Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за акъли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за акъли

    Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
    Ако се точкува по следния начин:
    1място-100точки
    2място 99точки
    3място 98точки....
    .
    .
    .
    50място 50точки
    .
    .
    .100място 1точка

    Печели състезателя с най-много точки в края на шампионата.

    Мисля си ,че трудно ще се съберат повече от 100 състезателя на един кръг в един клас.
    Така всички ще получат точки и адекватно класиране.
    По тази схема трудно ще станат работите ,защото броят на участниците не е константа ,а е променлива .Така ,че ако на едно състезание с 50 човека си последен ще вземеш 50 точки ,но ако на следващото се съберат 100 човека и пак си последен взимаш 1 точка .Та според мен точките трябва да са до определено място ,след което да не се взимат точки ,както е при повечето мото-спортове . Поздрави !

    Коментар


    • От: Тема за акъли

      Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
      Има логика в това да не се дават по малко точки на ендурокроса. Организаторите обикновено търсят спонсори. Спонсорите се надяват на публика. За да има публика трябва да има зрелище на определено място, няма как да я пръснеш по трасе от 90 км. Публиката иска да гледа не три мотора или АТВ-та на пистата, а много. Затова по големият брой точки е стимул за повече участници.
      Това с точките за втория ден не е стимул а принуда-изнудване,ако това за тебе е атрактивно каране за спонсори за мене не е а и за много други кара се просто да се отбие номера и това е видно по състезанията скоро не съм виждал някаква интрига заради точките,не е ли по добре да се стимулират с трасета обмислени добре за всички класове мотори и атв така ако трасето е добро за моя клас ще се раздам и ще карам за удоволствие а от там ще дойде и атракцията за публиката.
      Давам пример кърнаре трасе което не е за атв няма къде да се изпревари които е по нахален и тръгне с фал старт в повечето случай е първи и няма как да го изпревариш е къде е атракцията за публика стоя и чакам да премине препядствието за да мина аз,така е почти навсякъде ся пачороза да не подскочи веднага
      Последно редактирано от KOLEV; 12-03-16, 19:12.

      Коментар


      • От: Тема за акъли

        Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
        Ако се точкува по следния начин:
        1място-100точки
        2място 99точки
        3място 98точки....
        .
        .
        .
        50място 50точки
        .
        .
        .100място 1точка

        Печели състезателя с най-много точки в края на шампионата.

        Мисля си ,че трудно ще се съберат повече от 100 състезателя на един кръг в един клас.
        Така всички ще получат точки и адекватно класиране.
        Е това е решението на проблема.Голямо състезание-голям коефициент за първия.Съответно малък брои участници-малък коефициент.По този начин първия може да получи примерно от 30 до 100 точки,а последния е винаги с 1 точка.Справедливо е първия да вземе 100 точки при положение,че се е борил със 100 човека.Така и по слабите колеги ще са в играта и няма да се чувстват като пълнеж.А и всеки ще има интерес да не изпуска състезание.Имаше колеги които участваха във всеки кръг от миналата година и ги няма никъде из класиранията а други карайки по веднъж в задния си двор получиха по някоя точка която ги влачеше по цяла година из класиранията.

        Коментар


        • От: Тема за акъли

          Първоначално публикуван от KOLEV Преглед на мнение
          Давам пример кърнаре трасе което не е за атв няма къде да се изпревари които е по нахален и тръгне с фал старт в повечето случай е първи и няма как да го изпревариш е къде е атракцията за публика стоя и чакам да премине препядствието за да мина аз,така е почти навсякъде ся пачороза да не подскочи веднага
          Не благодаря че ме подсети на направя нещо по този въпрос или поне да има по кафе за чакащите.
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • От: Тема за акъли

            Първоначално публикуван от ВЕНЦИ КЛЮЧ Преглед на мнение
            Е това е решението на проблема.Голямо състезание-голям коефициент за първия.Съответно малък брои участници-малък коефициент.По този начин първия може да получи примерно от 30 до 100 точки,а последния е винаги с 1 точка.Справедливо е първия да вземе 100 точки при положение,че се е борил със 100 човека.Така и по слабите колеги ще са в играта и няма да се чувстват като пълнеж.А и всеки ще има интерес да не изпуска състезание.Имаше колеги които участваха във всеки кръг от миналата година и ги няма никъде из класиранията а други карайки по веднъж в задния си двор получиха по някоя точка която ги влачеше по цяла година из класиранията.
            Давам пример с най малкият клас "Стандарт". За Кърджали бяха записани осем, но стартираха шест състезатели. Да речем ,че средният им брой по време на целия сезон е девет. Кръговете са десет. Първият взема 100 точки а деветият 92. И така на всяко състезание. Но по една или друга причина всички пропускат по едно или две състезания в годината, освен този който все завършва девети и получава по 92 точки. Накрая този който винаги е първи, но е пропуснал едно състезание, ще получи 900 точки. А този който винаги завършва последен , но е карал всички състезания ще е с 920 точки и ще е "шампион". Май не е много справедливо.
            Диян Димитров

            Коментар


            • От: Тема за акъли

              Аз по принцип нямам думата, ама си мисля, че така ще е справедливо.
              Защо пък да не се взема времето под внимание.Всички карат по едно трасе и времето си е показателно.Както при ските сборуват двата манша.
              Нали за различните класове си е различно.Вече там наказанията ще се добавят.
              Апък разходкаджиите дето не им се кара затворено-както съм и аз от тях де, ще споделят времето на последния в класа.

