Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

    Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
    Не е важно кой от къде е , а какво прави и как го прави!
    В момента един анонимен и никому непознат се меша в дискусията и дава твърде категорични мнения, сякаш е състезател, офф роуд съдия, организатор на състезания или председател на АСК. За да се вземе мнението Ви на сериозно, поне трябва да е ясно от каква позиция го изказвате. Темата е достатъчно сериозна и парлива, за да имаме анонимни автори с крайни мнения. То кой сте или поне кой клуб или състезание представлявате. Пишете по темите за Шумен, сигурно сте оттам, поне го кажете.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #62
      До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      В момента един анонимен и никому непознат се меша в дискусията и дава твърде категорични мнения, сякаш е състезател, офф роуд съдия, организатор на състезания или председател на АСК. За да се вземе мнението Ви на сериозно, поне трябва да е ясно от каква позиция го изказвате. Темата е достатъчно сериозна и парлива, за да имаме анонимни автори с крайни мнения. То кой сте или поне кой клуб или състезание представлявате. Пишете по темите за Шумен, сигурно сте оттам, поне го кажете.

      Че то кой не писа по темите за Шумен.
      Стоян Драев тел:+359877915301
      blood 0 RhF +

      Коментар


      • #63
        До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

        Хора, не съм ви аз проблема! Ако съм то кажете ми и няма да коментирам! Нали все пак за това е форума, да се коментира!!!
        Не ме мислете мен кой съм, а нека да мислим за следната тема: Как да може да си правим кефа, но без БФАС !



        ПП: Да писъл съм по темата за Шумен и да от Шуменският регион съм!

        Коментар


        • #64
          До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

          Първоначално публикуван от draev Преглед на мнение
          Че то кой не писа по темите за Шумен.
          Така е, само че например Стоян Драев седи с името и дори телефона си зад казаното, Злати Златев седи с името си, всички писали е ясно кои са.
          А тук говорим за сериозни неща, някой призовава да си правим кефа без БФАС, ама анонимно. Как да обсъждам общи действия с някой, дето не го знам дори от кой клуб е? Айде, името на самия човек не е толкова важно, но от чие име и чии интереси защитава Гетдаун?
          Как и да е, изкривихме темата, аз смятам да не взимам под внимание казаното от гореспоменатия колега, докато не съм наясно с детайлите.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #65
            До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

            Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
            ... нека да мислим за следната тема: Как да може да си правим кефа, но без БФАС ...

            Би ли споделил конкретно на теб с какво федерацията ти пречи да си правиш кефа?
            Разбирам да си състезател или организатор и БФАС да ти бърка в джоба без да дава нищо насреща - разбирам. Ама поне аз не мога да свържа ник-а ти с някой, който има лиценз и е участвал в шампионата или пък да е организирал състезание.
            Лиценз за офроуд разходки никой не ти иска. За участие в частни любителски състезания - също. Дори и в клас "Адвенчър" от шампионата все още може да се участва без да се плаща за лиценз.

            Така че, хайде стига митингаджийски лозунги! С тях няма да се реши никакъв проблем, т.е. никой няма полза от тях.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #66
              До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

              Моето ЛИЧНО мнение за БФАС.
              1.Няма лошо да има лицензиране и да се плаща за това за да има орган който да контролира действията на състезатели и организатори с цел да се избегнат разни измами и тем подобни неща.
              2. При евентуален проблем като нещастни случай и търкания с разни институций(НУГ,РУГ и т.н.т. по раьоните където се провеждат състезанията) БФАС да застава зад състезателите и организаторите и да решава проблеми а не само да се плаща и да се спасяваш сам когато му дойде времето.
              3. БФАС да си разпредели правилно бюджета за годината и да се сведът разходите до минимум за да покрива разходите на съдиите които изпраща като наблюдатели.
              4.Почти съм сигурен че тази институция не се издържа само от таксите за състезания и лицензи най-вероярно им се дават и държавни пари които за тях знае само управителния съвет на БФАС.
              5.Няма ли кой да помисли или да входира предложение до министъра за отпускане на пари за награден фонд в края на година да се възнаградят хората които са положили усилия и средства да стигнат до финал.


              Ако има адекватно мислещи от организацията БФАС биха се замислили над това което съм написал.


              Ако някой от колегите има забележки относно написаното да прочете внимателно на първия ред.

