Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

    Maкар и със закъснение, пускам състезанията включени в календара на веригата за тази година. Ако някой от организаторите на дадено състезание, види несъответствие в дадите или има нещо друго, моля нека пише в тази тема.


    1. Кърджали офроуд фест 2015-
    2. Варна Трофи 2015- 1-2-3 май;
    3. България Трофи 2015- 4-5-6 Юни (това са предполагаеми дати);
    4. Нова Черна- 13-14 Юни;
    5. Стара Загора Трофи- 14-15-16 август;
    6. Самоков Трофи- 11-12-13 септември;
    7. Загора Трофи-3-4 октомври;
    8. Добруджа 4х4 (Добрич)-16-17-18 октомври;
    9. Русе - 6-7-8 ноември;
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

  • #2
    От: Вврига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

    Пусни и последния правилник по който се провеждат състезанията.
    Това с тридневните състезнния направо ме убивате. Немога постоянно да отделя четери дни за състезания. Когато дойде време нека обсъдим времетраенето на състезанията.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      От: Вврига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
      Пусни и последния правилник по който се провеждат състезанията.
      Това с тридневните състезнния направо ме убивате. Немога постоянно да отделя четери дни за състезания. Когато дойде време нека обсъдим времетраенето на състезанията.
      Ще го пусна. Колкото до времетраенето, за другата година както и правилника ще ги обсъдим.
      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

      Коментар


      • #4
        От: Вврига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

        Мисля, че в точкуването е допусната грешка, защото е голяма "ножицата"между различните позиции. И миналата година така беше и се получава така, че екипаж с две първи места и участие само в двете състезания е недостижим за тия дето са участвали в 4-5 например и са били в тройката, но не и на първо място. Наблюденията са ми от миналата година...
        Приетото точкуване в практиката е 25, 22, 20, 18, 16, 15, 14 и т.н. и дава шанс за точки на повече екипажи,
        по-голям стимул за участие в останалите състезания и разбира се, по-голяма интрига до края на шампионата !

        Коментар


        • #5
          От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

          Аз също мисля, че разликата особено между първо и второ място е голяма, но пък сега да го променяме при положение, че вече мина едно от състезанията.
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #6
            От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

            А правилно ли е, състезател който има повечко свободно време и кинти, без да е бил първи, на нито едно състезание, накрая да е шампион? Само защото е карал много а не качествено. Питам просто.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

              Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
              Аз също мисля, че разликата особено между първо и второ място е голяма, но пък сега да го променяме при положение, че вече мина едно от състезанията.
              Може да се промени, точно защото е минало само едно състезание и няма още сметки...

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              А правилно ли е, състезател който има повечко свободно време и кинти, без да е бил първи, на нито едно състезание, накрая да е шампион? Само защото е карал много а не качествено. Питам просто.
              Точно това е правилното ! Когато имаш време, кинти и желание, участваш в състезания, развиваш се, конкурираш се и изобщо инвестираш и в един момент постоянството ти се възнаграждава (ако си вадил поуките и трупал опит).
              Качественото каране идва след много участия, практика и рутина...и Маркс го е казал, че количествените натрупвания водят до качествени изменения
              Няма състезател и схема по която да е посредствен и да стане шампион само защото е бил на кавърнайсто място на всички състезания !
              И не мога да разбера, защо се смята за порочно и грешно и се сочи с пръст когато имаш пари и време и участваш в състезания ?!?
              Грях ли е или е осъдително или да ги сочим с пръст ...?!?
              Моторните спортове са скъпо удоволствие и който ми говори, че става с малко пари, е вярно...ама само за участие на село по време на сбора...

              Коментар


              • #8
                От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                А правилно ли е, състезател който има повечко свободно време и кинти, без да е бил първи, на нито едно състезание, накрая да е шампион? Само защото е карал много а не качествено. Питам просто.
                Ами Тодор ти е отговорил много точно!

                А за промяна на точките съм за, но нека и други си кажат мнението.
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • #9
                  От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                  Голяма грешка е да се намразват хората с пари.
                  Вярно-и на нас-цървулите ни се иска да сме на стълбичките, ама то и на мангалите им се иска да са в леглото с Жени Калканджиева.

                  Истината е, че за сериозни успехи се искат пари. Гадно е, но е факт. И пази Боже да навикаме състезателите с пари, само защото ние нямаме, респективно машините ни не са конкурентни на тези в които са сложени доста средства.
                  Единствено това е пътя за развитие, другото е чесане на краста по селските кушии.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                    Може да се промени, точно защото е минало само едно състезание и няма още сметки...



