Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

    Насе, все още на офроуд състезанията се гледа като на страничен клон от автомобилизма, на всичко отгоре се дава шанс на местните бекове да се покажат пред селските моми колко атрактивно могат да раздават газ, при това без да са подготвяли кола за състезание. В събота сутрин кара жената и тъщата на село да варят компоти, след обед е на състезание, кани се и в неделя да участва, ама обаждане от жената да иде да я вземе, че и прокървяло, а не си е купила тампони го кара да заебе състезанието, и да си свърши семейните задължения.

    Та затова и толкова ревностно се защитава хоби класа да бъде за неподготвени коли. Лично аз не искам да участват коли без клетка в състезанията, даже и по-строги изисквания бих наложил.
    А който иска да кара джипа си по сериозни места-да си организира разходки, и да си троши главата на собствен риск, без да е в ущърб на организатори и екипа.
    Ако толкова иска да кара на състезание-моля, никой не го спира, но да си приведе джипа в съответсващ за състезания вид.
    Ама било грозно с клетка, а с джипа си карал детето на градина???...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
      Не разбирам, защо драматизирате толкова нещата с Трофи Шампионата. Преди да се създаде този Шампионат, трофи състезанията пак си ги имаше и пак се караше на тях. Само, че всяко състезание със собствени правила. Когато карахме трофи, четях правилниците на всяко състезание като изоглавен, за да не се прецакаме от незнание. Мисля, че сега колкото и несъвършен да е правилника, е по добре да е унифициран, защото не ти се налага да се нагаждаш за всяко състезание по неговия правилник.
      Този чл. 36 не задължава всички да карат на всички състезания( нали не сте си мислили, че 50 екипажа ще карат навсякъде на 7 или 8 състезания), той само уточнява начина за класиране в Шампионата, т. е. да не можеш да спечелиш Шампионата с две първи места от две участия, а някой трошил кола и нерви на 6 или 7 състезания да няма шансове. По този начин се дава приоритет и стимул за повече участия. Но, явно дори и някой да знаят наизуст целия правилник, особено слабите му места, не са схванали идеята. Така, че който има амбиции за класиране, си наляга парцалите и кара редовно. А, тези които си карат за кеф, на което състезание решат и нямат амбиции за класиране в Шампионата, могат да си го правят, без той(Шампионата) да им пречи.
      Та, къде е драмата, дали ще останат един, двама или трима отговаряща на изискванията на чл. 36. Нали през годината са карали 50 екипажа. А, и нашия спорт е доста скъп и четири състезания в годината на са по силите на всички екипажи.
      Ужас, и това го пише единия организатор. Нищо чудно че този така наречен "шампионат" е на този хал.
      Наско, организатора на дадено състезание сам и доброволно заявява принадлежност към този шампионат и го провежда по унифицираните правила и се задължава да ги спазва при организирането а участващите екипажи са длъжни да ги спазват и познават.
      Друго е че в момента организатора с принадлежност към шампионата се стреми да привлече участници от региони извън 100 (сто) километровата зона на техния ареал.
      Никой не задължава в момента тези 50 участника да участват но и никой не задължава отделните състезания да са в шампионата. Никой не задължава монтирането на клетка за безопасност , никой не задължава каквото и да е.

      Наско ти чуваш ли се изобщо.

      Правилника е ЗАКОН а закона е
      Законът е нормативен акт на компетентен орган на законодателната (държавна) власт.

