Обява

Свий
Няма добавени обяви.

История на автокроса (бъгита) в БГ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • История на автокроса (бъгита) в БГ?

    Готвя едно материалче за състезанието по автокрос в с. Гривица, което се проведе наскоро.
    Искам да обогатя темата с малко история на този прадядо на оф-роуда. Може ли някой да ме ориентира в тази насока.
    Срам ме е, че дядо ми, бог да го прости, отговаряше навремето и за този спорт, ама тогава не съм и предполагал, че ще опра до него...
    Та ако може да ме подкрепите с някакви факти, линкове и т.н. ще съм безкрайно благодарен.


  • #2
    До: История на автокроса (бъгита) в БГ?

    Трабва да се обърнеш към колегите от СТ.Загора там беше най калното и най атрактивно трасе в БГ. от 20 стартирали автомобила ,до финала достигаха 7-10 самоделки защото си бяха такива. шаси от москвич, със двигател на лада, със окачване от каквото стане, със водопроводни или черни тръби за сигурност на пилота, за охлаждането и другото да не говорим.наш съсед по цяла година висеше над бъгито- Драган Савов, почти всички варненци запознати с аавтомобилизма го знаят, всички му помагаха, после идваше заветната дата и само кал кал кал, и бъгито оставаше някъде там, а след това да не казвам с каква мъка го качвахме и докарвахме обратно до Варна.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

    Коментар


    • #3
      До: История на автокроса (бъгита) в БГ?

      Разбрах че съседчето ми се е заело да си прави бъги на основата на вартбург ама нещо много в тайна го държи.Иначе нещо и аз взех да се усещам че се запалвам като ми идва една идея за основа да се ползва хонда шатъл 4 х 4,не знам само как ще се разберем с органите на реда че при нас са едни строги не е работа,

      Коментар


      • #4
        До: История на автокроса (бъгита) в БГ?

        Колега ако още те интересува нещо за автокроса и бъгитата може да се обърнеш към м.с.Неделчо Русев от град Търговище.Той е живата история на бъгитата -и дори на пенсионна възраст все още се състезава.Създател на първото бъги в България и основоположник на тоя спорт.
        А ако решиш и тая година да дойдеш в Гривица обади се да полафим на темата

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X