Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

    Първоначално публикуван от EmoSKALATA Преглед на мнение
    2. За доказано каране по трака преди състезанието - дисквалификация.
    Тука автоматично дисквалифицира организаторите.
    Диян Димитров

    Коментар


    • #62
      От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

      Първоначално публикуван от EmoSKALATA Преглед на мнение
      Чинела си е звезден тип! Евала и за изразходваните калории да стигнеш до мястото "X" и още веднъж поздравления за заснемането и озвучаването на готиния клип

      За самото състезание - клас ПРО. От видяното в клипа и най вече от видяното на място отново призовавам за по-честна и достойна игра. Няма да навлизам в детайли но конкретно отново Ви предлагам:

      1. Всички състезания от BG-X шампионата да се обявят един път за винаги за ноу хелп. Всеки сам да си кара и сам да се справя до където и както може. Пълен ташак е иначе работата. Мен ме изпреварваха състезатели теглени от хора помагачи, които чакаха на определени места (за да знаят къде да чакат помагачите - може и още изводи да се извадят!) Това е все едно на състезание по вдигане на тежести публиката да помага за вдигането на щангата на определени състезатели ... а други сами да си я вдигат и това да се счита за нормално . Ендурото - имаме индивидуален спорт с индивидуално представяне и класиране - това е честната игра.

      2. За доказано каране по трака преди състезанието - дисквалификация.

      Пиша Ви всичко това без да желая да влизам в спорове и да се заяждам с когото и да е било. Не мисля и да отговарям на злобни нападки или неаргументирани коментари. Познавам десетки колеги разочаровани, основно по тези две причини. Включително и такива, които по тези причини вече не желаят да ходят на състезанията ни. Аз самия имам желанието, но вече ходя без особено високи очаквания по тези показатели и така успявам да не се разочаровам, както бях по-рано.

      Вярвам, че тези две предложения са абсолютно адекватни на случващото се в шампионата, а и по-принцип. Изцяло градивни са и ако се приемат час по-скоро няма как да не са в полза за развитието на ендурото в България.
      Абсолютно точно.
      Право за помощ да има само между състезатели.

      А предварителното опознаване на трака ме отблъсква от състезанията.
      То тръпката е точно от непознатото, какъв е смисъла да въртиш трака предварително? Лъжеш само себе си по-този начин.
      Между дугото съвсем случайно видях няколко имените 'състезатели' на старта на Кърнаре седмица по-рано. Екипирани и с мотори. Сигурно са били за гъби ...

      Коментар


      • #63
        От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

        Бях там със сина ми г-н Спиди, но не ми трябва и трак за тебе може и да е тръпка от непознатото ама за мен си е доста познато карал съм там един милион пъти.

        п.п. А и не съм именит "състезател" нито пък гъбар ,еле па да влизам у некви сметки за класирания ако това ти е оправданието да не отидеш и да покажеш какво можеш вместо да киселееш тука. Видял си двама което е по малко от няколко, бУса ми се строши и си чаках пътната помощ пред ПАЧАРОЗА и него ден не съм карал, ама предния ден и предната седмица карах там, както и тази събота или неделя също ще ходя там.
        Последно редактирано от Tpunep; 02-05-17, 19:30.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #64
          От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

          ...
          once upon a time, кък викат ...
          Имаше лек и за това, и всички бяха щастливи (май).
          1. Една седмица преди състезанието в определената обалст се забраняваше да се кара от състезатели които ще вземат участие. Ако някои бъде хванат не се допускаше в кръга!
          2. Понеже организаторите са и състезатели! На края на годината се вадеше един резултат от шампионата на всеки участник (обикновенно това беше най-слабия, но може да стане и най-силния). Така автоматично домакините не се гледат накриво! Аз също мисля че не е добра идея домакините трябва да се лишават от участия. Предполагам не става въпрос само за Стоян, щото в това число са всички, вкл. Габровци, голямата група от Казанлък и т.н. (видяхте какво стана и на Търново)...
          На мен лично никои не ми пречи и нямам претенции към някого вкл. и домакините.
          За нападките за познаването на трасето от "накой" ще допълня че организатора дава кординати на атрактивните места за да могат да отиде публика да гледа! Хубаво е да се избягва параноята!!! На Тедо и някои други не им пречи нищо!!!