      Той съдържа общи (абстрактни) правила за поведение, насочени към неопределен брой субекти и имащи задължителна сила за тези субекти. Могат да се различат много видове правни норми, но основните видове са следните:


      -задължаващи;
      -забраняващи (императивни, повелителни);
      -оправомощаващи;
      -даващи права, свободи и привилегии на гражданите и техните организации.
      Органът, който приема закони, се нарича с общото понятие "легислатура". Законите се приемат със специални процедурни правила, описани най-често в конституцията или вътрешния акт за организацията и дейността на парламента.
      ЗАДЪЛЖАВАЩИ, ЗАБРАНЯВАЩИ, ОПРАВОМОЩАВА, ДАВА ПРАВА и ПРИВИЛЕГИИ

      Ако шампионата е държава а държавата е:
      Държавата (civitas) като мнозинство от хора обединени чрез спогодба (договор) в едно лице, за чиито действия носят отговорност те. Отдавайки естественото си право (свободата човек да има право над всичко и да защитава живота и собствеността си с всевъзможни по негово убеждение средства) в полза на държават, те си осигуряват мир и обща защита. По този начин се отказват от естественото състояние на „войната на всеки срещу всеки”.
      Достатъчно интелигентен си да го осмислиш.
      Последно редактирано от banjo; 22-10-15, 07:39.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
        Наско ти чуваш ли се изобщо.
        Боги, ако ти се чуваш когато си говориш сам, то нещата никак не са добре. Ужас.
        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
        0896 846 246

        Коментар


        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

          Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
          Боги, ако ти се чуваш когато си говориш сам, то нещата никак не са добре. Ужас.
          Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
          Искам точно и ясно да заявя, че от сега нататък не искам да имам нищо общо с организацията на каквото и да било свързано с офроуда в България.
          Предпочитам да си пия ракията и ям мезетата на спокойствие, без излишни харчове и нерви.

          Чичо Митко как е новата партида конска и магарешка наденица? Виното как е на вкус?
          Последно редактирано от banjo; 22-10-15, 08:53.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

            аз си мислех,че в траяла има проблем с правилника ама тука работите стават за резил.Не случайно на сърбия има 30-40 бг екипажи.И после ама що така що иначе и хоп няма трофи шапионат.
            ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
            0879 86 85 87
            ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

            Коментар


            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
              Чичо Митко как е новата партида конска и магарешка наденица? Виното как е на вкус?
              Както виждаш не съм коментирал състезанията а само твоето поведение.
              Иначе онзи ден сварих 150л. сливова и заложих първата партида мезета, та не ме мисли толкова мене.
              За жалост няма да ги пробваш и двете.

              Извинявам се за спама, ако сметнете за необходимо ТРИЙТЕ.
              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
              0896 846 246

              Коментар


              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                МИРО във ТРАЯЛА няма проблем с правилника .направили сме го много точно ,грамотно,и лесно разбираем и за съдии и състезатели .ако нещо променим то ще е повече в техническите изисквания за по голяма безопасност на публика и състезатели.факт че имаме рекорден брои участници говори за много грамотното ръководене и провеждане на състезанията ,Кофти ми става че трофито като лице на оф роуда все още неможе да си подреди нещата но нека се съберат и превъзмогнат всички лични чувства и направят правилник които да е лесно разбираем за всички и коригират точките с техническата безопасност на екипажите.Ще ми е приятно ако догодина ме поканите на ТРОФИ състезание с по голям брои участници и състезанието се проведе много грамотно точно и безопасно за всички участници УСПЕХ ЩЕ ВИ Е НУЖЕН.

                Коментар


                • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                  Вече не чета постовете за клас Хоби, защото не ме интересуват. Но пък съм ви докарал два екипажа от Пирдоп, и те ще продължават да се борят и догодина. Има и още 2-3 момчета, които имат интерес да се борят ,така, че каквото и да измислите все ще има хора, които ще карат. Ще се виждаме на състезания, когато има 3-4класа различни. Тази година си изкарахме перфектно, благодаря на Организаторите от всички състезания, че направиха така,че да се чувстваме добре и за добрите моменти, които никога няма да се повторят.Успех ви желая от сърце, и много-много Благодаря!!!
                  Последно редактирано от lyubo73; 22-10-15, 20:25.
                  0887 526 564/ 0897 933 755 /

