Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HARD Enduro 2017 В.Търново

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: HARD Enduro 2017 В.Търново

    Абсолютно прав си Смилка. При 200+ участника трябва всичко да е в голям ред.
    Хората са го измислили много преди нас.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WD-Sept11-009.jpg
Прегледи:1
Размер:194.7 КБ
ID:5748327

    и сега си е така

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1296.jpg
Прегледи:1
Размер:328.1 КБ
ID:5748328

    технически контрол, застраховки , екипировка и т.н. всичко трябва да на ниво.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #92
      От: HARD Enduro 2017 В.Търново

      Аз съм "ЗА" реда, техническия преглед, мерките за сигурност, но против застраховката и лиценза. Сина ми, като имаше годишен лиценз със застраховка и счупи ръка след 2-3 месеца разправии и вадене на документи изплатиха сто и нещо лв., които вече бяха даден за тичане по лекари, експертизи др.

      И само "брокерите" и застрахователите са на печалба.
      Докато не се появи коректен застраховател съм против задължителна застраховка.

      П. П. И това ако може в темата за акълите.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #93
        От: HARD Enduro 2017 В.Търново

        Това е порочно с тия застраховки и лицензи. Задължителната застраховка може да се замени с една декларация за необвързаност на организатора в която участника да декларира че е запознат с опасностите и рисковете от травми и се включва на своя отговорност и с това се приключва. Подписва по време на самата регистрация и да си бере гайлето дали е застрахован или не. Мога да извадя примерни такива които ползваме покрай други ивенти с подобен риск.
        Технически преглед трябва да има, защото иначе по настоящата схема не ми пречи да цъфна на старта със скутер и стиропорена вело каска
        ще ви помоля да ме извините че се намесвам но ми се налага да правя подобни състезания и съм наясно каква борба е с организацията. Хубави събития организирате и наистина е хубаво да се пази добрия дух ... но ред трябва да има
        Последно редактирано от bliss-stick; 05-04-17, 21:15.

        Коментар


        • #94
          От: HARD Enduro 2017 В.Търново

          Ще пусна отговор на два пъти, за да може модератор в последствие да премести втория ми пост в темата с акълите.


          От името на Ендуро клуб Севтополис благодаря на Болярите за състезанието. Видяхте какъв к0р е, дано ви е харесало
          Получи се хубаво състезание, спазваше се обявената програма и всичко според мен беше точно. Отстрани изглеждате работоспособен и сплотен екип и нещата се случиха както трябва. Поздравления, чакаме ви на Дамасцена!
          EnduroX Alba-Damascena 2019

          Коментар


          • #95
            От: HARD Enduro 2017 В.Търново

            Явно е че болшинството е на едно и също мнение , единици (двама) изразяват недоволство и "градивна" критика.
            Впечатление прави че става дума за неконкретни ситуаций и претенций към организаторите и съдийте на състезанието защото не са получили желаните резултати.

            Ха ха ха , как е възможно хората които играят по най-неспортсменския начин , да имат подобни претенций от написаното в постовете си и какво са очаквали ?

            Повече от един сезон , всички в клас АТВ гледат парадокс които е недопустим за съдий и организатори. Въпреки това състезателите си премълчават и казват : Нищо , тя е жена !!!
            Краси Колев и Рени Христова. Уникалния тандем ............. Ще дам очеваден пример за убиване на правила , измислени наказания, и дребни жабарски трикчета за лансиране на единица !!!
            Всички знаем че Рени не може да кара сама (или поне не сме видели), тя е водена от Краси . Как и защо трасе координатора на Кърджали К.Колев чака на 100м след СТАРТ-а в горичката, вижда се дори в предаването . Наказани бяха много добри състезатели за да се доберем до стълбичката , и т.н и т.н.

            Такива награди не правят чест на никого . ЗАПОМНЕТЕ ГО !!!

            Аз не бих се качил на стълбичката , ако знам че класирането ми не е реално.

            Убива се желанието на много добри състезатели и в тях остава чуството за несправедливост. Чуството за безнаказаност и въпроса - ЗА КВО ДА КАРАМ, ПАК ЩЕ МЕ ПРЕЦАКАТ !

            80% от постоянните състезатели в нашия клас са сърбали тази попара и имат лични случки в тази сапунка.

            За да не изпадам в излишни полемики (не се здържах на безочието), бих споделил ГРАДИВНА КРИТИКА.

            Краси, не дей да лежиш на стари лаври. Бъди и запази имиджа който си имал, ти специално трябва да си над тези неща !