              Весели празници.
              OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
              www.offroadprimorsko.com
              0899883765

              Коментар


              • #67
                До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                Имам правото да знам, с какво точно членовете на офроуд-комисията към БФАС се опитаха да се противопоствят на тенденцията за скапване на шампионата при положение, че се натискаха и водеха битка за местата си там.
                За съжаление неправилните постъпки на някой доведоха до това някой като Мартин Марков да ни "оправят" офроуда.
                Е, оправиха ни!
                Ако няма какво да напишат, то по-добре да ми премълчат и пропуснат поста.
                Бфас били криви, ами криви са!
                Ние караме коли "събери чарк" и "гаражна превъзходна", такива имаме-такива караме, такъв трябва и да ни е шампионата.
                Дошли сме от калната локва, караме неща от каменната епоха. Най-добре е да си останем там.
                До преди две години имаше статукво.
                БФАС не се месеше и ние не го плюехме.
                Жалко за онова време когато се карахме за това да не са 10, поне 8 да са състезанията.
                Жалко!
                Сега има 4 парчета вписани в календара, но с неясна съдба са те.
                ...
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #68
                  До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Имам правото да знам, с какво точно членовете на офроуд-комисията към БФАС се опитаха да се противопоствят на тенденцията за скапване на шампионата при положение, че се натискаха и водеха битка за местата си там.
                  За съжаление неправилните постъпки на някой доведоха до това някой като Мартин Марков да ни "оправят" офроуда.
                  Е, оправиха ни!
                  Ако няма какво да напишат, то по-добре да ми премълчат и пропуснат поста.
                  Бфас били криви, ами криви са!
                  Ние караме коли "събери чарк" и "гаражна превъзходна", такива имаме-такива караме, такъв трябва и да ни е шампионата.
                  Дошли сме от калната локва, караме неща от каменната епоха. Най-добре е да си останем там.
                  До преди две години имаше статукво.
                  БФАС не се месеше и ние не го плюехме.
                  Жалко за онова време когато се карахме за това да не са 10, поне 8 да са състезанията.
                  Жалко!
                  Сега има 4 парчета вписани в календара, но с неясна съдба са те.
                  ...
                  Аз не съм член на тази комисия, за малко бях член на старата, но искам нещо друго да ти напомня, че как станаха 8 състезанията преди 2 години. Ако помниш тогава БОС (началниците) решиха, че ще има 4 състезания и ти беше сред тях. Тези дето не бяха съгласни пуснаха още 4 състезания и така станаха много. Тогава да ти напомням ли какви истории бяха на това състезание едните бойкотираха, на другото другите бойкотираха. Това хич не е за хвалба.
                  Ако искаш към това време да се връщаш, не благодаря. БФАС хубави или лоши правила е поставила, държи да се спазват, а на много хора не им отърва да спазват правилата и затова лаят срещу федерацията. Преди да хокате този и онзи какво разбират, кажете с какво допринесохте и как предложихте тези правила да се променят към по-добро.
                  Да цел номер едно на БФАС е ВРЦ-то и другото е настрани. Но вместо да се правят безмислени настройвания на хората, кажете какво да се промени или поиска от БФАС за да се развива този спорт. Другото е популизъм. А като дисциплина във ФИА няма начин този спорт да съществува извън БФАС легално и законно.
                  Не забравяйте, че са празници и гледайте малко по ведро нещата ще се наредят. Весело изкарване на празниците и щом ще се събираме на 9-ти помислете не с какво да пречим на този спорт, а с какво да му помогнем.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                    Първоначално публикуван от damian_drinkov Преглед на мнение
                    Моето ЛИЧНО мнение за БФАС.
                    1.Няма лошо да има лицензиране и да се плаща за това за да има орган който да контролира действията на състезатели и организатори с цел да се избегнат разни измами и тем подобни неща.
                    2. При евентуален проблем като нещастни случай и търкания с разни институций(НУГ,РУГ и т.н.т. по раьоните където се провеждат състезанията) БФАС да застава зад състезателите и организаторите и да решава проблеми а не само да се плаща и да се спасяваш сам когато му дойде времето.
                    3. БФАС да си разпредели правилно бюджета за годината и да се сведът разходите до минимум за да покрива разходите на съдиите които изпраща като наблюдатели.
                    4.Почти съм сигурен че тази институция не се издържа само от таксите за състезания и лицензи най-вероярно им се дават и държавни пари които за тях знае само управителния съвет на БФАС.
                    5.Няма ли кой да помисли или да входира предложение до министъра за отпускане на пари за награден фонд в края на година да се възнаградят хората които са положили усилия и средства да стигнат до финал.


                    Ако има адекватно мислещи от организацията БФАС биха се замислили над това което съм написал.


                    Ако някой от колегите има забележки относно написаното да прочете внимателно на първия ред.

