Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продавам ретро акумулатор нов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продавам ретро акумулатор нов

    Акумулатора е 12 волтов в дървена кутия. Модел 6-СТЭН-140М Не е наливан с електролит. 140АЧ. Поставяли са ги на танковете Т-72 и селскостопанската техника. Довечера ще кача снимки защото рових рових в нета но никъде го няма по изображения. По принцип тези акумулатори макар и не заредени с електролит си имат срок на съхранение. Който ви казва че така могат да стоят вечно, значи нищо не разбира от акумулатори. Срока е 3 години. Този който имам аз е от 1975 год. Със сигурност ще заработи ако го налея,но ще е с намален капацитет примерно 100АЧ. Търся му 150 лева. Който реши да го вземе ще ми каже и аз ще го налея и заредя. Ще трябват няколко дни за тази операция защото той не е сухо зареден като съвременните празни батерии и ства малко по сложно. Когато го заредя проведа тестовете с модерната техника която имам и установя че този акумулатор ще работи и дава добър стартов ток ще бъде изпратен на новия собственик. Може да го изпратя и така празен, но не поемам отговорност ако не заработи.

  • #2
    От: Продавам ретро акумулатор нов

    ето един линк с рисунка
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Продавам ретро акумулатор нов

      За нас може и да са ретро ама руснаците още си ги произвеждат в дървените кутии и със странични полюси .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Продавам ретро акумулатор нов

        Да да вярно наистина ги ползват. Ама то това са истински акумулатори.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0015.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5652967Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0016.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5652968

        Коментар


        • #5
          От: Продавам ретро акумулатор нов

          С два такива акумолатора на времето карах Шкода-та.Много добри бяха и изкараха шест години и више, въпреки по-слабия от предвидените 165А за камиона капацитет и на пук на целия тормоз и опите да ги убия.Днес карам със 185А и при цялото глезене и ухажване от Моя страна едва искарват тоя срок.Вече не правят здрави неща всичко е еднодневка.
          0887284106-Митко
          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

          Коментар


          • #6
            От: Продавам ретро акумулатор нов

            Може ли размерите на акумулатора? Имам много сериозен интерес. Какъв стартов ток му дават?
            Ники

            Коментар


            • #7
              От: Продавам ретро акумулатор нов

              Борил съм се с такива. Ако не е разхерметизиран вероятно е напълно жив. Важно е да не му е изяден сандъкът от дървояди. В процеса на експлоатация пък му изгниват опорите на дръжките.

              Трябва да се има предвид че е чисто стартова батерия и издържа около 10 пълни разряда. За вариации на тема електрическа лебедка или соларна инсталация не бива да се мисли. Също и че за разлика от съвременните батерии ИЗИСКВА постоянен лек презаряд и съответстващото му доливане на вода. Саморазрядът му е голям и различен за различните клетки, поради което бързо се разбалансира.

              Може да се разчита на около 700 ампера стартов ток. Малко е и това е резултат от компромиса с другите му качества.

              Коментар


              • #8
                От: Продавам ретро акумулатор нов

                Понеже питах по горе за размери - http://www.matrix-autoclub.ru/file/akku.pdf

                На линка има цяла книжка с полезна информация за този тип акумулатори.
                Ники

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X