            Рени, продължавай все така . Ако запазиш ритъма и ездата си в соло екип, МОЖЕ БИ ще надминеш Зорница !

            Стига с кокошкарските игри на дребно, дайте шанс и желание на състезатели като Иван Иванов,Христо Колев, Валентин Нейков, Славян Тодоров, Ивайло Стоянов и много други достойни колеги , да ми натрият носа .

            Успех на всички, ще се видим в следващия кръг АТВ на РЕШ - ВАРНА.

            Поздрави и адмираций към ОРГА-тима на Ачката и Вальо Пантев Ко. Впечатленията са ми от всички коментари в темата.

            п.с. Смятам че ТЕХНИЧЕСКИЯ ПРЕГЛЕД трябва да е задължителен, който ще елиминира малките забележки
            ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #96
              От: HARD Enduro 2017 В.Търново

              Пичове, ако се замислите, всички говорим за едно и също и не виждам смисъл да се чепкате. Ако има дисциплина всичко ще е ОК.

              Кристално ясно ми е Вальо на какъв чанч е подложен с всички състезатели, които не само не уважават труда на другите но и себе си.
              Да отидеш на национално състезание и да не си лепнеш един нормален и читав номер трябва да води до дисквалификация.
              Никой, повтарям никой не е длъжен да знае проблемите на състезателите (200 броя!), че нямал хубаво тиксо, че лепенките му били нови и не искал да ги маца и тн.


              Можете да отделите ден или два и 200-300-1000 лева да подготвите машините си а нямате 5 минути и 2 лева за едни номера.

              Това е шампионат а не селска сбирка и ако не се отнасяте с нужното уважение, или ще отпаднете или ще се научите да го уважавате. Няма друг път.


              От другата страна пак кристално ясно разбирам и Краси Колев. Състезател с богата история и участия в много международни състезания.
              Не един път сме си говорили с него именно по този въпрос. Запитайте него, Смилен, Теодор и въобще който и да е, който е ходил на европейски или световен форум дали има такива цигании. Ми няма. Който не отговаря на изискванията е аут. Който пък създава грижи е глобен. Толкоз. Кратко и ясно.


              И когато има желязна дисциплина Вальо ще си върши безпроблемно работата и съответно Краси няма да има основания да се съмнява в него.
              Нещата са простички.


              На това състезание на навигацията си ударх скоростния лост и приключих. Първата ми работа беше да отида при Вальо и да му кажа, че съм приключил. Вальо сега на свой ред да каже, колко състезателя просто са се прибрали и той колко време ги е издирвал. Поне 7-8 ще бъдат - сигурен съм!


              Да направя едно уточнение за лицензирането и застраховките. До колкото знам от БФМ не издават лиценз, ако застраховката не е при тях. Аз лично също не съм фен на техните застраховки (знам за поне 4 случая с фрактури и жалки премии) и затова лиценза и застраховката ги приемам просто като лиценз без застраховка. В смисъл - плащаме и двете но знаем, че имаме застраховка, която е алабализъм .


              Ендуро клуб Севтополис сме твърдо ЗА лицензиране на клубове и състезатели!


              Относно декларациите - да - вършат работа но до някъде. Никой застраховател не иска да направи застраховка за трети страни!!! (мнооого важно за мен!) и никой, или почти никой от малолетните не представя нотариално заверено пълномощно.
              Та като ви разправям, че докато не свърши състезанието мира нямам всеки ме гледа учудено.
              Всички организатори към момента имаме невероятен късмет, дай боже и за напред да е така. Но мен вече тази схема не ме кефи.

              А всички постове от рода на "събрали сме се да се забавляваме - да не ви пука" спрете да ги пишете.
              Това e BGX Enduro Championship!
              EnduroX Alba-Damascena 2019

              Коментар


              • #97
                От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                [
                А всички постове от рода на "събрали сме се да се забавляваме - да не ви пука" спрете да ги пишете.
                Това e BGX Enduro Championship![/QUOTE]

                6+ ПОДКРЕПЯМ
                ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #98
                  От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                  Първоначално публикуван от komarowski Преглед на мнение
                  Явно е че болшинството е на едно и също мнение , единици (двама) изразяват недоволство и "градивна" критика.
                  Впечатление прави че става дума за неконкретни ситуаций и претенций към организаторите и съдийте на състезанието защото не са получили желаните резултати.

