Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приказки за трофи и рали

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Приказки за трофи и рали

    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
    ... Чавдаре,явно не си участвал активно във форума по него време.
    ...
    Против съм и към човека който каза "Трябва да си преработите автомобила за рали защото от сега на татък състезанията ще са само този формат". Е доказахме ли с трофито че броя на участниците (които бяха само от североизточна България) е равен на броя на ралито.
    ...
    Само един факт: Във Формула 1 свалят скоростите зради безопасноста а вие постоянно ги вдигате защото контролния орган е псевдо. Каква е средната скорост на рали шампионата и каква е на бързия формат на "офф-роуда". Няма такива скорости като 115-120км/ч. Формата на състезанията които искат да се вменят е нещо средно между WRC/F1/Off-road/drag.
    Самоделките които се движат по състезанията сега изобщо не са за високи скорости,полуразпадащи се Витари,Тойоти,Нисани и др. минали съмнителни технически прегледи които дори немогат да минат истински ГТП по ЗДП.
    Искам само да ми кажеш колко състезания в момента има в Националния шампионат при сегашния формат ,колко екипажа събират и колко бяха при трофи варианта преди години.Колко малки регионални състезания има в момента и колко хора събират в момента.Като теглиш чертата много ще се учудиш. Неможеш да ме убедиш че "сте" мнозинство и кое било естествения подбор. Нама естествен подбор а има лобизъм.
    ...
    Не знам кое е било това "него време". Това, което обсъждаме в тази тема, се случва сега и през последните 3-4 години, а през това време аз тебе не съм те виждал като активен участник в шампионата. В същност, не можах да те намеря и в списъка на участниците от последните 2-3 състезания, които се проведоха в трофи формат (2007-2008 ). Поради което продължава да не ми е ясно какъв ти е точно проблемът с формата на състезания, на които така или иначе не участваш?

    Вземи накрая го кажи кой е този човек, който бил взел еднолично решение, че трябва да се преработват автомобилите! Защото на мен не ми е известен такъв, който да може еднолично да определя развитието на нещата. В специалната тема за правилника на шампионата всеки може да види кои са хората, подготвили последната му редакция - дългогодишни състезатели и организатори (както на рали, така и трофи състезания) и представители на лицензирани клубове с най-масово участие в шампионата. В т.ч. и 2 души от вашия край. Т.е. взети са предвид мненията на хората, които реално организират и участват в кръгове от шампионата. По-нормален подход от този ми е трудно да си представя!

    Ако обичаш, недей да говориш глупости! Кой контролен орган е псевдо?!? Контролират се скоростите в участъците, за които има наложени ограничения. И се контролират съвсем реално, по показанията на GPS-ите. Ако беше участвал в състезания от шампионата - щеше да знаеш. От 2008 насам, докато свикнем с GPS-контрола, почти всеки от нас е горял с наказания за превишена скорост. От личен опит мога да ти кажа, че е много, ама много, неприятно да отнесеш 1 час наказание за 10-15 секундно разсейване или за кратичко превишение на разрешената скорост с 1 (един) км/ч. Ама след като се опариш един-два пъти - свикваш и започваш да спазваш.
    За каква средна скорост 115-120 км/ч говориш?!? В състезанията от шампионата такава няма. За последното състезание, което беше с може би най-бързите възможни трасета у нас, средната скорост на най-бързите е била от порядъка на 60-на км/ч. (320 км за 5 часа и 12-на минути). На други състезания, които се провеждат при по-неблагоприятни за бързо каране терени, скоростта може да е съществено по-ниска.

    За какви "съмнителни технически прегледи" става въпрос?!? Да не би за такива, на които в състезание се допускат автомобили с газови уредби, при положение, че в правилата това изрично е било забранено?

    И вземи да престанеш с интригантските опити за противопоставяне на шампионата на другите състезания, които се организират в страната! Едното по никакъв начин не пречи на другото, а освен това, нещата са съвсем различни и силно несъпоставими. Най-вече като разходи и натоварване, както за организатори, така и за състезатели. Не е едно и също да изминаваш няколкостотин метра за 10-20 минути и да караш в продължение на 3-5 часа за по 200-300+ км на ден. Съвсем естествено е да са по-малко машините и хората, които са в състояние да издържат на такова физическо и финансово натоварване ...