                    Точно това е правилното ! Когато имаш време, кинти и желание, участваш в състезания, развиваш се, конкурираш се и изобщо инвестираш и в един момент постоянството ти се възнаграждава (ако си вадил поуките и трупал опит).
                    Качественото каране идва след много участия, практика и рутина...и Маркс го е казал, че количествените натрупвания водят до качествени изменения
                    Няма състезател и схема по която да е посредствен и да стане шампион само защото е бил на кавърнайсто място на всички състезания !
                    И не мога да разбера, защо се смята за порочно и грешно и се сочи с пръст когато имаш пари и време и участваш в състезания ?!?
                    Грях ли е или е осъдително или да ги сочим с пръст ...?!?
                    Моторните спортове са скъпо удоволствие и който ми говори, че става с малко пари, е вярно...ама само за участие на село по време на сбора...
                    Нито е порочно, нито е грешно да имаш кинти. Още по малко порочно е да ги харчиш за каквото ти е кеф, а не за това което си мислят хората, че е правилно. Аз като има ги харча за това което ми е кеф и не се съобразявам с никой. Порочно е според мен да имаш 2 първи места на състезания които са ти наблизо, а някой с 9 седми места да е шампион.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                      Като гледам са 9 кръга в календара.Караш 6 кръга точките ти се смятат за генералното.....караш 2 не участваш в класирането

                      Коментар


                      • #12
                        От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                        Трофи веригата има 9 кръга и имам предложения:
                        1/ Нека тези които ще участват във веригата да направят заявки за участие в класирането и да се пусне списък с конкуренцията. Участваш ли във веригата трябва задължително да караш определен брой състезания, пропуснеш ли един старт повече те изключват от класирането за веригата. Участваш в клас Експерт -до края караш в Експерт, Караш в Хоби -до края караш в Хоби.
                        2/ Нека класовете в Трофи веригата да са еднакви за всички състезания. Не в едни да има един клас а в други да не са предвидени. Водих дълъг разговор по телефона дали ще има Хоби във Варна. За сега никой не знае. Ако го има в другите състезания е редно да го има и във Варна. Ако дадено състезание е във веригата то организатора на същата трябва да задължи организатора на състезанието да се организира по правилата на веригата и с класовете на веригата.

                        До този момент Пламен Тенев още не е гледал какво пишем тук в темата. Според мен организатора на
                        Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                        трябва да му звънне и да стане ясно какво ще става с тези класове. Приятно ми е да се чувам с този и онзи и да си поприказваме но не съм човека който може да каже какво е в главата на Пламен. Ако няма да има Хоби клас то състезанието ще е компрометирано относно веригата.






                        3/ Май ще се наложи един вид "паспортизиране" на автомобилите. Направи ли се това ще се улеснят техническите прегледи преди състезанията. Няма да има възможност автомобил за Експерт да се пуска в Хоби. Видяхме как Ушко бе записан за Експерт в Кърджали а изведнъж отиде в Хоби. Не бе редно.
                        Ще кажете кой ще го прави това "Паспортизиране"? Ами бих се наел с тази задача но от там идва следващото предложение:
                        4/ Изискванията към автомобилите за различните класове трябва да са точни и ясни. Като се строи автомобил да има ръководство по което да става. Стига с този "селски" тунинг. Повечето автомобили са СТЪКМИСТИКА, купето ЪГЛОШЛАЙФ ПРОЕКТ, окачването ВИНКЕЛЩАЙН, ужас някакъв. На повечето колите са като сдъвкани и изплюти и технически неизправни. Водих разговор в Кърджали това кой как си конструира автомобилите и присъстващите стигнаха до извода че всичко се прави на принципа ОПИТ-ГРЕШКА
                        5/ Реална регистрация и реален технически преглед според изискванията за автомобилите.


                        Батаците се задълбочават с всяка изминала година.
                        Имам още предложения но на час по лъжичка. Нека се осмислят тези.
                        Как да се участва в нещо голямо където няма ясни правила ,организаторите правят каквото си знаят и не се интересуват какво става в другите състезания а участниците не знаят къде да го снесат и по какъв начин
                        Последно редактирано от Владимир Раденков(vladyas); 18-03-15, 08:08.
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #13
                          От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                          Боги, ако се забрани самодейността по джиповете-ще заприличаме на ФИА...

                          Според мен не бива да се ограничават хората в доработките по машините, а да има изисквания единствено за мерките за безопасност-клетка(адекватна за класа), колани, каски.
                          И да-съгласен съм, че не трябва да се допускат коли които отговарят на изискванията за по-горен клас да се състезават в по-малък.
                          Преди година-две си мислех, че някой със сериозно подготвен джип ще го е срам да се налага сред детската градина, ама явно съм грешал. То разни хора-разни идеали...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                            Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas)
                            Това е действащия правилник за тази година. За догодина нещата ще са други- обещавам!


                            РАМКОВ ПРАВИЛНИК
                            (регламент)
                            за провеждане на офроуд състезания
                            „Bulgaria Trophy Challenge 2015”


                            Обща информация.

