Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се двигател за костенурка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търси се двигател за костенурка

    Здравейте колеги търся двигател за един бъдещ проект ето го http://joromainata.snimka.bg/hobby/1959.529635
    трябва ми двигател 1200сс с документи за да мога да си е регистрирам и да почна да работя по нея
    моля някой ако има предложения да свирка
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Търси се двигател за костенурка

    Имам доста работи 0889 555 162 Марино
    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

    Коментар


    • #3
      От: Търси се двигател за костенурка

      Нали няма да забравиш да пускаш снимки от реставрацията Костенурката е идеална за проект,успех!
      https://www.facebook.com/JDMClassicsBG

      Коментар


      • #4
        От: Търси се двигател за костенурка

        Няма да забравя стига да стигна до тази фаза
        за сега още търся двигател без особен успех
        хайде бре хора никой ли не е чувал някой да има за продаване двигател 1200 с документи?
        телефона ми е 0888 осем 2 60 4нула
        Последно редактирано от joromainata; 01-08-11, 14:56. Причина: добавен тел

        Коментар


        • #5
          От: Търси се двигател за костенурка

          Сложи по-голям 2000 .По-лесно ще намериш.
          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
          Grand 3.1TD
          0898 620 306 Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Търси се двигател за костенурка

            Дам колега и 2000 трудно се намира но тогава става една заигравка с КАТ и ТЕХНОТЕСТ че направо не си е работа
            иначе не отказвам един 2000 има къде да го бочна
            Последно редактирано от joromainata; 01-08-11, 20:11.

            Коментар


            • #7
              От: Търси се двигател за костенурка

              Колега - имам въпрос , понеже не разбирам от тези двигатели, но идеята ти ми харесва и ти стискам палци за успех .
              Въпроса - двигател 1200 някакъв модел ли е , или е кубатурата ?
              Дали няма да стане двигател от четиритактов Вартбург - те са 1100 и 1300 куб.см. и са на фаувето двигатели от ония години ....
              Успех !

              Коментар


              • #8
                От: Търси се двигател за костенурка

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Колега - имам въпрос , понеже не разбирам от тези двигатели, но идеята ти ми харесва и ти стискам палци за успех .
                Въпроса - двигател 1200 някакъв модел ли е , или е кубатурата ?
                Дали няма да стане двигател от четиритактов Вартбург - те са 1100 и 1300 куб.см. и са на фаувето двигатели от ония години ....
                Успех !
                1200 е кубатурата на най-малкия оригинален боксер на костенурката. Явно тази оригинално си е била с такъв. По-големите боксери доколкото си спомням са 1300, 1600 и 2000, като последния е монтиран само на бусовете. Галимациите с мотори от голф/вартбург, както и с 1.6 на пежо са възможни, но излизат от темата "реставрация", а явно целта на проекта не е да се прави Хотрод на базата на Костенурка.

                По темата:
                Имаше един "майстор" Тео на околовръстното м/у "Цар Борис" и "Пушкин", горе-долу срещу ЕМ-Комплект, който преди години се занимаваше основно с Костенурки. Не знам дали е още жив (много пиеше), но ако е, е много вероятно да намериш мотор при него. Ще познаеш мястото по една оглозгана Тойота 73-ка, която е зарязана зад мантинелата.
                Последно редактирано от stargazer; 02-08-11, 13:00.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: Търси се двигател за костенурка

                  Външния "белег" на 1200 куб.см е стойката на динамото. Тя е част от блока. При всички следващи кубатури е закрепена към блока с 4 шпилки..Преди доста време и аз си търсих такъв мотор но за съжеление не открих и минах на 1300 куб.см...
                  LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
                  E23,E36,E46,E39,E61.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търси се двигател за костенурка

                    Първоначално публикуван от Stefan Преглед на мнение
                    Външния "белег" на 1200 куб.см е стойката на динамото. Тя е част от блока. При всички следващи кубатури е закрепена към блока с 4 шпилки..Преди доста време и аз си търсих такъв мотор но за съжеление не открих и минах на 1300 куб.см...
                    Колегата е прав точно такъв трябва да е моя мотор ако държа да е автентична но има и 1200 кубикови двигатели с закрепване на динамото с 4 болта те са от по късен етап и са проивеждани дори след 80десете години
                    варияната с двигател от друга кола въобще не седи на дневен ред понеже има двигатели 1300 предимно(имам такъв) но това ме праща веднага на ТЕХНОТЕСТ
                    А и ми се иска да е максимално автентична
                    в допълнение да кажа че има двигатели и 1700сс
                    П.П. не знам за варбургите но те май не са с боксеров двигател
                    Последно редактирано от joromainata; 02-08-11, 20:34.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търси се двигател за костенурка

                      Само да вмъкна, че най-малкият мотор на "VW Костенурка" е 1000 кубика, после става - 1100 - 25 коня, това е блока с отлятата стойка на динамото, после (1954г) 1200 - 30 коня, кара, така до към 61, когато идва 1200-34 коне - записан в Гинес с 2 600 000км. без основен ремонт., после 1300 на базата на 34-те коне, следва 1500 и 1600, после новият 1300 и новият 1600, барабар с неостаряващият 34-коня, та до последният 1600i ...
                      VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                      SXS-Restorations 0886513079
                      Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търси се двигател за костенурка

                        Колега знам една цяла костенурка за продан с регистрация платени данаци и всичко там даже си е в движение.цената беше по памет950лв.
                        ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търси се двигател за костенурка

                          Ако може снимки но тя едва ли ще е като моята 1959 година иначе цената е добра
                          но аз си търся двигател за моята понеже повече си ми харесва като година на производство и най-вече мекия таван

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търси се двигател за костенурка

                            Във Франция , не далече от St. Tropez , като пътувах с мотора видях морга за костанурки.... имаше мнооого такива животни в двора на човека.
                            Който знае френски и може да ползва google , да атакува!
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търси се двигател за костенурка

                              Мога да му внеса блок, баш за неговата кола, с фактура за 100-200Е, после да сложа части за 1000-2000Е, но бюджетите ни са малки и търсим нещо от тука, па макар и за да го вкараме в час, пак да дадем същите пари, но белким покараме преди това...
                              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                              SXS-Restorations 0886513079
                              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X