                    Весели празници.
                    Извинявай ама никой от БФАС освен Мартин Марков не чете този форум. А и той си го отнася заради това от всички. Ако искаш нещо да бъде прочетено и някой да си помисли върху него е писмо от лицензиран клуб, защото за федерацият има само членове (клубове) и членове на отделни комисии към БФАС.
                    Иначе в това което си написал има логика и на 9-ти може да помислим по въпроса.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                      Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                      Извинявай ама никой от БФАС освен Мартин Марков не чете този форум. А и той си го отнася заради това от всички. Ако искаш нещо да бъде прочетено и някой да си помисли върху него е писмо от лицензиран клуб, защото за федерацият има само членове (клубове) и членове на отделни комисии към БФАС.
                      Иначе в това което си написал има логика и на 9-ти може да помислим по въпроса.
                      Радвам се че уценяш написаното от мен.Аз нямам претенций към Мартин Марков но си мисля че при едно добро желание той като член на комисия по офроуд би могъл да сондира мнения и препоръки, та дори и от форума и да ги формулира в писмен вид и входира в БФАС за удобрение.Тъй като нашия клуб не е лицензиран ние нямаме право да входираме предложения към БФАС.А и с какво ще ме привлече БФАС да се лицензирам? С това че ако искам да карам на някое състезание което няма разрешение от БФАС могат да ми отнемат лиценза ли или с това ,че ако недай боже стане бела
                      по време на състезание БФАС ще ме спаси или помогне.
                      OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                      www.offroadprimorsko.com
                      0899883765

                      Коментар


                      • #71
                        До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                        Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                        А като дисциплина във ФИА няма начин този спорт да съществува извън БФАС легално и законно.
                        Пак глупости пишеш, Маринов. А преди това бяхме нелегално партизанстващи престъпници с горските и общините за ятаци, нали ??
                        Да ти припомням ли, че Бахата - ти 2008, беше най-нагласеното състезание за сезона, точно със съдействието на любимата ти БФАС, в разрез с доста от точките и алинеите в Правилника и единствена цел, поредната ви шампионска титла?
                        Питам още веднъж и тук:
                        1. Кой ти делегира правата на говорител в диалога(ако може да се говори за такъв), състезатели - БФАС?
                        2. Кога ще признаеш открито, че идеята и приемането и, за разделението на класове, беше лично твоя?
                        3. Каква беше целта ти с подобно действие?
                        4. Защо пусна анкета с въпрос, отговорът на който "лично теб не те интересува"(твои думи)?
                        5. Защо не взе под внимание мнението на гласувалите в нея?
                        6. Не се ли сещаш, че именно на същитите тези хора ще разчиташ през следващата година, за издигане реномето на твоето състезание?
                        Пожелаваме си за Новата година да получим адекватни отговори на горните въпроси.
                        Весели Празници на всички.
                        Последно редактирано от plrussev; 31-12-09, 15:45.
                        "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                        „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                        Коментар


                        • #72
                          До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                          Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
                          Пак глупости пишеш, Маринов. А преди това бяхме нелегално партизанстващи престъпници с горските и общините за ятаци, нали ??
                          Русев, той и по-големи глупости е писал...и си вярва, което е най-лошото...тоя е в друг свят..за съжаление без комуникация с настоящия
                          Явно ни смятат за големи балъци и малоумници...ама ни е сме си виновни, че го търпим още да му слушаме глупостите...

                          Коментар


                          • #73
                            До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                            Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
                            Пак глупости пишеш, Маринов. А преди това бяхме нелегално партизанстващи престъпници с горските и общините за ятаци, нали ??
                            Да ти припомням ли, че Бахата - ти 2008, беше най-нагласеното състезание за сезона, точно със съдействието на любимата ти БФАС, в разрез с доста от точките и алинеите в Правилника и единствена цел, поредната ви шампионска титла?
                            Питам още веднъж и тук:
                            1. Кой ти делегира правата на говорител в диалога(ако може да се говори за такъв), състезатели - БФАС?
                            2. Кога ще признаеш открито, че идеята и приемането и, за разделението на класове, беше лично твоя?
                            3. Каква беше целта ти с подобно действие?
                            4. Защо пусна анкета с въпрос, отговорът на който "лично теб не те интересува"(твои думи)?
                            5. Защо не взе под внимание мнението на гласувалите в нея?
                            6. Не се ли сещаш, че именно на същитите тези хора ще разчиташ през следващата година, за издигане реномето на твоето състезание?
                            Пожелаваме си за Новата година да получим адекватни отговори на горните въпроси.
                            Весели Празници на всички.
                            Е, как защо бе Русев...?!? Човека прави кариера и трупа активи...белким вземе мястото на Янакиев





