Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разяснения за състезателен сезон 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

    Богданов, те толкоз много неща се казаха след туй, които противоречат на предните, че точно четенето ме обърка.

    Коментар


    • #62
      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

      Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
      ...
      Аз пак не разбрах - ако съм си направил застраховка в друга компания със съответните покрити рискове и премия, не ща лиценз, ама искам да карам на някое състезание, ще ме пуснете ли ? А ако нямам застраховка ?
      Написъл съм го по-напред:

      Първоначално публикуван от Desislav Cekov Преглед на мнение
      ... както написах "Вчера" говорихме с БФМ и те бяха склони да участват състезатели и с други застраховки. Но това незначи че с друга застраховка ще можеш да си извадиш лиценз! БФМ дава лицензи само със направени в ОЗК застраховки! Но може състезател които не иска лиценз да си направи застраховка за спортисти където си иска за цяла година или за един кръг! Малко е безмислено да се прави другаде тъй като всички останали ще са по-скъпи, а и лиценза за тая година е безплатен!

      Коментар


      • #63
        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

        Първоначално публикуван от Desislav Cekov Преглед на мнение
        Написъл съм го по-напред:
        Чакай сега,нали каза,че застраховката е пропоръчителна за такива като мен,които са без лиценз.Аз лично въобще не мисля да си правя.

        Коментар


        • #64
          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
          Чакай сега,нали каза,че застраховката е пропоръчителна за такива като мен,които са без лиценз.Аз лично въобще не мисля да си правя.
          Това зависи само и единствено от организатора на дадения кръг.

          пп. Има организатори които отказват да регистрират състезатели без застраховка, има и такива които казват че ще може. Тяхна си преценка!

          Коментар


          • #65
            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

            Ясно.Там където организатора ги сметне за задължителни ще получи безплатно в мое лице едно движещо се по трасето препятствие.Целеустремено към кетърингфинала.

            Коментар


            • #66
              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

              Очевидно не боравим с един и същ понятиен апарат ...

              Десо, за мен "склонни" означава "имат положителна нагласа", което е различно от "съгласни" или поне "нямат нищо против", за да го приема като нещо вече установено, вече решено. Да не говорим, че ако се изчете цялата тема, то това изискване преминава през "застраховките са задължителни само за лицензираните" до "без застраховки - не", като кашата кои застраховки са най-застраховки допълнително комплицира ситуацията. Затова моля, с оглед яснота за публиката /щото нали това беше един от основните мотиви да има "легитимен" шампионат/ да кажете може ли мераклии без лицензи да карат в БГ Х-Ендуро и ако да - какви са минималните изисквания, на които следва да отговарят.

              Коментар


              • #67
                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                . Затова моля, с оглед яснота за публиката /щото нали това беше един от основните мотиви да има "легитимен" шампионат/ да кажете може ли мераклии без лицензи да карат в БГ Х-Ендуро и ако да - какви са минималните изисквания, на които следва да отговарят.
                Което засяга мен ,и всички останали които не се вземат на сериозно.
                Дето се вика,по цяла седмица бачкаме, и в събота и неделя искаме да поразпуснем.
                Гледам има състезание например в Севлиево или Търново,вместо да карам само в Габрово ще посменя.
                Паля си колата,отивам си с мотора плащам си такса участие(която за мен е оправдана)и си карам.Хич не ме ебе за лицензи,федерации,застраховки.
                От къде на къде ще плащам аз на федерация и застраховател.

                П.П.Десо аз също имам лицензи за 2009 и 2010. И кво от това.Нали Калин Кулев беше там нещо.Мижи да те лажа.Ама те сега нови артисти в стария цирк !!!Ти поне си от старите.

                Коментар


                • #68
                  От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                  Денев Художествената част не ме влече, за какво конкретно съм правил мисля че не е мястото да бия тъпана но ще го ударя един път. Мисля че даже на едно единствено състезание по МХ което правихте в Писанец и там съм помогнал повече от достатъчно с механизация и кеш за което даже и не бях поканен на събитието. Ако мислиш че е евтино да транспортираш булдозер, нафта, Тотьо даже и не го настанихте за една седмица а трябваше някой друг да се погрижи после за него и при положение че грам не ме грее този шампионат, кеф ми е как се забравят нещата. Със здраве пич
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                    Денев Художествената част не ме влече...
                    Паце, не ти отива да се правиш на обиден - най-малко от мен. Никаква конкретика не видях от теб във връзка с разискваната тема, само "недейте политикантсва, недейте философства, да дадем кредит на доверие", а току-що ме върна към един много ярък спомен, който е емблематичен по казуса - след като впрегнахме усилия да направим читаво ТРАДИЦИОННО състезание на Писанец, след като използвахме възможностите си, които бяхме оценили като такива за ТРАДИЦИОННО състезание и с ентусиазъм се включи и ти, тогава се появи БФМ /щото ги бяха отсвирили от Луковит, Левски и още отнякъде и сезона им беше пред провал/ и казаха "Ще го правим РЕПУБЛИКАНСКО". Е, след това се случиха неща, които не желая дори да си спомням, но ако това ще те успокои, аз също не бях поканен на събитието Сега нещата се повтарят - такова е моето усещане.

