Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
    Организатора трябва да спазва правилника и да го прилага. Дори и този правилник който е пълна боза. Чаро лично на мен ми е симпатичен като състезател и като човек ,но със твърденията си за организираното от него състезание че ще погази поне три точки от правилника на Веригата няма да се разберем.
    Това е така, но не разбрах, ако се блъснеш в "дърварски" камион например, защо ще "скъсаш гъза от искови молби" на организатора?! И, ако произшествието е в гората(а то ще е) с, какво ще ти помогнат ГТП, ГО и регистрацията?
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

      Любо, ............... Едно нещо трябва да се прави както трябва. Това е състезание с правила. Ако ще е към Веригата ще ги спазват. Може да се прави и без правила но ще е като уличен бой с всички мръсни номера които могат да бъдат измислени.
      Или-или. Средно положение няма.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Това е така, но не разбрах, ако се блъснеш в "дърварски" камион например, защо ще "скъсаш гъза от искови молби" на организатора?! И, ако произшествието е в гората(а то ще е) с, какво ще ти помогнат ГТП, ГО и регистрацията?
        а на баба Пена и дядо Слави москвича които са в гората за гъби?баба Пена е със счупена ръка и нощно напикаване а дядо Слави неможе да вдигне самолета?
        Последно редактирано от banjo; 14-05-15, 15:37.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
          а на баба Пена и дядо Слави москвича които да в гората за гъби?баба Пена е със счупена ръка и нощно напикаване а дядо Слави неможе да вдигне самолета?
          Не разбрах. Обясни ясно.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Не разбрах. Обясни ясно.
            Давах ти пример че има и "цивилни" хора в гората!
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

              Дискриминиран се чувстваш само ти и то откакто започна да навигираш на Даниела. Когато беше с Геро и трошихте на ред тогава гък не казваше.
              Не разбра ли най накрая, че никой от организаторите няма да направи клас до 1000к.см.
              А ако наистина искаш да си конкурентен ти сам си изброил крачките които трябва да изминеш независимо с твоя или чужда машина.
              П.П. Как не чух Даниела един път да промърмори или да е недоволна от трасе или организация.
              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
              0896 846 246

              Коментар


              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                Дискриминиран се чувстваш само ти и то откакто започна да навигираш на Даниела. Когато беше с Геро и трошихте на ред тогава гък не казваше.
                Не разбра ли най накрая, че никой от организаторите няма да направи клас до 1000к.см.
                А ако наистина искаш да си конкурентен ти сам си изброил крачките които трябва да изминеш независимо с твоя или чужда машина.
                П.П. Как не чух Даниела един път да промърмори или да е недоволна от трасе или организация.
                Човек,заболя ме корема от смях. Моля те спри се. Ама толкова си далеко от истината. А въпросните купи спечелени от мен и Геро или Даниела съм ги приготвил за теб и всички умници. Знам как са спечелени и знам какво лавиране с правилниците,техниката и конкуренцията съм правил за да стигна на почетната стълбица. Винаги съм бил честен за разлика от други. Но какво ли да ти разправям,няма да ме разбереш.
                Само ме е яд че стойностните участници се покриха а онези следотърсачи от преди 4години станаха голямата работа

                Никой не иска клас 1000см3 - не ме разсмивай. Хубави мезета правиш но с организацията ....... не мерси.
                Когато участваш в състезания колкото мен и постигнеш приблизително каквото съм постигнал тогава ще си говорим.
                Само се кефя че с едно автомобилче без достатъчно въздух и едно момиче 45-50кг скрихме точките на повечето участници. С голяма кола всеки може.
                Не бъди сигурен че Даниела не мърмори.
                Последно редактирано от banjo; 14-05-15, 18:49.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                  Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                  Дискриминиран се чувстваш само ти и то откакто започна да навигираш на Даниела. Когато беше с Геро и трошихте на ред тогава гък не казваше.
                  Не разбра ли най накрая, че никой от организаторите няма да направи клас до 1000к.см.
                  А ако наистина искаш да си конкурентен ти сам си изброил крачките които трябва да изминеш независимо с твоя или чужда машина.
                  П.П. Как не чух Даниела един път да промърмори или да е недоволна от трасе или организация.
                  Мърмори,мърмори и тя и Петър ама не пишат и двамата във Форума.
                  Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                  АСК Ален Мак