                            И още нещо...новата "ценова политика" на БФАС не е издразнила само нас...положението и при колегите от ралито е същата
                            Ето цитат от техния форум точно преди една година:

                            "Re: Новите такси и лицензи в БФАС

                            от bobbi » Съб Дек 13, 2008 13:51
                            Ами какво ще стане ако никой не отиде на годишното награждаване и никой не подаде заявка за подновяване на лиценз за 2009г.?
                            Аз ще Ви кажа. Ще се ослушват, ослушват и накрая ще кажат : "Господа, май кризата се отрази и на автомобилния спорт в България, затова ние мислейки за вас пилотите направихме всичко по силите си и намалихме таксите с 200%"

                            Незабравяйте че страната ни е на това положение, защото всички сме ОВЦЕ и докато одисваме на акъла на ПАСТИРИТЕ все ще сме на това положение.

                            Аз мисля да Ви предложа да направим някаква стачка и да напишем някое друго писънце до нашите така наречени министри и ала бала.....

                            НЕЗАБРАВЯЙТЕ ЧЕ АКО НАС ПИЛОТИТЕ И КЛУБОВЕТЕ ГИ НЯМА, БФАС ЩЕ СЕ ЗАНИМАВА С ОРЪНЖЕРИИ ЗА КРАСТАВИЦИ А НЕ С АВТОМОБИЛЕН СПОРТ!!!!!"

                            Коментар


                            • #74
                              До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                              Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
                              Питам още веднъж и тук:
                              1. Кой ти делегира правата на говорител в диалога(ако може да се говори за такъв), състезатели - БФАС?
                              2. Кога ще признаеш открито, че идеята и приемането и, за разделението на класове, беше лично твоя?
                              3. Каква беше целта ти с подобно действие?
                              4. Защо пусна анкета с въпрос, отговорът на който "лично теб не те интересува"(твои думи)?
                              5. Защо не взе под внимание мнението на гласувалите в нея?
                              6. Не се ли сещаш, че именно на същитите тези хора ще разчиташ през следващата година, за издигане реномето на твоето състезание?
                              Пожелаваме си за Новата година да получим адекватни отговори на горните въпроси.
                              Весели Празници на всички.
                              Ще ти отговоря много накрадко щото си вмного голямо неведение:
                              1. Аз никога на съм представлявал никого повече от нашия клуб 4х4 София. Това че никой от вас (изключвам моя "приятел" Христов) не се сеща, че има и друг начин за комуникация с БФАС освен да седиш и да плюеш по форумите, си е изцяло Ваш проблем. БФАС се управлява от едни хора в УС на БФАС. Те се избират от представителите на клубове (по един от клуб без значение бройката съзтезатели) на Общо събрание. Тази година на събранието освен мен и Тодор нямаше никой друг представител, т.е. никой друг не е заинтересован. Тогава сега защо ревете.
                              2. Заявявам категорично, че идеята за разделяне не е моя. То се вижда и по това което е прието.
                              3. След като не е моя идея, значи нямам цел.
                              4. Пуснах тази анкета като добавих въпроса за 150-те коня, защото мислех че това може да е по коректно при разделянето. А не ме засяга и интересъува защото ние с Долфи винаги сме карали за генералното класиране.
                              5. Защото това не е мое предложение. А тези които искате да се съобразяват с вас дори не могат да четат тази анкета и целия раздел, защото нямат право (Мартин визирам).
                              6. Аз винаги съм смятал и правил състезанието за да е интересно не само на публиката, а и на съзтезателите. Сега е момента да ти заявя, че на едни съзтезатели формата от тази година не им хареса, но на други им хареса и то са все хора на чието мнение държа.
                              Може отговорите да не са ти харесали, но проблема си е твой.
                              Весело изкарване на Новата година.

                              П.П. Преди да ми говориш за Баха България 2008 си погледни в твоя двор. Сети се за Варна 2007 или за това как в края на 2008 г. вашия екипаж си скри застраховката щото не можахте да си скриете лиценза, за да нагласите резултатите за шампионата. Или как една група заедно с теб бойкотирахте половината шампионат щото Тодор имал пръст вътре. Като си толкова отворен кажи ми какво нагласено видя тъази година на Баха България 2009. Напротив това което направих доведе до равностойна битка между претендентите. Иначе Иво нямаше да дава газ до дупка и да се хвърли от моста. И щеше да си кара контролирайки разликата с другите. И тогава стълбичката щеше да е друга нали.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                                Искам да пожелая на всички колеги ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ на празника.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X