              Коментар


              • От: Тема за акъли

                Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                Давам пример с най малкият клас "Стандарт". За Кърджали бяха записани осем, но стартираха шест състезатели. Да речем ,че средният им брой по време на целия сезон е девет. Кръговете са десет. Първият взема 100 точки а деветият 92. И така на всяко състезание. Но по една или друга причина всички пропускат по едно или две състезания в годината, освен този който все завършва девети и получава по 92 точки. Накрая този който винаги е първи, но е пропуснал едно състезание, ще получи 900 точки. А този който винаги завършва последен , но е карал всички състезания ще е с 920 точки и ще е "шампион". Май не е много справедливо.
                Не си ме разбрал правилно.За клас Стандарт,след като са участвали 9 човека,първия взима 9 точки защото борбата е била между 9 човека,а последния взима 1 точка.А за Експерт примерно бяхме 71 човека,първия взема 71 точки.Ако гониш общо класиране а си помисли дали ще изпуснеш някой кръг.А в момента на такива като мене им е все едно на колко състезания ще ходят защото сме 20+.А по този начин ще се увеличи посещаемоста на кръговете.

                Коментар


                • От: Тема за акъли

                  Добре де, Венци, аз пак да попитам - как се справяме с последното място при 98 състезателя и при 26 състезателя ?

                  Коментар


                  • От: Тема за акъли

                    Момчета, ако не успеете да измислите топлата вода, да знаете. че ракламират един проточен бойлер на Делимано.

                    Наистина ли искате да кажете, че по света няма измислен начин за точкуване и подреждане в различни формати?
                    Има, при това работещи и доказали се във времето, само че си иска работа и средства, за 5 лева качествена свирка няма.
                    Когато започнат да се дават достатъчно пари за съдийство и апаратура, тогава ще се появят и резултатите.
                    Китайците затова вървят напред, щото не се правят на умни, а копират всичко...... е ние сме друга бира, ние обичаме да ни е трудно.

                    Успех в живота!

                    Коментар


                    • От: Тема за акъли

                      Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                      Добре де, Венци, аз пак да попитам - как се справяме с последното място при 98 състезателя и при 26 състезателя ?
                      Последния взима винаги 1 точка а първия взима точки съответно равни на броя участници в съответния клас.Тоест ако караш У Левуново и там си първи в Експерт а там сте 4 участника,вземаш 4 точки което е по честно от колкото да вземеш 20 както е до сега.С две думи- точките съизмерими с конкуренцията.Това точкуване изобщо не ощетява добрите карачи,при тях нищо не се променя а стимулира дребните Риби да участват на състезания.На организаторите им трябват и състезатели и публика.

                      Коментар


                      • От: Тема за акъли

                        И още едно предложение.В деня на състезанието ,време измерването да състави класиране само на първите трима за награждаване.А пълното класиране с времена и точки да се обяви по късно, за да има време да се прегледат навигацийте на спокойствие.И друго така и така чупиме стотици лева по тия състезания да има една такса от 5-10лв на участник за преглед на време и gps.Така като има бюджет от примерно 500-1000лв много качествено и прецизно ще бъде съставено класирането.Вярвайте ми ,че по време на състезание времеизмерването изпушва ,а така с приличен бюджет може да си наеме помощници.

                        Коментар


                        • От: Тема за акъли

                          И друго така и така чупиме стотици лева по тия състезания да има една такса от 5-10лв на участник за преглед на време и gps
                          +1

                          Коментар


                          • От: Тема за акъли

                            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                            ...... за 5 лева качествена свирка няма.
                            Ама пък какви съм виждал за без пари!
                            Иво (таксито) Андреев
                            0988 91 80 50
                            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                            Коментар


                            • От: Тема за акъли

                              Първоначално публикуван от ВЕНЦИ КЛЮЧ Преглед на мнение
                              Последния взима винаги 1 точка а първия взима точки съответно равни на броя участници в съответния клас.Тоест ако караш У Левуново и там си първи в Експерт а там сте 4 участника,вземаш 4 точки което е по честно от колкото да вземеш 20 както е до сега.С две думи- точките съизмерими с конкуренцията.Това точкуване изобщо не ощетява добрите карачи,при тях нищо не се променя а стимулира дребните Риби да участват на състезания.На организаторите им трябват и състезатели и публика.
                              Я и аз да кажа,защо гледате само точките на последния в тази схема губят първите.На едно състезание да кажем много трудно карат 50 човека първия е с 50т. на другото по лесно карат 100 друг става първи взема 100т. пак не става.
                              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                              Коментар


                              • От: Тема за акъли

                                Чета и невярвам! С извинение колеги ама подобни предложения всеки да взема точки е някаква лудост. Къде го има това, пък и да го има какво печелим. А и несхващам някои неща. Хора пишещи че идват за кеф, имат претенций за точки! В същото време не карат и затворени трасета! Е несхващам!
                                Колкото до класирането, то може да има подредба и за хората които са извън точките стига да се отрази времето и трака както трябва! Пак си получават позиция.
                                Защо са ви точки, да се хвалите? Ми то позицията е важна не различни точки според различния брои участници в различните кръгове! По скоро дайте предложения как да се проверяват безпристрасно траковете и то на всички до един състезаващи се, и ето ви класиране!

                                2007 и 2008 ендуро шампионата имаше приличен правилник и организация. Естествено имаше някои недостатъци, но те бяха много малки и незначителни. Имаше строги правила които бяха закон за всеки организатор. Никои неможеше да си прави каквото иска и да проявява пристрастност към някои състезатели!!! Точкуването също беше адекватно!

                                Съгласен съм и с Колев, затворените трасета трябва да бъдат адекватни и съобразени според класа. За съжаление това обаче не е чак толкова лесно да се изпълни чисто физически. Сигурен съм че ако това се направи ще се увеличи участието също и атрактивноста.

                                Както е написал Чинела, защо трябва да мислим топлата вода?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X