Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MZ Trophy - лек тунинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MZ Trophy - лек тунинг

    Здравейте,много ми е приятно че намерих хора като вас които се интересуват от ретро мотоциклетите.А сега по темата.искам да си купя МЗ Трофи ,но искам да променя някой неща - нов V образен двигател (по възможност по мощен) и нов преден калник защото старият кара предната гума да изглежда малка.Въпросите ми са. От какъв мотор трябва да взема двигател и запалване за да пасне в мз-а без много промени.А и колко пари ще струва.засега е това. Ако има още нещо ще питам.Поздрави!Христо

  • #2
    От: MZ Trophy - лек тунинг

    Първоначално публикуван от mini_mania Преглед на мнение
    Здравейте,много ми е приятно че намерих хора като вас които се интересуват от ретро мотоциклетите.А сега по темата.искам да си купя МЗ Трофи ,но искам да променя някой неща - нов V образен двигател (по възможност по мощен) и нов преден калник защото старият кара предната гума да изглежда малка.Въпросите ми са. От какъв мотор трябва да взема двигател и запалване за да пасне в мз-а без много промени.А и колко пари ще струва.засега е това. Ако има още нещо ще питам.Поздрави!Христо
    Много се развеселих...!

    Коментар


    • #3
      От: MZ Trophy - лек тунинг

      Не разваляй хубавия мотор.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: MZ Trophy - лек тунинг

        знаех,че мнението ви ще бъде да не го пипам но съм го решил.Така че моля ви просто да ми отговорите на въпроса за двигателя.

        Коментар


        • #5
          От: MZ Trophy - лек тунинг

          Добре, щом така си решил. Мисля, че страшно ще му пасне един новичък Caterpillar, Cummins или в краен случай ако много държиш на Vобразен - ЯМЗ 238.
          Но преди да предприемеш тунинга, не забравяй да прегледаш мануала в Taliban Technologies.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: MZ Trophy - лек тунинг

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Добре, щом така си решил. Мисля, че страшно ще му пасне един новичък Caterpillar, Cummins или в краен случай ако много държиш на Vобразен - ЯМЗ 238.Но преди да предприемеш тунинга, не забравяй да прегледаш мануала в Taliban Technologies.
            какво подяволите!!!
            Последно редактирано от mini_mania; 06-09-11, 22:55.

            Коментар


            • #7
              От: MZ Trophy - лек тунинг

              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: MZ Trophy - лек тунинг

                Идеята е добра, даже много, само тва с калника не ми харесва, то това е част от чара на тоя мотор, част от нещата, които са те завели към него, въпреки, че и на мен ми е тъп, мисля, че е по-добре да помислиш за някакво преправяне на оригиналният или по-голям цол капла или и 2-те но не и да го сменяш... Доста съм изостанал с моторите и не се сещам от какъв да търсиш двигател, вероятно нещо класическо и рядко ще да е, освен, ако не искаш двигател с водно, какива има по чопърите... Незнам дали няма да е по-добре да му хакнеш един 4 цил. редовак 500 и нагоре с въздушно охлаждане - хем по-лесно ще намериш, хем по ще му пасне на стила...
                VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                SXS-Restorations 0886513079
                Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                Коментар


                • #9
                  От: MZ Trophy - лек тунинг

                  Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
                  Идеята е добра, даже много, само тва с калника не ми харесва, то това е част от чара на тоя мотор, част от нещата, които са те завели към него, въпреки, че и на мен ми е тъп, мисля, че е по-добре да помислиш за някакво преправяне на оригиналният или по-голям цол капла или и 2-те но не и да го сменяш... Доста съм изостанал с моторите и не се сещам от какъв да търсиш двигател, вероятно нещо класическо и рядко ще да е, освен, ако не искаш двигател с водно, какива има по чопърите... Незнам дали няма да е по-добре да му хакнеш един 4 цил. редовак 500 и нагоре с въздушно охлаждане - хем по-лесно ще намериш, хем по ще му пасне на стила...
                  аз мисля да не сменям калника а просто да го преместа под друг ъгъл.двигателя искам да е стар v-twin защото мисля че ще му стои добре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: MZ Trophy - лек тунинг

                    Не че се заяждам, ама като ти гледам темите - все искаш, а резултати няма. Вземи се съсредоточи само на едно нещо на първо време, натрупай достатъчно опит и публикувай тук резултатите от работата ти.

                    Аз дето имах волга ГАЗ-24 на 95% реставрирана я продадох от тая криза и скоро за жалост няма да се захващам с реставрация на други автомобили. Главно исках МЗ 175 и москве 408, ама ще му дойде времето... така че не се пали толкова с различни коли, щото като ти дойде на главата, всяка кола ще иска МНОГО и на ВИСОКА цена, и така ще ти мине мерака. Излъгах се да реставрирам волгата, вярно стана кукла, и какво накрая? Поне си върнах парите

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X