                  Коментар


                  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                    Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                    ....Ще ми е приятно ако догодина ме поканите на ТРОФИ състезание с по голям брои участници и състезанието се проведе много грамотно точно и безопасно за всички участници УСПЕХ ЩЕ ВИ Е НУЖЕН.
                    Валка, ако догодина направим Нова Черна, те каня отсега. Последните две издания събраха над 55 екипажа в два класа, при това само два местни екипажа, а дали е проведено грамотно , това само участвалите могат да кажат. Такъв брой екипажи в траяла не се случвало май, независимо, че класовете там са три.
                    Всички, които дойдоха, караха с кеф, независимо от недъгавия правилник и нападките по трофи шампионата.
                    Последно редактирано от atanas_93; 22-10-15, 22:02.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                      при това само два местни екипажа,
                      Които взеха двете първи места. И на брифинга се говореше едно, а в трасето беше съвсем друго.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Които взеха двете първи места. И на брифинга се говореше едно, а в трасето беше съвсем друго.
                        Местата си ги спечелиха, а за бетона извинявай, ние не сме успели да го нацелим.
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                          Като спираха времето, как няма да спечели.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                            Ако ще и 10 правилника да се напишат, това няма да реши проблема с участниците. С шампионат или без шампионат състезания ще има и това няма да им повлияе, по какъвто и да е начин. Този който е карал до сега и смята да продължава и за напред, не го бърка никакъв шампионат или правилник, всичко опира до свободно време и финанси. Лично аз се отказах да карам за сега и си продадох колата, защото не мога да отделя време за нея- да я развивам, да я правя конкурентна и т.н. има и по-важни неща. Финанси все ще заделя за 3-4 състезания, но време не мога. Сърбите правят състезания с къде по-прост правилник и се справят чудесно, само на нас все нещо не ни е в ред и си търсим оправдание- ако ще и конституция да напишем. Не ни е проблема в правилника или шампионата, а в това че всеки гледа да шикалкави и хитрува вместо да се държи мъжки, но това е друга тема, а и не съм по писането, иначе мога да кажа много неща
                            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                            Коментар


                            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                              Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                              Ако ще и 10 правилника да се напишат, това няма да реши проблема с участниците. С шампионат или без шампионат състезания ще има и това няма да им повлияе, по какъвто и да е начин. Този който е карал до сега и смята да продължава и за напред, не го бърка никакъв шампионат или правилник, всичко опира до свободно време и финанси. Лично аз се отказах да карам за сега и си продадох колата, защото не мога да отделя време за нея- да я развивам, да я правя конкурентна и т.н. има и по-важни неща. Финанси все ще заделя за 3-4 състезания, но време не мога. Сърбите правят състезания с къде по-прост правилник и се справят чудесно, само на нас все нещо не ни е в ред и си търсим оправдание- ако ще и конституция да напишем. Не ни е проблема в правилника или шампионата, а в това че всеки гледа да шикалкави и хитрува вместо да се държи мъжки, но това е друга тема, а и не съм по писането, иначе мога да кажа много неща
                              Много си прав за тези неща,които обясняваш !
                              Наистина,ние българите сме народ,който хитрува,шикалкави и постоянно някой дава безплатни акъли за нещо.И всеки е голям специалист по-всичко (пенкилер )!
                              До като нещата не се канализират и всеки да започне да си гледа в паницата,няма да има прогрес в нищо.
                              Дано правилно обяснявам, моята гледна точка за ситуацията с оффроуда като цяло в България, според мен !
                              Това е МОЯ гледна точка и не искам да претендирам или ангажирам някой с това мое мнение.
                              Само казвам,че съм съгласен с Влади !

                              Коментар


                              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                                Кое е състезанието ? Точките за временното класиране са нанесени така както ги е дал организатора на всеки кръг от веригата , така че уточнете за кое състезание имате претенции и се обърнете към съответния организатор .

                                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                                Понеже не бях много навътре в организацията, а и с времеизмерване не съм се занимавал, табличката е както ми я каза Сашо Трендафилов, звъннете му да Ви обясни и ако има грешка, ще я отстрани !
                                Какво стана?
                                Ще бъдат ли коригирани точките?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X