          Емо, съгласен съм с 1-вото ти предложение. Само че как точно ще се изконтролира цялото трасе? Аз немога да разчитам на "честна мъжка дума"! Там където е "no help" е ясно - контрола, ами как ще се обезопаси 50-100км трак? На Кърнаре имаше поне 10 места където трябваше да се сложат контроли! Аз лично спазвам правилника и всичко което не е забранено е разрешено. Пред кои се доказвам като има някои които може да ти бутне едно "рамо". Знаеш лично че много нося и това определено не ме плаши, нито ме притеснява! Твърдо подкрепям, само кажи как ще се контролира за да бъде за всички!? Даже покажи. Нали имаше идея да правиш състезание в Люлин, направи го и го обезопаси!
          Отново би ли казал как виждаш "доказването" на втора точка? Май започваме да се превръщаме в дедективи! Ето аз, както написа Пламен карал съм в района всички познати пътеки, но там бяха и Плевенчани и Заралии и кои ли още не! Никои не е имал точен трак от състезанието, мога да го и докажа и то лесно. Вижте моя трак, вижте и на Пламен и на които мислите че е карал по трака и вижте колко обърквания имаме. Ако познавахме трака защо имаме отклонения?
          Влизате в някакви полемики и си внушавате някакви неща които няма да помогнат на никои!
          Но съм съгласен с предложенията само и единствено ако има начин за контрол!!!
          Лично ще предложа предложенията на годишната сбирка, но всички ще очакват адекватни предложения!

          пп. Някои модератор да премести последните постове в "темата за акъли" не им е мястото тук.

          Коментар


          • #65
            От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
            Бях там със сина ми г-н Спиди, но не ми трябва и трак за тебе може и да е тръпка от непознатото ама за мен си е доста познато карал съм там един милион пъти.

            п.п. А и не съм именит "състезател" нито пък гъбар ,еле па да влизам у некви сметки за класирания ако това ти е оправданието да не отидеш и да покажеш какво можеш вместо да киселееш тука. Видял си двама което е по малко от няколко, бУса ми се строши и си чаках пътната помощ пред ПАЧАРОЗА и него ден не съм карал, ама предния ден и предната седмица карах там, както и тази събота или неделя също ще ходя там.
            Господине, не съм имал предвид Вас.
            Само Вас не видях в интерес на истината.
            Благодаря за определението, но съм далеч от мисълта за киселеене, единствения кисел до тук сте Вие.
            Ендурото за мен е удоволствие и такова ще си остане до като мога да карам. Нямам намерение да показвам на никой нищо или да гоня класиране. Но като възпитан човек ме дразнят дребнавите хора и скотският им манталитет. Добре, отиди, научи трака на изуст. И какво, ще изпревариш няколко 'балъка'. Отиваш да караш в чужбина примерно и се оакваш. За какво е всичко това? Има млади и надъхани момчета, които се демотивират от такива неща, а тях трябва да развиваме за да върви на някъде този спорт.
            За мен темата е приключена.
            Успех на Вас и всички състезатели, и ендуристи. И без контузии!

            Коментар


            • #66
              От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

              Пачароз, поздравления и в ефир. Направи най-добрия ендуро кръг в които съм участвал. Нощно каране, заря, супер ендуро-крос, специални етапи, супер навигация и най вече рампа за стартиране с което се избягнаха фалстартовете които ги има във всяко състезание и водят до невероятни конфликти. Атмосферата беше просто супер. Радвам се че бях част от това събитие.
              Единствената ми забележка е да бъде по-ясна програмата на състезанието и да се спазва!

              пп. Забравих нещо много важно! Хилклайбига беше черешката на тортата. Само че трябва да се доусъвършенства което съм сигурен че другата година ще направиш.

              Коментар


              • #67
                От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

                Няма как да се случи така ,че никой да не е карал предварително голяма част от трака на дадено състезание. Състезанията се правят от години горе-долу по едни и същи пътеки и места. Един сезон се карат в едната посока, другия на обратно. Рядко се вкарва нещо ново, и то ако е ново, се пуска на П(о)Р(н)ОТО да го начертаят. Тази неделя сме в Кърнаре ,утре в Габрово ,Търново ,друг ден на Бухово , Враца и тн и тн .Така е всяка седмица, и се кара по утъпкани пътеки съставляващи част от потенциално бъдещо състезание. В БГ се провеждан състезания на десетина места ,а някой не разполагат с повече от 5-6пътеки които са изтъркани вече. Хубаво е в календара на шампионата да присъстват нови дестинации - интересни и неизвестни ,но това изисква сериозна подготовка и организация с която малко се нагърбват ,а за благодарност биват хулени и "хранени"..
                Последно редактирано от maki449; 02-05-17, 21:17.
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • #68
                  От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

                  Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
                  Господине, не съм имал предвид Вас.
                  Само Вас не видях в интерес на истината.
                  Благодаря за определението, но съм далеч от мисълта за киселеене, единствения кисел до тук сте Вие.
                  Ендурото за мен е удоволствие и такова ще си остане до като мога да карам. Нямам намерение да показвам на никой нищо или да гоня класиране. Но като възпитан човек ме дразнят дребнавите хора и скотският им манталитет. Добре, отиди, научи трака на изуст. И какво, ще изпревариш няколко 'балъка'. Отиваш да караш в чужбина примерно и се оакваш. За какво е всичко това? Има млади и надъхани момчета, които се демотивират от такива неща, а тях трябва да развиваме за да върви на някъде този спорт.
                  За мен темата е приключена.
                  Успех на Вас и всички състезатели, и ендуристи. И без контузии!
                  Kиселея да, защото първо подмяташ определения после се изнизваш по най хлъзгавия начин, това не прави чест на никой пич, жив и здрав бъди. Нищо лично даже не те знам и кой си.

