Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

    Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
    ТЪРПЯХ,ТЪРПЯХ,АМА ТО ТОВА ТВОЕТО......
    Вземи та направи едно състезание и ти обещавам,че Наско ,аз,Валери,Лагадов и който искаш друг ще дойде да кара,а след това ще те оценяваме дружно!
    Визирам Благой.
    Ще видиш във Варна, кал, кал и кал. Няма Благай ами бегай. На финала здрава тояга за награда. Черешка.

    Коментар


    • #77
      От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

      Не разбирам защо пренесохте темата за Трявна тук?!?
      "АСК ЗАГОРА 4х4"
      0897937797....по всяко време!

      Коментар


      • #78
        От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

        Ами където БЛАГО там и ние.

        Коментар


        • #79
          От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

          Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
          Ами където БЛАГО там и ние.
          Не пускайте вода в мелницата защото така няма да спре.
          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
          0896 846 246

          Коментар


          • #80
            От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

            Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
            Не пускайте вода в мелницата защото така няма да спре.
            Добро утро. Мислиш си че пиша глупости ли Чичо Митко? Какво съм писал и не е така. Хората се събуждат и е видно от темата за Трявна. Писна им да ги правят на маймуни с неадекватни организаторски решения. Осъзнават че са на състезание а не за банкети приятелски срещи и природа. Банкети и природа се описват в друг раздел на форума.
            Има още какво може да се сподели с вас ама дали заслужавате- ще си помисля.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #81
              От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

              Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
              А ти вземи си оправи това малко аз ,ТИ СИ ЧАРО ,ОРГАНИЗАТОР НА СЪСТЕЗАНИЕ ,СЪСТЕЗАТЕЛ ,СЪДИЯ ,И ЕДИН МНОГО ГОТИН ЧОВЕК ,И ТОЧНО ТИ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПИШЕШ НИКОГА С МАЛКИ БУКВИ.
              То и твоето аз е малко бе, Валерка Ама си прав - Чаро е Голям!

              Коментар


              • #82
                От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                "В какво отношение е "голям", добър шоумен или добър в нещо друго" - мнение за коментара ми...

                Голяма детска градина в този форум. Ми имай смелостта да го напишеш публично, то и така на всички ще е ясно кой си - този, който нарича състезанията "панаири".

                Коментар


                • #83
                  От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                  Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                  НА 4 ЕКСТРЕМ В ТРЯВНА БЕШЕ ЕДИН ОТ НАИ ДОБРИТЕ БЪЛГАРСКИ СЪДИИ НАСКО ,щом тои неможа да се справи значи положението наистина е било безнадеждно както тои сам обясни,понякога трасетата се променят до неузнаваемост а това неможе да се предвиди и липсата на втори коридор и коридор за заобикаляне тотално затапи състезанието.
                  Бихте ли дали пояснение какво можеше да направи съдията в случая.Да знам ако някога ми се наложи да ставам съдия...
                  На екстрема бях от 10 сутринта до 10 вечерта...
                  ........................
                  Иван Маринов
                  CRF 250 X
                  Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                    По принцип ако е можело да се направи нещо преди преминаването на първия екипаж НАСКО щеше да го коригира ,но трасето изглеждало безпроблемно.Мисля че при проектирането на трасето е трябвало да се помисли преди това да се пусне втори коридор все пак се води екстрем и винаги нещо може да се обърка.Другото което е било проблемно е че през една такава екстремна точка трябва да минат и двата класа ,което е супер за публиката но мисля че за стандартния клас трябваше да има собствен коридор.все пак 50 различно подготвени екипажа си е солидно време.И наи вече проблема е с бързото променяне на трасето вследствие използване на лебедка и помагане с гуми .Имам в предвид че голяма част от състезателите незнаят кога да използват гумите за помощ а си му дават газ на воля и така съсипват трасето тотално и за останалите след тях пологението става страшно .МИСЛЯ ЧЕ ТРЯБВА ДА ИМА НАКАЗАНИЕ ЗА УМИШЛЕНО УВРЕЖДАНЕ НА ТРАСЕТО ВСЛЕДСТВИЕ НА ДЪРПАНЕ С ЛЕБЕДКА И ГУМИ И СЛЕД КАТО ПРЕЦЕНИ ЧЕ НЕМОЖЕ НА ХОД ДА ПРЕМИНЕ СЛИЗА И ДЪРПА ЛЕБЕДКА А СЕГА ДОКАТО НЕ СЕ ЗАРОВИ ДО ТАВАНА НЕ СПИРАТ ,ТУК Е И МЯСТОТО НА ДОБРИЯ СЪДИЯ ДА ГО ПРЕДУПРЕДИ ЧЕ УВРЕЖДА ТРАСЕТО И ГО НАКАЖЕ ПРИ НЕИЗПЪЛНЕНИЕ.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                      Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                      ТУК Е И МЯСТОТО НА ДОБРИЯ СЪДИЯ ДА ГО ПРЕДУПРЕДИ ЧЕ УВРЕЖДА ТРАСЕТО И ГО НАКАЖЕ ПРИ НЕИЗПЪЛНЕНИЕ.
                      Вальо, според кой член на правилника да го накаже, и с какво?

