Обява

Свий
Няма добавени обяви.

I-ви кръг БГ-Х Ендуро шампионат - XTREME ENDURO SEVLIEVO 13-14 Април 2019

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: I-ви кръг БГ-Х Ендуро шампионат - XTREME ENDURO SEVLIEVO 13-14 Април 2019

    Дидо, така е! Но нали затова му казваме градивна критика. Аз съм изложил конкретен проблем и който го е еня ще намери начин да прецени нещата и евентуално да порави пропуските в регламента за следващите кръгове или сезони . Развитието на ендурото изисква да се изпипват детайлите. Състезателите, които напъват и се раздават да напреднат максимално по трака въпреки метеорологичните условия не бива да се чувстват прецакани накрая! Знам, че не може да се угоди на всеки но и знам, че бая народ точно така се чувства всеки път - прецакани. И това не е окей .. води до отлив на участници и тн.

    Нали водещото е да се мине трака? По този начин сметкаджиите вземат връх и примерно някой може още след старта да си даде реална представа, че завършили най-вероярно няма да има и да се прибере на топло още след 2-ри километър. Трябва ли такъв участник да се приравни с някой, който се е борил мъжки и е преминал 60% от трака, карайки часове наред в кал и дъжд? Разбираш, че има нещо сбъркано в тази част на регламента и, че това не бива да се толерира! Аз найстина очаквам някой от УС да се включи и да поравят това още преди следващия кръг!
    Последно редактирано от EmoSKALATA; 24-04-19, 21:20.

    Коментар


    • #17
      От: I-ви кръг БГ-Х Ендуро шампионат - XTREME ENDURO SEVLIEVO 13-14 Април 2019

      Емо, изкефих ти се максимално, като те видях с пестинарката да катериш спешъл участъка трети по ред. Още тогава знаех, че ще има малко завършили заради сигналите, които получих от експертите. Опциите бяха да следваме правилника или както преди време - слагаме една точка и казваме, който е стигнал до нея получава класиране.
      Но точно заради субективния си фактор този начин на класиране се премахна преди време.

      Защо е глупаво да се прави това? Краткият отговор е: Винаги има ощетени.

      Как избираме къде е точката?
      Тези, които са след точката какво ще кажат? (убих се от зор а класирате някой след мен, пък той на 3 часа разлика и не е минал сума и екстреми. аз за къф ой се блъсках толкоз)
      Тези, които са преди точката какво ще кажат? (що избрахте тази точка? аз се отказах, пък някой след мен получава класиране, щото минал още 200 метра по случайност).

      Ами тези с липса на трак? Ще го класираме с 2 км липса а някой, който се е бъхтил и се е отказал 30км преди финала - dnf. Да ама, той е изкарал точно тия шкартирани 2км и му се е еб-ла мамата и вече без сили се отказва.
      И кой е прав в случая? Всеки за себе си!
      Имам още куп конкретни ситуации но смятам, схващаш идеята.

      Ден 2. Колко повече да променяме? От миналата година точно по тази причина точкуването за ендурокроса се редуцира. 25 точки навигация и 15 ендурокрос.
      Ами ако на някой му се счупи мотора на старта на навигацията? Да не кара ендурокрос ли? Ще кажеш- да има старт на навигация. Ми стартира и се прибира. Сух.
      Ще кажеш 50% трак да е минал. Ами на 49% чупи мотора. Пак го ебаваме.


      Правилника си е доста читав и то точно, защото е семпъл. Колкото повече глупости вкарваме, толкова повече сами влизаме в проблеми.

      По - важно е защо водим тази дискусия? И отговорът за мен е защото организаторите имат пропуски.
      Генерален проблем винаги е, че се правят трасета на парче и никой не е карал целите тракове непосредствено преди състезанието, или въобще не са карани целите. Винаги съветвам организаторите 1-2 дни преди състезание да пуснат форлайфери, които да изкарат цялото трасе. Хем ще видят дали има проблем, хем трака от активлога им ще е максимално актуален за качване на GPS. Ако това елементарно правило се спазва никога няма да има подобен проблем. След онази гореща Дамасцена за нас това вече си е закон.
      Горещо препоръчвам на всички организатори да го правят и така да си спестят подобен род проблеми.