    Престани и да спекулираш с по-масовото участие в регионалните състезания! Темата касае организирането на състезания от шампионата. По-горе питах Каскадьора, ще те питам и тебе: Колко от участвалите във вашето трофи ще са готови след месец да дойдат от СИ България до Дупница, след още 2-3 месеца - до Кърджали, а след това (евентуално) до София? И ако няма съществен брой такива, какъв ще е този шампионат, в който повечето участници карат само на по 1 състезание, което е в близост до местоживеенето им?!?


    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Чавдаре,аз,не разбирам от оффроад,но кога и ти стана такъв разбирач незнам. ...
    Нещо си в грешка! Големите разбирачи са наясно с "простите истини" и обичат да ги свеждат на околните. Аз не съм от тях. Само съм установил (не с поглед отстрани, а отвътре и от близо), че нещата далеч не са така прости и нямат лесни отговори. Или поне аз не знам такива.

    А в шампионата наистина се правят опити нещо да се промени. Само че за образец се взимат големите международни състезания в по-скоростен формат, а не прояви от типа "Трофи за купата на Долно Уйно".

    Ако искаш - питай ги и Близнаците дали искат да карат на състезания, където трябва да включват бавни и да дърпат лебедки!
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      От: Приказки за трофи и рали

      Някой от тук пишещите сеща ли се за Шкорпиловци 2006-та?
      Та ето и една мъжка приказка!
      В края на октмври ( когато падат листата), можем да направим едно сериозно трофи, осигурено с времеизмерване и персонал по всеки екстрем. Ще се спира и пуска времето за всеки за чисто преминаване, а преходите ще са също за време. Единия ден ще е трасе, а другия ден, на голямата кариера до циментовия завод (вижда се от магистралата на Девня).
      ХАЙДЕ СЪНУВАЙТЕ!
      Геро и Благой ще са пак на пангара. Аз ще помагам.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #63
        От: Приказки за трофи и рали

        Основната идея на темата май започна да бяга на някого.
        Предлагам, всеки пилот/навигатор, участвал в състезание през последните няколко и повече години, просто да си пусне мнението като изкаже предпочитанието си - рали или трофи. Това статистически би помогнало на бъдещите организатори и членовете на Комисия "Офроуд" при вземане на решения, касаещи шампионата през 2012 г.
        И не забравяйте, че двете дисциплини могат да съществуват без да си пречет, защото си имат своите предимства и недостатъци, просто въпрос на предпочитание.
        Всички дрязги дотук в темата, бяха съвсем излишни.

        Поздрави.
        Милен Милков
        Offroad-Русе

        Коментар


        • #64
          От: Приказки за трофи и рали

          Първоначално публикуван от madmimi Преглед на мнение
          ... Предлагам, всеки пилот/навигатор, участвал в състезание през последните няколко и повече години, просто да си пусне мнението като изкаже предпочитанието си - рали или трофи. Това статистически би помогнало на бъдещите организатори и членовете на Комисия "Офроуд" при вземане на решения, касаещи шампионата през 2012 г.
          И не забравяйте, че двете дисциплини могат да съществуват без да си пречет, защото си имат своите предимства и недостатъци, просто въпрос на предпочитание.
          ...
          Аз предлагам да открием топлата вода. А междувременно напомням, че по силата на действащата в страната нормативна уредба, шампионати се организират под егидата на съответната федерация, в която членуват съответните спортни клубове, които пък представляват интересите на членуващите в тях лицензирани състезатели. Поради което, нормалната процедура за решаване на въпроси относно това, как да изглежда съответният шампионат, е обсъждане и постигане на съгласие между упълномощени представители на участващите клубове. Което в същност и стана през настоящата година.

          Т.е., ако някой иска да има думата по въпроса, е редно да се съобрази с процедурата, като се включи в съществуващ или основе свой клуб, с който да се включи във федерацията и да си лицензира състезателите. От там нататък вече ще има пълното право да претендира за участие в дискусиите и взимането на решения.

          Не знам дали на някой му направи впечатление, обаче в тази тема няма нито едно възражение против формата от страна на действащи лицензирани участници в шампионата, нито пък от страна на лицензираните клубове. Такива има само от хора, които не участват ...