                  Ха ха ха , как е възможно хората които играят по най-неспортсменския начин , да имат подобни претенций от написаното в постовете си и какво са очаквали ?

                  Повече от един сезон , всички в клас АТВ гледат парадокс които е недопустим за съдий и организатори. Въпреки това състезателите си премълчават и казват : Нищо , тя е жена !!!
                  Краси Колев и Рени Христова. Уникалния тандем ............. Ще дам очеваден пример за убиване на правила , измислени наказания, и дребни жабарски трикчета за лансиране на единица !!!
                  Всички знаем че Рени не може да кара сама (или поне не сме видели), тя е водена от Краси . Как и защо трасе координатора на Кърджали К.Колев чака на 100м след СТАРТ-а в горичката, вижда се дори в предаването . Наказани бяха много добри състезатели за да се доберем до стълбичката , и т.н и т.н.

                  Такива награди не правят чест на никого . ЗАПОМНЕТЕ ГО !!!

                  Аз не бих се качил на стълбичката , ако знам че класирането ми не е реално.

                  Убива се желанието на много добри състезатели и в тях остава чуството за несправедливост. Чуството за безнаказаност и въпроса - ЗА КВО ДА КАРАМ, ПАК ЩЕ МЕ ПРЕЦАКАТ !

                  80% от постоянните състезатели в нашия клас са сърбали тази попара и имат лични случки в тази сапунка.

                  За да не изпадам в излишни полемики (не се здържах на безочието), бих споделил ГРАДИВНА КРИТИКА.

                  Краси, не дей да лежиш на стари лаври. Бъди и запази имиджа който си имал, ти специално трябва да си над тези неща !

                  Рени, продължавай все така . Ако запазиш ритъма и ездата си в соло екип, МОЖЕ БИ ще надминеш Зорница !

                  Стига с кокошкарските игри на дребно, дайте шанс и желание на състезатели като Иван Иванов,Христо Колев, Валентин Нейков, Славян Тодоров, Ивайло Стоянов и много други достойни колеги , да ми натрият носа .

                  Успех на всички, ще се видим в следващия кръг АТВ на РЕШ - ВАРНА.

                  Поздрави и адмираций към ОРГА-тима на Ачката и Вальо Пантев Ко. Впечатленията са ми от всички коментари в темата.

                  п.с. Смятам че ТЕХНИЧЕСКИЯ ПРЕГЛЕД трябва да е задължителен, който ще елиминира малките забележки
                  Човек каквото сам си направи никой друг не може да му направи,изказването ти говори много за теб.
                  Да коментираш нещо на което не си бил,да даваш оценки кой колко кара,сам да се определяш за някакъв карач недостижим,че и после препоръки е то няма такова чудо.
                  С изказването си по темата много ме впечатли,комплексите ти че има жена на стълбичката до теб явно избиха,а доколкото си спомням то не беше веднъж през изминалите години че и няколко пъти беше пред тебе
                  Ако искаш да си говорим за класирания нередности качвания на стълбички от предни състезания от минал сезон само отвори друга тема да не е тука
                  И понеже не беше там да ти уточня само не споря за моето или за на Рени класирането не става изобщо въпрос за стълбичка купи и прочие,ама ти тези неща няма как да ги разбереш
                  Отвори нова тема и ще ти отговоря подобаващо
                  Поздрави Шампионе

                  Коментар


                  • #99
                    От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                    Както казва Тодор всички мислим в правилната посока.
                    RedBul Rumaniacs 2012г. - 200бр. състезатели
                    RedBul Rumaniacs 2016г. - 465бр. състезатели
                    В предвид на застрашително нарастващия брой на участниците в
                    BGX Enduro Championship трябва да се реагира адекватно. До момента заявките за Кърнаре клонят към 40бр.
                    По мое сромно мнение нещата които Смилен казва като организация са прекрасни, но за българската дествителност са трудно приложими, поне на този етап и ако приложим всичко сигурно ще се върнем на старата бройка участници.
                    Но мерки трябва да се вземат - моите предложения са следните:
                    1. Състезател без он-лайн заявка да не се регистрира за състезанието.
                    2. Всички GPS в петък да са предадени задължително (ако има в събота записване)
                    3. Състезател без ясен и четлив номер не се допуска на старта.
                    4. Придружители??? - ако има да се регистрират и те - да имат номер. Защото много често има състезали без регистрация , които си карат за кеф, минават през финала, контролите и са с номера които се дублират със номерата от тези в състезанието, което може да доведе до грешки.
                    5. Наистина на старт финала трябва да има ред - да няма странични елементи, но това не е по моите сили и съм се отказал да викам, крещя по състезатели и зрители щото след 5мин се появява следващия... Трябва да има човек който само това да прави - може би той трябва да е от организаторите.
                    6.Линейка - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
                    7.Застраховка - на регистрацията да има застраховател за желаещите
                    8.Парк за моторите - охраняем - след края на състезанието го вкарват в парка и не се моткат по трасето
                    9.След сваляне на траковете - ще се качват на общодостъпно място
                    10. Ако има очевидни нередности по класирането - ще съм благодарен ако сигнализирате със съобщение на фейсбук старницата на BG X-Enduro Championship - https://www.facebook.com/BG-X-Enduro...7875/messages/
                    11.Надявам се в скоро време да пуснем и сайта www.bgx.bg - където да се обединят он-лайн заявките, публикуване на резултатите, заявките за номера, визуализация на траковете, информация за всички кръгове от шампионата и всичко друго каквото се сетите...
                    Това е на първо четене за което се сещам и не претендирам за изчерпателност...
                    Последно редактирано от vpantev; 06-04-17, 10:22.