      Поклон пред всички, които стигнаха финала! Респект към всички, които стартираха.
      Беше едно изключително тежко състезание. Но няма как да получите класиране ако имате пропуски в трака.
      И не е защото искаме да ви прецакаме, а защото така винаги ще има някой прецакан.

      И да вметна едно пояснение относно старта за 2 кръг.
      Понеже получих много запитвания как ще стане предвид многото отпаднали, с Вальо Пантев мислим схема да ги подредим на база стартирали, класирани от първи кръг, както и точкуване от крайното класиране от 2018 за незавършилите
      В крайна сметка не искаме по никакъв начин никой да бъде ощетен. Алгоритъмът ще е ясен до дни.
      EnduroX Alba-Damascena 2019

      Коментар


      • #18
        От: I-ви кръг БГ-Х Ендуро шампионат - XTREME ENDURO SEVLIEVO 13-14 Април 2019

        Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
        По - важно е защо водим тази дискусия? И отговорът за мен е защото организаторите имат пропуски.
        Генерален проблем винаги е, че се правят трасета на парче и никой не е карал целите тракове непосредствено преди състезанието, или въобще не са карани целите. Винаги съветвам организаторите 1-2 дни преди състезание да пуснат форлайфери, които да изкарат цялото трасе. Хем ще видят дали има проблем, хем трака от активлога им ще е максимално актуален за качване на GPS.
        .
        Да скъпи Управници. Докато не намерите един добър и отговорен трасекординатор драмата със отпадналите няма да стихне.
        Освен ако това не ви е цел.
        Ама просто трябва да си изкарате главите от пясъка щото амбициите май ви идват в повече.

        П.П.Не ми се сърдете,просто от страни се вижда по хубаво.

        Коментар


        • #19
          От: I-ви кръг БГ-Х Ендуро шампионат - XTREME ENDURO SEVLIEVO 13-14 Април 2019

          Тоше, окей! Съгласен съм, че е трудно да угодиш на всеки и единственият начин е да се спазва правилника такъв какъвто е! Не съм искал и да се пороменя правило от регламента конкретно за моя случай .. просто изложих моята гледан точка. Ако прецените гласувайте нещо по темата в края на сезона, че май може да се поизпипа малко в тази си част регламента... примерно с % изкаран трак или достигнати точка/и обявени предварително. Да по-сложно ще бъде за определяне на времената и класирането но ще се даде щанс и стимул на хората да дерзаят да напредват по трака!

          Ще напъвам да изкарам някой трак до края на сезона Колкото до петстотинарката благодаря ти, но с тази машина нЕма лабаво, безотказна е!

          Коментар


          • #20
            От: I-ви кръг БГ-Х Ендуро шампионат - XTREME ENDURO SEVLIEVO 13-14 Април 2019

            Привет господа,
            Ще ви кажа нещо много важно от моя опит. Състезанията трябва да се правят така че състезателите да се състезават, не да оцеляват и да се гордеят като завършът - поне масата, не всички рабира се. Статистиката от Севлиево доказва отново че организатора не прецени правилно дължината на трасето в случая. Трудноста не беше кои знае каква, но предвид метереологичната ситуация трябваше да се вземат мерки. Знаеше се че ще бъде ад там от преди седмица! Получиха се огромни тапи, изкопаха се страшни дупки и трака стана на места много труден.
            В неделния ден за Про-то отново се остави едно безумно изкачване което застраши здравето на състезателите от една страна, и беше истинско предизвикателство да се премине от друга. Някои от момчетата правеха по няколко опита, други изобщо не успяха цял ден да се качат нито веднъж! Това ли е ендуро - крос? Браво, страшен сейр стана, но не трябва да се бърка хил климба с ендуро-крос!
            Незнам защо навсякъде пише че е станало много хубаво и успешно състезание? Аз с които говорих всеки се оплакваше и беше недоволен. Найстина организаторите бяха вложили страшен труд във всичко и бяха направили организацията за пример, но непреценените глупости им провалиха състезанието!