          А с последното твърдение съм абсолютно съгласен. Всяко противопоставяне е глупаво и безсмислено. Всеки да кара това, което му доставя удоволствие.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            От: Приказки за трофи и рали

            Да се включа без да влизам в излишни полемики,колегите дават различни примери за това как и каде,но истината е че истинският Офроуд в БГ,за мен и повечето покрай мен си е Трофи Адвенчъра в стил Реин Форест Чаландж и Камел Трофи,както и техните аналози включващи неколкодневно изпитане и нощно кормуване в екстремна среда,Траялните едно и двудневни мероприятия са на второ място в предпочитните състезания според провеждания от мен във времето сондаж на офроудърски мнения.Рали реида заема едва трета позиция с най малко желаещи,и всеобщото мнение е че рали реид машините се отклоняват от 4x4 машините,създадени като високопроходима техника създадена за разходки и туристически нужди,а заприличват на офроуд болиди, и на практика едно Субаро би имало същия или по голям успех.Смята се че рали машините са без възможност за приложение в ежедневна употреба,каквато може да се упражни над Джип за трофи примерно,и да и се доверяваш за всичко целогодишно.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #66
              От: Приказки за трофи и рали

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              ... Смята се че рали машините са без възможност за приложение в ежедневна употреба,каквато може да се упражни над Джип за трофи примерно,и да и се доверяваш за всичко целогодишно.
              Правилно се смята! Състезателните машини наистина имат крайно ограничено приложение в ежедневния живот и в никакъв случай не стават за ролята на семейното комби, което разбира се, е много сериозен аргумент срещу организирането на състезания от шампионата във формат "рали-рейд" ...

              Може ли едно въпросче? Колко от почитателите на трофи в екстремна среда покрай тебе участваха на трофи-то във Варна този месец?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                От: Приказки за трофи и рали

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Може ли едно въпросче? Колко от почитателите на трофи в екстремна среда покрай тебе участваха на трофи-то във Варна този месец?
                Отг. 16
                А колко участваха в рали-рейда в клас Т2 - 2 (двама)
                Други въпроси?
                Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                http://www.cardomain.com/ride/2562837

                Коментар


                • #68
                  От: Приказки за трофи и рали

                  Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                  Отг. 16 ...
                  Грешен отговор. Сочиш ми общ брой на участниците, а въпросът ми е конкретно към belata и е за това колко души се вдигнаха от Стара Загора за да дойдат да участват във Варна. И въпросът в същност е риторичен, защото отговорът ми е известен - почти всички участници бяха от Североизточна България. Нямаше никой от Стара Загора, Пловдив, София, където иначе има силни хард-разходкаджийски групи, които са естествената среда за трофи състезатели ...

                  Точно по същия начин те попитах тебе за колко от тези хора ти би гарантирал, че биха дошли да карат на състезание в София. Само че, вместо да отговориш, започна да ми искаш да ти осигуря спонсор ...

                  П.П. Не ми е ясно какво се опитваш да докажеш с това

                  А колко участваха в рали-рейда в клас Т2 - 2 (двама)
                  Нормално е да не са много. Новият правилник беше приет в началото на годината и сред най-съществените изменения в него бяха предефинирането на група Т2 и формулирането на изискванията към машините в нея. Времето до старта на шампионата не беше никак много за могат повече хора да се запознаят с изискванията и да подготвят навреме машините си. Вероятно известно време ще има и инерция от времето, когато класовете се знаеха като "голям" (Експерт) и клас за начинаещи (хоби, Адвенчър).
                  А, в същност, по силата на логиката би следвало да се очаква, че с времето в Т2 ще има повече участници, тъй като идеята е там да се участва с максимално близки до серийните машини. Т.е. подготовката на една кола за Т2 може да се сведе и до едно усилване на окачването и монтиране на средства за безопасност. Т.е. - да струва по-малко.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-05-11, 19:11.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Приказки за трофи и рали

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Според мен си в много сериозна заблуда. Големият мотор си е голям мотор и не мисля, че на някое хард трофи бих имал против да го има под капака, та да има кой да върти големите валяци в калта. Подготовката на конкуретноспособна сериозна машина за сериозно трофи си струва едни също така сериозни пари. Да, можеш да се пуснеш и с "тунинг" за 20 лв, ама колко ще си конкурентноспособен, ако до теб застане един добре подготвен джип, който на лебедка ще се набира по-бързо, отколкото някои ще се движат на ход ?