                  п.п. Момчи много точно си го написал, трасетата се преповтарят в голямата си част навсякъде, сега Елин Пелинското ще е ново за почти всички или поне така си мисля, карал съм там ама някога, преди години.
                  Последно редактирано от Tpunep; 02-05-17, 22:12.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

                    Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                    Няма как да се случи така ,че никой да не е карал предварително голяма част от трака на дадено състезание. Състезанията се правят от години горе-долу по едни и същи пътеки и места. Един сезон се карат в едната посока, другия на обратно. Рядко се вкарва нещо ново, и то ако е ново, се пуска на П(о)Р(н)ОТО да го начертаят. Тази неделя сме в Кърнаре ,утре в Габрово ,Търново ,друг ден на Бухово , Враца и тн и тн .Така е всяка седмица, и се кара по утъпкани пътеки съставляващи част от потенциално бъдещо състезание. В БГ се провеждан състезания на десетина места ,а някой не разполагат с повече от 5-6пътеки които са изтъркани вече. Хубаво е в календара на шампионата да присъстват нови дестинации - интересни и неизвестни ,но това изисква сериозна подготовка и организация с която малко се нагърбват ,а за благодарност биват хулени и "хранени"..
                    Вярно е това, че няма как да не е карано по част от състезанието, но това не е толкова проблем. Проблема е, че ОРГАНИЗАТОРА дава трака или казва кое, как, защо... Казвал съм го, че се знаем кой колко кара и на хора които са ходили да тренират дадено състезание не им прави чест след това да се "гордеят" колко могат. И както знаете не е виновен този който яде баницата а този който я дава
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • #70
                      От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

                      Очаквам от всички, които имат претенции към организатора да направят по едно или повече състезания и да покажат...
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

                        Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                        Вярно е това, че няма как да не е карано по част от състезанието, но това не е толкова проблем. Проблема е, че ОРГАНИЗАТОРА дава трака или казва кое, как, защо... Казвал съм го, че се знаем кой колко кара и на хора които са ходили да тренират дадено състезание не им прави чест след това да се "гордеят" колко могат. И както знаете не е виновен този който яде баницата а този който я дава
                        Дай по конкретно, кои са тея къде се "гордеят" за кои организатори става на въпрос да се знае или е само по принцип.
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

                          По принцип винаги аз съм бил лошия защото не обичам да си трая. Този път отново ще съм лошия като си трая, но сега ще съм лош за тези които си траят. Защото всички мрънкат, но никой не иска да каже къде го сърби. Нека да се пише за да се взимат някакви решения. Ето сега Десо казва, че трябва да има контроли на всякъде за да няма помощ. Напротив трябва да има правило, че при доказване от видео, снимка.... участника е дисквалифициран. Така всеки сам да си прави сметката дали ще кара някой да му тегли мотора. Защото на този етап винаги ще се намери някой който да дебне за такива нарушения, само и само да направи мръсно. А както се знае, почнем ли да се дебнем ще се хванем
                          Пацо, ти специално не си от тези които имат претенции за каране. Доста пъти сме карали заедно и винаги е било ОК. Дори и да си ходил някъде да тренираш някой трак аз лично никога няма да кажа каквото и да било.

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                          Последно редактирано от chavetoo; 03-05-17, 09:56.
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • #73
                            От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

                            Коментар


                            • #74
                              От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

                              Голям вой за нещо което не е забранено. Организатора преценява къде може и къде не може да се помага. В случая няма забранени зони и не схващам защо се мрънка. За карането по трака трябва да се измисли внимателно, защото може се стигне до безмислени наказания/дискваликации.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #75
                                От: Hard Enduro WINBET Competition - Кърнаре, 21-23 Април 2017 година

                                Тук никой не мрънка, дава се глас на неща които дразнят участниците. Защото не е приятно да има помагачи някъде където ще спечелят доста време и ще спестят доста енергия на даден състезател. Не е приятно лицето Х да знае трака и навигацията​ да я ползва само да му запише неговия трак. Та това са засега нещата които дразнят и трябва да се променят за да бъде по спортменско.

                                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                                EXC TPI 2019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X