Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация Балкан 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Реставрация Балкан 50

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Една гарнитурка,можеше и сам да си я изрежеш с ножицата,мажеш тъничко с грес.
    Последно изрязвах едни гарнитури за двигателя на трактора и нямах наличен клингерит,а и не са толкова скъпи,80ст. парчето.Точно това направих и аз,когато слагах всички гарнитури,намазах ги от двете страни с тънък слой литол 24,но тази прегоря.
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #77
      От: Реставрация Балкан 50

      Откъде да си купя такъв калобран?

      Коментар


      • #78
        От: Реставрация Балкан 50

        Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
        Последно изрязвах едни гарнитури за двигателя на трактора и нямах наличен клингерит,а и не са толкова скъпи,80ст. парчето.Точно това направих и аз,когато слагах всички гарнитури,намазах ги от двете страни с тънък слой литол 24,но тази прегоря.
        Гарнитура за под цилиндъра,си режа от картон от календар например,за картерите също.Няма вариянт за "изгориш"гарнитурата под цилиндъра,може да не е лягала заради различни половинки на картерите.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #79
          От: Реставрация Балкан 50

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Откъде да си купя такъв калобран?
          Този по принцип е за симсон,както и заглушителя.Аз ги купих от магазина в Троян за соц. мотоциклетите.Ако ти трябва за балкана,мисля,че ще ти е малък този калобран,но от ЕТЗ или друга пърпалетка с по широки калници,може да ти пасне идеално на калника.
          П.П Има ги и в онлайн магазините,ето за такъв от ЕТЗ ти говоря : http://motorbike-bg.com/product.php?id=712
          Последно редактирано от Driftacha; 08-02-13, 23:03. Причина: Линк за онлайн магазин!
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #80
            От: Реставрация Балкан 50

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Гарнитура за под цилиндъра,си режа от картон от календар например,за картерите също.Няма вариянт за "изгориш"гарнитурата под цилиндъра,може да не е лягала заради различни половинки на картерите.
            Може би,са различни половинките,но като демонтирах цилиндъра,гарнитурата се беше скъсала на две места.Утре,ще прегледам как са половинките на картера и ако са неравни,ще пробвам да ги изгладя,но лошото е че трябва да се гледа,да не попадне нещо вътре.
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #81
              От: Реставрация Балкан 50

              Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
              Може би,са различни половинките,но като демонтирах цилиндъра,гарнитурата се беше скъсала на две места.Утре,ще прегледам как са половинките на картера и ако са неравни,ще пробвам да ги изгладя,но лошото е че трябва да се гледа,да не попадне нещо вътре.
              Трябва на машина,без цепене няма да стане ако има разминаване.Ей така става:
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #82
                От: Реставрация Балкан 50

                Привет,колеги.От доста време се каня да напиша това мнение,но я забравил,я уморен.Имам проблем с километража.Проблема е следния:при движение,стрелката подскача(не е стабилизирана и не покачва постепенно,а подскача) и например при реална скорост от 40-50 км,показва,че се движа със 20?Сигурен съм,че не е от охлюва,защото,съм проверил и върти както трябва и пластината под него е здрава.Съответно проблема е във километража.Искам да попитам как да го отворя,понеже ме съмнява,че се е разхлабило зъбното колелце на стрелката.Как да го отворя,как да демонтирам пластината която държи стъклото и корпуса на километража?Благодаря предварително!
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #83
                  От: Реставрация Балкан 50

                  Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                  Привет,колеги.От доста време се каня да напиша това мнение,но я забравил,я уморен.Имам проблем с километража.Проблема е следния:при движение,стрелката подскача(не е стабилизирана и не покачва постепенно,а подскача) и например при реална скорост от 40-50 км,показва,че се движа със 20?Сигурен съм,че не е от охлюва,защото,съм проверил и върти както трябва и пластината под него е здрава.Съответно проблема е във километража.Искам да попитам как да го отворя,понеже ме съмнява,че се е разхлабило зъбното колелце на стрелката.Как да го отворя,как да демонтирам пластината която държи стъклото и корпуса на километража?Благодаря предварително!
                  Някой го е отварял и не е поставил на место стрелката, за скачането на стрелката виж дали не задържа жилото. Разглобява се с отверка леко разтваряш ламаринката, внимателно за да не се разтегне и да не личи след ремонта
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • #84
                    От: Реставрация Балкан 50

