Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ява Велорекс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • cavtalan
    отговори
    От: До: Ява Велорекс

    Първоначално публикуван от iliqn_kocev Преглед на мнение
    колега аз мога да ти помогна с покривалото ама съм чак в русе иначе сме правили на два велорекса покривала от кожа за гуруци става супер и е добре от брезент сега триколките си брамчат в холандия и другат в германия мн добри и интересни машини са

    Колега от русе ако можеш да ушиеш кожите ето тел. да се разберем - 0883770091

    Остави коментар:


  • stoyangs
    отговори
    От: До: Ява Велорекс

    Първоначално публикуван от iliqn_kocev Преглед на мнение
    колега аз мога да ти помогна с покривалото ама съм чак в русе иначе сме правили на два велорекса покривала от кожа за гуруци става супер и е добре от брезент сега триколките си брамчат в холандия и другат в германия мн добри и интересни машини са
    аз тьрся покривало за велорекс , може ли да помогнеш ????

    Остави коментар:


  • y.s.d
    отговори
    До: Ява Велорекс

    Колега Ivan j какъв тип е двигателя? Интересуват ме тези машинки. Ако може прати някой-друг ред на y.s.d@abv.bg. Или даи GSM. Благодарско предварително

    Остави коментар:


  • iliqn_kocev
    отговори
    До: Ява Велорекс

    Първоначално публикуван от BIG BFG Преглед на мнение
    Мерси колега засега стария работи добре но ако закъсаме ще те потърся.Имаме проблем единствено с покривалото понеже е оригиналното на едно място бризента е леко прокъсан.Приятеля ми искаше да го смени и доста обикаля по София но навсякъде греда!Момчето попита в няколко фирми които се занимават с покривала за камиони но никой не иска да се заема защото формата е доста нетипична (покривалото е от 3 части)Накрая се намери една фирма където правят нови покривала за кабриолети но понеже бризента е специялен не избелява има гаранция и тн. искаха към 600 лв Така триколката остана със стария
    В момента триколката е разглобена за почистване измиване и евентуално нова боя.Лошото е че все не достига време за нея
    колега аз мога да ти помогна с покривалото ама съм чак в русе иначе сме правили на два велорекса покривала от кожа за гуруци става супер и е добре от брезент сега триколките си брамчат в холандия и другат в германия мн добри и интересни машини са

    Остави коментар:


  • y.s.d
    отговори
    До: Ява Велорекс

    По тези Калинки и аз се запалих доста. Моята е 16/350- 66г. в процес на възстановяване.Търся динамостартера, турбината а и всякакви чаркове. Който може да помага. y.s.d@abv.bg

    Остави коментар:


  • ГАЗ69
    отговори
    До: Ява Велорекс

    Много симпатична машинка.Отдавна си търся такава,ама цените ,на които попадам ми са високи.

    Остави коментар:


  • zhivko88
    отговори
    До: Ява Велорекс

    Хора аз имам два такива Единия е почти реставриран трябва само да се зглоби и може би е единствения Велорекс в България, който е минал песекоструй и почти целия е боядисан прахово. Другия ми е без дукументи и засега го пазя зада мога по него да зглобя другия и евентуално за части. Аз си бях намерил в един чешки сайт цял комплект кожи за Велорекс, защото целия е в кожи и като стигна до кожите ще си поръчам . Скоро време обещавам да ги снимам и да почна да зглобявам

    Остави коментар:


  • BIG BFG
    отговори
    До: Ява Велорекс

    Мерси колега засега стария работи добре но ако закъсаме ще те потърся.Имаме проблем единствено с покривалото понеже е оригиналното на едно място бризента е леко прокъсан.Приятеля ми искаше да го смени и доста обикаля по София но навсякъде греда!Момчето попита в няколко фирми които се занимават с покривала за камиони но никой не иска да се заема защото формата е доста нетипична (покривалото е от 3 части)Накрая се намери една фирма където правят нови покривала за кабриолети но понеже бризента е специялен не избелява има гаранция и тн. искаха към 600 лв Така триколката остана със стария
    В момента триколката е разглобена за почистване измиване и евентуално нова боя.Лошото е че все не достига време за нея

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    До: Ява Велорекс

    Имам половин двигател от такова чудо.
    Трябва ли ви?

    Остави коментар:


  • BIG BFG
    започна тема Ява Велорекс

    Ява Велорекс

    Здравейте колеги фенове на Олд Таймерите ще ви покажа няколко снимки и клипчета на една много стара машинка надявам се да ви харесат.Мой много добър приятел я придоби след 4 години преговори и почерпки (не се шегувам) с едно старче Дядото и е първи собственик и навремето дори е стигал няколко пъти на морето с нея.Много неща по нея са си оргиналните въпреки че е произведена 1965 г.Двигателя и е Ява има 4 скорости има и 2 турбини за охлаждане.Окачването също не е пипано.Направи ми впечатление че пода е от душеме и не е мръднал.Като цяло състоянието на това чудо е запазено защото стоеше като по филмите в едина барака със сено а в кожените джобове на вратите намериха гнездо с яйцаМерака беше голям и решихме да го покажем на най-близкия мотосъбор където стари моторджии му се радваха като малки деца



    Тази снимка ми е любима

    Имаме си и фарове и светят

    Хора идваха да се снимат с триколката която малко неочаквано за нас се превърна в атракция при положение че имаше страхотни мотори както чисто нови " ПВЦ "та както им казва един приятел така и старички но лъскави Харлита.
    Ето снимка с изглет отзад мигачите не са оригиналните защото единия е счупен.Новите са от Рено 10 и са любезно предоставени от колегата ни Slavika 1980 който прави бъги от същото Рено.

    Ето и едно клипче за да чуете звука на машинката
    http://vbox7.com/play:4f227056
    Накрая поздрави от малката ни но сплотена групичка фенове на моторите и ретрото

    Последно редактирано от BIG BFG; 03-05-09, 08:38.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X