Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един по-различен велосипед с двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Един по-различен велосипед с двигател

    Сглобих модела за да отговаря на следните изисквания от моя страна:
    1.Да е по-леко от скутер(около 50кг)
    2.Да е по-икономично от скутер(под 1.5л/100км)
    3.Да се управлява без каквито и да било документи ,съответно и без данъци такси граждански и т.н...
    4.Да не нося каска(имам близо 100 000 км на мотоциклет и каската никога не съм я харесвал ,но трябваше да нося)
    5.Да има максимална скорост по-висока от китайски скутер 50кубика (70км/ч)
    6.Да може да се съхранява в мазе ,достъп до което имам по стълбище.
    7.Двигателят да е без електроника с проста и надеждна конструкция.(центробежен маслен съединител,цилиндър от чугун , чукче и наковалня)
    8.Да карам велосипед и да не въртя педали .
    9.Велосипеда трябваше да има двигател скорости и една верига ,защото не харесвам ДВГ за велосипед, които се предлагат ,заради добавянето на втора такава.
    http://pekisto.snimka.bg/tuning/velo...vigatel.725117

  • #2
    От: Един по-различен велосипед с двигател

    Браво за положения труд, ако може да разкажеш малко по подробно и да споделиш защо не си си взел някоя готова конструкция от типа Пиаджо, Пух, Пежо или друга.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      От: Един по-различен велосипед с двигател

      Ще издържат ли спиците на натоварването?
      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

      Коментар


      • #4
        От: Един по-различен велосипед с двигател

        Педалетката имаше някои недостатъци ,като:
        1.Старомоден външен вид
        2.Тежка рамка и много зле работещо окачване.
        3.При повреда на двигателя карането с педали е почти невъзможно.Предавателното число е такова,че като въртиш не се придвижваш нормално ,както с велосипед.Има нужда от скорости ,които производителя не е предвидил такива.
        При велосипеда също има един недостатък:
        1.Трябва да се въртят педали ,което на мен не ми се прави.
        Хубавото на двигателя на този модел педалетка марка Гарели е че съединителят е центробежен в масло и при него се получава винаги едно много плавно зацепване независимо от начина на подаване на газ.Това е важно ,когато се монтира на велосипед ,за да издържи конструкцията му.Именно заради това реших да опитам и накрая се получи едно доста удобно за придвижване на къси и дълги разстояния превозно средство.Седемте скорости работят както при използване само на педали ,така и при работа на двигателя.Така ,ако има някаква авария движението само на педали е вече по-нормално отколкото с педалетката.Седмата скорост и ниското тегло на рамката (спрямо рамката на педалетката) позволява висока максимална скорост - 70км/час.Тук е момента да подчертая ,че това е доста голяма скорост за един велосипед ,затова предавката се използва главно за икономия на гориво и сваляне на оборотите на двигателя при по-дълги преходи и равен път.Най-приятната скорост извън градско е 40-50км/ч. на 7ма скорост.В града придвижването става на 1ва скорост и максималната скорост е 30км/ч като мощността е доста добра.Не се налага подпомагане с педали ,което също е възможно благодарение на конструкцията на двигателя.

        Коментар


        • #5
          От: Един по-различен велосипед с двигател

          Това с каската не си го мисли даже! Едно падане е достатъчно за да разбереш, но може и да няма второ падане!

          Коментар


          • #6
            От: Един по-различен велосипед с двигател

            Убаво!
            Даже много Убаво.
            Само дето от точка 3 на татък нещата не са толкова розови. Доколкото съм информиран в нашия ЗДвП не предвижда никаква форма на либерален режим за придвижване на каквото и да е ППС с каквото и да било различно от мускулно задвижване. Ченгетата са толерантни за сега , но ако стане нЕкъв сакатлък???
            Чисто технически - там където са отишли педалите не са ли неудобни? Виждат ми се доста назад. И още едно питане - свещта попада точно на пътя на водата и калта от предната гума - не създава ли проблеми?
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Един по-различен велосипед с двигател

              Аз имам няколко чотни , над които бих помислил повечеко
              1.За скорости от сорта на 70 км/ч , каската е задължителна
              2.Тези спирачки, са опасни при такива скорости , ще имат голямо натоварване , от повишената маса, следователно ще загреят бързо и няма да можеш да спреш в някой важен момент - смени поне дисковете с по-големни
              3. Не видях светлини , а при такива високи скорости , е желателно да имаш поне сигнални светлини , за да те виждао другите участници в движението.
              4. Писал си за центробежен съединител , но видях ,че си запазил декланшора, който е доста нисък клас и няма да издържи натоварването , ако мислиш да го ползваш по предназначение.

              Иначе браво за положения труд
              Аз лично бих го тествал известно време с ниски скорости , зада си проличат недостатъците.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #8
                От: Един по-различен велосипед с двигател

                Съгласен съм за каската че дава по-голяма безопасност.От друга страна погледнато обаче тя дава и чувство за сигурност,което пък предполага малко по-рисковано управление отколкото при липса на такава. В крайна сметка я нося ,но само извън града където скоростта ми е над 20км в час. В града се придвижвам с 20 и затова мисля че няма смисъл от нея ,макар че винаги има риск. Даже и като вървя пеш мога да попадна в ситуация ,в която каска може да ме спаси ,но не нося. Всеки ден всеки от нас поема някакъв риск ,но това не трябва да ни пречи да си живеем спокойно.

                Коментар


                • #9
                  От: Един по-различен велосипед с двигател

                  Ще бъдат добавени светлини ,клаксон трети маслен амортесьор и трета спирачка на задната капла.А каската както съм написал и по-горе се носи при скорости над 20км/ч.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Един по-различен велосипед с двигател

                    Педалите са точно на мястото на средното движение ,а лулата е влагоустойчива (преработил съм я).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Един по-различен велосипед с двигател

                      http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/73365...aredba_I45.pdf - чл. 1, ал. 3, т. 4 - свободен режим
                      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Един по-различен велосипед с двигател

                        и какво е предимството - че бръмчи и смърди, но пък не носиш каска ???
                        Карал съм колело със 70кмч и съм падал с 60... Сам стигнах до Пирогов след това /от Копитото/ и се събраха 5 доктора и не вярваха, че съм бил с колело, а не с мотор... Като ме превързаха бях човечето на Мишлен

                        100 пъти по-добре е електрически велосипед, въпреки че развива "само" 40-ина кмч!
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Един по-различен велосипед с двигател

                          Зависи и от електричката 2 двигателя по 1кв. с хубав контролер се опъват на доста сериозни моторчета

                          Коментар


                          • #14
                            От: Един по-различен велосипед с двигател

                            Ще покъсаш спиците. Можеш да помислиш за някаква ламарина, като я напариш с ЦО за задната гума...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Един по-различен велосипед с двигател

                              Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                              Зависи и от електричката 2 двигателя по 1кв. с хубав контролер се опъват на доста сериозни моторчета
                              По принцип в Европа са ограничени до 650 вата. Пък и какъв акумулатор ще трябва за постоянно ползване на 2х1000 вата Ще стане електрокар...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X