                    П.П. Не ми е била целта да обиждам който и да е, най-малко хора, които уважавам и ценя. Ако си се почувствал засегнат - извини ме, но не ме карай да мълча и да спестявам мнението си.
                    Последно редактирано от ЗМЕЙ; 28-02-18, 12:22.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                      Пичове, по един или друг начин имам приятелски чувства към всеки от вас. Дори към тези, които не познавам но пък се знаем най-малко по физиономия и като се виждаме по състезанията си кимваме за поздрав. Вярвам, че и Вие сте така защото усещам положителната атмосферата когато съм на кръг от BG-X Enduro щампионата. Момчета, едно е сигурно - ние сме от един отбор! Загърбете заяжданията, дребните нападки и упреци, нека да се радваме на срещите и съревнованията ни, призовавам Ви да не позволявате лошотията да ни завладява и да скапва магията BG-X Enduro. Този шампионат набра скорост и състезателите през годините се множат. Аз вярвам, че ако се подобрят нещата организационно ще стане още по-яко. Затова заставам зад хората нагърбили се да правят нещо. Въпрос към противниците на промените: Самия факт, че Ви се отговаря открито и аргументирано и достойно на всички въпроси и нападки не Ви ли даде вече пълна яснота за нещата???

                      Коментар


                      • #71
                        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                        Емо прав си, но ме дразни факта че хора които са качественни и може да се включат активно и да са полезни им е по лесно да бъдат в опозиция и да търсят всевъзможни пролуки в решенията от така наречения ''връх'', ако не са застроховки ще е друго и то все неща от своята камбанария, общите проблеми кучета ги яли. Пичове разберете че без легитимация на организаторите им е зор и не могът да поемат общия масраф и за да има състезания и за в бъдеще трябва да се поделят отговорностите между състезатели и организатори. Провала от преди години е с две основни причини, финансовата обстановка(криза) след 2008година и решенията на комисия Ендро да сме по FIM, да рязко изчезнаха примерно АТВ-тата ама никой не отчита факта и че преляха във други формати, МХ и Чалънджи(и там имаше задължителни лицензи и бол участници) и леко полеко и там заглъхнаха най-вече поради лични финансови причини а само те бяха около 50% от участниците в тогавашния шампионат, с моторите не е по различно положението, просто кризата удари по всички. Не е някакси етично личните проблеми да се прехвърлят на Федерацията,Комисии, Богдан , Господ или кой ли не. За едни 10-15лв повече месечно и два три документа къде трябва да си извадиме с което да гарантираме спокойствието на организаторите се изписаха чудесии ама 15К за мотор не са проблем, скоро очаквам да се изпишат и страшни конспиративни машинаций за сегашните началници в Ендурото и как са присвоили тонове кинти от "чакълъци".
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                          Брех, че сензитивни тез "началници в ендурото", бе - не може различно мнение от тяхното да има дори ... Викаш, само да козируваме и да изпълняваме, а ?!? Това мисленето да го оставим за "началниците", те понеже са "началници" са най-умни.

                          Твоят прочит за причините може да е такъв, ама моя не е. Щото от всичките случки и периоди има една константа - БФМ, всички останали са в миманса и се сменят според нуждите и условията. Айде сега се опитай да си отговориш кое-какво. И престани да го избиваш на лично отношение - както заявих и преди, аз личните си отношения ги решавам лично, досега съм живял без БФМ, надявам се и занапред да успявам.

                          Почна даже чужди пари да броиш - кой колко дал за мотор, кое колко струвало ... Едно обаче явно ти убягва - въпроса не е в парите, а в отношението. Не колко и какво плащаш, а какво получаваш срещу плащането. Анадъмно ?!? Едва ли ще ме разбереш, щом стигна до тук да ме обвиняваш в лично вредителство.

                          Възползвай се от собствения си съвет - потърси си рекламодател, че художествено почна и да провиждаш кой какво щял да напише в бъдеще, сценарии за конспирации и прочие измислици изпляска по-горе, очевидно те влече.

