Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Б лиценз - условия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Б лиценз - условия?

    Какво е необходимо за да се състезаваш с Б лиценз и задължително ли е да се състезаваш за клуб, отбор?
    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

  • #2
    До: Б лиценз!?

    Не е задължително да караш за някой клуб.Единственото условие е да си над 29годишна възраст.Всичко друго е както за всеки;застраховка(за 15 000лева и задължително в нея да пише че е за всякакви състезания по мотоциклетизъм),медицинско и снимка.

    Коментар


    • #3
      До: Б лиценз!?

      Oхо това за над 29 годишна възраст въобще не го знаех. Значи че ще имам още 4 години тренировки преди да се пусна.

      Ами за млади аматьори не се ли правят състезания по мотокрос
      [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

      Коментар


      • #4
        До: Б лиценз!?

        Ами извади си А лиценз.И като дойде време ще си направиш Б-лиценз.Пък и какво значение има.Нали най важното е да караш.Пък и в А лиценз е по безопасно

        Коментар


        • #5
          До: Б лиценз!?

          Може да участваш и без лицензи?

          Коментар


          • #6
            До: Б лиценз!?

            Питах в БФМ какво правят младите които не смеят или нямат условия да скочат направо в "А". Отговора е логичен- има достатъчно традиционни състезания в които могат да карат
            В Гърция например има клас "нови". Със сигурност ще бъде въведен и тук, ако има достатъчно много състезатели и кандидат такива.
            К. Кулев

            Коментар


            • #7
              До: Б лиценз!?

              Аз не се чувствам готов за истинско съзтезание, но ако има някакви за по-начинаещи, може би бих се пуснал...е така за кеф. Зависи де, не съм много наясно с лицензите и форматите на съзтезанията. Искам първо да видя как е (: , но освен на световното на други не съм ходил да гледам.
              Моля, ако някой може и иска, да обясни накратко какви видове лицензи и съзтезания има в България и наоколо и какви са изискванията и нивото им.

              Коментар


              • #8
                До: Б лиценз!?

                Лицензите са два А и Б.За а лиценза има разделение за кубатури и годни.
                Съответно са 60,85,125 и ОPEN A.
                Б лиценза няма класове според кубатурата единственото ограничение са годините,а те трябва да са над 29г.
                Като ти се кара крос има доста традиционни състезания.На тях караш без лиценз.
                __KTM__

                Коментар


                • #9
                  До: Б лиценз!?

                  Хм много полезна тема.И аз от известно време се чудех къде трябва да карам при евентуално желание от моя страна т.к. нямам 29г (на 19г съм), а си мислех, че в лиценз А са по професионално подготвените.Чудех се има ли нещо като "хоби" клас, но явно правилно съм разбрал правилника - няма.

                  А на 19-20г мога да си карам с А лиценз в клас 125куб.см 2т/ 250куб.см 4т нали така?Другите варианти са традиционните състезания.

                  П.П.Мотокросовете в Девня и Аксаково (Игнатиево) спадат ли към традиционните?
                  Иван Маринов
                  Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                  ЕНДУРО ВАРНА

                  Коментар


                  • #10
                    До: Б лиценз!?

                    Aми с А лиценз как стоят нещата? Макарче то там ше е резил да се пуска аматьор май!
                    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Б лиценз!?

                      Аксаково и Девня са кръг от републ. шампионат.За съжаление на варненци всички традиционни са на минимум 300километра.
                      __KTM__

                      Коментар


                      • #12
                        До: Б лиценз!?

                        ..не дейте толкова да я мислите с тия лицензи..
                        много се плашат някои хора че като се пуснат и ще ги бият..ами ще ви бият и тва е но ще научите много полезни неща .
                        в А лиценз дори е по безопасно както са ви казали да карате защото там хората които карат са по опитни и спокойни и ще ви пазят..докато на Б групата от време на време си става истинска война ..всички карат на ръба и има много неподготвени участници които създават кофти ситуации..по подготвените пък също се напъват като за световно
                        ..преди време ..въобще нямаше и Б група нямаше и ендуро шампионат и аз например на 27-8 години като нямаше къде и направо се пуснах на А групата след участие в едва няколко традиционни мотокроса.. верно първите ме минаваха с по 3 обиколки за тези 30 минути но накрая се оказа че дори и не бях последен а и се срещаш с хора от които научаваш много
                        сега има и много традиционни състезания..най известните са тези в карловският край-иганово, левски и слатина но не си мислете че и там нивото е кой знае колко ниско..там се пускат да участват и хора които не са никак начинаещи а по скоро са ветерани участвали преди време на шампионата ..който до преди 90 та е бил много много силен ..така че и на тези състезания..пак си има сериозна конкуренция..въобще..няма начин как да се научите без да се "поизложите" и понатрупате стаж тъй че хич да не ви пука-участвайте си отначало ще сте по назад но това си е нормално карайте си и това е..ако съвсем сте начинаещи ..включете се в хоби класата на ендуро шампионата там тази година ще са по лесни и достъпни трасетата и ще понатрупате опит..но да ставате първи поне в началото и там няма да е .. защото и там като гледам тази година ще има доста силни карачи..които са в час с ендуро елементите
                        Последно редактирано от mitkov; 11-03-09, 11:42.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X