Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За и против лебедките в състезания от националния шампионат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

    Викторе аз започвам нов проект-кола за рали рейд.А старата ми е добра за БЪЛГАРСКИ офроуд.

    А за приморско-все някога ще заговорим с местните момчета на един език.Не сме толкова много че да се делим.А и те обичат офроуда не по-малко от нас....
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #62
      До: За и против лебедките в състезания от нациналния шампионат

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Викторе аз започвам нов проект-кола за рали рейд.А старата ми е добра за БЪЛГАРСКИ офроуд.

      А за приморско-все някога ще заговорим с местните момчета на един език.Не сме толкова много че да се делим.А и те обичат офроуда не по-малко от нас....
      Сигурен съм в това, а за колата поздравления, всъщност ти я знаеш коя е, има я готова.

      Коментар


      • #63
        До: За и против лебедките в състезания от националния шампионат

        Вече на два пъти се споменава Приморско. Не му е тук мястто, но да дам едно уточнение. Обилните дъждове удвоиха обема на прословутата яма,а помпата, която трябваше да я изпомпва, се счупи. Та оттам и проблемите.
        А иначе за траяла много е говорено, но засега единствените опити в тая насока са точно Приморско и Лазарово. На първото имаше 25 участници, на второто 36. Не знам колко екипажа се събират на кръговете от Шампионата, но тия две цифри на мен ми изглеждат внушителни и е ясно че за състезанията, където лебедката ще е водещ елемент, има бъдеще. Както и за останалите естествено. За всеки влак има пътници, за всяко състезание ще има и зрители, и участници. Мерака и на едните, и на другите е налице.
        А организатори и професионални състезатели е редно да седнат на една маса, например на Събора между 3 и 6 септември в Приморско, и да решат кое как ще бъде. Ние, феновете, винаги ще сме на линия.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #64
          До: За и против лебедките в състезания от националния шампионат

          Злати, не ни обяснавай на нас-ние сме правили коли за да караме!И ни се кара!!!

          И знаеш,че на нас може да се разчита...за всичко.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #65
            До: За и против лебедките в състезания от националния шампионат

            Именно защото може да се разчита на сериозни хора в българския спортен оффроуд, аз съм оптимист за развитието занапред и организирането на дори отделни по тип шампионати. Или един шампионат с три вида сътезания, или вече и аз не знам какво. Просто трябва да се преоценят нещата. самите Вие, състезателите, го казвате.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #66
              До: За и против лебедките в състезания от националния шампионат

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Вече на два пъти се споменава Приморско. Не му е тук мястто, но да дам едно уточнение. Обилните дъждове удвоиха обема на прословутата яма,а помпата, която трябваше да я изпомпва, се счупи. Та оттам и проблемите.
              А иначе за траяла много е говорено, но засега единствените опити в тая насока са точно Приморско и Лазарово. На първото имаше 25 участници, на второто 36. Не знам колко екипажа се събират на кръговете от Шампионата, но тия две цифри на мен ми изглеждат внушителни и е ясно че за състезанията, където лебедката ще е водещ елемент, има бъдеще.
              Споменаваш за броя на участниците, но помисли колко коли с ролбари участваха и тогава ще стигнеш до реалния брой участници. Просто организаторите си слагат главата в торбата с цел да привлекат повече участници. Така беше и със състезанията от шампионата. Нямам нищо против тези състезания, напротив, но това е съвсем различна дисциплина. На следващото смятам да участвам, въпреки че карам кола която въобще не става за офроуд. Стига да съм в България.

              Нашите състезания, както написа Тодор, са наистина траял рейд и на мен ми харесват най-много от всички за които съм чел или гледал.
              IvoVarbanov.bg

              Коментар


              • #67
                До: За и против лебедките в състезания от националния шампионат

                За и против лебедките в състезания от националния шампионат
                Звучи странно,за какъв шампионат става въпрос
                Емил-00356 99872043-Малта
                Defender-90

                Коментар


                • #68
                  До: За и против лебедките в състезания от националния шампионат

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  В ... Не знам колко екипажа се събират на кръговете от Шампионата, но тия две цифри на мен ми изглеждат внушителни и е ясно че за състезанията, където лебедката ще е водещ елемент, има бъдеще ...
                  Хубаво броиш "пилците", ама ако от бройката извадиш тези, които изобщо са го нямали този "водещ елемент", както и тези, които са нямали поне едни стандартни предпазни колани ...