                          Всъщност, началници в ендурото ще имам ако аз приема предложение на някой да ме назначи някъде. Не разчитай на това обаче. Останете си със здраве и се рейте в собствените си розови облаци, където всеки трябва да ви тупа по гърба, да ви се прехласва и нищичко напреки не ви казва. Баси ...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                            Единствената "константа" досега през годините, е че в полу-незаконните състезания не е имало як инцидент свързан с трети лица (състезател да шибне сериозно някой по трасето или в публиката) !!!
                            А се случи това, а въпросния "участник в незаконно състезание (гонка)", плюс организатора на "незаконното мероприятие" са подведени под отговорност за причиняване на смърт или тежка телесна повреда на трето лице... За това се лежи в затвор!
                            /понеже сме под шапката на българския съд, естествено че нищо невъзможно няма..., ама това "невъзможно" ще струва колкото един нов мотор! Поне толкова.../

                            На това не е лошо да обърнат внимание и всички онези, чието верую е - "Е па за к'во ми е тая застраховка, бал' съм ги в мошениците".
                            Мноого бързо ще ви научат адвокатите на пострадалия за какво ви е била, ама много .

                            И вие си мислите, че тая работа може да продължава (някой да си слага главата в торбата всяка година за ваш кеф) все така безметежно... Чудя ви се на акъла, честно!

                            П.П.: А "полу-незаконни" са болшинството състезания досега, щото ако че кмета на общината (селото) е казал на уста - "Ооо, супер! Правете го." , не значи че когато лайното шибне вентилатора няма да се направи на силно изненадан за съществуването на подобно мероприятие.
                            /за простото "затваряне очите на горските" съвсем да не отваряме дума / .

                            Пример: преди години участник в традиционен мотокрос удари сериозно човек от публиката (че за късмет - свой приятел). Никой от пострадалите нямаше никакви претенции към организатора, но прокуратурата го разпъва години "да изяснява случая"...
                            И това въпреки официалното разрешение на общината и личното присъствие на БФМ в лицето на Р.Петков по време на състезанието. Обаче именно тези два малки детайла (община и БФМ) го спасиха от съд и присъда!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                              Митак, договорът ни с БФМ е за тази година. Организатор на шампионата е БГ Х а не БФМ. Ако тази година се види, че нещата не вървят ще приключим и ще се запее старата песен. Кой обаче организатор ще се навие - аз лично не. Дайте малко кредит на доверие.
                              Не забравяйте, че правилата ги определя БГ Х а не БФМ и единственото условие е да имаме лиценз. Всеки председател на клуб може да е член на БГ Х и да го представлява с гласа си.
                              Защо Жоро не е сред учредителите - мързеше го да си даде документите. Ако аз нещо не съм разбрал правилно, нека той ме поправи. Но е сред взимащите решения.


                              Пак казвам - разликата е един лиценз. Нищо повече.

                              И понеже голяма труполтия се вдигна за застраховки и лицензи ви отговарям в прав текст и се надявам повече тези въпроси да не се разискват по разбираеми причини:
                              Може ли без лиценз тази година: Да, но е силно препоръчително и стига организатора да не го изисква.
                              Може ли без застраховка тази година: Да, но е силно препоръчителна и стига организатора да не я изисква.

                              Вече има над 10 клуба, с над 120 лицензирани състезатели. Насочете се в правилна посока.

                              Кой разбрал - разбрал.
                              EnduroX Alba-Damascena 2019

                              Коментар


                              • #75
                                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                                Единствената "константа" досега през годините, е че в полу-незаконните състезания не е имало як инцидент свързан с трети лица (състезател да шибне сериозно някой по трасето или в публиката) !!!
                                А се случи това, а въпросния "участник в незаконно състезание (гонка)", плюс организатора на "незаконното мероприятие" са подведени под отговорност за причиняване на смърт или тежка телесна повреда на трето лице... За това се лежи в затвор!
                                /понеже сме под шапката на българския съд, естествено че нищо невъзможно няма..., ама това "невъзможно" ще струва колкото един нов мотор! Поне толкова.../

                                На това не е лошо да обърнат внимание и всички онези, чието верую е - "Е па за к'во ми е тая застраховка, бал' съм ги в мошениците".
                                Мноого бързо ще ви научат адвокатите на пострадалия за какво ви е била, ама много .

                                И вие си мислите, че тая работа може да продължава (някой да си слага главата в торбата всяка година за ваш кеф) все така безметежно... Чудя ви се на акъла, честно!

                                П.П.: А "полу-незаконни" са болшинството състезания досега, щото ако че кмета на общината (селото) е казал на уста - "Ооо, супер! Правете го." , не значи че когато лайното шибне вентилатора няма да се направи на силно изненадан за съществуването на подобно мероприятие.
                                /за простото "затваряне очите на горските" съвсем да не отваряме дума / .