            Емо, препоръката ти се приема и ще се мисли да се оптимизира тази точка. Каквото и да се мисли обаче до края на сезона ще остане непроменена!!!
            По принцип, Пашов ти е изброи много примери, аз мога да ти изброя още.

            Поздрави, до скоро.

            Коментар


            • #21
              От: I-ви кръг БГ-Х Ендуро шампионат - XTREME ENDURO SEVLIEVO 13-14 Април 2019

              Много труд е положен за осъществяването на това състезание, но за да съществува то и за напред смятам, че при обсъждането на календара за годината състезания от Севера да са след Май месец ... ,ей тъй за страх дет се вика .... Иначе рискът догодина да го посетят 30-на човека ,май става голям.. А точката за предфинал какво пречи да е на презареждането ...?
              Силата е нищо без контрол.

              Коментар


              • #22
                От: I-ви кръг БГ-Х Ендуро шампионат - XTREME ENDURO SEVLIEVO 13-14 Април 2019

                Първоначално публикуван от Desislav Cekov Преглед на мнение
                Привет господа,
                Ще ви кажа нещо много важно от моя опит. Състезанията трябва да се правят така че състезателите да се състезават, не да оцеляват и да се гордеят като завършът - поне масата, не всички рабира се. Статистиката от Севлиево доказва отново че организатора не прецени правилно дължината на трасето в случая. Трудноста не беше кои знае каква, но предвид метереологичната ситуация трябваше да се вземат мерки. Знаеше се че ще бъде ад там от преди седмица! Получиха се огромни тапи, изкопаха се страшни дупки и трака стана на места много труден.
                В неделния ден за Про-то отново се остави едно безумно изкачване което застраши здравето на състезателите от една страна, и беше истинско предизвикателство да се премине от друга. Някои от момчетата правеха по няколко опита, други изобщо не успяха цял ден да се качат нито веднъж! Това ли е ендуро - крос? Браво, страшен сейр стана, но не трябва да се бърка хил климба с ендуро-крос!
                Незнам защо навсякъде пише че е станало много хубаво и успешно състезание? Аз с които говорих всеки се оплакваше и беше недоволен. Найстина организаторите бяха вложили страшен труд във всичко и бяха направили организацията за пример, но непреценените глупости им провалиха състезанието!

                Емо, препоръката ти се приема и ще се мисли да се оптимизира тази точка. Каквото и да се мисли обаче до края на сезона ще остане непроменена!!!
                По принцип, Пашов ти е изброи много примери, аз мога да ти изброя още.

                Поздрави, до скоро.
                Ситуацията с траковете беше следната. Последните месеци многократно сме излизали за проучване на трака, като в него има много нови елементи, пробвани са и на сухо и на мокро време, но не и на такъв порой. Спецификата на релефа в много случаи не позволява алтернативни линии или ако има такива в много от случаите са още по сложни. За жалост нямахме физическа възможност да направим изцяло нов алтернативен маршрут , още повече да го изчистим и маркираме, в случай на много лошо време.
                Дължината на трака беше коригирана, като отпаднаха някой от предварително заложените джобове и отклонения, но пак казвам, релефа до презареждането, не позволяваше кой знае какви възможности за корекция.
                Да, може би трябваше финала да бъде на точката на презареждане, но и тогава нямаше да има кой знае каква промяна в броя на завършилите.
                Определено сме си взели поуки и изводи от ситуацията и догодина живот и здраве ще имаме готови решения в такива ситуации.

                По отношение на ендуро кроса в неделя за клас про, решението за изкачването, беше взето след като се допитахме до състезателите дали да оставим елемента или не.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #23
                  От: I-ви кръг БГ-Х Ендуро шампионат - XTREME ENDURO SEVLIEVO 13-14 Април 2019

                  Краси не е коригирана дължината! Това е хард ендуро тези 80-100км са много без значение на сухо или мокро. Нормален трак за хард ендуро е 50-60км.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X