Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Урал М-66

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Урал М-66

    Довечера ще пробвам с ацетон.Не ми се иска да го боядисвам.

    Коментар


    • #62
      От: Урал М-66

      С пистолет с горещ въздух?
      0884 987 137
      В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

      Коментар


      • #63
        От: Урал М-66

        Колега, ако не те мързи, свали буталата и цилиндрите, прати ми ги по куриер и ще ги дам в княжевската шлайфбаза. На моя М-72 там ги правиха и съм доволен, над 2000км върви чудесно, не е загрявал, затягал и т.н.
        Колкото до боята, пробвай да я накиснеш за 24 часа със спирачна течност. Би тябвало да я надигне. Ако не, във всяка железария продават "терминатор", за който също не съм сигурен, че ще помогне, но така пише на опаковката

        Коментар


        • #64
          От: Урал М-66

          Сода каустик. С "гасена" сода каустик се премахва всякаква боя независимо колко пласта са един върху друг, пълниш коритото или варела, потапяш калника и го оставяш да стои като чат-пат проверяваш дали боята е паднала и от долу се е показал металния блясък. Това може да продължи няколко дни, но когато трябва да се премахва боя от т.н. "меки" метали - /алуминий, бронз и т.н./ трябва много да се внимава и тези детайли не се оставят да киснат дълго време в содата защото се получавало нещо подобно на попиване в метала заради самата му структура. По този начин почистих две глави от М 72 и се получи, боята падна на цяло. Най-добре е да цапнеш боя на някакъв непотребен алуминиев детайл и първо да пробваш на него, ако ти резултата ти хареса действай... Забравих да кажа, че един килограм сода каустик се гаси в три литра вода и содата да е Павликенска и да е на люспи

          Коментар


          • #65
            От: Урал М-66

            Аууу, че съвети.
            А знаеш ли, че содата каустик разтваря алуминия?
            Ако не става с разредител, вероятно не, използвай мека телена четка.

            Коментар


            • #66
              От: Урал М-66

              Е той затова е казал да се внимава и първо да пробва с непотребен алуминиев детайл. Но цвета ще се промени със сигурност , преди ползвах един обезмаслител , всичко чистеше , но много променяше алуминия. Обаче е много вероятно главата като загрее да си възвърне цвета.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #67
                От: Урал М-66

                Абе, форум, всеки е по-умен от предния

                Коментар


                • #68
                  От: Урал М-66

                  С по агресивни материали съм пробвал на други работи и прецакват алуминия.
                  Относно предложението на колегата cek за цилиндрите.Тези ме "мързи" да ги сваля ,но имам няколко други които за са шлайфане до първи ремонт.Ако важи офертата и за тях бих се възползвал,но малко по нататък.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Урал М-66

                    Първоначално публикуван от Ivan_J
                    Аууу, че съвети.
                    Казвам по какъв начин съм оправил подобен проблем, не налагам мнение.......и не се правя на всезнайко, а и не съм казал, че това е най-правилния начин на премахване на боя.... cek сподели за спирачната течност, а аз за содата, ако някой знае друг метод за сваляне на боя без механанична интервенция нека да го каже , иначе цвета на главите които аз обработих, не се промени изобщо, може да се види и от снимката, а motor_men е прав, че след употреба на обезмаслител се променя цвета на метала мога да го потвърдя и аз.........Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01181.jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5700330
                    Последно редактирано от spongi; 01-02-16, 07:55.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Урал М-66

                      Твоите са чугунени

                      Коментар


                      • #71
                        От: Урал М-66

                        Те неговите са от две части , едната част е чугун , другата алуминии , снимал ни е алуминиевата част ,пак си е глава.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #72
                          От: Урал М-66

                          Чугунени са цилиндрите на М72. Главите са от алуминий. Някой ако се подведе да чисти със сода каустик алуминий, трябва да е за много кратко и след това половин ден миене с вода. Относно боята, опитай с толуол или ксилол, ако намериш, или поне с коресилин напой един парцал, сложи го върху боята и опаковай всичко с найлон и го остави да преседи. Може и да стане. Или взимаш сода бикарбонат и с компресора.
                          Абре четете ли какво пишете?? - глави от две части, така ли да го разбирам??? В едната част буталото, в другата горивната камера??
                          Последно редактирано от gnomerhone; 01-02-16, 09:04. Причина: озадачен от нови термини
                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • #73
                            От: Урал М-66

                            Частта в която са клапаните е едно цяло с цилиндъра , за това казва Иван , че е от чугун. В другата част/алуминиевата/ няма клапани , горивната камера се образува в двете при сглобено положение.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #74
                              От: Урал М-66

                              Не разбрах какво общо имат клапаните с термина, ползван в български език да означи частта, затваряща цилиндър на двг с вътрешно горене. В немският език може да има две отделни думи за двата типа различни глави, но в българския поне аз не съм срещал друго наименование....досега обаче, че това последното тълкуване ептем ме обърка. Значи, цилиндър с клапаните в него е ...главоцилиндър??
                              Не се ли казваше "доскоро" газоразпределение със стоящи или странични клапани?? На двутактовите двигатели как викате на капака, затварящ цилиндъра, или частта, в която се мандахерца буталото?? Цилиндъра е цилиндър без значение има ли клапани или не. Ама и това е една полемика...
                              При двигателите със стоящи клапани има поне три модела горивни камери, имащи толкова общо със цилиндъра, колкото има и настоящата конвенционална концепция.
                              Последно редактирано от gnomerhone; 01-02-16, 15:18. Причина: допълнение
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар


                              • #75
                                От: Урал М-66

                                Ако преценяваш коя част каква е ,по това как се разглобява двигателя , може да си прав. Но ако се преценява коя част каква по това каква функция изпълнява , нещата са други. Или трябва да казваме , че цилиндрите се пълнят с горивна смес влизаща през отвори в цилиндъра , изгорелите газове се продухват през отвори в цилиндъра ? Нали говорим за четиритактов двигател.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X