Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

    В момента на книга имаме комисия и отговорник от УС на БФАС и толкова.
    Комисия "Offroad"

    1. Александър Ковачев - Председател
    2. Светослав Дойчинов
    3. Десислав Славчев
    4. Янчо Терзиев
    5. Пламен Тенев
    Отговорник от УС на БФАС - Христо Стоилов

    За това ви предлагам да поработим малко върху статут на тази комисия и новия и състав.
    Това е само предложение, което триабва да се обмисли и предложи на БФАС. Ето и самото предложение:

    СТАТУТ НА КОМИСИЯТА ПО ОФФ-РОУД КЪМ БФАС
    1. Конституиране на комисията
    1.1. Комисията по Офф-роуд към БФАС се назначава от УС на БФАС по предложение на събрание от клубовете членове на БФАС, имащи състезатели в шампионата по Офф-роуд;
    1.2.
    2. Задължения на комисията
    2.1. Да организира поне веднъж годишно отчетно – изборно събрание на клубовете членове на БФАС, имащи състезатели в шампионата по Офф-роуд, на което:
    2.1.1. да се приемат промените в регламента за организиране на състезание от шампионата по Офф-роуд към БФАС;
    2.1.2. да решат за типа състезания и тяхната продължителност за националния шампионат;
    2.1.3. да се приемат промените в правилата за класиране в националния шампионат;
    2.1.4. да избере нов състав и председател на комисията по Офф-роуд към БФАС;
    2.1.5. да вземе становище по други важни въпроси, свързани с развитието на Офф-роуда в България.
    2.2. Да изпълни и да представи за одобрение на УС на БФАС, решенията на годишното събрание.
    2.3. Да изготви предложения за промени в регламента и правилата за класиране в националния шампионат.
    2.4. Да събере всички заявки за организиране на състезания от националния шампионат и да направи календар за следващата година, които да бъде представен на УС на БФАС за одобрение. При проблем с броя на състезанията или времето на провеждането им, заедно с организаторите на проблемните състезания да намерят добро решение за промяна на заявените състезания.
    2.5. Да предложи наблюдатели и главни комисари за всяко състезание от шампионата.
    2.6. Да приема и разрешава в едномесечен срок протестите на състезателите срещу решения и действия на дадени организатори.
    2.7. Да изгради единна медийна политика с цел по-доброто отразяване и популяризиране на спорта.
    2.8. Да създаде съдийски екипи и екипи за времеизмерване, които да са на разположение на всички организатори на състезания в и извън шампионата.
    2.9.
    3. Права на комисията
    3.1. Да работи за развиването на Офф-роуд състезанията в България.
    3.2. Да предлага и координира действията по осъществяването на основните насоки за развитието на спорта.
    3.3. Да подпомага клубовете в създаването на нови сътезатели, съдии и организатори на състезания.
    3.4. Да представляват Българските клубове, занимаващи се с Офф-роуд, пред други български и международни федерации.
    3.5. Да представляват организаторите на състезания от шампионата, след предварителна договорка с тях, за набиране на спонсори и участници в състезнията.
    3.6.