                  Първоначално публикуван от Lany Преглед на мнение
                  За и против лебедките в състезания от националния шампионат. Звучи странно,за какъв шампионат става въпрос
                  Не мисля, че има нещо странно. Поставя се въпросът лебедките да си останат нещо като коректив на грешките ни, а да не се превръщат в основно средство за придвижване на джиповете.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #69
                    До: За и против лебедките в състезания от националния шампионат

                    Въпрос:
                    -Какво ще е състезанието?
                    -ами по офроуд;
                    -Ама бързо ли ще е или по така?
                    -бързичко ще е;
                    -А лебедки ще има ли?
                    -Не, но ако завали за някой може да и ма проблем, ако няма...

                    В българия релефа е чудесен за практикуване на офрод. Организиране на състезание в силно пресечен терен с критерий за оценяване-време, води след себе си последствия за състезателите. Често и напълно възможно е да се изпадне в ситуация на безпомощност (коловоз, канавка, деренце и др.).
                    Наличието на лебедка е препоръчително.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #70
                      До: За и против лебедките в състезания от националния шампионат

                      Ако искате разделяне на "Рали" и "Траял" то трябва да пренапишете всичко. За "Рали" без лебедки можете да направите да има за един ден 3-4 или 5 етапа от няколко километра където ще има публика,трасето ще е познато за всички ,няма да има горски етапи,кал и реки ,ще има пазачи на трасето да няма навлизане на публиката и т.н..
                      "Траяла" да е като в Приморско ,затворено трасе.
                      Като се замисли човек трябва и още 2-3 категории състезания

                      P.S. Абе някой знае ли какво означава думата RALLY и какво OFF-ROAD
                      Последно редактирано от banjo; 12-07-09, 21:37.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #71
                        До: За и против лебедките в състезания от националния шампионат

                        Първоначално публикуван от mater Преглед на мнение
                        ... Абе някой знае ли какво означава думата RALLY и какво OFF-ROAD
                        Едно определение за рали

                        ... a form of motor competition that takes place on public or private roads with modified production or specially built road-legal cars. This motorsport is distinguished by running not on a circuit, but instead in a point-to-point format in which participants and their co-drivers drive between set control points, leaving at regular intervals ...

                        Превод: Автомобилно състезание, което се провежда по обществени или частни пътища с модифицирани или специално построени коли,

                        Този моторен спорт се отличава с това, че не се карат обиколки, а форматът е от точка до точка, при което участниците и техните ко-пилоти карат между установени контролни точки, като стартират на равни интервали ...

                        Определение за рали рейд

                        Rally Raid, also known as cross country rallying is a form of long distance off-road racing that takes place over several days.

                        Превод: Рали рейдът, също така известен като "крос-кънтри рали" е форма на офроуд надбягване на големи разстояния, което продължава няколко дни.
                        Определение за Off-road racing
                        Off-road racing is a format of racing where various classes of specially modified vehicles (including cars, trucks, motorcycles, and buggies) compete in races through off-road environments ...
                        Превод: Формат на състезание, при което различни класове специално модифицирани машини (включително коли, камиони, мотоциклети и бъгита) се състезават в офроуд среда
                        Определение за Off-roading (offroad)

                        Off-roading
                        is a term for driving a specialized vehicle on unpaved roads, such as sand, gravel, riverbeds, mud, snow, rocks, and other natural terrain.
                        Превод: Офроуд е термин означаващ каране на специализирана машина по пътища без твърда настилка, напр. по пясък, чакъл, речни корита, кал, сняг, скали и др. терени
                        Тъй! Та какво искаше да кажеш с въпроса? Може би, че думите рали и офроуд не вървят заедно? Ами, ако е така, май не си много прав. Да не кажа хич.

                        Има различни видове офроуд каране и офроудът далеч не се ограничава до газене в кал до прозорците ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          До: За и против лебедките в състезания от националния шампионат

                          Като ти чета отговорите и определенията си мисля че следващият въпрос ще е за 200 000 лв
                          Има ли желаещи?
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X