                  Коментар


                  • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                    Ако искаш им се обади за да разбереш.
                    Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                    АСК Ален Мак

                    Коментар


                    • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      Само ме е яд че стойностните участници се покриха а онези следотърсачи от преди 4години станаха голямата работа

                      Когато участваш в състезания колкото мен и постигнеш приблизително каквото съм постигнал тогава ще си говорим.
                      Благо, няма смисъл от надменно държание. Всички си знаем мястото, но онези следотърсачи след 25-30 състезания(без селските кушии, статистиката наистина се оказа интересна) се понаучиха да четат пътна книга. Някои се научиха и да правят, и състезателите да я харесват. Няма проблем, ще те изчакам да си говорим.
                      Сега е 2015 г., направи скок във времето и ела в действителността, защото 2003- 08 няма да се върнат. И сега има стойностни участници, и такива, които дават много, за да се случи нещо добро в съвременния състезателен офроуд. Не знам, защо не искаш да ги видиш. Или докарай другите стойностни и ела помогни, ама не с персонални нападки. Най- малкото не е етично.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                        Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                        Трофи състезанията до преди 3-4 години (говоря за Екстремния клас), можеха да се карат и от коли, които можеха да минат ГТП, но сега като се има в предвид степента на трудност на самите трасета в последните 2-3 години, такава кола няма никакви шансове за завършване въобще. Някои казват- ама то и преди 10 години се караше Трофи и имаше екстреми с лебедки. Да, имаше, караше се, но беше в пъти по-лесно-по простата причина, че нивото навсякъде беше такова, колите бяха правени да караш и Рали и Трофи. Сега бирата е друга- карат се много по-Хард трасета и някой ако си мисли, че само с лебедка и по-рошави гуми може да кара в Експерт, да заповяда! Правете коли които да са конкурентни!
                        Подкрепям. Затова и се отказах да карам в Експерт.
                        Обаче си представях, че в Хоби, трасетата ще бъдат такива както до 2011г. и без особени изисквания към автомобилите.

                        Иска ми се да направя някакъв анализ от моя гледна точка на състезанията в Трофи тази година.
                        Има две тенденции - при Експертите трасетата се усложняват и там трябва да си с добре подготвен прежален джип, но все пак до екстремите се стига по трасето за Хоби, т.е разходка от екстрем до екстрем по пътна книга.
                        При Хоби Трофи точно обратно - трасетата всъщност са за лека и кратка Рали разходка, нямат нищо общо с Трофито и може да се кара със стоков джип, без лифт, без блокажи, без лебедка и ако използвам израза на един от участниците в Хобито в Нова Черна могат да се гонят с 80км/час и се кефят и което е по важно си мислят, че карат трофи.
                        Изключвам от тази характеристика за Хоби засега само третия ден на състезанието в Албена от таз годишните състезания, което си беше Трофи и показа на участниците с неподготвени джипове, че трофито не е шега работа.
                        Не разбирам защо е тази тенденция в Хобито, но всеки организатор има право да организира състезанието по своята си логика, а кандидат състезатели могат като щопа две работи - я мом да участвам, ама мом и да не участвам.
                        Аз лично не виждам смисъл да се правят харчове в Хоби Трофи за такса, гориво, спане, храна и т.н за кратка Рали разходка по пътна книга със състезателен характер. Та то трасето на разходката в Стара Загора тази година беше по трудно от таз годишните състезателни трасета.

                        Коментар


                        • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                          Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                          Подкрепям. Затова и се отказах да карам в Експерт.
                          Обаче си представях, че в Хоби, трасетата ще бъдат такива както до 2011г. и без особени изисквания към автомобилите.

