Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Освежаване на Балкан 250 М2.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Освежаване на Балкан 250 М2.

    Здравейте,сдобих се с един стар мотор Балкан 250,1960г. Решил съм да го постегна и да го подкарвам догодина.Сблъсках се с някои проблеми, и по съвет на колега от форума публикувам тази с молба за съвети и помощ при освежаването.Разглобил съм го на съставните му части,рамката беше сцепена на 4 места.Заварих пукнатините ,занесох рамката на песъкоструйка ,след това на прахово стана като нова.Започнах да сглобявам предницата ,но телескопите са в лошо състояние с деруги по тръбите и износени семеринги.Могат ли да се ремонтират ,и къде?И задните амортисьори не са много добре.Изпускат масло и стеблата са надрани.Както и гумените втулки са за смяна.За сега това ме затруднява.Ще съм благодарен на всеки споделил мнение.

  • #2
    От: Освежаване на Балкан 250 М2.

    Търсиш части, които е изключение да намериш нови. Вариантите са два - да се правят наново или да приспособяваш от нещо друго. Мога да дам за пример гумичките на задните амортисьори - аз сложих от гумички за клапани на руски автомобил, не помня лада ли беше или нещо друго. Най-добре със старата гумичка да търсиш магазин за руски автомобили. Иначе има фирми, които биха произвели, но вероятно ще искат количество, например тези http://www.polymersystem.net/ Ако има нужда от нещо друго, с което можем да помогнем, ще се отзовем с удоволствие

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X