Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

    Здравейте колеги! Сменях лагери и семеринги на MZ ES 175/1 и при сглабяне на двигателя всичко си беше нормално. като събрах скоростите пробвах всяка скорост , всички бяха нормални , без проблеми. Сложих двигателя на мотора и сипах масло. Реших да го бутна малко на скорост за да се разкара маслото из картерите. Като включих първа скорост - тотален блокаж - ни напред , ни назад , със съединител , без съединител - абе блок. На другите скорости не е така - влизат си , като бутам мотора и стинса съединителя буталото спира да се движи. Само на първа скорост е така. Реших че нещо са се разместили зъбчатките дето съм го намествал по двигателя ,т.е че са се размърдали и тая за първа скорост опира с някоя друга зъбчатка и за това се блокира. Поразклатих мотора на едната страна и на другата - за малко тръгна въпросната първа скорост. В момента , в който спрях да го бутам - пак блокаж и повече не успях да я накарам да тръгне. Някакви идеи ?

  • #2
    От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

    А каква е причината да буташ мотора, че да разбиеш маслото, а за това не използваш манивелата ? Тя движи ли се, или не ?

    Коментар


    • #3
      От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

      Първоначално публикуван от aironhight Преглед на мнение
      Здравейте колеги! Сменях лагери и семеринги на MZ ES 175/1 и при сглабяне на двигателя всичко си беше нормално. като събрах скоростите пробвах всяка скорост , всички бяха нормални , без проблеми. Сложих двигателя на мотора и сипах масло. Реших да го бутна малко на скорост за да се разкара маслото из картерите. Като включих първа скорост - тотален блокаж - ни напред , ни назад , със съединител , без съединител - абе блок. На другите скорости не е така - влизат си , като бутам мотора и стинса съединителя буталото спира да се движи. Само на първа скорост е така. Реших че нещо са се разместили зъбчатките дето съм го намествал по двигателя ,т.е че са се размърдали и тая за първа скорост опира с някоя друга зъбчатка и за това се блокира. Поразклатих мотора на едната страна и на другата - за малко тръгна въпросната първа скорост. В момента , в който спрях да го бутам - пак блокаж и повече не успях да я накарам да тръгне. Някакви идеи ?
      Виж отдоло до пробката за маслото има една подобна но това е фиксатор със съчма и пружина на скоростите, отвий я и виж без фиксатора може ли да се разблокира скоростта. Ако не, наново отваряне и сглобяване Картерните половини се сгробяват на трета скорост мисля, накой ги мъчат на неутрална но не става, има и дистанционни шайби и е трябвало хубаво да запомниш коя от къде е може нещо да си объркал.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #4
        От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

        Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
        А каква е причината да буташ мотора, че да разбиеш маслото, а за това не използваш манивелата ? Тя движи ли се, или не ?
        Движи се , когато не е заблокирал двигателя. Като се появи това явление "блокирането" и манивелата не може да се натиска.


        Ако проработят без съчмите какво правя ???

        Коментар


        • #5
          От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

          Кои съчми, тази за фиксатора на свободната ли ? Пробвай, дано се размине без да отваряш отново двигателя, но за да става така, значи има нещо което пречи, над вечер ще погледна едно нещо и ще умуваме.......

          Коментар


          • #6
            От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

            Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
            Кои съчми, тази за фиксатора на свободната ли ? Пробвай, дано се размине без да отваряш отново двигателя, но за да става така, значи има нещо което пречи, над вечер ще погледна едно нещо и ще умуваме.......
            Този фиксатор не е само за свободна, тази съчма фиксира срещу всяка скорост. А да блокира така най вероятно включва две скорости заедно. С умуване надали ще стане, с разтваряне на ново е по вероятно. Не го ецай така, може да изрони нещо.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • #7
              От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

              Не правилно зацепени скорости,една зъбчатка мисля че можеше да се обърне обратно или вилка ли беше,мисля че на втора скорост,сглобяваш го пробваш малко затягат всичко уж точно да ама не.Този модел двигател ми беше първия допир до мз над 150 кубика,само че аз бях упорит и на бутане успях да изкъртя скоростите след тази случка никога не съм бъркал правилното нареждане.

              Коментар


              • #8
                От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

                Здравейте, днес точно поради темата , .разглобих един двигател който бях купил за части. При модела ЕС 175 и ЕС 250 има две сачми, едната е за фиксиране на свободната, другата е за фиксиране на скоростите. Снимки ще кача утре защото сега пиша от телефона, но вече съм сигурен, че проблема ще се оправи само с отваряне на двигателя, а Христо може да е казал точната причина. .......

                Коментар


                • #9
                  От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

                  Ето и снимките, но със сигурност ще се наложи да отваряш двигателя отново. Първо качвам превключвателя/избирача Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5722461Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037280317.jpg
Прегледи:1
Размер:181.1 КБ
ID:5722462Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037280316.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:5722463Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037280319.jpg
Прегледи:1
Размер:164.1 КБ
ID:5722464Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037280382.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5722465Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037280321.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5722468Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037280322.jpg
Прегледи:1
Размер:137.4 КБ
ID:5722466Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037280323.jpg
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:5722467Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5722469Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5722470после зъбното колело и мястото за храповика в общ и близък план, след това в разглобено състояние на оста на която се движат вилките, вилките в едно с шайбите и след това стъпка по стъпка на събирането на самите скорости и обърни внимание на шайбите, а на последната снимка се вижда и как трябва да е зацепен гребена в превключвача за да могат да се включват всички предавки. Дано съм ти бил полезен.........

                  Коментар


                  • #10
                    От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

                    Грешката ми е , че шайбата не е под най-горното зъбно колело на вала , който е вдясно на снимките , а над него , т.е. е най-отгоре Ето я грешката

                    Коментар


                    • #11
                      От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

                      Първоначално публикуван от aironhight Преглед на мнение
                      Грешката ми е , че шайбата не е под най-горното зъбно колело на вала , който е вдясно на снимките , а над него , т.е. е най-отгоре Ето я грешката
                      И в края на краищата, ти оправили я, или още не си затворил двигателя ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

                        Първоначално публикуван от aironhight Преглед на мнение
                        Грешката ми е , че шайбата не е под най-горното зъбно колело на вала , който е вдясно на снимките , а над него , т.е. е най-отгоре Ето я грешката
                        И в края на краищата, ти оправили я, или още не си затворил двигателя ? И внимавай как ще сложиш зъбчатката, канала за вилката трябва да е от долната страна, а не отгоре......

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
                          От: Блокирала първа скорост MZ ES 175/1

                          И в края на краищата, ти оправили я, или още не си затворил двигателя ? И внимавай как ще сложиш зъбчатката, канала за вилката трябва да е от долната страна, а не отгоре......
                          Точно навреме отговарям.
                          Двигателя се оправи да. Димо от форума ми асистира с неговия механик, защото нямах възможност да го отварям отново.

                          Коментар


                          • #14
                            Ахахаха По-добре късно отколкото никога.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X