                          Иска ми се да направя някакъв анализ от моя гледна точка на състезанията в Трофи тази година.
                          Има две тенденции - при Експертите трасетата се усложняват и там трябва да си с добре подготвен прежален джип, но все пак до екстремите се стига по трасето за Хоби, т.е разходка от екстрем до екстрем по пътна книга.
                          При Хоби Трофи точно обратно - трасетата всъщност са за лека и кратка Рали разходка, нямат нищо общо с Трофито и може да се кара със стоков джип, без лифт, без блокажи, без лебедка и ако използвам израза на един от участниците в Хобито в Нова Черна могат да се гонят с 80км/час и се кефят и което е по важно си мислят, че карат трофи.
                          Изключвам от тази характеристика за Хоби засега само третия ден на състезанието в Албена от таз годишните състезания, което си беше Трофи и показа на участниците с неподготвени джипове, че трофито не е шега работа.
                          Не разбирам защо е тази тенденция в Хобито, но всеки организатор има право да организира състезанието по своята си логика, а кандидат състезатели могат като щопа две работи - я мом да участвам, ама мом и да не участвам.
                          Аз лично не виждам смисъл да се правят харчове в Хоби Трофи за такса, гориво, спане, храна и т.н за кратка Рали разходка по пътна книга със състезателен характер. Та то трасето на разходката в Стара Загора тази година беше по трудно от таз годишните състезателни трасета.
                          Охх Тедо,сега ще се почне сигурност ,клетки,гуми,лебедки,класове ,масовост,липса на спонсори и много др. бля бля.Верния подход според мен е да се дават препоръки ,предложения за изискванията за догодина.Дано има кой да ги чуе?

                          Коментар


                          • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                            Тедо, причината е, че се гледа с едно правене на трасе-да се набавят тракове и за двата класа.
                            Всички карат по едно трасе, но експертите влизат в екстремите.
                            В което няма лошо по принцип, но нека да се започне оттам, че трасето за Хоби да е не само каране по равен черен път, а и по долове, легла на реки, да има и някое баирче, някой страничен наклон-абе къдраво трасенце. А за експертите нека пак да има по-сериозни екстреми.

                            Е, много си зависи от даденостите на региона за такива трасета, но винаги може да се направи малко по-хард трасето за хоби.

                            Има и друго-организаторите искат да угодят и на тези които не искат да си дерат джиповете, та не ви вкарват в драките, не ви слагат и места на които може да си строшите броните.(Знам, знам, за теб не се отнася), също така ги е страх и от евентуално преобръщане. Но забравят, че купетата не са толкова кекави, и при типа на нашите обръщания-преминаване на кантара, лягане на врати, и други подобни-купето няма да се смачка дотолкова,ч е да застраши здравето на хората вътре.
                            Излишно презастраховане искам да кажа...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                              Лично на мен трасето в Албена ми хареса много, особено третият ден когато имаше и доста кал. На Нова черна трасето беше доста бързо което на мен като карам ми харесва, понеже се раздавам доста но липсваха Трофи елементи. За мен недоволството от двудневните състезания е това, че вторият ден няма навигация.... а само затворено трасе. Не мисля, че ще е лошо вторият ден да се пусне етап навигация около 20-30км и след финала втори етап затворено трасе. Или първият ден един нощен етап, през изминалата година видяхме на няколко състезания че това е възможно и се получава доста добре!
                              TT-Tuning Team
                              АСК Добрич

                              Коментар


                              • От: Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

                                Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                                Лично на мен трасето в Албена ми хареса много, особено третият ден когато имаше и доста кал. На Нова черна трасето беше доста бързо което на мен като карам ми харесва, понеже се раздавам доста но липсваха Трофи елементи. За мен недоволството от двудневните състезания е това, че вторият ден няма навигация.... а само затворено трасе. Не мисля, че ще е лошо вторият ден да се пусне етап навигация около 20-30км и след финала втори етап затворено трасе. Или първият ден един нощен етап, през изминалата година видяхме на няколко състезания че това е възможно и се получава доста добре!
                                Току що се връщам от трасето за Хоби за съботния ден на Верея Трофи - правих проверка на пътната книга . В 9.20 ч тръгнах от старта и финиширах в 15.30 ч , около 65 км със 10 минутна почивка за 6 часа . Темпото не беше чисто състезателно , но никакъв случай не съм се влачил по трасето , а и самото трасе не позволява по висока скорост с изключение на два три участъка . Трасето основно е каране в гората , изкачване ,спускане , леки странични наклони , коловози , тесни места в гората , с две думи каране по съществуващи но отдавна не използвани горски пътища . За неделния ден сме приготвили изненада за състезателите - каране по пътна книга на която има ще има няколко координатни точки и ситуации към тях , но без разстояние между точките . Така че навигатора ще е човека от когото зависи колко километра ще изминат / най късото разстояние е около тридесетина километра / и за колко време ... Така общата състезателна дистанция е около 150 км за трите дни , все пак се кара трофи и е задължително и трите дни да има навигация и километри за каране .
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X