                    Коментар


                    • От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                      Правилата трябва да се спазват при всички положениия,затова са правила!Давам пресен пример с мен самия -по време на втората обиколка имах проблем с батериите на навигацията,в някакъв момент намерих батерии от колега и продължих карането,но тъй като имам липси в трака(без батерии не записва) бях дисквалифициран,без значение че бях минал абсолютно целия трак!Навеждаш глава и се учиш от грешките си СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА ТЕ СА ЗА ВСИЧКИ!!! Едно голямо браво на Болярите догодина пак.

                      Коментар


                      • От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                        Първоначално публикуван от komarowski Преглед на мнение
                        Явно е че болшинството е на едно и също мнение , единици (двама) изразяват недоволство и "градивна" критика.
                        Впечатление прави че става дума за неконкретни ситуаций и претенций към организаторите и съдийте на състезанието защото не са получили желаните резултати.

                        Ха ха ха , как е възможно хората които играят по най-неспортсменския начин , да имат подобни претенций от написаното в постовете си и какво са очаквали ?

                        Повече от един сезон , всички в клас АТВ гледат парадокс които е недопустим за съдий и организатори. Въпреки това състезателите си премълчават и казват : Нищо , тя е жена !!!
                        Краси Колев и Рени Христова. Уникалния тандем [emoji38][emoji38][emoji38] ............. Ще дам очеваден пример за убиване на правила , измислени наказания, и дребни жабарски трикчета за лансиране на единица !!!
                        Всички знаем че Рени не може да кара сама (или поне не сме видели), тя е водена от Краси . Как и защо трасе координатора на Кърджали К.Колев чака на 100м след СТАРТ-а в горичката, вижда се дори в предаването . Наказани бяха много добри състезатели за да се доберем до стълбичката , и т.н и т.н.

                        Такива награди не правят чест на никого . ЗАПОМНЕТЕ ГО !!!

                        Аз не бих се качил на стълбичката , ако знам че класирането ми не е реално.

                        Убива се желанието на много добри състезатели и в тях остава чуството за несправедливост. Чуството за безнаказаност и въпроса - ЗА КВО ДА КАРАМ, ПАК ЩЕ МЕ ПРЕЦАКАТ !

                        80% от постоянните състезатели в нашия клас са сърбали тази попара и имат лични случки в тази сапунка.

                        За да не изпадам в излишни полемики (не се здържах на безочието), бих споделил ГРАДИВНА КРИТИКА.

                        Краси, не дей да лежиш на стари лаври. Бъди и запази имиджа който си имал, ти специално трябва да си над тези неща !

                        Рени, продължавай все така . Ако запазиш ритъма и ездата си в соло екип, МОЖЕ БИ ще надминеш Зорница !

                        Стига с кокошкарските игри на дребно, дайте шанс и желание на състезатели като Иван Иванов,Христо Колев, Валентин Нейков, Славян Тодоров, Ивайло Стоянов и много други достойни колеги , да ми натрият носа .

                        Успех на всички, ще се видим в следващия кръг АТВ на РЕШ - ВАРНА.

                        Поздрави и адмираций към ОРГА-тима на Ачката и Вальо Пантев Ко. Впечатленията са ми от всички коментари в темата.