                            Чл.1. С настоящия правилник се урежда провеждането на Веригата офроуд състезания „Bulgaria Trophy Challenge”
                            Чл.2. Веригата офроуд състезания „Bulgaria Trophy Challenge ” е за автомобили с висока проходимост до 3,5 тона и включва отдени състезания с трасета с аналогична степен на трудност на територията на Република България.
                            Чл.3. (1) Състезанията се провеждат в един основен клас – „Трофи”, участниците в който се състезават за Купата „Bulgaria Trophy Challenge 2015” в края на сезон 2015.
                            (2) Организаторите на отделните състезания имат право по свое усмотрение да включат и други класове, които се администрират отделно от клас „Трофи”

                            Чл.4. (1) Базите (биваците), трасетата, таксите за участие на всяко едно конкретно състезание от веригата се определят от неговите организатори
                            (2) Информацията по предходната алинея се обявява като допълнение към настоящият правилник най – късно до 2 месеца преди обявената от тях дата за състезанието.
                            (3) В базите се обособяват офиси на секретариата, оборудвани с необходимата техника за администриране на състезанието.
                            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                            Трофи веригата има 9 кръга и имам предложения:
                            1/ Нека тези които ще участват във веригата да направят заявки за участие в класирането и да се пусне списък с конкуренцията. Участваш ли във веригата трябва задължително да караш определен брой състезания, пропуснеш ли един старт повече те изключват от класирането за веригата. Участваш в клас Експерт -до края караш в Експерт, Караш в Хоби -до края караш в Хоби.
                            2/ Нека класовете в Трофи веригата да са еднакви за всички състезания. Не в едни да има един клас а в други да не са предвидени. Водих дълъг разговор по телефона дали ще има Хоби във Варна. За сега никой не знае. Ако го има в другите състезания е редно да го има и във Варна. Ако дадено състезание е във веригата то организатора на същата трябва да задължи организатора на състезанието да се организира по правилата на веригата и с класовете на веригата.

                            До този момент Пламен Тенев още не е гледал какво пишем тук в темата. Според мен организатора на
                            Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                            трябва да му звънне и да стане ясно какво ще става с тези класове. Приятно ми е да се чувам с този и онзи и да си поприказваме но не съм човека който може да каже какво е в главата на Пламен. Ако няма да има Хоби клас то състезанието ще е компрометирано относно веригата.






                            3/ Май ще се наложи един вид "паспортизиране" на автомобилите. Направи ли се това ще се улеснят техническите прегледи преди състезанията. Няма да има възможност автомобил за Експерт да се пуска в Хоби. Видяхме как Ушко бе записан за Експерт в Кърджали а изведнъж отиде в Хоби. Не бе редно.
                            Ще кажете кой ще го прави това "Паспортизиране"? Ами бих се наел с тази задача но от там идва следващото предложение:
                            4/ Изискванията към автомобилите за различните класове трябва да са точни и ясни. Като се строи автомобил да има ръководство по което да става. Стига с този "селски" тунинг. Повечето автомобили са СТЪКМИСТИКА, купето ЪГЛОШЛАЙФ ПРОЕКТ, окачването ВИНКЕЛЩАЙН, ужас някакъв. На повечето колите са като сдъвкани и изплюти и технически неизправни. Водих разговор в Кърджали това кой как си конструира автомобилите и присъстващите стигнаха до извода че всичко се прави на принципа ОПИТ-ГРЕШКА
                            5/ Реална регистрация и реален технически преглед според изискванията за автомобилите.


                            Батаците се задълбочават с всяка изминала година.
                            Имам още предложения но на час по лъжичка. Нека се осмислят тези.
                            Как да се участва в нещо голямо където няма ясни правила ,организаторите правят каквото си знаят и не се интересуват какво става в другите състезания а участниците не знаят къде да го снесат и по какъв начин.
                            Боги, никого и за нищо не можеш да задължиш. Нито организаторите да направят повече класове, нито състезателите какви скрабове ще карат защото всичко опира до пари. А колкото това кой в кой клас си избира да кара пак си е личен избор, все пак живеем в демократична държава.

                            Подкрепям точковата система предложена от Тодор Христов.Така наистина има по голяма вероятност за разместване в челните места и по голяма интрига.
                            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                            0896 846 246

                            Коментар


                            • #15
                              От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                              Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                              Боги, никого и за нищо не можеш да задължиш. Нито организаторите да направят повече класове, нито състезателите какви скрабове ще карат защото всичко опира до пари. А колкото това кой в кой клас си избира да кара пак си е личен избор, все пак живеем в демократична държава.

                              Подкрепям точковата система предложена от Тодор Христов.Така наистина има по голяма вероятност за разместване в челните места и по голяма интрига.
                              Прав си Чичо Митко,никого не задължавам, правя предложения. Трябва да излезе от адмнистрирането на Веригата. За това всяка година и всяко състезание има "мрънкащи",всеки си кара по "селските"кушии по региони защото няма за интерес да бие път до другия край на България. Остава сам самодейността и "пиянските" срещи а чужденците ни бият като Маче у дерек.
                              Последно редактирано от banjo; 18-03-15, 07:39.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X