                      Разбирам, че го правите за добро, ама не може така-хрумнало му на съдията, че някой участник прави нещо което не е хубаво-давай да го накажем. Не става така.

                      Съдиите са по трасето за да наблюдават спазването на правилника, и да отбелязват нарушенията, но според правилника. Ако им е вменена и роля да вземат самостоятелни решения-може и да самодействат, но аз не бих се доверил на никой съдия да измисля нови правила. За траял Ивански това е прилагано и в двете издания, и работи.

                      Относно ровенето с гуми-това си е част от тактиката, и щом в правилника не е забранено-никой не може да ми каже дали ще ровя с гумите или не. В правилника на RFC има такова правило, и е добре, но досега в български правилник не съм го срещал. Така, че затрудняването на следващите екипажи си е част от играта, пък било то с ровене на гуми, или по друг начин-ако не е забранено-може да се прилага без скрупули.
                      Все пак сме на състезание, където се стремиш да си по-напред от другарчето си, а не на разходка, където приоритетите са съвсем други.

                      Тази цялата ситуация е грешка на организатора, в частност който е правил трасето.
                      Апелирам към организаторите на трофи състезания в бъдеще да се съобразяват и с това, че може да се получи тапа, която да изяде времето за каране, и ако няма друга алтернатива за минаване-да променят изцяло маршрута, като се ползват места откъдето да може да се мине поне по три различни места.
                      Никой не обича тапите...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                        ПИСАЛ СЪМ МИСЛЯ ЧЕ ТРЯБВА ДА ИМА НАКАЗАНИЕ И АКО ГО ИМА В ПРАВИЛНИКА СЪДИЯТА ДА ГО ПРИЛОЖИ ,А ТВОЕТО МИСЛЕНЕ МЕ ШОКИРА НАПРАВО ИМ НАРЕДИ ДЪСКИ С ПИРОНИ НА ТИЯ ЗАД ТЕБ 1 МЯСТО ТИ Е СИГУРНО. САМО ДА СПОМЕНА ЧЕ В ТРАЯЛА ЗА УМИШЛЕНО ПРОМЯНА НА ТРАСЕТО НАКАЗАНИЕТО Е ДИСКВАЛИФИКАЦИЯ ИЛИ 100 ТОЧКИ ПО ЛЕКИЯ ВАРИЯНТ.
                        Последно редактирано от valerisuper; 10-04-16, 18:07.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                          Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                          ПИСАЛ СЪМ МИСЛЯ ЧЕ ТРЯБВА ДА ИМА НАКАЗАНИЕ И АКО ГО ИМА В ПРАВИЛНИКА СЪДИЯТА ДА ГО ПРИЛОЖИ ,А ТВОЕТО МИСЛЕНЕ МЕ ШОКИРА НАПРАВО ИМ НАРЕДИ ДЪСКИ С ПИРОНИ НА ТИЯ ЗАД ТЕБ 1 МЯСТО ТИ Е СИГУРНО. САМО ДА СПОМЕНА ЧЕ В ТРАЯЛА ЗА УМИШЛЕНО ПРОМЯНА НА ТРАСЕТО НАКАЗАНИЕТО Е ДИСКВАЛИФИКАЦИЯ ИЛИ 100 ТОЧКИ ПО ЛЕКИЯ ВАРИЯНТ.
                          Всички от старата школа правят всичко възможно ако те не могат да преминат екстрема на собствен ход да направят всичко възможно никой да не го премине.Нищо ново под слънцето, когато не е забранено значи е позволено.
                          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                          0896 846 246