                        п.с. Смятам че ТЕХНИЧЕСКИЯ ПРЕГЛЕД трябва да е задължителен, който ще елиминира малките забележки
                        Ето казвам конкретна ситуация и проблем и какво и видео имам и пак някой шампион седи на масата и вика тоя бързо мина декласирай го
                        Както сам казваш познавам поне 10 човека които заради това не карат защото пак ще ги прецакат

                        Коментар


                        • От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                          Вие не давате да има друго мнение #кой е виновен че няма технически контрол
                          2-3 забележки и веднага криворазбрана солидарност
                          Хубаво съзтезание но както другите с елементи на субективност

                          Изпратено от моят SM-G928F с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                            Точно за това говорех Пантев през цялото време дано само не остане тука в форума всичките предложения а да се случат така на всички ще ни е много много по забавно и приятно
                            Изцяло съм за да има ясни точни правила и да се спазват от всички
                            Заслужаваше си да изтърпя личните нападки на някой хорица резултат има
                            Дано да бъдеш чут както от организатори така и от състезатели

                            Коментар


                            • От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                              Първоначално публикуван от KOLEV Преглед на мнение
                              Точно за това говорех Пантев през цялото време дано само не остане тука в форума всичките предложения а да се случат така на всички ще ни е много много по забавно и приятно
                              Изцяло съм за да има ясни точни правила и да се спазват от всички
                              Заслужаваше си да изтърпя личните нападки на някой хорица резултат има
                              Дано да бъдеш чут както от организатори така и от състезатели
                              Аз затова влязох в спор с вас с Рени защото вие сте уважавани състезатели и личности не само от мен и от много други и вашата дума се чува. Рени мисля че прави много за популязиране на BG-X шампионата и Ендурото.
                              Наистина тук не трябва да има личностни нападки и други разни от рода " кой е по-по-най".
                              А Организаторите от Търново трябва да бъдат за пример по отношение на Програмата която я изпълниха на 100%. Дори и аз не вярвах че това ще стане...

                              Коментар


                              • От: HARD Enduro 2017 В.Търново

                                С линейката ще има затруднения и все си мислех че е задължителен елемент ... ама явно не.
                                Официално не могат да се наемат, нито има установена тарифа, нито ред за наемане, така че да си платиш и те да си носят отговорностите. Ако дойдат, то те лавират и е твърде вероятно да хванат на някъде, където официално са извикани.
                                Аз си играх с Благоевградските няколко години и накрая ми писна да подписвам белезжки за дарения за боя и кви ли не щуротии само и само да им платим ... но не беше ясно дали ще стоят на терен непрекъснато.
                                Съответно се появиха частните и те са за препоръчване ... около 100-150 лв. на ден струват (по спомен) - шофьор, катафалка, медик ... А ако се даде и тениска и кебапче ... сърдечна операция със клещи гарги правят
                                Нещо което аз видях като пропуск е Полицията. Трябва да се уведомяват и официално се наема патрулна кола. Промениха тарифите и вече не е такса ами направо си е наем плюс надници.... скъпоооо
                                Но ! доста се дразнят на масови мероприятия за които не са уведомени и са в близост до пътя или подобно ... За това и наскачаха около Търново и терореха хората по улиците... и то с право
                                Не е и малък факта че докато течеше ендуро кроса долу по паркинзите некви екзалтирани местни се наместиха с едно БМВ и показаха завидни дрифт умения м/у децата, ремаркетата и колите. Пък и наше подобните и те вилнееха кой на задна гума, кой на прекъсвач ... а това все пак е паркинг.
                                Като си дойде патрулката ... те си отцепват движението (ако трябва), следят за реда по паркинг зоната и се и намалява риска някой да премачка някой в тълпата.
                                И като се сетих за тълпата ...
                                На едни кадри по горе ясно е показано как машините са в обособена стартова зона и не щъкат измежду хората. Както и трасето за ендуро крос на което хвърчаха мотори през гумите а отстрани една не много далновидна майка беше посадила две малки деца да гледат.
                                Това за малолетните участници и декларациите няма кво да се коментира ... абсурд е някой организатор да си слага тарележ в гащите по тоя начин.
                                Ни най малко критикувам някой но хората са прави и споделят видяно от чужди състезания където реда и правилата са на почит и те не случайно са измислени ...
                                И ДА ! това е подигравка да се явиш с мотор за 15 000 лв и да не извадиш два лева за стикери. Да се допускат участници в зоната на организаторите, съдии и подобни също не е редно ... все пак се очаква да си вършат работата коректно без да се занимават с лични драми и претенции

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X