  • #2
    До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

    В тази връзка пускам списък на клубовете, които на мен поне са ми известни и ако пропусна някой моля за извинение:
    1. Тези които са били регистрирани за 2007 година в БФАС:
    1.1. АСК “СИ ЕН СИС РЕЙСИНГ” – 1680 София, ж.к. Бели брези, ул. “Лерин” 44-46, 0888710970 (Митко Фулдата и братя Петрови)
    1.2. АСК “СДРУЖЕНИЕ 4х4 АДВЕНЧЪР” – 5600 Троян, ул. “П. Славейков” 54, тел. 0670/64339, факс: 0670/ 64299, 0889304040 г-н Тодор Христов, e-mail: adventures@4x4bg. com
    1.3. АСК “ИРТ” – 1619 София, ул. “Петко Войвода” N 4а, 0888450436 (Владимир Илиев), г-н Димитър Илиев
    1.4. АСК “СПОРТЕН КЛУБ ХОТ ЕКСТРИЙМ СБК” – 1444 София, кв. Бистрица
    1.5. АСК “ОФ РОУД КЛУБ ВАРНА” – 9010 Варна, ул. “Царевец” 9, ет. 3, ап. 115, 0889777171 г-н Палмен Тенев
    1.6. АСК “4х4 СОФИЯ” – София, ул. “Йоан Екзарх” 8, тел. 986 96 11, факс: 986 96 10, 0888803405 г-н Иван Маринов, e-mail: 4x4@iinbg.com
    1.7. АСК “БРУТАЛ РЕЙСИНГ” – 9000 Варна, ул. “Никола Вапцаров” 25 (Търговски център ет. 7, офис 11), тел. 052/ 341 922, 0889797807 г-н Александър Архондиев, e-mail: az03@abv.bg
    1.8. АСК “ЕЛЕНА ТИИМ” – 8000 Бургас, к/с Славейков, бл. 38, вх. 2, ет. 3, 0897978104 г-жа Елена Апостолова (Семко Семков)
    1.9. АСК “ВРОМОС”8000 Бургас, ул. “К. Фотинов” 41, факс: 056/ 919 791, 0887414738 г-н Радко Петров, e-mail: vromos-racing@mail.bg

    2. Тези които съществуват но не са регистрирани за 2007 в БФАС
    2.1. Гладиатор - Пловдив
    2.2. Трофи клуб България
    2.3. Риск клуб Габрово
    2.4. 4х4 Шумен
    2.5. Барези Ботевград
    2.6. Офф-роад клуб Карлово
    2.7. Офф-роад клуб Черно море - Варна
    2.8. Има още един Варненски клуб, но не му знам точното име.

    В общи линии това са клубовете дето в различна степен развиват нашия спорт и за годишното събрание е хубаво да имат представители, като право на глас имат регистрираните, разбира се.

    Коментар


    • #3
      До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

      Иване ,не мислиш ли ,че още с почването на създаването на тази комисия пак се получават недомисленни неща???.Как така клубовете без лиценз няма да имат право на глас,защо,нали ти сам тръбеше че всички клубове трябва да се съберат и да вземат решения.2007 година не ми е било проблем да лицензирам клуба,но явно съм пропуснал да го направя.В момента подготвям документите за да го лицензирам за 2008 и не заради това ,че някой ще зачете гласа на представитела на клуба ,а защото има нови членове ,който искат да се състезават.Но като гледаам и слушам май тази година ще се състезаваме на село!

      Коментар


      • #4
        До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС


        Между другото , някой от БОС няма ли да да побликува списъка на лицензираните състезатели , точките за шампионата от всеки кръг и временното класиране за същия този шампионат

        Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
        В тази връзка пускам списък на клубовете, които на мен поне са ми известни и ако пропусна някой моля за извинение:
        1. Тези които са били регистрирани за 2007 година в БФАС:
        1.1. АСК “СИ ЕН СИС РЕЙСИНГ” – 1680 София, ж.к. Бели брези, ул. “Лерин” 44-46, 0888710970 (Митко Фулдата и братя Петрови)
        1.2. АСК “СДРУЖЕНИЕ 4х4 АДВЕНЧЪР” – 5600 Троян, ул. “П. Славейков” 54, тел. 0670/64339, факс: 0670/ 64299, 0889304040 г-н Тодор Христов, e-mail: adventures@4x4bg. com
        1.3. АСК “ИРТ” – 1619 София, ул. “Петко Войвода” N 4а, 0888450436 (Владимир Илиев), г-н Димитър Илиев
        1.4. АСК “СПОРТЕН КЛУБ ХОТ ЕКСТРИЙМ СБК” – 1444 София, кв. Бистрица
        1.5. АСК “ОФ РОУД КЛУБ ВАРНА” – 9010 Варна, ул. “Царевец” 9, ет. 3, ап. 115, 0889777171 г-н Палмен Тенев
        1.6. АСК “4х4 СОФИЯ” – София, ул. “Йоан Екзарх” 8, тел. 986 96 11, факс: 986 96 10, 0888803405 г-н Иван Маринов, e-mail: 4x4@iinbg.com
        1.7. АСК “БРУТАЛ РЕЙСИНГ” – 9000 Варна, ул. “Никола Вапцаров” 25 (Търговски център ет. 7, офис 11), тел. 052/ 341 922, 0889797807 г-н Александър Архондиев, e-mail: az03@abv.bg
        1.8. АСК “ЕЛЕНА ТИИМ” – 8000 Бургас, к/с Славейков, бл. 38, вх. 2, ет. 3, 0897978104 г-жа Елена Апостолова (Семко Семков)
        1.9. АСК “ВРОМОС”8000 Бургас, ул. “К. Фотинов” 41, факс: 056/ 919 791, 0887414738 г-н Радко Петров, e-mail: vromos-racing@mail.bg

