Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател и чаркалаци от Щаер-Пух

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател и чаркалаци от Щаер-Пух

    Някога се занимавах с ретромашини и накрая ми беше останал един Щаер-Пух 2000 ... но историята му завърши трагично в някой пункт за вторични суровини (държах го в имот на роднина - не ми се разправя... така се унищожава история).

    ето за това става дума:
    http://www.zuckerfabrik24.de/steyrpuch/steyr2000_2.htm

    От него е останал двигател и може би доста от окомплектовката - карбуратор, делко и т.н., мисля, че резервоара, радиатора брони и други работи също са налични.

    Не знам дали на някой може да са му от полза, понеже никога не съм виждал втори такъв екземпляр, но за каузата и на символична цена могат да сменят собственика. Намират се в района на Ловеч.
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    До: Двигател и чаркалаци от Щаер-Пух

    Подобен Steyr се продаваше преди време... Инъче е по патент на FIAT 1400, ако това може да още един жокер. Край Варна има изоставен такъв, но ревностно си го пазят...

    Коментар


    • #3
      До: Двигател и чаркалаци от Щаер-Пух

      Жокер ми не требе

      Отдалечил съм се от ретро возилата, понеже гълтат доста средства и време. Просто като видях, че има такъв раздел и писах какво ми е останало - ако на някой му трябва. Като казвам цена - имам прведвид нещо около стойноста на вторични суровини (да не дойде някой да го вземе и да го закара там) - ако съм сигурен, че човека ще го ползва по предназначение, ще го дам и без пари - на мен не ми върши никаква работа.

      За патента - не съм сигурен. Фиат и Щаер са имали звемане-даване, но ...

      Колата беше с 2000 сс двигател с горен разпределителен вал, 5 скорости + задна, сух еднодисков съединител в комбинация с хидротрансформатор... комбинация от листови ресори и спирални пружини отзад ...
      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

      Коментар


      • #4
        До: Двигател и чаркалаци от Щаер-Пух

        Здравеи колега а случаино заден мост, аз търся такъв мост стар и класически.

        Коментар


        • #5
          До: Двигател и чаркалаци от Щаер-Пух

          Не, изчезна с купето ...

          някой ден като имам път натам ще гледам да направя някоя снимка...
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X