                                Пример: преди години участник в традиционен мотокрос удари сериозно човек от публиката (че за късмет - свой приятел). Никой от пострадалите нямаше никакви претенции към организатора, но прокуратурата го разпъва години "да изяснява случая"...
                                И това въпреки официалното разрешение на общината и личното присъствие на БФМ в лицето на Р.Петков по време на състезанието. Обаче именно тези два малки детайла (община и БФМ) го спасиха от съд и присъда!
                                Ама наистина ли ?!? Ама сериозно ли твърдите, че прословутата застраховка, която се изисква от всеки състезател не е персонална, а е "гражданска отговорност" ?!? Ама наистина ли си мислите, че аз падам с последния дъжд и не мога дори да чета какво пише по застрахователните полици ?!? И сте тръгнали да ме назидавате и да ми обяснявате как ако не бил Румен Петков щяло `намсикакво да стане, ама пак добре че той бил, че иначе - лошо !?! Тия ги разправяйте на някой друг, при мен не минават.

                                Баси самочувствието вади това БФМ - всичко, което не е под "шапката" му било незаконно, полузаконно, нерегламентирано, нелигитимно ... Алоу, това прословуто БФМ е същото СНЦ, регистрирано според българските закони, както всяко друго СНЦ. Разлика няма, драги ми смехуровци, разликата я правим ние, като го обявяваме за незаменимо и безценно и му придаваме някакви вълшебни свойства - казвал съм го сто пъти, ще го напиша 101-ви - на всеки две години дадено СНЦ кандидатства за лиценз пред Министерството на физическото възпитание и спорта, който лиценз му дава правото да организира републикански или национални шампионати. Толкоз. За да получи лиценз обаче от министерството, то трябва да покрие определени критерии. БФМ покрива критериите чрез всеки един клуб, който прави някакво състезание - то просто си го закичва като брошка на ревера и го ползва като основание да получи следващия лиценз. БФМ не е държавна структура, не се ползва със статут на държавен орган и не притежава вълшебни свойства. Хайде сега всеки, който може да мисли, да си отговори на въпроса кое е това нещо, което БФМ може да направи, а друго СНЦ не може ?!? Нито ще ви подсигури срещу съдебни искове, нито ще ви избави от травми, нито ще предотврати по магичен начин инциденти. Независимо под чия "шапка" е състезанието, има ли средна или тежка телесна повреда или недай Боже смърт, има и разследване. Ще си има полиция, следствие, прокуратура и прочие "екстри", ама не срещу БФМ, а срещу организатора на съответната гонка - набийте си го в главите и не си мислете, че шапката на БФМ ще им спаси главите на организаторите.

                                Никога не съм бил против подобряване на организацията, взаимодействието с общински и държавни органи, структуриране на ясни и приложими правила и повишаване на комуникацията. Състоянието на мотоциклетния спорт в България обаче не ми дава мотив да поискам партньорство с БФМ - считам, че дългогодишното обидно и пренебрежително отношение е нещо, което трябва да бъде приемано като негативен пример, а не да бъде хранено с нова плът. Съжалявам, че вместо да развием и надградим БГ Х-Ендуро шампионата като продукт, с който можем да покажем различното си отношение към спорта и спортистите, ние го слагаме в кюпа. Пак ще попитам - Ерцберг и Романиакс незаконни ли са ? Защо за тях не се изисква лиценз от никоя мотоциклетна федерация ? Те как успяват да държат най-високите рейтинги като посещаемост и зрителски интерес без "протекцията" на ФИМ ?


                                Тоше, договора ви е за тази година, защото предстои лицензиране на БФМ от министерството - няма как да е за повече, щото формално не се знае дали самата БФМ ще получи лиценз. Каквото сте направили - направили сте го, оттук насетне си изяснете най-напред за себе си с какво сте се захванали, защото продължавам да си мисля, че ви водят за носа. Разберете, че формално БФМ може да ви даде единствено и само статут на национално първенство - нито може да ви опази като организатори, нито да ви обезщети по някакъв начин.

                                П.П. Не знам на какво се дължи илюзията, че Сдружението диктува правилата - самият факт, че БФМ лицензира Сдружението би трябвало дори формално, схематично да ви отговаря кой е "началника" /да ползвам стилистиката на Трипера/. Нали знаеш, свинята и тя цяла година се радва на обилна храна и добро отношение, ама идва Коледа ... Не се залъгвайте, не изпадайте в илюзорно състояние, щото много повече боли, когато човек е отпуснат и разчита на фактори извън него, отколкото ако е нащрек.
                                Последно редактирано от ЗМЕЙ; 01-03-18, 08:24. Причина: допълнение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X