Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спидуей в Търговище (2009-2010 г.)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спидуей в Търговище (2009-2010 г.)

    Последно редактирано от cveti; 10-06-09, 18:27.

  • #2
    До: Спидуей в Търговище

    В захлас съм, не знаех че този спорт съществува все още в България...

    Ха дано скоро се види и малкото му братче, шорт-трак. Пак като тези, но с изкуствено снижени кросови мотори...
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Спидуей в Търговище

      Цялото ми детство мина покрай трасетата с дядо ми, бог да го прости. Беше някакъв отговорен фактор за спидуея... Доколкото си спомням, имахме голям карач - Николай Романов? може би беше. Веднъж дори ме повози... и Димитър Рангелов веднъж ме вози, ама това е за мотокроса... Абе яко, а най-ми харесваше като стартират и се размирише на 2-тактова смес и как с батко ми подскачахме някой като падне да не е от "нашите"... Ех, спомени...

      Коментар


      • #4
        До: Спидуей в Търговище

        Милен Манев, единствения български състезател по спидуей, заедно с баща си, организира състезанието. За пръв път от много години(поне 15), се провежда такова състезание у нас.
        А моторите винаги са били четиритактови, миришело ти е на рициново масло на крос пистата

        Коментар


        • #5
          До: Спидуей в Търговище

          сигурно си прав, бях в т.нар. "предучилищна", че и по-малък все пак...

          Ще се радвам ако някой успее да подготви снимки и материал за състезанието, с огромно удоволствие ще го публикувам.

          Коментар


          • #6
            До: Спидуей в Търговище

            Двигателите са четиритактови, но наистина миришеше на някакъв рицин от тях - дали го сипваха по малко в бензина, дали самият бензин беше специален - не помня.

            За мен това е един от най-красивите мото-спортове, и е страхотно училище за по-нататъшно развитие в други дисциплини. За жалост в Европа нямаме щатския вариант с големите писти (400 метра права, влизане в завоя с 200км/ч), но и късият вариант си е достатъчно зрелищен.

            А и мисля че не е най-скъпия мотоциклетен спорт, стига да имаш писта. В Бг това е от голямо значение. Ще се радвам много да дръпне отново тази дисциплина.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Спидуей в Търговище

              Кара се с някакъв високооктанов бъркоч, но не е бензин.
              Кой знае и какви масла са ползвали.
              В сайта на Ява има менюали за двигателите, които ве още произвеждат и продават. Интересни работи пише.
              За съжаление преди години разпродадоха всичката техника, тогава собственост на ОСО.
              Ицо, ще си взема турбосапунерката, но като се знам какъв съм фотограф, едва ли ще стават за списане. Ще се постарая все пак.

              Коментар


              • #8
                До: Спидуей в Търговище

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                За съжаление преди години разпродадоха всичката техника, тогава собственост на ОСО.
                А ОСО - там беше началник дядо!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Спидуей в Търговище

                  А моторите винаги са били четиритактови, миришело ти е на рициново масло на крос пистата
                  Не знам дали са били четиеитактови,но навремето караха Jawа и определено си миришеше на рициново масло.
                  Последно редактирано от Goblin; 10-06-09, 16:31.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Спидуей в Търговище

                    Те и сега са Ява и преди и сега са си четиритактови.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Спидуей в Търговище

                      Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                      Цялото ми детство мина покрай трасетата с дядо ми, бог да го прости. Беше някакъв отговорен фактор за спидуея... Доколкото си спомням, имахме голям карач - Николай Романов? може би беше. Веднъж дори ме повози... и Димитър Рангелов веднъж ме вози, ама това е за мотокроса... Абе яко, а най-ми харесваше като стартират и се размирише на 2-тактова смес и как с батко ми подскачахме някой като падне да не е от "нашите"... Ех, спомени...
                      За гр. Търговище Спидуея беше по традиция най-посещавания спорт. Всичкия народ се изсипваше по пътя за пистата. От двете страни предприемчиви мургави сънародници продаваха семки и захарен памук, имаше шатри /войнишки палатки/ със дървени с метална конструкция сгъваеми маси и столове, скари с кИбапчета, и каси бера с натрошен върху тях блокове лед. Охраната беше от войничета от донабопната школа за шофьори. Народа идваше от съседните градове и правеха задръстване по улиците на града. Изобщо празник за града. Събираха се повече зрители на мотостадиона, отколкото на футболен мач. А в зелената площ вътре на мотостадиона се играеше мотобол. Помните ли я тази игра. /май нещо се отплеснах и ще трябва друга тема/.
                      Спомени, смомени... Сега като пиша ми се насълзяват очите, и макар, че не си падам и по спидуея и по кроса, защото са на затворено трасе, с умиление си спомням всичко това. Дано отново да се възроди този спорт. Много е зрелищен много е мъжки. Само 4 участника стартират в 1 серия, само 4 обиколки на пистата, с върховна концентрация за състезателите, спомням си също, че се провеждаха много международни състезания и даже кръгове от световния шампионат.

                      Клипче: http://www.youtube.com/watch?v=rSOfi96BzT4
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Спидуей в Търговище

                        Като малък, роднините много ми разправяха за мотопистата. Голямо веселие. А пък хората, които стояли на първите редове, ставали целите черни.
                        А пистата да не би да я стопанисва някой, тъй като тя си е потрошена цялата?
                        Искате ли, хората които сме от форума, да се срещнем?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Спидуей в Търговище

                          Да опушвахме се и не само от първите редове от сгурията по пистата. След всяка серия с цистерни поливаха пистата. И сега ще ръсят здраво.
                          Пистата си я има, но пейките са изгнили и обрасли с храсталак. Сега почистиха бурените и има по-човешки вид. Е трябва и боядисване, рекламни пана на спонсорите, не знам дали работи информационната система, сега цялата бивша база на ОСО е частна собственост.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Спидуей в Търговище


                            Сега кажете, къде ще се срещнем?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Спидуей в Търговище

                              ВЕЛИКО ТЪРНОВО ДАДЕ МНОГО НА ТОЗИ СПОРТ.ВСИЧКИ ПОМНЯТ ИВАН ДУПАЛОВ;ОРЛИН ЯНАКИЕВ;РУДОЛФ ВАЛЕНТИНОВ
                              ТАЗИ ВЕЧЕР РУДОЛФ ВАЛЕНТИНОВ ИЗВАДИ СТАРАТА АНТИКА-"ЯВА" МОДЕЛ 1985година И НАВЯРНО В СЪБОТА ПАК ЩЕ ПОКАЧИ АДРЕНАЛИНА НА ФЕНОВЕТЕ НА СПИДУЕЯ.ВЯРВАМ ЩЕ ВИДИМ И ДРУГИТЕ ДОАЕНИ НА ТОЗИ СПОРТ НИКОЛАЙ МАНЕВ,АНГЕЛ ЕВТИМОВ И ЛУДИЯ ЗДРАВКО ЙОРДАНОВ/КОЙТО СЕ ПРОБВА И В АТВ КРОСА/.ДАНО ТОЗИ ПЪТ ВРЕМЕТО Е С НАС ,А НЕ КАТО ПРЕДИ ДВЕ ГОДИНИ КОГАТО ПОРОЙ НАВОДНИ ПИСТАТА!
                              Последно редактирано от TROMBA; 10-06-09, 20:29.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X