на лебедки" бяха си направили сделка с Любка Кумчева за атмосферния фронт над Троян и количеството на валежите на квадратен метър, но не бяха предвидили "злия" гений на Цецо Петров, Валтер Вачков и Тодор Христов...









            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 04-03-08, 04:57.

            Коментар


            • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

              Искам и аз да благодаря на на организаторите и състезателите за приятното прекарване в Троян. Поздравления, за всички които се качиха на стълбичката на победителите.
              Спрециални адмирации за всички дебютанти на това състезание за куража.
              Много жалко за проблема на Чавдар.
              Малко снимки и от мен. Повече ще има утре, защото сега ми се налага да се върна до София.
              Прикачени файлове
              Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
              NULLA TENACI INVIA EST VIA

              Коментар


              • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                Аз също искам да поздравя всички участници, но особено всички дебютанти и най-вече Виктор и Асен!
                Искам да им пожелая много успехи и купа тази година! Убеден съм, че могат!
                Успех момчета!
                И да вземат да почерпят!!!

                Коментар


                • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                  Благодаря от името на организаторския екип за високите оценки и положителното мнение на публиката и състезателите ! Това може само да ни мотивира да продължаваме в същия дух и да се представим още по-добре на следващото състезание. А аз имам обещани едни антенки за по-добра връзка от трасето, така че след като си ги получа информацията ще пристига още по-експресно до всички във форума !!!

                  Коментар


                  • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                    Първоначално публикуван от МАРИЕЛА ХРИСТОВА Преглед на мнение
                    Благодаря от името на организаторския екип за високите оценки и положителното мнение на публиката и състезателите ! Това може само да ни мотивира да продължаваме в същия дух и да се представим още по-добре на следващото състезание. А аз имам обещани едни антенки за по-добра връзка от трасето, така че след като си ги получа информацията ще пристига още по-експресно до всички във форума !!!
                    Да си призная честно макар, че и трите дена бях на трасето, повече онформация получих от интернет, благодарение на прекрасната Ви организация, на "зареждане" на темата със снимков и текстови материал.
                    Ако и следващото състезание е така добре отразено се замислям има ли смисъл да идвам...

                    За мен най интересно беше първия ден в събота на екстрема около реката. А на 03.03. на траяла си беше жива скука. Почти нямаше трудности по трасето нито за адвенчър, нито за експертите. И благодарение на промените в правилника от първите 2 дена местата бяха ясни и състезателите само си обикаляха спокойно и пазеха машините си с изключение на червения джип /който откачи кардан и направи всичко възможно да потроши заден диф. и пода на купето с парчето от кардана/и на патрола на Чавдар.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                      Колега,шоуто си е шоу,но има и стратегия в едно състезание.Никой не иска да си троши джипа ако няма смисъл,т.е. не може да промени класирането.Да не забравяме,че има още седем кръга.

                      Коментар


                      • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        ...За мен най интересно беше първия ден в събота на екстрема около реката. А на 03.03. на траяла си беше жива скука. Почти нямаше трудности по трасето нито за адвенчър, нито за експертите. И благодарение на промените в правилника от първите 2 дена местата бяха ясни и състезателите само си обикаляха спокойно и пазеха машините си с изключение на червения джип /който откачи кардан и направи всичко възможно да потроши заден диф. и пода на купето с парчето от кардана/и на патрола на Чавдар.
                        Идеята за общо време от трите дена гони точно тази цел - да се намали скороста, да се пазят машините, да се кара умно и със стратегия ! Точно така постъпиха Виктор и Асен и спечелиха Интрига имаше на 3 март в "Адвенчър" клас където бяха в една минута 4 машини и те показаха мъжко каране ! А в края на краищата тези автомобили след 200 километра за два дена не можеш да ги "довършиш" с още един тежък траял от 33 километра...!?! Както каза Вера, имат още 7 състезания поне Третия ден никъде не е обявен като "траял", това е Затворен кръг ! Други колеги ще правят тази година (надявам се) "Траял Шампионат" и там ще има достатъчно зрелище ! Просто концепцията на състезанията е друга и не трябва да се очакват "чудеса от инженерни" изпълнения в тези кръгове в Националния Оффроуд Шампионат !!!

                        Коментар


                        • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                          Първоначално публикуван от VE LA Преглед на мнение
                          Колега,шоуто си е шоу,но има и стратегия в едно състезание.Никой не иска да си троши джипа ако няма смисъл,т.е. не може да промени класирането.Да не забравяме,че има още седем кръга.
                          Напълно оправдавам и разбирам Вас състезателите, защото един час разлика не може да се навакса на затворен кръг по никакъв начин, а като се загубиш и докато пуснеш лебедка /с колан естествено/ се получава разлика, но за нас като публика шоуто се губи.
                          "Дайте на народа хляб /кебапчета/ и зрелища." Мисля, че Нерон го бил казал, но не съм сигурен...
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Напълно оправдавам и разбирам Вас състезателите, защото един час разлика не може да се навакса на затворен кръг по никакъв начин..
                            Напротив, обяснявам ти го нагледно : Чавдар е на 4 място преди затворения кръг, чупи се и не финишира ! По правилник му се начислява най-слабото време на финиширал екипаж+ 2 часа за липса на финал- т.е. времето на Вера 1:30:15 +2= 3:30:15 ! А времето на първия беше 0:51:17 .... Това автоматично го измести с две места назад !!! Същото важи и за гърците и за Владо Илиев ! Така, че и затворения кръг си има изненади...

                            Коментар


                            • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                              Първоначално публикуван от VE LA Преглед на мнение
                              Колега,шоуто си е шоу,но има и стратегия в едно състезание.Никой не иска да си троши джипа ако няма смисъл,т.е. не може да промени класирането.Да не забравяме,че има още седем кръга.
                              Е, не само класирането е важно. Има голяма доза удоволствие.Ние сме живият пример. Нямаше никакъв шанс да промениме класирането, и все пак се кефихме максимално(времето ни е само две минути след Иво) С Маджо си направихме истинско шоу-два пъти ни задмина и ние също го задминахме два пъти.
                              Благодаря на всички допринесли това състезание да стане толкова добре!
                              р.s.Мисля, че когато има ограничение на скороста, трябва и да се знае толеранса.Даже и КАТ допускат 9км/ч, след което са безкомпромисни.

                              Коментар


                              • До: "ТРОЯН ТРОФИ 2008" 01-03 МАРТ 2008

                                Първоначално публикуван от djipar69 Преглед на мнение
                                Специален поздрав за всички навигатори от организаторите и Митко Дилков-дългогодишен фен и състезател, фоторепортер на " Frans Press" Явно "операторите на лебедки" бяха си направили сделка с Любка Кумчева за атмосферния фронт над Троян и количеството на валежите на квадратен метър, но не бяха предвидили "злия" гений на Цецо Петров, Валтер Вачков и Тодор Христов...
                                Пропуснах три от самоотвержените навигаторки, Станислава Крачунова, Диляна Лагадова и Златка Георгиева ( за съжаление нямам нейна снимка)
                                Момичетата се бориха мъжки в своя дебют и не отстъпиха по нищо на своите колеги мъжете




                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X