                          Коментар


                          • #88
                            От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                            Добро утро. Мислиш си че пиша глупости ли Чичо Митко? Какво съм писал и не е така. Хората се събуждат и е видно от темата за Трявна. Писна им да ги правят на маймуни с неадекватни организаторски решения. Осъзнават че са на състезание а не за банкети приятелски срещи и природа. Банкети и природа се описват в друг раздел на форума.
                            Има още какво може да се сподели с вас ама дали заслужавате- ще си помисля.
                            Боги, извинявай но не те видях на това състезание и затова така реагирам. Те организаторите много добре знаят, че всичко се прецака и Йоско си призна, че не са му издържали нервите. Абе на Трявна като на Трявна. Ние старите помним.
                            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                            0896 846 246

                            Коментар


                            • #89
                              От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                              Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                              Боги, извинявай но не те видях на това състезание и затова така реагирам. Те организаторите много добре знаят, че всичко се прецака и Йоско си призна, че не са му издържали нервите. Абе на Трявна като на Трявна. Ние старите помним.
                              Никъде не съм твърдял че съм бил в Трявна и за това не коментирам състезанието там. Само писах какво са споделили участващи и присъстващи. Наздраве
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #90
                                От: Трофи Шампионат 2016 - коментари, въпроси, мнения и т.н.

                                Нека да внеса малко разяснение пак за "онзи" екстрем на Трявна. Независимо, че става въпрос за конкретен случай, това може да се случи на всяко състезание.
                                Първо екстрема не беше еднакъв за двата класа. Точно колегата pimax се грижеше стриктно за прехвърлянето на лентата между двата класа преди всеки екипаж. Това го правеше повече от дванадесет часа с математическа точност. По едно време беше доста напечено, защото пред екстрема имаше двадесетина екипажа. Трябваше да се записват времена, да се удрят печати, да се следи за преминаването, за прехвърляне на лентите за двата класа, да се пази публиката и още куп неща. Не си спомням дали успях да му благодаря на място, за това сега го правя. Благодаря, ти Вальо, за това че го правеше, без да си длъжен по никакъв начин. Проблема беше в това, че екстрема се "прецака" в общата част за двата класа. Другото, което искам да отбележа, че екстрема имаше възможност за заобикаляне и много от екипажите се възползваха от това. Винаги съм казвал, че трофи състезанията са и стратегия.
                                Кольо е прав, че съдията е там за да отбелязва времена, да наблюдава начина на преминаване на екипажите и спазването на правилника. Той само отбелязва случващото се в съдииската карта, а после съдииската комисия взема решения по забележките отразени в картата.
                                Повечето екипажи подцениха положението, други надцениха възможностите на джипа и особено на лебедките си. Почти всички с малки изключения извадиха полистпастите едва тогава, когато лебедките, вече бяха прегряли и бяха почти безполезни. Искам да кажа, че всички екипажи преминали успешно екстрема, се усетиха навреме, че въртенето на гуми само усложняваше положението. Показно направи Търновската Витара от клас Стандарт от снимките, които качих в предния си пост, като изключи предния си мост и видя, че нещата се случват много лесно.Но, момчетата се вслушаха в съвета на врелия и кипял Вальо Гълъба. При включени два моста, движението на джипа беше единствено и само надолу в калта, но почти всички се усетиха, когато вече беше много късно. Пред машините вече имаше вече няколко тона кал от най- неприятната, която по никакъв начин лебедките не можеха да преодолеят.
                                Последно редактирано от atanas_93; 10-04-16, 20:59.
                                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X