Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4х4"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4х4"

    Поради развихрилите се страсти около "ПРАВИЛНИЦИТЕ" и организацията на състезанията по OFF-ROAD,правя предложение съставяне на нов ПРАВИЛНИК и НАРЕДБА ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ И ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЯ С АВТОМОБИЛИ 4х4.
    Правилника трябва да съдържа следните ГЛАВИ:
    I. Общи положения
    II. Съкръщения и определения
    III. Видове състезания
    IV. Състезатели и водачи
    V. Права и задължения на участниците
    VI. Автомобили(групи и класове)
    VII. Длъжностни лица
    VIII.Трасе(състезателно растояние)
    IX. Старт
    X. Финал
    XI. Общ ред за движение по трасето
    XII. Хронометриране
    XIII.Сигнализиране на трасето(знаци маркировки и др.)
    XIV.Резултати от състезанията
    XV. Чужда помощ
    XVI. Мерки за безопасност
    XVII. Наказания
    XVIII.Рекламации
    XIX. Обжалване
    XX. Такса за участие
    XXI. Застраховки
    XXII. Протичане на състезанието

    Нека с общи усилия от страна на организаторите и участниците да да направим от този спорт едно приятно забавление без спорове
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

  • #2
    До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

    Ето и предложение от мен
    Прикачени файлове
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

      Всъщност правилник има публикуван, ето тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=11500
      [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

      Коментар


      • #4
        До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

        За да не се повтаряме вижте и тази тема с предложенията от нашия клуб, защото там има засегнати спорни моменти, които не знам защо никой от организаторите не иска да регламентира.
        Ето темата от преди не знам колко време: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8798
        Но ако някой беше регламентирал нещата по точки 5, 8.4 и 8.5 нямаше да имаме и проблемите във Варна, както и свободното тълкуване на правилника.
        Между другото все още нямаме обявена система за класиране в шампионата.
        И аз спирам да пиша за да не кажат, че се заяждам. А аз просто искам да имаме правила.
        Последно редактирано от IvanMarinov; 21-06-07, 11:36.

        Коментар


        • #5
          До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

          Да знам че има публикуван правилник от Сашо Ковачев но той явно е неработещ за това нека да се чуят всички предложения.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

            Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
            За да не се повтаряме вижте и тази тема с предложенията от нашия клуб, защото там има засегнати спорни моменти, които не знам защо никой от организаторите не иска да регламентира.
            Ето темата от преди не знам колко време: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8798
            Но ако някой беше регламентирал нещата по точки 5, 8.4 и 8.5 нямаше да имаме и проблемите във Варна, както и свободното тълкуване на правилника.
            Между другото все още нямаме обявена система за класиране в шампионата.
            И аз спирам да пиша за да не кажат, че се заяждам. А аз просто искам да имаме правила.
            Гледал съм и вашите предложения и одобрявам мно от моментите
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #7
              До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

              Да се зачеркне всичко направено до сега (като правилник) е, направо лудост.Камо ли да се пише нов.
              Според мен трябва да се направи една дискусия върху старият правилник и просто да се добавят, махнат или допълнят някой точки.
              Всеки учасник знае много добре, че няма състезание, което да е минало без недоволни, сърдити, ощетени и.т. н.Това състезани е може би ябълката на раздора, и за съжаление всичко се стовари на Пламен и Киро, не по-малко пострадаха и състезатели.
              Нека тук, или в отделна тема да се дават само предложения за промяна на правилника. Ако ние (състезателите) не помогнем на организаторите да направят състезание което да ни хареса и всички да са доволни, те нама да се справят.
              И като начао, имам едно предложение: НЕКА СЕ НАПРАВИ ЕДНА АРБИТРАЖНА КОМИСИЯ(от сестезатели, организатори, съдий и др.) ПРИМЕРНО ОТ СЕДЕМ ЧОВЕКА, ЗА ДА МОЖЕ ДА ИМА ВИНАГИ МНОЗИНСТВО, И ПРИ ВЪЗНИКВАНЕ НА СПОР ДА СЕ РЕШАВА ОТ ТАЗИ КОМИСИЯ ЧРЕЗ ГЛАСУВАНЕ.
              И понеже все се говори, че някой хора са все недоволни и те са виновни за за всички спорове( а според мене точно такива хора трябва да има повече) предлагам: В КОМИСИЯТА ДА ВЛЯЗАТ:
              -Иван Маринов (председател)
              -Янчо Терзиев
              -Митко-фулдата
              -Кирил Панайотов
              Много се надявам господата от БОС да прочетат това и да помислят.

              Коментар


              • #8
                До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

                Това с комисията е хубаво нещо и аз бих го приветствал, но смятам че като състезател с претенции за класиране не е правилно да съм член на тази комисия. Мисля, че по право председателското място е за Сашо Ковачев. Едно добро предложение за членове към вече изброените е и Вера Лагадова, Младен Павлов, Иво Върбанов и т.н. все хора с доста опит, умерени в действията и приказките си.
                Може и една така направена комисия да допълни съществуващия правилник и после да решава спорните въпроси (Когато това не е решено в самото състезание).

                Коментар


                • #9
                  До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

                  Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                  Това с комисията е хубаво нещо и аз бих го приветствал, но смятам че като състезател с претенции за класиране не е правилно да съм член на тази комисия. Мисля, че по право председателското място е за Сашо Ковачев. Едно добро предложение за членове към вече изброените е и Вера Лагадова, Младен Павлов, Иво Върбанов и т.н. все хора с доста опит, умерени в действията и приказките си.
                  Може и една така направена комисия да допълни съществуващия правилник и после да решава спорните въпроси (Когато това не е решено в самото състезание).
                  +10

                  Коментар


                  • #10
                    До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

                    а какви са правилата в други страни освен българия.що да измисляме топлата вода като може да се ползва нещо готово и да се нагоди за нашата действителност.в русия която е нам близка как е .в другите европейски държави не става въпрос за америка ами нещо по близко до нас.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

                      С риск да ви върна доста назад във времето

                      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=124
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=125

                      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=163
                      [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

                        Ами никой не чете , въпреки че това е триал правилник ... НО насоката е правилна

                        Коментар


                        • #13
                          До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

                          Искам да ви припомня едно от правилата на бюрократа: "Ако искаш един проблем никога да не бъде решен, създай комисия за разглеждането му". Напълно съм съгласен с това съждение и затова подържам тезата, че: ОРГАНИЗАТОРЪТ да има правото на крайно и окончателно решение. Разберете: това не е право, ами и отговорност - защото винаги ще има поне един недоволен. Но така е във всички спортове, където има арбитри или съдии. Не можеш във футбола да създадеш комисия, в която да участва съдията, вратаря на единия отбор, пом.треньора на другия и председателите на фенклубовете и тази комисия да решава спорните положения.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

                            Да ама във футбола правилата са ясни и има съдии които са различни от организатора и пак си има арбитражна комисия. А при нас има много недефинирани неща, което създава проблеми на организаторите и състезателите.
                            Но не знам защо някои хора не искат нещата поне тези които са ясни да се прецизират.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Предложения за изготвяне на "ПРАВИЛНИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ С АВТОМОБИЛИ 4

                              Във Формула 1 има комисия по безопасноста която е съставена от пилоти, организатори,мениджъри и други свързани със нея.Те взимат решения къде да намалят скороста по пистата и други подобни.Защо наистина не се направи нещо подобно и при нас и в съответствие с изряден правилник да се проведе един добър шампионат
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X