        2. Тези които съществуват но не са регистрирани за 2007 в БФАС
        2.1. Гладиатор - Пловдив
        2.2. Трофи клуб България
        2.3. Риск клуб Габрово
        2.4. 4х4 Шумен
        2.5. Барези Ботевград
        2.6. Офф-роад клуб Карлово
        2.7. Офф-роад клуб Черно море - Варна
        2.8. Има още един Варненски клуб, но не му знам точното име.

        В общи линии това са клубовете дето в различна степен развиват нашия спорт и за годишното събрание е хубаво да имат представители, като право на глас имат регистрираните, разбира се.
        А нали ВСИЧКИ състезатели трябваше да са лицензирани ?!
        Така и никой не ми отговори на горния въпрос от миналата година ...

        Коментар


        • #5
          До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

          Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение


          А нали ВСИЧКИ състезатели трябваше да са лицензирани ?!
          Така и никой не ми отговори на горния въпрос от миналата година ...
          Дори и тези в клас "Т2 - Адвенчър" ?? Че какви "хоби"-та ще са тогава

          П.С. Глобул много за задобряли, щели да се пускат на състезанията

          Коментар


          • #6
            До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

            Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение




            А нали ВСИЧКИ състезатели трябваше да са лицензирани ?!
            Така и никой не ми отговори на горния въпрос от миналата година ...
            Митко,ако намекваш ,че аз съм карал без лиценз 2007год не е така ,защото имам лиценз,но е издаден от Варненския клуб.А в карлово клубът го регистрирах ме след това,и точно за това не съм бързал да го лецинзирам към БФАС

            Коментар


            • #7
              До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

              Ти просто прочети последния ред ...

              Коментар


              • #8
                До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

                Първоначално публикуван от petar radev Преглед на мнение
                Иване ,не мислиш ли ,че още с почването на създаването на тази комисия пак се получават недомисленни неща???.Как така клубовете без лиценз няма да имат право на глас,защо,нали ти сам тръбеше че всички клубове трябва да се съберат и да вземат решения.2007 година не ми е било проблем да лицензирам клуба,но явно съм пропуснал да го направя.В момента подготвям документите за да го лицензирам за 2008 и не заради това ,че някой ще зачете гласа на представитела на клуба ,а защото има нови членове ,който искат да се състезават.Но като гледаам и слушам май тази година ще се състезаваме на село!
                Колега нека се научим да спазваме правилата, а те са че членовете на БФАС са клубовете които са се регистрирали и са си платили членския внос (500лв. за година).
                Въпреки, че има нови клубове които не са го направили искам те присъстват и да си кажат мнението, а това че нямат глас ще е стимул да си уредят нещата с БФАС.
                Сега ако гледаме формално на нещата ти за миналата година, си бил член на Варненския клуб, а той ще има право на глас.
                Все пак мисля, че това е напредък в сравнение със старата постановка.
                Ако се съберем и решим може това, което съм предложил да бъде променено или предложено изцяло друго.
                Но забележи всички за които се сещам и знам искам да бъдат поканени.
                А ако го регистрираш до тази среща ще имаш и правото на глас. Чух, че колегите от някой съседни градове са направили постъпки в БФАС да се регистрират.
                Аз регистрирах мналата година нашия клуб за около час и ако имаш нужда от съдействие за да не идваш до София може да ти помогна.

