Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамо за Ява 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Динамо за Ява 250

    Здравейте колеги,
    от години търся динамо или поне ротор за старата Ява на баща ми . Случката е следната ,преди доста години семеринга на коляновия вал зад ротора на динамото се издува (мистерия) и стоманената сърцевина протрива намотките на ротора. Дълго се мотах (още бях ученик) докато открия защо нямам ток. От тогава си го припалвам и покарвам с акумолатор в щайга на багажника ,ама само денем ,че фар немам...
    Молбата ми е ,ако някой има за продан или може да помогне ,да пише. Явата е 250сс с два аспуха сплескани в края като лястовича опашка и има буква " Z" на резервоара,мисля че е модел около 1956-58,не съм много сигурен.
    Благодаря.
    TЛК 80-4.2ТД
    ТЛК 73-2.4ТД
    ...................

  • #2
    От: Динамо за Ява 250

    Пробвал ли си в работилница за пренавиване?

    Коментар


    • #3
      От: Динамо за Ява 250

      Ето ти една тънка оферта, вземи си цял мотор и даже части ще ти останат

      http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...594&f1=details
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #4
        От: Динамо за Ява 250

        Mисля че ставаше цяло динамо от Иж 350 едноцилиндров. С +/- имаше някаква врътка само и се разпробиваха отвори защото на ИЖ беше закрепването с 3 болта.
        Преди много години правих обратното - от Ява на ИЖ.
        С пренавиване също става.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: Динамо за Ява 250

          Пренавиване ми отказаха,явно вече ги няма старите майстори за напасване от друга марка незнам.....живея в чужбина и нямам много време ,като се прибера в Бг ,ще гледам да намеря оригинал,че да пасне веднага.
          Благодаря все пак за бързите отговори и помощта,ще вземе да звънна на тая обява да видя дали го има още тоя мотор,но пише че е модел 70г а моя е от 50-те дали има разлика.......а и е масова практика да се подменя динамото на тия Яви с магнит ,та може и тоя да е така
          TЛК 80-4.2ТД
          ТЛК 73-2.4ТД
          ...................

          Коментар


          • #6
            От: Динамо за Ява 250

            Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
            ,но пише че е модел 70г а моя е от 50-те дали има разлика.......а и е масова практика да се подменя динамото на тия Яви с магнит ,та може и тоя да е така
            Колега само да вмъкна, че в мобилето най ниската графа за възраст е 70та а този от мотор от обявата съсигорност е от 50те, защото си го имам същия на вилата само, че 175.

            Коментар


            • #7
              От: Динамо за Ява 250

              Споко, модела е точно като твоя, модификацията е 354
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #8
                От: Динамо за Ява 250

                Здравей колега,ротор от всякава Ява-125,175,250 или 350кб.ти върши работа-стига само да е здрав

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X