                    Ако човек си може и е сериозен, то и на рали може да даде добри резултати с неголеми разходи. Миналата година на Баха Саксония Иво Върбанов събра очите на участници с доста наточени скъпи машини с едно почти серийно Паджеро, в което най-сериозния тунинг бяха двойни стандартни амортисьори от по 100-на лева парчето. На миналогодишния Балкан Маратон Николай Колев с по 2 евтини амортисьора Монро остави в праха си един първоначално нагъл италианец с "дакарско" Исузу.
                    Не е и нужно много за да се сетиш кои си правеха колите много големи и много мощни?
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • #70
                      От: Приказки за трофи и рали

                      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                      Не е и нужно много за да се сетиш кои си правеха колите много големи и много мощни?
                      Правят ги тези, които могат да си го позволят. Както навсякъде ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Приказки за трофи и рали

                        Нямам право да се обаждам тука, защото джип на състезание още не съм чупил, ама ми се струва, че темата отиде в киреча... В крайна сметка, за един тип състезание или за едно конкретно състезание, ако няма достатъчно желаещи да участват - то ще отиде в историята! С доста хора се запознах последните години и тези които ще позволят да им дават наклон на скоростния лост са кът, още повече пък - за какво да си дават парите, как да си подготвят джиповете и на кои състезания да карат! Всичко е въпрос на личен избор! В крайна сметка Офф-а е свобода преди всичко, а гора, кал, баири и дерета в България - дал Господ! Вярно! Хубаво е да можеш да премериш силите си и опита с останалите в състезателна среда, в условията на силна конкуренция и т.н. Да се докажеш на себе си и на околните колко си добър и можещ, но какъв е смисъла ако кефа изчезва и остава само голата спортна злоба..?!! Офф-а е този който трябва да ви доставя удоволствие, а не вие да доставяте удоволствие на него... Всичко останало са глупости! Не забравяйте от къде и защо сте тръгнали, и не се карайте за глупости! Който му е кеф - да си кара трофи! Който му е кеф - траял! Който иска - рали рейд! Аз искам и трите, ама ми миришат чорапите...!!!

                        Поздрави и наздраве на всички

                        Коментар


                        • #72
                          От: Приказки за трофи и рали

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Правилно се смята! Състезателните машини наистина имат крайно ограничено приложение в ежедневния живот и в никакъв случай не стават за ролята на семейното комби, което разбира се, е много сериозен аргумент срещу организирането на състезания от шампионата във формат "рали-рейд" ...

                          Може ли едно въпросче? Колко от почитателите на трофи в екстремна среда покрай тебе участваха на трофи-то във Варна този месец?
                          Верно че нямахме представител,но ако ще прозвучи като оправдание,ще кажа че тепърва ще се чува за Старозагоския тим ако се формира добро трофи състезание...а не рали,тея ралита спират от участие голяма част от офроуд интосиастите,защото на повечето автомобилите ни са точно Трофи концепция,на нас ни трябва отборно предизвикателство,силно пресечен терен и една седмица кал до уши с нонстоп каране,демонстрация на силата на духа и другарството,да видим тогава кой ще окапе.Направете Българската Ладога,ако не искате,кажете да я направим ние,5 дена истинско каране,и на 3 ден ще се молите да свършва мероприятието
                          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Приказки за трофи и рали

                            Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                            ... кажете да я направим ние,5 дена истинско каране,и на 3 ден ще се молите да свършва мероприятието
                            Ами хайде де! А да видим какво можете! В района имате доказан специалист по "завързани" трасета.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-05-11, 20:46.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Приказки за трофи и рали

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Ами хайде де! А да видим какво можете!
                              Може да стане велико трофи в Стара Планина,специалисти има навсякъде,ще проверим кога има свободно място в офроуд календара за подобно мероприятие,за да не се дублират нещата и ако се харесва идеята,ние ще я осъществим,но ни трябва поне моралната подкрепа на офроуд гилдията,и на ветераните като тебе,за стимул .Межда другото сега се готви Трофи в Софийско ако не се лъжа.
                              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Приказки за трофи и рали

                                Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                                Може да стане велико трофи в Стара Планина,специалисти има навсякъде,ще проверим кога има свободно място в офроуд календара за подобно мероприятие,за да не се дублират нещата и ако се харесва идеята,ние ще я осъществим,но ни трябва поне моралната подкрепа на офроуд гилдията,и на ветераните като тебе,за стимул .Межда другото сега се готви Трофи в Софийско ако не се лъжа.
                                Много "ще" има в първото изречение!!!
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X