                Коментар


                • #9
                  До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

                  и каква стана тя сега:

                  - до сега не е имало "оф роад"
                  - не е имало шампионати
                  - и никои не разбира от "оф роад"

                  Внимание:
                  - сега се създава "оф роад"
                  siko

                  Коментар


                  • #10
                    До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

                    Първоначално публикуван от siko Преглед на мнение
                    и каква стана тя сега:

                    - до сега не е имало "оф роад"
                    - не е имало шампионати
                    - и никои не разбира от "оф роад"

                    Внимание:
                    - сега се създава "оф роад"
                    Така е, преди беше "оффроЙд", после стана "оффроАд" сега вече е Офф-Роуд

                    Коментар


                    • #11
                      До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

                      Първоначално публикуван от siko Преглед на мнение
                      и каква стана тя сега:

                      - до сега не е имало "оф роад"
                      - не е имало шампионати
                      - и никои не разбира от "оф роад"

                      Внимание:
                      - сега се създава "оф роад"
                      Киро не се обиждай, имало е и то не е малко. Имало е и организатори, и състезатели, и съдии, и публика и сигурно още групи. И всяка една група е важна за оф-роуда, защото и най-добрите състезания без състезатели например не стават. И най добрите съдии без добре написан правилник се чудят какво да решат, а състезателите как да карат.
                      Да имаме комисия ама само на хартия, е идеята е да не е вече само на хартия за да не се случва да има 3 състезания в 3 поредни седмици от шампионата например.
                      Аз не зачертавам постигнатото до тук, както се опитваш да го изкараш, а се опитвам да го развия напред.
                      И за да не досаждам ако имаш идеи за допълнение или правилник за провеждане на едно състезание, за да се знаят отговорностите на организаторите моля заповядай.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

                        Първоначално публикуван от Ivan Todorov Преглед на мнение
                        Дори и тези в клас "Т2 - Адвенчър" ?? Че какви "хоби"-та ще са тогава
                        А през 2007 имаше ли "хоби"?

                        Първоначално публикуван от siko Преглед на мнение
                        и каква стана тя сега:

                        - до сега не е имало "оф роад"
                        - не е имало шампионати
                        - и никои не разбира от "оф роад"

                        Внимание:
                        - сега се създава "оф роад"
                        От година и кусур гледам периодичните разправии в този форум и се чудя тези има-няма десетина човека толкова ли не могат да седнат заедно и да стигнат до някакво взаимноприемливо решение и правила, които да са валидни и да се спазват от всички, вместо всеки път да са започва мерене на кардани на тема кой е измислил офроуда и кой е "по- по- най-" ?!?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

                          Маринов, след като оправи календара ,чета ,че и комисията си се заел да оправяш. Редно е да ти чуем и предложенията за членове.Моето име не го слагай за цвят ,защото няма да участвам в такава постановка от типа стани да седна.
                          Имам и едно конструктивно предложение ,но ще го напиша като прочетем за състава на комисията.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

                            Знаех си, че съм пропуснал нещо. Жоро моля за извинение.
                            2.9. Луда работа - Стара Загора

                            Коментар


                            • #15
                              До: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за статут на Комисия по "OFFROAD" към БФАС

                              Първоначално публикуван от terziev Преглед на мнение
                              Маринов, след като оправи календара ,чета ,че и комисията си се заел да оправяш. Редно е да ти чуем и предложенията за членове.Моето име не го слагай за цвят ,защото няма да участвам в такава постановка от типа стани да седна.
                              Имам и едно конструктивно предложение ,но ще го напиша като прочетем за състава на комисията.
                              Да предложенията на нашия клуб ще ги представя на събирането. Мога да те успокоя само, че аз не съм в тези предложения и докато съм навигатор на Долфи няма и да бъда, ако за това намекваш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X