                    Според мен не е лошо да опиташ с друг километраж, а ако е от жилото го прегледай и смажи и налей малко масло да се посмаже охлюва от пробчицата.
                    Дано да съм ти полезен
                    Балкан 50 MX/ Suzuki DR 125/ Honda Dominator 650/ KTM 250 SX
                    Opel Frontera 2.3TD/ Lada Niva 1,7/ VW Golf MK2/ Mercedes 190D

                    Коментар


                    • #85
                      От: Реставрация Балкан 50

                      Виж си охлюва и евентуално жилото,на двата края трябва да завършва със квадратен профил,провери да не е заоблен.Спийдометъра не се задвижва механично от жилото,а через увличане посредством въртящ се магнит,и най-вероятно му няма нищо,километража е механичен.Можеш да го провериш със дрелка която тръгва от нула(със регулатор на бутона)или със винтоверт.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Реставрация Балкан 50

                        Жилото на километража,охлюва и пластинката са абсолютно здрави.Сигурен съм,че проблема е в километража.Километрите ги отброява правилно,но скороста не отчита правилно.Километража е отварян(не от мен),защото е наранена пластината която държи стъклото.Въпроса е като го отворя,какво да гледам(защото не съм отварял километраж и не съм сигурен дали,ще забележа проблема).
                        Последно редактирано от Driftacha; 05-03-13, 19:16. Причина: Пунктоация!
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #87
                          От: Реставрация Балкан 50

                          Вътре един магнит се върти в метална чашка и я увлича , проблема е че са много близо и ако има нещо криво може да се допират, така че погледни това.Друго което има отношение към показанието на скоростта е как е зацепена стрелката, тя е закрепена на оста с конус та ако искаш да промениш показанието вадиш стрелката и преместваш
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • #88
                            От: Реставрация Балкан 50

                            Значи,проблема се оказа във жилото,но понеже и километража беше с леко пожълтял циферблат си поръчах друг,който е с много запазен циферблат.
                            Обаче,сега се появи нов проблем и ще се налага да се цепи пак двигателя.Спусках се от баир и помъчих да включа на трета скорост,обаче лоста се премести нагоре,свободно, без да превключи,натиснах надолу лоста,включи първа предавка,съответно двигателя запали и понечих да включа втора,обаче я няма,след това пак върнах на първа скорост,но и първа вече я нямаше.Лоста се движеше свободно.Реших,че се е счупила оста,която се мушка във рамото,което превключва скоростите,обаче за съжаление,оста беше здрава.Скоростите са от съчмените,предните бяха щифтови,но аз ги замених със съчмени,защото знаех че са най-здравия модел скорости,от всичките други произвеждани от Балкан.Съмнява ме да не са се счупили двете кученца,които влизат във шайбата,която премества буталцето,защото буталцето на скоростите не може да се износи за периода от една минута.Аз и без това трябваше да го цепя за смяна на картерите,понеже резбата за пробката на маслото се беше опасала и опускаше по малко масло.
                            Последно редактирано от Driftacha; 26-03-13, 16:48.
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • #89
                              От: Реставрация Балкан 50

                              По спомен тази ос има навика да се чупи точно на каналчето за ограничителния щифт,а вътре как е зацепено не помня щото много отдавна беше, иначе и моите скорости бяха със съчми и проблеми не са правили. По добре е от другите с щифта
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • #90
                                От: Реставрация Балкан 50

                                Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                                По спомен тази ос има навика да се чупи точно на каналчето за ограничителния щифт,а вътре как е зацепено не помня щото много отдавна беше, иначе и моите скорости бяха със съчми и проблеми не са правили. По добре е от другите с щифта
                                вътре е като от горната страна, влиза на двуграм във вилката с кученцата,само там е проблема,тия скорости немат чупене.Аз сам имал 10 балканчета и сам ги правил всякакви,пистови,кросови и оригинални с автомата за защита от прескачане на втора скорост.поздрави за начинанието!
                                СВОБОДАТА Е В ГОРАТА !!!


                                0878209603 0885665118 Качето русия

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X