Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам един Иж...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам един Иж...

    Имам ИЖ Юпитер 3К.Искам да го реставрирам, но главният проблем е, че няма никакви документи.Ако някой може да ми помогне по какъвто и да е начин, моля да ми пише.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Имам едно Иже...

    ами опитаи да ти издадът някакъв документ че си го купил от пунк за вторични суровини и да представиш този документ пред кат . Попитаи на някои пунк за метали как стоят нещата мисля че така може да стане врътката

    Коментар


    • #3
      До: Имам едно Иже...

      Има начини да се регистрира приятел...Първия е както каза колегата,отиваш в някой пункт за вторични суровини,и ти издават фактура че въпросния мотор си го купил оттам.После правиш всичко оригинално,не трябва да има неща стил made in home, по мотора,ако ме разбираш какво имам в предвит.Минаваш на технотест(което е доста трудно),оттам ти дават документ,че въпростния мотор е годен за движение по пътищата,с този документ,отиваш в КАТ,и си го регистрираш.Така ставаше преди,сега дали става този номер не съм сигурен.Най-добре е да издириш собственика по документи,и да си се разберете,но в повечето случаи или са починали,и ще трябва да се разправяш с наследници,или данъците му не са плащани от мнооооого години.Абе с две думи не ти завиждам.Междо другото ако се откажеш от реставрирането,може да го уредиме.Имам планета 2,спорт,и юпитер 5,и всичките ги продавам(бартеросвам) ако имаш интерес .Успех...
      harley davidson-fan

      Коментар


      • #4
        До: Имам едно Иже...

        Хубавото е, че стария собственик е дядо ми и се заклевам, че няма да има нищо ''Made in home''

        Коментар


        • #5
          До: Имам едно Иже...

          Първоначално публикуван от balkan75250 Преглед на мнение
          Хубавото е, че стария собственик е дядо ми и се заклевам, че няма да има нищо ''Made in home''
          Е,значи си голям късметлия.Ако имаш 18 отивате в КАТ,и там ще ви обяснят какво трябва да се прави.
          harley davidson-fan

          Коментар


          • #6
            До: Имам едно Иже...

            Без да обиждам никого ,се сетих за вица дето прасето сложило каската,очилата и чака в коша
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #7
              До: Имам едно Иже...

              единия ти сигурен вариант е с пункта за вторични суровини,а другия-купуваш някоя регистрация от предаден вече за скрап мотоциклет и пренабиваш номера на двигателя.УСПЕХ ти желая и те поздравявам за желанието да съхраниш тоя руснак
              HUSGVARNA 630 SMR
              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

              Коментар


              • #8
                До: Имам едно Иже...

                Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                единия ти сигурен вариант е с пункта за вторични суровини,а другия-купуваш някоя регистрация от предаден вече за скрап мотоциклет и пренабиваш номера на двигателя.УСПЕХ ти желая и те поздравявам за желанието да съхраниш тоя руснак
                Но защо???Собственика по документи е дядо му.Просто отиват в кат,плащат му данаците,сменят номера,и го прехвърлят.Има и друг начин да ти го прехвърли-чрез дарение,но ако се направи така ако има други наследници след време може да го успорват,и става кофти....
                harley davidson-fan

                Коментар


                • #9
                  До: Имам едно Иже...

                  като гледам тия бели емайлирани номера все ми се струва че по документи все още е на някое предприятие от онова време което не се знае дали още съществува дано греша и не съм прав.
                  0887284106-Митко
                  http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                  http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                  Коментар


                  • #10
                    До: Имам един Иж...

                    Позволих си да преименувам леко темата, защото няма съветски/руски завод-производител на име Иже.

                    По въпроса за документите - взимай дядо ти в КАТ, както те посъветваха преждеговорящите, да проучите какво-що, а после при нотариуса.

                    Изобщо, ама изобщо не се захващай с пренабиване на номера, защото или ще изгубиш мотора, или солидна сума за "почерпки".
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Имам един Иж...

                      ИЖа е с бели номера защото е бил служебен във ВИК и дядо ни е работил нещо като контролиращ орган и постоянно е карал разни мотори (Ява с кош , ИЖ Юпитер 3 - 2бр. , ИЖ Юпитер 5 разни Симсони и др.) . След това се е пенсионирал и моторите са ги бракували и са му ги дали или продали . През годините ги е продавал и сега остана само ИЖа . Той пък се е движил до преди 10тина години и са го карали само до нивите . Като бяхме малки аз , брат ми (balkan75250) и братовчед ми , мотора вече не палеше започнахме да го бутаме по разни баири и да се спускаме по тях (детска му работа) , затова сега сме толкова яки и мускулести . А сега започнахме да го реставрираме .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Имам един Иж...

                        Регистрация на такъв ИЖ и ETZ 250 се продаваше на евтина цена в един от моите форуми. Ако знаех по-рано, нямаше да гоня продавача. Можеше да ти дам координатите му и след това да го банна. Ще видя, какво мога да изровя от Пловдивския край. Може и да излезе още нещо.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Имам един Иж...

                          Това с пункта вече на става!като отидеш в КАТ ти искат стария талон и документ кой го е закарал на вторични.
                          Последно редактирано от м20_маниак; 15-11-09, 20:31.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Имам един Иж...

                            Значи по-добре се откажи да му оправяш документите .
                            harley davidson-fan

                            Коментар


                            • #15
                              До: Имам един Иж...

                              Днес успях да го запалим само му сипах бензина и запали. Иначе ще оправя документите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X