Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли реставриращи Жигули, Лада?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли реставриращи Жигули, Лада?

    Изпаднаха някои чаркове:

    Таван - Като гледам дължината предполагам е за седан.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG7453 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:58.0 КБ
ID:6009473

    Стоп за комби. Малко е стар.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG7450 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:6009474

    Контактен ключ.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG7449 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:6009475

    Няколко външни огледала за Жигули. Нови.

    Да използвам темата.

    Нови части за старо Волво. За съжаление не знам кой модел, но може да си ги познаете.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG7447 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:6009476
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

    Тоз' алтернатор колко Амперчета е ?И от какво е свалян ?
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

      Нов е. Пише 14в/55А и е от някакво Волво.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Нов е. Пише 14в/55А и е от някакво Волво.
        Мерси, за отговора, но ми идва малък...
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

          Като гледам ключалката е от багажника на Волво серия 244 . Имах такова на времето страхотен автомобил . Контактния ключ става за всички лади включително и Нива . Огледалата също стават и за Нива .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

            Аз съм решил тази година да реставрирам моето Жигули.



            Вече 40 години служи безотказно на нашето семейство и напълно заслужава. Тапицерията на тавана ми е необходима и имам желание да я закупя... Пиша ЛС.

            Коментар


            • #7
              От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

              Подарявам оригинален съединител (2-те части) от Нива 21214 на 30к км.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

                Аз вече трета година начева, откак реставрирам моята.Снимки - http://frysco2103.snimka.bg/automobi...600.590599.all

                Пиша не за подаръци или покупки, а заради заглавието на темата.Предполагам че много хора ще влязат заради това заглавие, с очакването да видят такъв пост.

                А какво да кажа за самата кола-купих я преди две години, за 1000 лв от Пирдоп.Човека който я продаваше, я беше взел за по ниска цена от един дядо, но мен това не ме вълнуваше-колата беше и все още е на 28 000 км.За съжаление в хронологията и влизла и сериозен челен удар.Заменени са калник, страница, предна престилка, капак, половин рамка на предния прозорец и част от предната маска-очиларка.При разбора, започнах само с външна обработка на видимата корозия, но в процеса на работа останах неудовлетворен и започнах отначало, с демонтаж на почти цялата муцуна.Обработвал съм с цинков грунд и си заварявах сам.Когато сглобих муцуната и нещата стигнаха до останалата част от купето, открих още корозия по дъното на колата, по специално около багажника и се обърнах за помощ към приятел.Той се съгласи и снимките на открито са от неговия двор.Решихме да свалим шагрето от дъното на колата, което видимо изглеждаше добре, но се оказа че под него има немалко повърхностна ръжда.Почиства я с малък пясъкоструй и обработва смесено с два вида препарати-коша и страниците с цинков грунд, основно защото с това съм започнал аз.Дъното на колата, след почистване, с ръждопреобразувател и фосфатен грунд на лакпром.По моя молба, разглоби някои от гредите отдолу и почисти ръждата скрита вътре и ги обработи с цинков грунд.
                Предстои да се завърши дъното, да се погрие със шагре и да се боядиса в цвета на колата.След това колата ще се боядиса и отгоре цялостно.

                Междувременно докато купето е при него, аз си завърших почистване, дефектоване и възстановяване на повредени и износени детайли по окачването, спирачките и трансмисията.Предстои ми да си сглобя блока на двигателя, който беше разглобен и дефектован още преди година и половина.Главата е възстановена преди това и търпеливо чака на стелажа.
                Последно редактирано от Frysco; 12-04-13, 17:46.

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

                  Правил съм няколко Жигули, но беше преди форумът да съществува. Нямам и никакви снимки, но ще кажа нещо любопитно: Като бях в КАТ с една от реставрациите, служителят от каналите вдигна капака и това, което видя, толкова го впечатли, че не провери нищо по колата и каза към колегата си: -Ето така трябва да се правят!
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

                    Правех ги много като начинаещ тенекеджия,оксиженист ,реставратор, а и доста след това до някое време,след това се захванах с монтьорството!Бях направил шаблони на абсолютно всички греди по пода и кошовете и си ги огъвахме на апкант!Калници ,кошове и въобще всякакви заварки се правеха с провар вана/оксижен/след шлайфане не се личеше ,че са сменявани!Имах интересен случай с Лада1500 на тъста на приятел,беше изтръпнал и ядосан се накарал на зет си ,че калниците не били сменявани,та требваше да му обяснявам на човека намясто за технологията-остана много доволен и си кара Ладето много години след това!Всяка кола от този тип/ВАЗ/ може да се рециклира така ,че да кара много повече от новите си събратя!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

                      Зависи от майстора и технологиите... но това ще е докато се продават части.В един момент хептен ще изчезнат и тогава децата ще почнат да ги търсят, както сега става с москвичите.Сега младежите наблягат на спорта, ретро ладите още не са популярно явление сред тях... дай им бегачки да си правят.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

                        Всеки от по старото поколение в един момент от живота си е реставрирал Лада ; Москвич или Волга . Някои са се наказали и със Запорожец или Трабант
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

                          Нали знаете Сервиза "Варен бук - Трабантиер" на "Черни връх"? Вчера минах оттам - и той е затворил. В двора имаше 7-8 Трабант-а, сега е празно.
                          Затова пък познавам човек от София (от друг форум), който се хвали, че има към 30 Трабанта!
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Всеки от по старото поколение в един момент от живота си е реставрирал Лада ; Москвич или Волга . Някои са се наказали и със Запорожец или Трабант
                            Ахъ....ама врътнах над 300ккм. със синия пламък от аватара...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли реставриращи Жигули, Лада?

                              Те Ладите си стават на бегачки!На един ВАЗ 2101 му бехме набили мотор и 5 степенна от Фиат 131 Абарт,е за каква бегачка ставаше въп рос.Аз самият си стегнах 2101 и го карах дълги години ,беше много добра пълнеше километража и беше много стабилна с изнесени джанти по 20мм .+ обърнат борд,усилени кошове ,прагове ,основен ремонт на мотор/препилена глава/ и скорости .Моторетката я карах само с Кастрол и БП,скоростите с МОТУЛ!Беше забележителен автомобил и като се сетя ме гони яка носталгия,жена ми плака когато я продадохме.Заигравал съм се със всякакви соц.возила и си бяха тръпка при това голяма,доста Волги станаха на добри пикапи,но най голямо приключение съм имал с Полонез и джип АРО!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X